Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Piráti a lži protipirátských organizací

Piráti a lži protipirátských organizací

Anonym (13.2.2008 00:00:00)

V poslední době se zase setkáváme s mediální masáží ze strany všelijakých protipirátských organizací, slýcháme o probíhajících raziích, soudech a miliardách, které vinou pirátství ztrácejí jak softwarové firmy, tak i společnosti zábavního průmyslu. Ale není to tak trochu přehnané?

heh (13.2.2008 00:17:34)

pekny clanok... u nas je to rovnake... skoda ze lobby skupiny okolo nahravacich spolocnosti maju tolko penazi, ze sa s tym nakoniec nic nerobi... a vsak naco... nas obcan zaplati co mu dame... bolo by skor zaujimave skusit odhadnut zisk nasich vlastnych SR/CR skupin ala SOZA/OSA a kam a komu tie miliardy vlastne idu... pochybujem ze madone ;)

Fofino (15.2.2008 14:49:20)

Jo jo Čím väčia chudoba Krajiny tým lepší Warez.Stačí sa podívať do RUSKA alebo Číny

Anonym (15.2.2008 20:59:36)

stačí na Slovensko nebo Maďarsko....

mur (16.2.2008 00:00:28)

jo taky se mi nelibi ta "spravedlnost" pri koupi jakehokoli zaznamoveho media, ze ma z toho zjisk bandicka zlodeju z OSA (banda zlodeju, protoze si nechavaji platit, a pak takzvane prerozdeluji autorum i za to co je me osobni vlastnictvi , me data)

3I3Q (13.2.2008 00:34:44)

Naprosto souhlasím. Uvedl bych analogii s jiným problémem a to je provozovaní serverů her, kdy "provozovatel" obejde ověřování originální kopie příslušné hry u hráče, který se na tento server připojí. Tento člověk porušuje zákon. Vytváří však živnou půdu pro to, aby si člověk, který by se jinak k originální kopii hry nedostal, legální kopii přece jenom pořídí.. a to z několika důvodů, kdo hraje, rozumí....

nemam (13.2.2008 12:14:19)

takze ten kdo rozbeha cracklej server je ten nejhorsi? to je jako by jsi rekl ze nejvetsi a nejhorsi jsou ti co hry crackuji, proc jsou nejhorsi? protoze jsou chytri a umeji ochranu prolomit? (server rozbehat?) ne myslim ze jsou horsi ti co vedome uzivaji kopii apod.

3I3Q (13.2.2008 12:32:59)

ti co ten server rozběhají až tak chytří být nemusí, někdo byl před nima..a já neříkám, že jsou nejhorší, ale že je to trestné!

y2k (13.2.2008 15:01:20)

Nemyslím si, že by měl být ten, kdo provozuje takový server ihned pirát. Takové servery nejsou nijak "cracknutý". Jejich kód není nijak upraven a proto dotyční nepáší žádný protiprávný čin. Navíc jsou tyto servery provozovány na oficiálně zakoupených licenčních ujednáních a program je dodán na médiu společně s licensí vždy přímo od prodejce. Zmíněná "úprava" spočívá pouze ve správné editaci souboru "hosts"(v operačním systému), což rozhodně není protiprávní jednání. Nesprávného jednání se dopouštějí pouze ti, kteří se na server připojují bez platných licensí a používají zmíněné hry nelegálním způsobem, za což rozhodně nenese odpovědnost majitel serveru.

Anonym (13.2.2008 18:46:04)

Tomu rozumím, taky jsem si to nemyslel. Máš pravdu, že je to jak říkáš, ale protiprávní to je..

Nargon (13.2.2008 09:08:32)

Ano, s tim se neda nic jineho nez souhlasit. Ja do kina nechodim, dvd filmy si nepujcuju a cd s hudbou taky nekupuju. A to z jedineho duvodu. Nekupuju zajice v pytli. Kdyby mi vratily penize za film/hudbu, ktera se mi nelibi, tak bych si to klidne koupil. Jenze oni nevraceji, tak ja si to stahnu, zjistim jake to je, a kdyz se mi to libi tak si to koupim. Ale posledni dobou jsem vetsinou neco stahl, jednou jsem si to pustil, zjistil ze se mi to nelibi a smazal. A rikam si, jeste ze jsem tak udelal. To bych jinak vyhazoval penize z okna.

franta (13.2.2008 09:50:58)

Absolutní souhlas. U mě má ještě vliv přítomnost ochran. Chráněné média zásadně nekupuji. To platí i o software. Protože, i když si ho koupím a použiji NoCD crack, tak jsem pirát, takže jsem ho kupoval zbytečně. Jedinou ochranu, kterou uznávám je SN.

nemam (13.2.2008 12:11:12)

to je taky nesmysl, alespon nejaka ochrana tam byt musi jak by to vypadalo kdyz by to slo kopirovat i nerem a jinejma nastrojema?? A pokud si koupis original nikdo ti nebrani si crack stahnout a pouzit, myslim ze nikdo na tebe nebude pohlizet jako na pirata pokud budes uzivat crack na SW od ktereho mas doma original.

franta (13.2.2008 15:52:38)

No tak si někdy přečti licenci, vážně zjístíš, že mám pravdu. Ono stačí už jenom to, že ochrany celkem dost "spotřebovávájí" mechaniku i medium. Zkus někdy chtít vyměnit poškozené medium za nové. Vždyť si nekupuješ medium, ale data na něm uložená! Nebo ještě lepší je, když si koupím hru a po nainstalovani mi to napíše, že mám jiný program odinstalovat (Virtuální mechaniky) pokud chci hrát. Zkus chtít na základě tohoto peníze zpět. Třeba s programem pracuješ a potřebuješ ho denně.

Mike (17.2.2008 02:04:29)

Dalsi brepta... Takze podle tebe si mam koupit nefunkcni vyrobek (chranene CD, ktere nejde prehrat v pocitaci, nebo DVD s miliony varovani, kdy se film pusti az za pul hodiny) a doma si ho craknout a pouzivat tu cracknutou kopii, protoze original je k nicemu? Docela hloupe, ty tvoje naivni nazory.

Anonym (11.3.2008 20:17:37)

Typicky Harry Potter. Pred vlastnim filmem je 5ti minutovy trailer na Polarni Expres, ktery nelze preskocit. Od koupe tohoto originalu koncim s navstevami obchodu. Ceho je moc... Jeste ze existuji moznosti legalniho (spolu) vlastnictvi pracovnich kopii pro osobni potrebu.

nemam (13.2.2008 12:08:20)

jen ta shoda podmetu s prisudkem ti moc nejde.

Nargon (13.2.2008 16:09:51)

Ale na to ze jsem mel z cestiny 4 to je jeste dobry.

petr (15.2.2008 15:06:47)

staci si zajit do nejakeho hudebniho obchodu a tam je moznost si poslechnout dane CD, tal se tady nevymlovej na takove blbosti. Od filmu si zase muzes na netu pustit trailer a precist si recenzi takze taky vis o cem to je

jarul (15.2.2008 15:37:03)

Che , che - na traileru je vystřižený to nejlepší z filmu - viděl jsi třeba Svatbu na bitevním poli ?

petr (15.2.2008 17:25:05)

jiste ze vim ze trailer je sestrihan tak aby vypadal dobre proto sem psal ze si k nemu muzu precist recenzi, treba ja se dycky podivam na www.csfd.cz kde sou snad vsechny filmy co existujou a je tam i celkem objektivni hodnoceni filmu v %

Nargon (15.2.2008 16:43:43)

To s tim CD mas pravdu, ale ja jsem clovek liny takze se do obchodu vypravim jen v dobe kdy si chci neco koupit a nechodim tam kazdej den abych si jen pokecal s prodavackou. Jo a ten trailer, je pekne naprd. V televizi jsem videl trailer na texasky masakr motorovou pilou. Sel jsem na to do kina. A vysledek byly vyhozeny penize. 90% filmu o nicem a na konci byl konecne ten masakr, kterej jsem uz videl v tom traileru.

Mimosa (16.4.2008 16:31:33)

Tak já taky moc nechodim, ale IMAX doma nemám;) To je něco na co se vyplatí jít.

PiNa (13.2.2008 10:55:33)

Elektronicke distribuci patri budoucnost. A hold se s tim velka vydavatelstvi stale odmitaji smirit. www.PiNa.cz

Anonym (13.2.2008 12:12:32)

To je tak pořád.Všichni řvou, že se přepalujou jejich CD a hrozně se divěj.Ale nevim čemu, když jejich ceny jsou strašně předražený.Kdo by si dneska koupil CD za 500 a víc?Kdyby stály třeba 40 nebo 50 tak jo ale tohle je moc.

JP (16.2.2008 18:19:24)

40 nebo 50 za CD ? A jinak jsi normální ? To dnes už chleba nebo máslo stojí tolik. 40 nebo 50 to ani nepokryje čisté výrobní náklady na CD (výroba, studio, grafika atd.). Plus obchody, distribuce ... Plus i umělci chtějí z něčeho žít, že ? Rozumná cena je kolem 300 Kč ..

Mike (17.2.2008 01:59:05)

Ty jsi ale legracni brepta. Ciste vyrobni naklady urcite nebudou 300, ale 30 nebo spis 3 koruny. Kolik ze to stoji napriklad DVD pribalovane k casopisum? 300? A to je DVD a ne nejake usmudlane CDcko. Ty kydy o nejakych rozumnych cenach v radu stokorun je oblibena demagogie vydavatelu. Jsi jejich agent nebo jinak na te statem chranene zlodejine financne zainteresovany? Ne? Takze jen hloupy...

JP (18.2.2008 18:45:45)

Zvláštní že lidé ze sebe jsou ochotni dělat naprosté a zasloužilé dementy (jako třeba ty) bez toho, aby se aspon podívali na obyčejné ceníky... Za 3 koruny, ty brepto, nekoupíš ani čisté médium. Při nákladu např. 1000 ks stojí vylisování CD včetně obalu a krabičky cca 35 Kč (Loděnice, Čelákovice ...) Průměrná cena studia pro nahrání průměrného alba průměrné kapely je cca 50-100 000 Kč. Grafický návrh obalu 5-15 000 Kč. A ted by si nějakou odměnu možná zasloužili i hudebníci, kteří na tom strávili rok přípravou a měsíc nahráním, jestli tedy dovolíš. Pak to jde do distribuce - ta z něčeho taky žije (rabat 20-30% z ceny) a pak koneční prodejci (rabat 20-30% z ceny). A ted si to spočítej, šašku. Těžko můžeš porovnávat masové výprodeje ve stylu Blesk s milionem čtenářů, s obstarožními tituly, které už si dávno na všechny náklady vydělaly. Pokud i výborná kapela u nás prodá několik tisíc kusů nového alba, je to při současné zlodějské praxi posluchačů úspěch. Ale může to skončit tak, že takoví jako ty (a kvůli takovým), budou poslouchat jen nějakou hudbu pro pamětníky ... protože se na ně všichni hudebníci vys..ou. Za lístek na autobus nebo do kina dáš v pohodě dvě stovky a za cédečko na kterém makalo x lidí za obrovských nákladů ne ?

JP (18.2.2008 19:01:28)

Ještě dodám, že organizace jako OSA považuju za spolek padouchů a vydřiduchů spolčených s vládními místy ... Vybírat výpalné z prázdných médií, HDD nebo tiskáren je perverzní ... včetně mnoha jejich dalších aktivit. I když jsem sám vydal cca 15 CD s vlastní hudbou, členem tohoto spolku se stát odmítám ...

Mimosa (16.4.2008 16:30:13)

Lisované CD je při hromadné výrobě výrazně levnější než médium pro vypalení. Náklady jsou u velkých sérií i 3kč bez krabičky a bookletu. Nejvíc technicky náročné je nahrávání. Hlavně u klasické hudby musí být Pan Zvukový Mistr s léty praxe a ne osypaný puberťák s KvaziProfi vybavením. Stejně jako rockoví hudebníci nebo různé prazvláštní etno a kombinované hudební styly potřebují náročnou přípravu na nahrávání. Kdežto umělé marketingem vyhoněné hvězdičky tak těm stačí jednoduchý sekvencer,synťák a nějaká krabička na spravení nedokonalého hlasu.

Anonym (17.2.2008 17:41:43)

Já normální jsem, ale vypadá to, že ty asi ne.Prej 40 nebo 50 je výrobní cena CD? Kde si na to přišel ?Eště když to lisujou.300kč a víc je dneska právě jejich cena a divěj se že se nic moc neprodává, ale kdyby stály třeba fakt těch 50 tak by jinak šli na odbyt.Nebo si Petr Janda, kterej se rád nechává slyšet,že jeho Cd přepalujou a nevážej si tak jeho "hitů" za 400kč a výše.

petr (17.2.2008 19:01:48)

doma mame hromadu originalnich CD z bulvarnich casopisu kdy jedno stalo 40 korun. Vyrobni cena jednoho CD/DVD bude podle me do 10 Kc, takze aby na tom vsichni vydelali tak bych uplnou novinku prodaval za maximalne 100 ale kdyby to bylo levneji tak by to bylo lepsi. Ono chce uvazit zda je lepsi prodat treba 10 000 CD za 500 a byt smireny s tim ze si do dalsi statisice lidi stahnou z netu(beru nasi republiku ne svet) nebo jich prodat treba 200 000 jenom za 100

Games (15.3.2008 22:55:59)

Souhlasim, 100Kc nema dnes hodnotu, je to obed v hospode, a jen si uvedomte kolik vyhodite mesicne do "vzduchu" za kredit do mobilu {a to je jen komunikace}.Realna cena her je kolem 300,- az 1000,- dle baleni a obsahu {tistene,manualy, mapy, bonusy}.A NEZAPOMENTE, ze po dohrani hry muzete krabci s hrou o neco levneji dal prodat, takze nevyhodite celych 300-1000,-Kc, jako za hru koupenou a stazenou pres oficialni WEB vyrobce. To spis jdete proti statni (EU) politice a jejich priplatek 19% DPH k "nehmotnemu" autorskemu dilu.

Bobik (16.4.2008 15:51:58)

Je známo, že "umělci" mají větší příjmy z koncertů, než z prodeje CD. Návštěvnost koncertů je tím vyšší, čím jsou nahrávky populárnější, tzn. že tzv. "pirátské" stahování skladeb vlastně zvyšuje příjem autorům a interpretům. Co se týče ceny lisovaných CD, stačí se podívat na novinové stánky, CD+časák kolem 50 Kč. A to z něj určitě má profit každý, kdo se ho na cestě ke spotřebiteli dotkl, počínaje autory díla a konče trafikantem. A paušální výběr autorských poplatků je podle mne ještě větší svinstvo, než stažení nějakého "díla", viz výše. Oko za oko, zub za zub, platím, můžu sosat!

Mimosa (16.4.2008 16:21:39)

Výroba placky stojí 3-5Kč na médium včetně potisku. Krabička 10Kč maximálně. Za kvalitní nahrávání a mastering je to tak 50kč na médium max. Zbytek sežere reklama a apanáž managerům s milionovými platy. Umělec dostane jen mizerné procento z média. IMHO je adekvátní cena média 80-150Kč.

Dr (17.4.2008 15:03:09)

Myslím že i kdyby stálo originální hudební CD 50 až 100,- Kč tak si ho většina lidí stejně stáhne.

Anonym (17.2.2008 19:33:41)

Tady jde jen o jediné. Vydělat na takzvaných pirátech co nejvíc aby se celá mašinerie (h)různých organizací dobře uživila. Autoři z toho mají "starou belu".

Anonym (18.2.2008 20:26:36)

Podle mě je hlavní problém v tom, že produkční společnosti mají obrovský strach z elektronického prodeje. Protože elektronický prodej pro ně znamená takové nebezpečí, že by taky trh mohl přijít na to, že produkční společnosti vlastně nikdo moc nepotřebuje. Důvod vzniku produkčních/nahrávacích společností byl hlavně zprostředkování výroby nosičů, reklama, dodání k distributorům, prostě aby správní lidé potkali ty jiné správné lidi. Jenomže, to s nástupem domácích počítačů a internetu není zdaleka tak potřeba. Podle mě se snaží co nejvíc oddálit stav, kdy bude prodej nosičů jenom okrajovým businessem pro pár fajnšmekrů. Proto se snaží z každého nosiče ždímat co to jde a hlavně se snaží vytvořit kolem stahování hudby démonizující obal, aby si lidé mysleli, že NIC staženého z internetu není legální ( i když to legální samozřejmě je). Aby si každý řekl, no ... radši si to koupim v obchodě. Přece jen, co když se mi to smaže, nemám u toho booklet, ... Největší kuriozita ale je, že žádná taková hrozba ve skutečnosti neexistuje. Lidi si chtějí kupovat CDčka a DVDčka. Chtějí se chlubit svými audiotékami a videotékami stejně jako se před 50 letych chlubili knihovnou. Většina lidí už teď radši bude mít pěkné, řemeslně dobře zpracované DVD, než stříbrnou placku počmáranou fixou. Problém je, že se řítíme do začarovaného kruhu. Díky akcím IFPI a jiných organizací začíná být mezi mladými lidmi (což jsou budoucí zákazníci!) skoro ostuda vlastnit originální CD/DVD a pirátství se posuvá do nové roviny. Do roviny "boje proti establishmentu". Jak teto boj skočí nevím, ale pokud se nahrávací společnosti neumoudří a nezačnou poslouchat trh a svoje současné a budoucí zákazníky, tak myslím, že to nepřinese nic dobrého ani samotným umělcům, ani nám, posluchačům/divákům.

Anonym (14.3.2008 19:06:15)

já s tou analogií her plně souhlasím. utratit bezmála 2000+ KČ wow + datadisk by mě nikdy nenapadlo, pak jsem si ale týden hrál na neoficiálu a řekl jsem si že za to ta hra stojí a hraju jí už skoro rok a půl...Ty lidi který nepřešly by si stejnak nezaplatili pokud by nebyli neoficiální servery....