Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Ovládejte svůj domácí počítač přes internet – snadné i pro laiky

Ovládejte svůj domácí počítač přes internet – snadné i pro laiky

Anonym (19.2.2008 00:00:00)

Tento článek jsem sice klepal doma do klávesnice manželčina PC, ale ve Wordu, který jsem měl spuštěný na svém notebooku umístěném v práci. Zobrazení vzdálené plochy mi umožnil Team Viewer, o kterém se dnes můžete dočíst více.

JJ (19.2.2008 08:34:53)

Na linuxu pouzivam SSH server a TightVNC tunelovane pres PUTTY. Zni to sice silene komplikovane, ale v podstate na tom vubec nic neni, zvladl jsem to nastavit i ja, a to nejsem zadny geek. Vse je sifrovane diky SSH. SSH zaroven umoznuje i sifrovany prenos souboru. Co se tyce moznosti 'prezentace', tu jsem zatim nepotreboval vyuzit a tudiz netusim jestli to je mozne nejak realizovat. Nicmene predpokladam ze v podstate staci spusti lokalne VNC server a zase ho tunelovat pro ostatni ven s povolenym pripojenim vice uzivatelu. Nebo vite o nejake snazsi ceste?

Petr (12.6.2011 14:36:16)

Zdravím, jak se pripojim na druhy pc v pohode vidím jeho plochu ale nic nemuzu delat neovladam jeho mysku ...nevedel by nekdo co je spatne??? dekuju za odpoved

franta (19.2.2008 09:34:22)

Jste si jistí tím, že Reboot in safemode máte přeloženo správně? Běžně toto znamáná u Windows nouzový režim. ;)

DG (19.2.2008 11:26:14)

Pro autora článku přidávám svůj typ. Osobně již delší dobu pro vzdálenou správu používám program LogMeIn ve free verzi, ke stažení na logmein.com. Je škoda, že ve free verzi neumí posílat soubory, ale to řeším jinak. Co se týče zabezpečení, řekl bych, že je na velice dobré úrovni a dá se různě nastavovat. V tomto programu mám pod sebou 10 počítačů. Team Viewer odzkouším také.

admin123 (29.4.2008 13:10:05)

Zajimalo by mě, zda se Vám program Logmein Free taky občas \"šprajcne\". Mě se to stává vždy po několika dnech. Hlásí mi to, že se něco stalo s účtem a už se tam nedostanu. Musím přijít k serveru a vytvořit nový email a znovu ho zaregistrovat, abych mohl 5 -7 dní dále na server dohlížet. Neváte co s tím?

JS (19.2.2008 13:05:16)

My jsme zacali pouzivat RAC server a klient. Licenece na jedno PC stoji do 400kc. Umi vzdalenou plochu, prenos souboru, zapnuti vzdaleneho PC pres WOL a umi napriklad ulozit praci i do videosouboru. A plno dalsiho. Nechci aby to znelo jako reklama, ale jsme s timto produktem spokojeni. Mrknete na www.remote.cz

R.Koblížek (9.3.2008 22:55:25)

Jestli se nepletu, vyžaduje tento program pevnou IP adresu počítače,ke kterému se připojuji (server),tedy v případě přístupu přes internet by měl být přímo přístupný z internetu.teamviewer ani remotex to nevyžadují (ale jeden je drahý a druhý vyžaduje, aby i u druhého PC někdo seděl).

DH (27.6.2008 10:04:53)

Pletete se. Pevnou IP nevyžaduje!

Petr (19.2.2008 20:27:45)

Super. Vyzkošeno a funguje. Jsem spokojen s timto programem.Neni co dodat.Využití už jsem našel.

Martin (20.2.2008 14:22:15)

A podporuje to komunikaci přes NAT na obou stranách. Pokud ne, tak je to nezajímavé:-(

Laik (20.2.2008 19:37:50)

Nevíte, kde se dá sehnat ta verze na USB? Díky.

N NMNMNMNM (24.2.2008 16:09:25)

http://www.teamviewer.com/download/portable.aspx

FDF (24.2.2008 16:10:48)

***://www.teamviewer.com/download/portable.aspx

Luk (21.2.2008 00:06:43)

Super, díky. To se rozhodně hodí :-).

heki (21.2.2008 18:41:06)

ja používám crossloop je musí se sice na každé spojení davat nove heslo ale jinak je v pohodě a zvladne ho i antitalent je česky a grátis

Bart (24.2.2008 16:09:55)

Je mnoho programu ale osobně používam program "RemoteX" ktery se instaluje pomocí doplnku pro "Skype" !Je to dobra volba protože mnoho užívatelu ho ma a použiva k volani po celém světě a pokud má někdo problém z pc tak jednoduše se přípoji a zaleži jen na něm jesli bude svou plochu zdílet nebo naopak !!!Nechci dělat reklamu ale vše o doplnku "RemoteX" najdete bud na stránce "Skype" nebo je i članek v časopise Chip -leden 2008 strana 145!Přeji pekny den...

R.Koblížek (9.3.2008 22:11:17)

Vyzkoušel jsem RemoteX i teamviewer. Pro ostatní: Přes RemoteX se mi nepodařilo připojit k druhému PC, aniž by tam někdo byl a odklikával potvrzení - což je omezení. Také je pomalejší, zřejmě nemá tu kompresi. Málokde se dočtete při instalaci, že musíte mít nějakou poslednější verzi Skype.... ale zase je úplně zadarmo, to ten teamviewer jen pro soukromé použití, jinak stojí tisíce. Určitě díky za tip na RemoteX, určitě ho také využiji.

Ogar (28.2.2008 17:39:01)

O takové možnosti jsem ještě moc neslyšel, proto děkuji autorovi za článek. Program jsem vyzkoušel a už se několikrát hodil. Zkousím i ostatní programy na které jste v diskuzi dávali tip a uvidí se který mi bude nejvíce vyhovovat.

Michal (29.2.2008 07:15:44)

super program, umožňuje spojení i když jedná strana nebo obě strany nemaji veřejnou ip, což je třeba u VNC nebo Tiny nutné, jsem spokojen

Pet (29.2.2008 08:57:19)

Používám Logmein, ale to jen proto, že v daný okamžik jsem nic vhodného nenašel, i když vůbec nestěžuju. Tenhle program vypadá přinejmenším stejně dobře. Zajímavý tip.

Station (10.3.2008 18:30:34)

Na vzdálenou plochu jsem do ted celkem úspěšně používal Hamachi a to tak, že jsem si jen vytvořil IP adresu do vnitřní sítě přes Hamachi a pak už stačilo zapnout Vzdálenou plochu ve windows :-) Tahle utilitka vestavěná ve všech Win vám umožní dělat snad vše na co si vzpomenete a je kompletně "zadarmo" (v ceně Win). Licence: Freeware, Velikost: méně než 1 MB, Download: http://www.slunecnice.cz/sw/hamachi/

Leo (12.3.2008 17:59:13)

Dobrý den. Konečně při brouzdání po debatách na internetu narážím na diskusi konstruktivního typu. A hned bych jí využil s žádostí o radu. Jde o PC s licencí WIN XP PRO na kterém jsou dva uživatelé. S rozdílem že uživatel1 pracuje online na PC a uživatel2 vzdáleně. Oba pracují se softwarem licencovaným pro dva uživatele. Potřebuji dosáhnout možnosti, aby mohli pracovat v reálném čase oba uživatelé, jeden přímo na PC a druhý vzdáleně na této jedné softwarové aplikaci v síťové podobě. Když to řeším vzdálenou plochou, vždy je jeden uživatel odhlášen. Všechny programy typu VNC se chovaly jako jako vzdálená plocha, ale požadovaný efekt mi nedovolily. Napadla mne varianta použití programu VirtualPC od Microsoftu, ale nemám s ním pražádné zkušenosti. Pokud pominu možnost nákupu licence serverové, zajímalo by mne, zda někdo z Vás tento problém již řešil a dokázal by mi poradit. Děkuji předem. L.

karl (14.3.2008 00:23:57)

Zdravím, jenom by mě zajímalo jak je ošetřená bezpečnost. Nevíte někdo po čem to komunikuje????Pokud je to podobné jako s VNC a pod tak to radši ani neinstaluju.Větší bezpečnostní díra snad ani neexistuje. Stačí oskenovat porty a.....tak. Nepředpokládám že ba to vytvářelo zabezpečenej tunel.

Anonym (18.3.2008 04:14:05)

Mozna jsem paranoidni a proto bych rad nejakou diskuzi na toto tema......nemusite souhlasit, jen me zajima Vas nazor na tento soft. V dobe, kdy je mozne odchytavani hesel pri jejich prenosu po internetu, muzeme spolehat na to, ze staci naveky zadat - cituji "strong password" ? Tohle chcete svym pratelum instalovat? Pripadne jim sverit USB klicenku s timto softwarem???? Pak opravdu sve pratele mit radi nemuzete. Jak muzete spolehat na prakticky jednoznacne definovanou VPN, kdy prakticky veskera vase komunikace bude probihat pres cizi servery? Vite, co se s temito informacemi deje? Zkuste si tento nastroj pouzit ve free verzi v ramci vasi domaci site, kdyz ji odpojite od internetu. Treba vam dojde, ze vsechna vase data bezi tak "bezproblemove" pres jakousi Vam neznamou ctecku.

Coellon (27.6.2008 12:57:16)

Používám LogMeIn pro pár PC a taky sem se bál o bezpečnost a možná stále bojím, ale tak mě napadlo, co za tak dúležitá data by mohli získat? Heslo k mému emailu? Nebo snad do seznamky, či moje osobní fotogalerie? K čemu by jim to bylo. Opravdu si myslíte, že vy, nebo vaši známí mají na PC tak cená data, aby se to někomu vyplatilo vůbec cíleně sledovat?

Viktor (30.7.2008 17:34:24)

Přesně tak. Poměr toho co mi to umožňuje a co tím můžu asi klidně ztratit je malý. (e-bankovnictví provádím pro sichr úplně od jinud - místa kde se můžu domnívat, že daný počítač nefiguroval třeba jen jako klient :o)- activex - no uvidím o co časem přijdu, ale zatím je můj pocit z tohoto programu opravdu jen tichý úžas, co jiní lidé dovedou. Nejsem žádný chytrák, ale chci, aby mi net umožňoval přeně to co umožnuje tenhle program. Bezpečné to nebude nikdy-vždycky to bude tým lidí (nebo vyjímečně jednotlivec), který to vytvořil a záleží jen na nich. Zatím mohu opravdu jen doporučit LogMeIn. Jednou to zneužijí a pak se všichni uživatelé nasmějem (no spíš si postěžujem - alespoň něco) , ale alespoň nás bude víc :o) než tvůrců.

onehans (18.3.2008 07:46:42)

Program je určitě super, jen to vypadá, že vzdálená plocha nějak mrzačí shodu přísudku s podmětem :) "Nebyl by to žádný problém, pokud by si některé programy nepamatovali a především nevyžadovali otevření ve stejném místě, kde byly ukončeny (viď Maxthone)."

linis (7.9.2008 12:49:09)

stahnul jsem TeamViewer nevěděl co bude dál Instal nebo Run kamarád mi varoval abych použil jenom Run to spojení to bylo super potom jsem nechtěně instaloval a ma 14 dnů potom se musí koupit linenci ale problé je to že jsem všechno odinstaloval a znovu otevřel tento program a vždy mi hlásí musím to koupit licenci jak to má odstranit abych nedostával hlášku. a to co je tady psáno o jinych programech jsem to zkoušel to je tak složité že ani návod tam není. proto mi vyhovuje Teamviewer ....poradte mi jak to udělat odstranit tu hlášku na koupi licenci díky

Saibber (11.5.2011 23:20:09)

Otevři si příkazovej řádek a zadej: regedit vyskočí ti okno s registrama tam najdi všechny registry, které se týkají tohoto programu a vymaž je.

Milan (21.11.2008 00:17:29)

Zdravím, nainstaloval jsem Team Viewer na svém PC v lokální síti připojené do netu bez veřejné IP přes router a NAT. Vše funguje OK i v lokální síti. Nainstaloval jsem jej proto i do noteboku abych se mohl z práce připojit domů a běda. Pokud byl ntb doma v síti vše chodilo ale v práci na lokální síti za WiFi routerem NEEE. Nepřidělí mi ani ID ani heslo, protože se nedokáže zaregitrovat na domovském serveru a chce nastavit proxy, kterou neznám (nevím jak zjistit). Je nefunkční i jen spuštění (RUN). Tam mi namísto ID napíše jen moji IP ve vnitřní síti. Řešil někdo něco podobného? Nebo zná někdo řešení? Dík za každou radu.

Anonym (20.2.2009 11:27:12)

Mě to teda každejch 10 min spadne a odpojí mě to z netu cca na 20s. Bezpečnost na prd. A aplikaci co jsem chtěl použít to nespustí vždy se sekne při spouštění takže za mě - a to dost velký.

zdenda (2.11.2011 20:43:59)

parádní program spokojenost nadmíru