Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Internet bez pevné linky (komeční sdělení)

Internet bez pevné linky (komeční sdělení)

Anonym (12.3.2008 00:00:00)

Zrušili jste pevnou linku nebo ji vůbec nemáte zřízenou, ale chtěli byste využívat připojení k internetu přes ADSL? V současnosti tomu již nic nebrání. Společnost Telekom Austria Czech Republic, a.s., známá jako VOLNÝ, po testovacím provozu oficiálně představila novou službu VOLNÝ Internet Extra, s níž můžete využívat ADSL i bez pevné linky.

Haf (12.3.2008 06:54:24)

Opět služba na nic,jen pro někoho. Kde je to ziskové to jim jde na ostatní serou!! Zlatý O2, kdyby nebylo O2 tak většina lidí utře hubu.

nemam (12.3.2008 08:45:33)

tak by bylo o XX wifi siti vic, to je jednoduche pac by nekdo prisel na to ze na tom muze vydelat a trada.

radek (12.3.2008 10:34:36)

lol, wifi siti je moc! chtelo by to tak polovinu a nebo zavadet optiku a nebo 5,4ghz,10ghz, hlavne ne 2,4ghz-toto pasmo je presrane az je to nesnesitelne. wifi ma doma v dnesni dobe kazdej

Anonym (12.3.2008 14:14:58)

A víte o tom , že nejmenovaný provider již standartně nabízí pouze modemy s WIFI AP ? Internet si zavedeme až do maštale ! Při dojení budeme poslouchat nejnovější hity ! Technologie dospěla bodu , kdy je masově nasazována bez ohledu na svá fyzická omezení . Každé lejno ji ale musí mít ;)

Anonym (14.3.2008 14:53:33)

No,zajímavé sdělení,jen nevím kdo a kde na to přišel,že to testujou od 1.12.2007, když tuhle službu mám smluvenou již od 1.6.2007!!! Jinak co se týče dostupnosti,bohužel je do jen do určité vzdálenosti od hlavní ústředny...co se týče ceny,tak u GTS Novery jsem platil za 4MBit+linku,kterou jsem stejně nepoužíval nějakých 1220 Kč a to ještě s limitem dat...u Volný Extra za tu samou rychlost a bez omezení dat platím 951 Kč a mít nebo nemít 270 Kč v dnešní době je rozdíl...holt smůla,že technologie neumožní pokrýt mnohem víc...Co se týče wifi,tak v západních zemích to omezují na nejnižší možnou míru díky špatným vlivům na lidský organismus...bůhví,co si EU ještě vymyslí...

Anonym (12.3.2008 14:07:04)

Takových TRADÁ zlatokopů znám už několik . Bohužel, kde to jde tam se brání konkurenci a drží ceny co nejvýš . Bez pevné adresy a s příšerným fupem . Na Wifi nevidím nic pozitivního , ne v současných reáliích - ve městech za dobré ceny a s dobrým pokrytím ale zarušené , na perifériích a ve většině republiky dva tři provideři bedlivě hlídající ceny konkurence :( . ADSL přináší vůči WIFI draze zaplacený komfort a imobilitu . 5GHz výrazně zlepšil můj pohled na WIFI , ovšem stále se otázka má - (Na)Jak dlouho ?

Anonym (12.3.2008 13:56:51)

Pronájem linky není zahrnut v ceně (02 Standard - 403 Kč) .... ************************************************* Pokud nejste v dosahu jejich sítí , končíte opět s pronájmem telefonní linky od O2 :( . Těch 40% je snad pokrytí ve velkých městech . Fakt , že ve vlastní síti nabízí ADSL bez pronájmu je potěšující ale neuspokojivý . Telekom/O2 natáhl rezavějící dráty i do těch nejzapadlejších výsek . Zajistil technologii a zbavovat se poplatků za rezivění opravdu sám od sebe nebude , zvlášt´když jeho technologií využívají i jiní . Žába na prameni sedí v ČTú , ale nemůžete jim to zazlívat , když díky povedené taškařici s privatizací přešlo minimálně 70% sítí do rukou jednoho nadnárodního podniku ... Pokud chce kdokoli z providerů nabízet ADSL bez poplatků za linku , musí použít vlastní technologie ... a nikdo nemá a dlouho mít nebude takovou penetraci jako O2 ;)

Anonym (12.3.2008 14:29:56)

Dovoluji si upozornit, že tarif O2 MINI je 236,81 Kč.

Anonym (13.3.2008 06:31:34)

Samozřejmě plus stokorunová pokuta za používání xDSL služeb - nutno přičíst.

Anonym (13.3.2008 06:36:14)

plus DPH, tedy celkem 119 Kč navíc k tarifu Mini.

Jindra (20.3.2008 16:12:53)

Nechci se chlubit, ale O2 mě asi omylem už rok a půl tuto pokutu neúčtuje, platím jen 236,50 tarif mini a k tomu mám ADSL od Radiokomunikací za 701 Kč.

adviser (12.3.2008 22:43:55)

Bez pevné linky? A proč se tedy proboha dostupnost ověřuje zadáním telefoního čísla? Není to o ničem jiném, než že se povinný desátek za hlasové služby, které stejně už nikoho (v domácnostech) nezajímají, platí jinak. Do doby než se aDSL oprostí od placení nechtěné služby, je to o ničem a ČR bude pořád fenoménem v připojování k internetu přes WiFi. Proč je stále dovoleno podmiňovat koupi jedné služby koupí ještě další - nechtěné?

olin007 (19.3.2008 21:20:43)

Zřízením UPC si pořídíte jen problém. Mám velice negativní zkušenost a pár příkladů za všechny...................http://www.lupa.cz/diskuse/456/.................Myslím že tyto praktiky nemají na trhu co dělat a je na každým jestli je bude podporovat.