Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Dejte Windows XP nový vzhled. Efekty skla, 3D plocha...

Dejte Windows XP nový vzhled. Efekty skla, 3D plocha...

Anonym (21.3.2008 00:00:00)

Líbí se vám nový vzhled Windows Vista? Chtěli byste taky ve svých XP mít efekty skla (průsvitné okraje oken), 3D uspořádání oken, měnit vzhled Windows a ještě něco navíc? Je to jednoduché. Navíc některé uvedené tipy se hodí i pro Visty.

Zdenek (21.3.2008 00:52:54)

Ve výčtu mi chybí Google Desktop, pomocí kterého jde nastavit na plochu spoustu miniaplikací stejně jako v Yahoo! Widgets. Navíc indexuje a vyhledává jako ďábel.

Tinker (22.3.2008 09:52:16)

Ha, tak mě někdo předběh :( Ještě dodám že verze pro Linux taky není k zahození ;) Rozhodně lepší než normální vyhledávání

mungo (24.3.2008 20:35:24)

není pro každého přijatelný - ne každý si chce dát PC prohledávat Google-em nebo podobným špiónem ...

Aleš (21.3.2008 09:32:36)

Nepotřebuji spoustu nesmyslných efektů, které spomalují počítač. Potřebuji solidní, stabilní a levný operační systém, na kterém pracují programy, které potřebuji k práci. To Visty zatím rozhodně nejsou.

Anonym (21.3.2008 12:03:48)

Tak stabilni system to je, programy v nem pracuji prakticky vsechny a oem cena taky neni zavratna a ty "nesmyslny" efekty zatezuji moje cpu z 1% a pri spusteni nejake aplikace se stejne vypnou :-) Jen to proste nechce mit 5 let starou sunku :-)

Trident (21.3.2008 12:54:03)

I na nové šunce to jede špatně. Jako systémový integrátor říkam ne vistám. Jde o to jestli chceš ty systémové prostředky využít pro aplikace nebo pro operační systém. Já chci to první;) Programy vsechny? V žádném OS nepracují všecny programy. Vista je zatím neproblematičtější z řady windows.

Anonym (21.3.2008 13:09:51)

Dobre i na nove sunce to pojede spatne, tak to upresnim. Pojede to pekne na adekvatnim hardwaru. Systemove prostredky - vetsi naroky sou tak akorat na pamet, coz dnesnich cenach pameti nevidim jako zadny problem. A ze treba areo potrebuje nejaky ten vykon GK, proc ne kdyz je jinak GK nevyuzita.Programy - nepsal jsem ze vsechny.Naprosta vetsina tam ale funguje(a to i na 64bit verzi). Proste ten kdo ma stary PC nebo je nechce/nemuze vyzkouset tak bude na Visty nadavat stejne jako se nadaval na XPcka.

Trident (22.3.2008 12:04:12)

A k čemu potřebuji výkonný 3D grafický akcelerátor na kancelářskou práci a nebo v mém případě sledování grafů a alarmů? Na to mi v pohodě stačí jednoduchá vektorová 2D akcelerace kterou dneska umí i ten největší šunt. Visty jsou pro feature driven people. Existují jisté specifické aplikace jejichž analytici podlehli vista mánii(nátlak stran zákazníků podobně postižených a neznalých). Jde o ovládání mas marketingem a ne o to že je na vistách něco dobrého. Visty nejsou krokem vpřed jako to bylo u většiny OS řady windows. Visty jsou zkrátka crippleware. U velkých firem využíváme díky licenční politice možnost downgrade na XP.

Anonym (22.3.2008 12:56:30)

Ano, ja preci netvrdim, ze prechazet na Visty je nutnost, ba spise naopak.Na starym PC jsem mel taky XPcka a na kancelarskou praci je to samozrejme i zbytecne. Ale take to neni duvod na Visty nadavat. Jednoduse receno na nove PC Visty, jinak neni duvod na ne prechazet (samozrejme pokud nechcete vyuzit treba dx10).

Trident (23.3.2008 13:24:51)

V me situaci JE duvod na visty nadavat. Nebyt tohoto crippleware tak bychom resili veci podstatne jak pro nas tak zakazniky a ne to ze nekde neco zase nejde protoze visty to maji implementovane zcela jinak a pres potvrzovatko. Je na co nadavat protoze lidi jsou hloupi a nechaji se opit rohlikem(rozumej Vistou). Chudaci technici pak musi resit ackoliv nebyt tohoto tak by se resili problemy podstatne. dx10 nepouzivame. Na grafickych stanicich vetsinou OpenGL a ne pod windows.

hhhaaa (30.3.2008 20:14:22)

Technici ale jsou od toho aby to řešili.

Trident (30.3.2008 23:22:38)

Nikoliv. Má cenu řešit problém kde se to ekonomicky vyplatí. Má cenu řešit problém spojení dvou databází, protože ušetřím zákazníkovi značné zdroje aby zadavatelka dat nemusela 2x zadávat ty samé údaje do jejich IS. Na druhou stranu kolik peněz ušetřím tím že budu v součinnosti s tech supportem microsoftu pátrat proč mi to ve vistách nejde? A nakonec se dozvím že je to vlastnost systému. Tento uměle vyřešený problém by nevznikl kdyby kompetentní lide u MS dělali svou práci pořádně. V případě Windows Vista je jednodušší pustit danou aplikaci třeba pod XP, neboť většina firem má stejně právo downgrade a visty nic významného navíc proti XP nepřinášejí. Ve spoustě opravdu velikých firem se stále k plné spokojenosti používají W2K. Neni to ani tak dávno co na řadě bankomatů(tedy stroje co používáte běžně) běžely NT4.

Tinker (22.3.2008 09:51:09)

Ano, správná odpověď je Linux :) Podle mě stabilní rozhodně je.....teda za existenci distribuce Ubuntu se mi nikdy nestalo že by se resetla v polovině kopírování souboru!!! - přesně tohle udělala vista když jsem dostal za úkol nakopírovat do ní věci ze starýho notebooku.

An (21.3.2008 10:01:54)

zase další balast do pc, navíc okopírovaný od Linuxu

Trident (21.3.2008 12:51:14)

Neni okopírovaný od linuxu. S 3D desktopem se experimentovalo dávno předtím na jiných platformách. Ještě před Masoxem. Navíc Linux s nemá co dělat s grafickým rozhraním.

Tinker (22.3.2008 09:42:20)

Linux má gr. efekty jen jako zajímavost a Windows jednoduše(je to názor hodně lidí) všechno okoukal z projektu BERYL a nejhorší je, že si za to účtuje peníze a chlubí se cizím peřím!!! Jestli bude zase u Win8 dělat reklamu na něco co už linux má, tak bych navrhoval vnést pravdu mezi lidi - linux to dávno umí a zadarmo ;) A když už se mluví o Compiz-fusion, tak jenom dodám že na 32Mb grafice Intel v notebooku mi běhá většina efektů a docela plynule(3D kostka i na plnou kvalitu), ale něco se seká(minimalizace okna když trvá něco přes vteřinu)

Trident (22.3.2008 11:58:28)

Ne linux nemá grafické efekty. Linux je pouze jádro a to samotné 3d desktop neumí. O grafiku se stará X.org což je free implementace X Window systému. Tato část obstarává vše co se týče grafiky a 3D desktop třeba ve spojení s berylem případně nějakým window managerem. Je to v podstatě z pohledu OS systémová aplikace. Toto může být implementováno do jakkéhokoliv unix-like operačního systému ba dokonce i do samotných windows coby aplikace.

Anonym (30.3.2008 21:30:26)

nejde o to kdo to davno umi a zadarmo, jde o to kdo to rozsiri mezi nejvetsi pocet lidi a v tom ma Microsoft s jejich Win jistou vyhodu :)

Trident (21.3.2008 12:50:04)

Ne. Nedá se pak pracovat a zpomaluje to počítač. Neptatřím mezi feature driven people.

Lee (21.3.2008 18:33:42)

Tyhle upravy jsou hrozny shit, zpomaluji kompa, jediny program, ktery zmeni vzhled xpeckek najdete zde crystalxp.net . Dokaze zmeni vzhled napr. na VISTY, LINUX, OSX atd.. a navic ma pridavky jako zvuky z vist, dale rocketdock, uprava pruhlednosti, stiny a je jen na vas, co budete chtit pouzit. A navic jako jediny soft tohoto druhu nezpomaluje system, jelikoz meni primo systemove soubory. Pokud by vam to nevyhovovalo, odinstalace je velice jednoducha. DOPORUCUJI

Anonym (27.3.2008 16:11:03)

DeBIL

Martin (22.4.2010 19:08:08)

Ahoj mohol by si dať prosim ťa link na stiahnutie tej 3D plochy z crystalxp.net dik moc

TIGER (24.3.2008 16:15:48)

Kdyz uz musim pouzivat XP, tak v klasicke grafice stylu 9x ... IMHO stejne tento styl nepochazi z dilen MS.

gejdaX (27.3.2008 20:42:54)

visty jsem fakt nezkousel, videl jsem je na nekolika pocitacich a opravdu bych do nich nesel, podobny "efekty" jsem zkousel na ubuntu, je to pekny, tam to beha navic svizne ale po chvili to omrzi. skoncil jsem u fluxboxu, potrebuju delat a ne se zdrzovat, je to nastroj, ne hracka... a v xp-ckach jsem patchnul uxtheme.dll, po cemz jdou pouzivat 3rd party temata, nainstaloval luna elements a vypada to hned lip... ale mam je jenom na hry a na veci, ktery nerozjedu v linuchu (photoshop atd)

Michal (9.4.2008 13:36:56)

Firewall co kontroluje odchozí komunikaci je pekelnej kus softwaru. Chápu že to může mít užití pro firemní síť apod., ale normálního uživatele to akorát zbytečně omezuje. Nevím jaký smysl má, že firewall kontroluje odchozí komunikaci při používání běžných uživatelských aplikacích.

remr (16.4.2008 03:10:26)

hm, tak jsem zkusil object desktop a zapnul flip 3d a... pocitac mi to kompletne rozhodilo. zamrz a od ty doby pulka veci nefunguje :-/ pri startu systemu mi ati catalyst control center vyhodi chybovou hlasku "nemate opravneni nastaveni programu...", z nejakeho duvodu se v prubehu cinnosti pocitace vyradi z provozu zvuk a do restartu nefunguje...chjo... a pak ze moje v´windows budou porad v bezpeci .-( nemate nekdo nejakou radu co s tim? :-/

anonym (4.2.2011 21:23:02)

Víš, windows budou v bezpečí když do nich nebudete štourat .Jelikož to neni jako u telefonu že si přehazujete temata jak se vam zachce ,tady už jedet v systemu

uplnej vypatlanec (31.1.2013 20:44:30)

pozde, ale prece ... prejdi na Linuks :-)))))