Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL v zavislosti na tel. ustredne ?

ADSL v zavislosti na tel. ustredne ?

Majkl (30.3.2008 10:28:39)

Kdyz si zobrazim mapu na http://adsl.volny.cz/internet/maps/praha/ tak proc v oblasti Smichova (pod napisem Praha 5) nejde "internet s neomezeným datový limitem". Zajimalo by me cim to zpusobeny (ustredna ?), protoze zrovna v bile oblasti bydlim a kvuli tomu mi nejdou nastavit jine "tarify" s nizsi cenou pri stejne rychlosti :( Volny se totis chova dosti podivne, protoze za tu dobu co jsem u nej (3roky) sice zdarma zvysoval rychlost ale cena zustavala stejna. A ted kdyz chci platit nizsi cenu, jsem i ochotny si snizit rychlost na 2000, tak to ale zpoplatnuje !!! a to me jako dosti rozciluje. Zkousel sem se "domlouvat" na infolinkach a tvrdil ze posledni pisemnou podepsanou smlouvu o nich i ode me mam na rychlost 512Mb tudis zmena sluzby na 2000Mb neni snizeni, ale ani tvrdi uplne neco jineho. Bez souhlasu majitele zvysi rychlost a udelaj si "pro" sebe i novou smlouvu, platnou ode dne zvyseni rychlosti nebo co. Ted maji novy ceniky ale kde nabizi uz pro me akceptovatelnou cenu, ale prave bydlim v te "bile" oblasti, tak proto pokladam dotazek viz vyse. Dekuji za vysvetleni

Anonym (30.3.2008 13:12:34)

to bile misto asi znamena, ze na te ustredne Volny nema svou technologii..... takze ti muze nabidnout pouze preprodavane sluzby kysliku, ne sve, ktere jsou vyhodnejsi s lepsimi parametry. Tak to chapu ja...... co se snizeni rychlosti (a potazmo snizeni mesicniho uctu) tyce, tak to bohuzel v CR chodi. vsichni poskytovatele to zpoplatnuji....... muzem se bavit zda to je fer nebo ne, ale kazdopadne je to pravda.

Majkl (30.3.2008 15:08:51)

No to mi tak nejak taky doslo ze bile misto na mapce znamena ze mi volny nemuze neco "lepsiho" nabidnout. To same je na mapce u www.cra.cz. Spis bych chtel vedet proc to nejde. Snizeni rychlosti a jeji zpoplatnen je nejvetsi luparna. Oni muzou bez meho svoleni delat prakticky cokoliv a koncovy zakaznik s tim nic delat nemuze... jenom platit a platit... Asi vypovim smlouvu a sepisu nekde jinde jinou....

Pavel (30.3.2008 16:38:24)

Ahoj, snizeni rychlosti za poplatek je bohuzel trosku spatny, ale nic s tim asi neudelame. Nicmene k tvemu povyku nadtim, ze ti zrychlili rychlost a tobe to vadi. To jsi asi jediny. :-) Oni ti nezmenili tarif jako takovy, ze ti dali vyssi cenu a vyssi rychlost. Ale zmenili parametry tarifu, ktery mas zakoupen. A zustala porad stejna cena. Tzn. jedna se o vylepseni sluzby a nadavat nemuze opravdu nikdo. Vypovedet smlouvu a podesat jinde je jedna moznost. Ale mam-li byt uprimny, je to jen tva a tva chyba, ze kupujes preprodej sluzby a ne primo od O2. Znam plno pripadu, kdy kdyz je clovek snazivy, tak mu snizi rychlost bez poplatku, staci jim pohrozit vypovedi atp. Maji od toho specialni tym, ktery se stara o udrzeni klientu. A to ze O2 je blby? Jsou to jen kecy. Tri roky jsem u nich s DSL a zadny problem. A nespocet roku s mobilnim tel. Problemy maji jen ti, kteri si je opravdu sami vytvareji. Bohuzel, jsme v CR jak bylo psano vyse. Nakazlivost nemoci kritizovani bez zkusenosti je tady velmi silna. :-)

Anonym (30.3.2008 18:44:04)

no, ja bych Kysliky neprechvaloval... oni si take uctuji za snizeni rychlosti stejne tak jako Volny, takze si moc nepomuzes. Nehlede na to, ze alternativci byvaji vetsinou levnejsi...... A kdyby byli vsichni jako ty a byli klienti O2, tak tu do dneska mame ISDN a reklamy, kde se chichota par, ze jejich kamaradi nemaji digitalni linku........ zaplatpanbuh za ty, co jsou u konkurence a aspon trosku se ten zachnily trh diky nim mohl rozhybat.....

Pavel (30.3.2008 21:18:48)

Ty o vlku ja o lvu. Vim, ze se plati poplatek za snizeni, to jsem take psal info o tom safe teamu, ktery ti mnohdy nabidne cokoliv aby te udrzeli .-). S temi alter. jsem to myslel tak, ze kdo je pripojenej napriklad pres Volneho na technologii O2. Nikoliv optiku wifi atp. Ano nebyt konkurence kdo vi kde kde jsme, ale preprodej velkoobchodni nabidky mi moc konkurence nepripada:-), porad na tom vydela stejne O2.-).

Vláďa (30.3.2008 21:39:55)

Pavle, Ve svém příspěvku píšeš něco o safe teamu a naznačuješ možnost vyjednávání. Máš na mysli O2? Docela mě to zajímá. Máš na ně nějaký kontakt? Díky za info.

Anonym (31.3.2008 07:59:18)

Staci podat vypoved sluzby a oni se ti ozvou sami.

Anonym (30.3.2008 13:56:56)

pokud máš přeporodávaný adsl tak ti rychlost zvýšila to2 na základě rozhodnutí čtu, respektive díky čtu musela to2 a potažmo ostatní navýšit rychlost