Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Poskytovatelé ADSL následují T/O2 a ruší FUP

Poskytovatelé ADSL následují T/O2 a ruší FUP

Anonym (14.3.2008 00:00:00)

I další velcí telekomunikační operátoři se rozhodli pro zrušení datových limitů a aplikace FUP u svých služeb ADSL. Od dubna omezení připojení k internetu ruší Telekom Autria (Volný) a GTS Novera.

baba (14.3.2008 08:00:38)

Zruseni limitu je dobra vec,ale bohuzel porad existuji skupiny lidi,kteri stahuji vse co najdou i kdyz to maji uplne k hovnu,ale hlavne ze to je doma. A prave tito lide svym chovanim zpusobi to,ze sice platime napr 6-megovou rychlost,ale od 1.4.2008 nam to pojede treba maximalne jen 3-mega. Budu rad,kdybych se mylil.

Anonym (14.3.2008 15:08:33)

Zálohovat internet je v módě ;) . Ideální limit , který by nepostihl většinu by bylo 50GB - ano logické využití broadbandu na streamování , záplaty linuxy atd .... Rychlost downloadu netřeba zvyšovat . U uploadu by mnozí využili , kdyby si mohli připlatit , za lepší profil ...

Bilbo (14.3.2008 22:17:30)

Sorry, ale 50 GB je blbost. Ja ted nejsem doma a jsem pripojenej na mesic na ADSL, ktery ma 36 GB limit. Vubec nic tu nestahuju (myslim warez), jen pouzivam internet pro praci celej den a ted je pulka mesice a uz mam 30 GB down. Stacilo par updatu Microsoftu, pak mit par hodin pousteny online CT24, nejaky dalsi streamovany video ci netovy vysilani CNN a bylo to. A to jsem se jeste krotil. Doma mam 8 Mbit neomezenej a kdyz pominu stahovani pres torrenty, tak mam ciste pres web mesicne minimalne 80-100 GB.

Anonym (15.3.2008 05:48:53)

JJ net se změnil - prý komunikační dálnice. Dáme na D1 zákaz pro ty, co po ní v jednom měsíci jeli 30krát? Nebo jim dáme čipy do aut a ty jim po xtém projetí D1 začnou omezovat rychlost jízdy. Pomohlo by to někomu? Myslím, že dokud se nepřidá minimálně pruh, případně další dálnice v podobném směru, bude D1 stejně furt zasekaná. Komu to připadá mimo mísu, ať udělá čárku! :-D já myslím, že je to skoro stejný. Takže: limity do hnoje na propadliště dějin, euforie není na místě - přistoupili k tomu proto, že si věří, že dokážou P2P omezit jinak, pravděpodobně možná i efektivněji. óó jak rád bych se pletl!

Bilbo (15.3.2008 12:04:53)

No, pokud neco omezovat budou, tak se to stejne bude tykat jen tech, co stahovani rozumi asi ve stylu "jit na mininova.org, stahnout torrent, nechat bezet v utorrentu, za par hodin mam film". Zkusenejsi si poradi. Ja napriklad pouzivam VPNko se sifrovanim, takze v mym pripade nevi vubec provider, co prenasim, ani kam se pripojuju. Jediny, co vi, je, ze jsem se pripojil na urcitej server v zahranici, pres kterej to VPN bezi. Jakmile dojde ke spojeni a vytvori se tunel, uz nema provideru paru, co po lince tece, ani k jakejm pocitacum jsem se pripojil. Takze nejaky omezovani P2P apod. me opravdu netrapi. A kdyz to omezi tisicum lamkoidnich sosacu, co ani nevi, ze nejaky VPN je? Tim lip, aspon budou linky pruchodnejsi a pojede mi net rychlejc :-D.

Nanonym (15.3.2008 15:01:59)

Jsi prostě Bůh!

Bilbo (15.3.2008 15:33:13)

Ne, jsem jen uzivatel VPN.

reostat (19.3.2008 16:55:42)

Muzes mi prosimte rict, k cemu bych si mel platit 250,- mesicne za sifrovani IP kdyz se stejne FUP rusi a je jedno kolik toho natahas..

Bilbo (20.3.2008 16:39:01)

Kvuli tomu, ty chytraku, aby te nikdo nemohl odhalit pomoci tvy IP. Mozna o tom nevis, ale v soucasnosti probiha jen u Polocie CR vysetrovani nekolika tisic lidi, kteri sdileli na netu filmy, hudby a software. Soucasne monitoruji P2P site protipiratske organizace. VPN de facto vylucuje, aby nekdo v soucasnosti zjistil tvou identitu, prisel ti domu udelat domovni prohlidku, zabavil pocitac atd. Krome toho ma samozrejme VPN ten kladny efekt, ze tvu provider nevi, co prenasis. A jelikoz se FUP nerusi, ma VPN smysl i uz tohoto duvodu, FUP tu fakticky stale bude, Telefonica ma v podminkach, ze muze sluzbu regulovat, coz znamena, ze lidem, kteri stahnou treba stovky gigabajtu mesicne, net utnou, vypovi smlouvu nebo neco takovyho (delala to pred casem i GTS Novera). Abych to shrnul - 1. diky VPN mas IP, pod kterou vystupuji stovky uzivatelu, prakticky te nelze dohledat, 2. provideri VPN nemaji zatim stale povinnost vest logy, tudiz neuchovavaji o svych uzivatelich informace, 3. diky VPN provider nevi, jaka data prenasis a nejake omezeni provozu P2P neni mozne, protoze provider nevi, jestli stahujes freewarove programy, nebo warez.

matejsek (31.3.2008 23:23:07)

Ses proste dobrej, vyzrals na to a ted muzes stahovat 800GB warezu mesicne a nikdo te neodhali....nebudes mezi tim tisicem vysetrovanych:) Pranoidni socka se takovym rika:) Predpokladam, ze tyhle vychytavky potrebujes proto abys sdilel a stahoval nelegalni data, ze? Je to fakt uz trapny...

Kocour (1.4.2008 07:29:08)

Proč by měl jen stahovat warez? Prostě si chce chránit soukromí a každému je do toho kulové co si na síti dělá. Já netahám skoro nic a o VPN uvažuji taky. Nepotřebuji aby nějaký bambula sledoval co dělám a kam chodím. To že se sbírají o uživateli data je běžná praxe a nepotřebuji být toho součástí. Jen jsi ukázal svůj omezený pohled.

Tomáš M. (2.4.2008 20:45:47)

Je to šílený krok. Lidi v Čechách jsou myšlením dost postižení komunismem. Všechno patří všem. Poskytovatelé budou muset omezovast, jinak se jim ta D1 zaseká po vzoru toho neštěstí co vede z Bratislavy do Prahy (nebo naopak?). Mimochodem, např. anglický British Telecom, pokud je někdo postižen syndromem, musím ukrást celý internet, tak si od těchto chorobných nechává hezky připlatit za neomezený tarif. Jinak všechny své ADSL tarify mají omezené (ano, v roce 2008, a v Anglii). Pokud zjistí že někdo překročil po 2 měsíce limit, hezky si zaplatí. A takhle by to mělo být i tady. Prostě to nechápu.

Steve (14.4.2008 08:23:40)

Díky, Bilbo, za tipy. Místní poskytovatel omezuje v denních hodinách P2P a plnou rychlost pouští jen na noc. Myslím, že toto je řešení, jak ho ošulit ;-)

nobody (16.3.2008 08:25:39)

VPN je prima vec, spis uz je trapnej, jak tady uz pul roku vyklada jednu a tu samou pisnicku. VPN, sifrovani, HD video, 500-800GB mesicne, bla bla bla :-)

Bilbo (16.3.2008 08:59:46)

Vis, to je tak. Ja se vecma tykajicima se HD videa zivim (a nejsem, prosim, prodejce elektroniky). Na tuhle situ do diskuze zavitam vzdycky jednou tak za 2 mesice. Mam pocit, ze ted jsem tady asi po 3-4, je ale mozny, ze se pletu. Samozrejme nepredpokladam, ze muj prispevek nekdy pred 4 mesicema lide, kteri aktualne na foru jsou, cetli. A jelikoz povazuju za podstatny je informovat o VPN jako o sluzbe, ktera v soucasnosti de facto vylucuje, aby je nekdo za sdileni dat chytnul, tak o tom informuju. Samozrejme, ze se opakuju, ostatne je to ucel. Navic nikdy nezacinam diskuzi, temer vzdy na nekoho reaguju - ten dotycny podle toho, co pise, me starsi prispevky necetl. Krome toho, pokud sledujes tyhle diskuze tak, ze me ses schopen v te zmeti prispevku zaznamenat, tak bych spis rek, ze neni neco v poradku s tebou ;). Ja sem lezu jednou za par mesicu, ale ty ses tu zjevne skoro denne. To mi prijde uz trochu mimo realitu ;). P.S. Pokud opakovani mych nazoru a opakovani informaci o VPN zamezi IFPI, CPU apod. v ziskani skutecne identity alespon 1 uzivatele sdilejiciho data, tak povazuji tech par vet, co sem jednou z par tydnu az mesicu napisu, za uzitecnych.

Nanonym (16.3.2008 19:23:14)

Tak mi prosím řekni, co za VPN program používáš. Rád bych se přiučil.

Bilbo (17.3.2008 08:00:22)

Nejde o program, ale o sluzbu. Pokud chces, aby VPNko jelo alespon 90% rychlosti tvy linky, tak si musis poridit placeny. Zadarmo se daji sehnat taky, ale to je tak na anonymni surfovani nebo stahnuti mailu, ne na sosani. Sluzeb je cela rada. Staci kdyz zadas do Googlu hesla jako "VPN anonym", "VPN SSL" apod. Ja pouzivam Trackbuster, stoji zhruba 250 za mesic. Treba SwissVPN nebo Relakks jsou mnohem mnohem levnejsi, ale nejsou tak spolehlivy (casty vypadky).

Zmije (15.3.2008 15:04:35)

Já si myslím že je to krok správným směrem, já mám adsl od O2 4096/256 minulý měsíc sem přešel na tarif bez fup, protože 20GB/měsíc bylo opravdu málo teď stáhnu okolo 30GB, takže pokud fup zruší přejdu na 6144/384 a navíc ušetřím. Akorád by mohli zvednout upload, 256kb/s k 4Mb/s je opravdu málo, stačí aby na dvou počítačích probíhaly dva hovory přes skype s videem a už jsou problémy. O rychlost internetu se nebojim. Na vlastní oči jsem viděl jak v telefonní ústředně z 48 vlákenýho kabelu je použitých 10 vláken takže když využijí volné kapacity, dostane se pásmo pro všechny.

Muck (14.3.2008 17:48:59)

Přesně tak musím souhlasit, znám lidi kteří se pořád dokola chlubí kolik stáhly nových filmů, seriálů, gigabajtů hudby a když řeknu mohl bys mě to prosím vypálit, tak řekne někde to je, ale nemůžu to najít a ukáže na krabici plnou DVD... Ale jak říká autor ,,prostě je to doma"...Nicméně každého je to věc, ale když chtějí mít všechno doma tak ať si za to připlatí více jak 50GB=> opakovaně? Fajn zaplať si....

Bilbo (14.3.2008 22:13:12)

Ja si platim neomezenej 8 Mbit za 2136 KC s dani, takze myslim, ze si muzu sosnout co chci a kolik chci. Obzvlast pokud tu linku provider nabizi jako neomezenou. Mam down 500 GB mesicne, nicmene rozhodne toho zas tak moc nesosam. Stahuju totiz pouze HD filmy a serialy. A jeden 1080p film i 12 GB, pokud je celej Blu-ray, tak i 45 GB. Kdyz si to spocitas, tak stahnu tak 20 filmu za mesic + tak 15 epizod ruznych serialu, kterej sleduji, pripadne nejaka DTS CD, DVD-audio disky atd.

RUR (14.3.2008 21:46:34)

Takhle to snad jelo doteď ne :-) Bude to jeste mnohem horší.

Anonym (23.3.2008 17:04:42)

Bohuzel se nemylis, ale isp budou moci blokovat porty

TTx (30.3.2008 17:34:41)

Jseš si jistej ? nikde nic o portech nepsali, blokovat určitě nebudou max zavedou bandwidth management (priorita) Tak když chce mít garantovanou linku tak si musí zřídit odpovídající službu a ne ADSL s agregací 1:50 (kterou já ještě nikdy nepoznal) Popřípadě co ti(mu) brání si pořídit EXTREM a mít klid, žádne řízení provozu se vás potom netýká...

123321 (14.3.2008 10:22:49)

"A opravdu, záhy se ukázalo, že zásadním řešením bylo naprosté zrušení limitů, což na našem trhu velkých hráčů byl krok nečekaný, ale očekávaný." Nechápu logiku této věty.

Kaja (14.3.2008 14:38:20)

No tak ta veta si krapanek odopruje :) Taky jsem nad ni kutil. Autor asi chtel ric ze to byl krok neobvykly, ale ocekavany. Ja bych byl rad kdyby radsi zvysili rychlosti, ale FUP at tam klidne nechaji. Ja pouzivam ADSL od telecomu uz par let a limit jsem prekrocil za celou tu dobu snad 2x. Timhle pomuzou spise nelegalnimu stahovani programu, her a filmu. Na bezne pouzivani internetu tech 30gb na mesic bohate staci.

Elf (14.3.2008 15:46:44)

mmm asi jakoze nikdo necekal ze by neaky isp zrusil fup, ale pritom na to vsichni cekali az to nekdo udela. jakoze to bylo prani.

Anonym (14.3.2008 15:13:25)

"Proto jim nyní nabízíme absolutní novinku ― datové prázdniny" Hmmm a nenazývá se prázdninami úsek časově určitý ??? Byla by hanba , kdyby si ponechali FUP i na přeprodeji od O2 . Tenhle krok byl více než očekávatelný . Bohužel se opět potvdilo , že impuls musela podat opět jako první TO2 :( .......

Anonym (14.3.2008 17:34:35)

No tak to asi stěží. Naopak, TO2 byla poslední:-) Všichni ostatní na svých technologiích už žádnou FUP nemají.

Anonym (14.3.2008 19:13:20)

Na svých technologiích ;) a o to tady běží . Pokud si pánbu neuprdne , ostatní jen tiše šumí ;)

Anonym (14.3.2008 22:52:04)

Nějak vám nerozumím. Jak měli asi alt. operátoři poskytovat na technologii TO2 bez limitní připojení, když jim přenesená data navíc TO2 účtovala? A taky, abych pravdu řekl, nerozumím tomu, jestli to má být kritika alt. operátorů a nebo TO2:-). Každopádně, pokud srovnáváte alt. operátory a TO2, tak by jste to měl srovnávat ve věcech které jsou srovnatelné...

Rafan (14.3.2008 22:09:54)

Kdyby sis to precet, tak bys pochopil, ze dotycny mluvil o "datovych prazdninach" jako o akci, kterou delala GTS Novera loni. Nechapu lidi, co projedou jednim okem clanek, prectou si nadpis a uz jdou hned prispivat do diskuze...dost casto se pak stane, ze jsou za blbce ;).

Anonym (16.3.2008 07:52:09)

No jsem si taky myslel že mám zrušený FUP u o2 ale kdeže teď mám rychlost že neotevřu ani stránku!!!!

Anonym (16.3.2008 08:46:18)

JJ tak už to zase jede koukal jsem na Fomule v HD a měřil u toho rychlost!

Anonym (17.3.2008 09:04:59)

FUP je zrušena od 1.4. Prosím podívej se na datum ano.

Jirka (16.3.2008 09:53:48)

No to jsem na to zvědav, mám od Volného rychlost 3Mb a datový limit 6GB, po překročení limitu platím za každých dalších započatých 3GB cca 200Kč bez DPH. Zatím Volný neměl zájem změnit limit podle velkoobchodní nabídky na 18GB a mám obavu, že me budou chtít dotlačit ke změněn smlouvy na rychlost 2Mb nebo4 Mb.

Standa (17.3.2008 18:25:35)

Mě na Volnym odpověděly že od 1.4.2008 zruší datové limity automaticky všem zákazníkum na platformě O2, (jám mám Volný ADSL 4M s limi tem 24GB)

Jirka (17.3.2008 20:19:42)

Mě to také dnes odpověděli, ale také mi odpověděli, že na odstranění limitů nemá vliv používaný protokol PPPoA nebo PPPoE, ač O2 jasně deklaruje, že limity budou zrušeny jen na PPPoE. Takže se nechám překvapit (ty to máš s 4Mb jisté, já s 3Mb bouhužel nemám jisté nic).

Standa (18.3.2008 20:18:17)

Koukam už to vydali i jako tiskovou zprávu http://www.telekomaustria.cz/press/archive.php?press=271 "Zrušení datových limitů se týká i současných zákazníků, kterým budou datové limity zrušeny ke dni 1. 4. 2008." já osobně jedu na PPPoE tak by to mělo bejt bez problémů , ale vždyd by se to dalo změni s PPPoA na PPPoE ?, ma za to že u O2 to de někde na tom jejich portálu změnit , ale u volnýho to netušim ,leda změnou smlouvy , ale to je znova sebevražednej úvazek na 2roky.

Anonym (18.3.2008 20:23:25)

Vysvětlení je celkem jednoduché. To s PPPoE se týká pouze retail služeb TO2. Pro wholesale se datový limit neruší, pouze se mění způsob počítání dat navíc (místo per user, jak je to teď to bude na celé ISP).

Woofe (16.3.2008 10:15:03)

Mám připojení od GTS (office 4Mb, "neomezeno") a nějak mi uniká jestli bude nějaká změna i pro mě. Nebo jestli se mi vyplatí ted ještě přejít na FUN 4Mb s FUP kde ho pak budu mít za poloviční cenu než teď Office 4Mb. Máte nějakou informaci ?

Anonym (16.3.2008 12:51:19)

Taky mám GTS noveru office. Já sem osobně o žádné výhodě oproti tarifu fun neslyšel ani nečetl. Už si brousím zuby na office 4Mbit>>fun 8Mbit

Maxtor (17.3.2008 03:53:57)

Resim stejny problem.. zitr jim zavolam.. co se tyce totiz nabidky, budou na tom parametrove Fun a Office naprosto stejne.. jsem zvedav cim tu dvojnasobnou cenu opodstatni.. snad se ceny nejak pohnou.. kdo to ma porad platit..

Maxtor (17.3.2008 04:06:40)

Tak ted koukam, ze O2 nabizi userum tarifu "Extreme" moznost nadstandardni podpory, pripadne prechod na tarif bezny.. Tusim tedy, ze dostaneme nabidku podobnou.. to je imho skoda, protoze v podstate jediny rozdil "Extreme" bude ten, ze je dale na retezci pripadneho zpomalovani uzivatelu.. Budem se teda pravdepodobne muset smirit s prechodem na FUN a s tim, ze nam hold bude kolisat rychlos vice, nez bylo dosud zvykem.. :/

Maxtor (19.3.2008 15:38:41)

Takze kratky prepis rozhovoru s operatorem GTS Novery.. vysledkem je, ze v tom maj asi sami peknej chaos, pac posledni dotaz zustava bez odpovedi a k ostatnimu se ani nebudu vyjadrovat, pac to je pekne křivárna Dobrý den, jak Vám mohu pomoci? - Zakaznik - Dobry den.. mam dotaz ohledne tiskove zpravy hovorici o zruseni datovych limitu u varianty internetoveho pripojeni FUN.. Sam vyuzivam tarif OFFICE a docela by me tedy zajimalo, jak to bude se zakazniky vyuzivajici prave OFFICE.. Datovy limit byl mezi temito dvema pausly prave tim jedinym rozdilem.. Kdyz mate zavazek na dobu urcitou zustavate na OFFICE.V pripade, ze je zakaznik skutecne bez závazku prip. 3 mesice pred jeho ukonceni, je změna Office -> Fun zdarma (pokud ovšem nedochazi k downgradu rychlosti). - Zakaznik - Co se tyce obou tarifu prinese po planovane zmene OFFICE jeste nejake vyhody oproti FUN..?

Sanyr (16.3.2008 12:42:06)

Jak to bude když člověk má O2 Internet ADSL Extreme co bude výhodnější zůstat ne změnit službu??? to nevím

jen ne GTS (17.3.2008 07:14:18)

Typický PR článek GTS novera. puze krátká zmínka o Volným a dál už jen GTS, GTS, GTS. Ble, ble, ble.

olin007 (19.3.2008 21:21:58)

Zřízením UPC si pořídíte jen problém. Mám velice negativní zkušenost a pár příkladů za všechny...................http://www.lupa.cz/diskuse/456/.................Myslím že tyto praktiky nemají na trhu co dělat a je na každým jestli je bude podporovat.

Anonym (21.3.2008 18:53:07)

Ještě krátce k otázce zda se platí pokuta při přechodu na jiný tarif u O2 takže mám 6mb extreme chtěl jsem jít na 8mb obyč. Četl jsem tady hlášky že to někomu udělali zdarma takže ted je to 5minut co jsem dovolal zdarma to nejde chtěj po mě litr řekl jsem ok tak já ukončim smlouvu tak mě přepojila na technika se kterým jsem měl domluvit ukončení netu. Takže žádný sraní se mnou a žádný dohody jak tady někdo psal!!!!!!!!

Pavel (21.3.2008 19:10:30)

ja osobne mam tu zmenu za 1 korunu, na lince uz nebyl zavazek a puvdne jsem ji chtel zrusit a den po zruseni jsem si ji chtel zridit znovu a potom mi teprve nabidli tu zmenu za korunu , ono kdyz si to tak clovek spocita pokud ukoncis smlouvu a druhej den si ji zridis znovu je tam sice zase nejak doba na vyrizeni zadosti ale navic kdyz si to vezmes zase na 12 mesicu tak dostanes modem za korunu a navic prvnich 6 mesicu za 50 procent takze jsem usoudil ze je pro ne lepsi a mene pracne pokud mi to prevedou a opravdu prevedli za 1 symbolickou korunu, mluvim z vlastni zkusenosti, co me opravdu zarazi tak je to jednani jako u nejakych trhovcu nekomu za korunu nekomu za 1200,- to je fakt hruza

Achab (30.3.2008 17:10:42)

Z příspěvků jsem usoudil, že kdo chce přejít z Extreme na normal classic ADSL a nemá závazek zaplatí 1 Kč. Kdo má závazek, zaplatí cca 1200 Kč. Ale třeba jsem špatně čtl. Můžete to potvrdit, popř vyvrátit? Dík

lord chaos mk.3 (31.3.2008 15:36:12)

tak za pár hodin se uvidi.. ja osobne si myslim ze to zrusi...

Anonym (31.3.2008 20:20:52)

tak se konečně vyjádřila i EMEA ... http://www.ahoj.cz/index.php?p=novinky&sub=novinka&id_novinky=000000100

Bzuk (1.4.2008 07:59:08)

moje konto: Limit - Bez limitu :)

Honza (1.4.2008 08:51:35)

Tisk. zpráva z 13.3.2008: GTS Novera ruší od dubna všechny datové limity. http://www.gtsnovera.cz/cs/pro_media/tiskove_zpravy/13.shtml Dnes 1.4.2008: Novera DSL FUN 4M -kredit 24GB - Fair Usage Policy - kredit je odečítán.

Anonym (1.4.2008 15:18:35)

Ano od dubna. jenže duben je celý měsíc a né jen prvního. A kdy přesně to nikdo u gts neřikal nebo jo?

Honza (1.4.2008 15:48:47)

Dobrá zpráva. Položka FUP se v zákaznickém systému už neukazuje. Takže od prvního, jen ne hned od rána.

Nargon (1.4.2008 16:04:01)

No a nerikej ze by jsi byl schopny ten limit za tech par hodin vycerpat.

welk887 (1.4.2008 18:16:22)

Mno, nevím, zda o2 ruší či ne, protože na teletextu se objevilo, že zrušení bylo aprílem, tudíž stále platí limity FUP. Nevíte, jak to tedy je?

Anonym (1.4.2008 18:17:38)

Že by právě ta zpráva na teletextu byla apríl? :)

welk887 (1.4.2008 18:18:55)

No právě to není jisté xD, je to takové zamotané a matoucí xD

Anonym (1.4.2008 18:20:27)

Ke zrušení FUP opravdu došlo.