Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Problem neni O2 ale Rapidshare

Problem neni O2 ale Rapidshare

Radim (3.4.2008 11:59:10)

Panove myslim, ze je na case ukoncit tu debatu okolo O2. Je vice nez jasne, ze problem je na strane Rapidshare. Staci si precist nekolik diskuzi na zahranicnich webech (dokonce jsem neco videl i na zive.cz), kde jasne zminuji stejne symptomy jako vy vsichni ostatni. Dokonce popisuji situaci kde jeden uzivatel stahoval vice souboru a z toho cast jela na plnou rychlost a zbytek pomalu. Proste Rapidshare je momentalne fenomen a pouziva ho stale vice lidi a tak mivaji nektere servery pretizene. Vcera jsem stahovat v 5 odpoledne 700MB a jelo to 210kB/s coz odpovida moji 2Mb lince. Pak jsem potreboval jeste neco (pravdepodobne na vytizenem serveru) a to jelo pomalu. Myslim ze traffic z downloadu od stahovacu z rapidu je sranda proti tomu co generuji uzivatele O2TV, kterych uz bude 100 tisic a zatezuji sit 3Mb/s cele odpoledne a vecer.

tondach (3.4.2008 12:03:20)

Ja nejsem u O2 a Rapid mi jede celej den ok full rychlostí je fakt že občas některý mirror je přetížený a jede pomalu ale pochybuju že by to byl problém Rapidsharu

Radim (3.4.2008 12:06:32)

Viz nize, a pochybuji ze by nize podepsany byl u O2 :o) Rapidshare.com speed problem? Tiil few days ago i used to get a very good download speed of upto 120KB/s download speed from rapidshare.com. If it is a 100 MB file, i could download that in 15-20 mts.Mine is broad band conncetion with 2MBPS speed. but now all of a sudden i am getting a speed of 25-300KB/s!I dont know why this is happeing in my computer. I checked with other comupters with the same internet conncetion, but there I am getting good speed. Recetnly I tried to install internet speed acceletor and now i remove that. Can anyone help me to overcome this problem in rapidshare.com? thanks and regards, avichinnu

Todd (3.4.2008 16:40:51)

To dělal rapidshare vždycky. Třeba jsem stahoval film rozdělený do osmi stomegových souborů a sedm z nich mi to stáhlo normálně full rychlostí a ten jeden to lovilo třeba hodinu rychlosti 10 -15 kB/s.

Jindra (6.4.2008 12:26:38)

Přesně tak, na rapidu se mě to stává už léta. Ale přičítal jsem to tomu FREE stahování a myslel, že u platících to pustí vždy naplno. Měl jsem wifi a rok a půl mám ADSL od ČRA bez limitu, takže to určitě není specialita O2. Spíš je chyba, že už rapid nepíše, jak je který mirror vytížený, dřív to tam bylo napsaný.

Broskev (2.9.2008 18:09:11)

Problém je u O2. Kvůli "úpravě" sítí zavedli řízení datového toku u některých stránek (rapid, atd. a hlavně P2P sítě)

Anonym (2.9.2008 18:29:09)

problem je, ze jsou to pekni smejdi a ted omezujou aji variantu Extreme...

Anonym (2.9.2008 20:08:49)

Taktak - omezují i Extreme. Pryč tedy z Extreme, házím na ně Duo a do dvou dnů mám navýšení ze 4 na 8 MBit a ještě (ano, upsal jsem se Kyslíkům na rok) budu celkově platit cca polovic. Budu uviďovat, jak to pofrčí, nebo poleze.

igoreso (2.9.2008 20:29:07)

Blbe,ja to udelal :(

lovec (8.9.2008 22:22:34)

Platim si rapid kazdy mesic ale ted to od nich leze jen 30-40kb hruza a des,kdyz jsem jim poslal mail odpovedeli ze je pry chyba u O2 tak nevim na ci strane je pravda ale z jinych serveru to jede uplne v poho.Hodne se budu rozmyslet jestly ma cenu platit takovy kepl.

NickRabit (8.9.2008 22:47:21)

no na strane rapidshare urcite neni, pro jejich servery neni par megabitu problem, zkuste se pripojit jestli mate moznost pres VPN.... nejakym "zazrakem" najednou rychlost o dost vzroste, diky tomu ze oblbnete filtr u O2, takze tam je problem.

PeterMan (14.9.2008 16:40:12)

Skoda jen, ze zadny novinar neni schopen napsat clanek s popisem jak se vesele omezuje v siti O2/dle domen/. Ono pak nasledne zrychleni je absolutne zbytecna vec, kdyz jej nelze vyuzit. Tedy spis trapna marketingova zhovadilost.

Anonym (14.9.2008 18:08:17)

Se nediv. O2 je totiž významným zadavatelem reklamy a interní předpisy naprosté většiny médií zakazují jakékoliv negativní články či reportáže na tyto firmy.

Anonym (17.9.2008 08:32:29)

laskave si prectete smluvni podminky, dekuji

fawex (17.9.2008 16:39:10)

Problém je jasný u O2 zrovna jsem mluvil s technickym oddělením a tam začali něco kvákat o řízení datového toku a na rapid to maji omezene. Je to jeden velký bordel po tom co si člověk koupí premium na rok tak ve finále zjisti že mu to je naprd!

tom (18.9.2008 16:20:28)

to je vpytli mám taky zaplacenej rapid a jede to hrozně pomalu např. 40kb/s Co s tím ?

Ja (18.9.2008 19:16:21)

To buď rád, mně to jede i pod 20 kbitů/s. Rada zní používat akcelerátor na maximum vláken, nebo ještě spolehlivější je stahovat od pozdní noci do rána :-D

Anonym (18.9.2008 22:06:07)

myslím že když stahuješ 6 giga tak je jedno jestli stahuješ 20 nebo 40.Akcelerátor ti nezvedne rychlost o moc ja můžu sosat 600 aspon kdyby to jelo 300 tak by mě to stačilo.Používám flasget.A může O2 omezovat vůbec rychlost ??? To přece není P2P

tom (18.9.2008 22:07:28)

myslím že když stahuješ 6 giga tak je jedno jestli stahuješ 20 nebo 40.Akcelerátor ti nezvedne rychlost o moc ja můžu sosat 600 aspon kdyby to jelo 300 tak by mě to stačilo.Používám flasget.A může O2 omezovat vůbec rychlost ??? To přece není P2P.

tom (18.9.2008 22:08:44)

myslím že když stahuješ 6 giga tak je jedno jestli stahuješ 20 nebo 40.Akcelerátor ti nezvedne rychlost o moc ja můžu sosat 600 aspon kdyby to jelo 300 tak by mě to stačilo.Používám flasget.A může O2 omezovat vůbec rychlost ??? To přece není P2P

Anonym (18.9.2008 22:24:20)

zkuste jDownloader a stahovat tak 4-5 souboru najednou, kazdej po cca. 5ti vlaknech. Pak to jede trochu prijatelnejc....

maiki (15.11.2008 23:21:45)

to je řeší to je neskutečné... připadá mi to tady jak u rulety... nepadá mi to protože jste přišli Vy... proberte se za včasu vám říkám... a nezapomínejte, česká protipirátská unie vás všechny vidí.... a bude vás buzerovat dnem i nocí... policejní stát nikdy neskončí s tím se smiřte.. je mi z vás špatně, pepíci ušmudlaní pražští... peněz je tam jak želez ale oni budou raději krást po internetu... totální rozpolcenost kéž by to byla pravda s tím O2 což samozřejmě není.. o2 by se na vás totiž mohlo tak akorád vykašlat...

Wolf (3.4.2008 12:12:20)

Pak mi ale vysvetli, proc uplne stejny soubor (a zkouseno 10 dalsich) mi u me na internetu od O2 jelo vcera asi do 22:00 (od te doby se rychlost zvetsovala) zhruba 5kB/s ... a v naprosto stejnou chvili sem na mem jinde umistenem serveru stahoval stejny soubor 1.9MB/s ... a proc naprosto stejnou zkusenost maji ostatni uzivatele O2 (krom tech co maji extreme) a ne treba UPS. Ano, i rapidshare ma nekdy problemy, ale rozhodne ne takoveto... a pokud O2 na infoline priznali ze rapidshare omezuji, tak sorry ale fakt neni na case ukoncit debatu okolo O2.

Radim (3.4.2008 12:47:29)

Opravdu si nemyslim, ze by na infolince neco takoveho rekli. To ze tady nekdo neco takoveho napsal nic neznamena. Jak uz jsem napsal podobne problemy maji lidi ruzne ve svete a ne jenom zakaznici O2. A ten Vas zminovany cas 22:00 nemusi indikovat nejaky umyslny throttling ze strany O2. Jak pisu tak pocet lidi s O2TV je cim dal vic. Vsechny ustredny maji QoS a uprednostnuji tv pakety pred cim koliv. A cas kolem 22-23 muze pouze znamenat, ze lidi chodi proste spat a vypinaji tv - v pripade pretizeni site samotne O2, rapidshare se rozjede - prestava stahovat Asie, konci spicka Evropa a v Americe jsou jeste vsichni v praci.

Wolf (3.4.2008 13:01:49)

Rikas ze lidi chodi spat, ze je to kvuli TV? Takze rapidshare stahuje 5kB/s ale vsude jinde (krom megauploadu) to stahuje normalne 600kB/s bez problemu? Ok dejme tomu, ze ted muzes tvrdit, ze je pretizeny rapidshare.... v tom pripade proc ale STEJNY SOUBOR = ze stejneho linku bezel spatne jen lidem co jsou na o2? Ja osobne sem to zkousel ze dvou pripojeni, jedno - nonO2 - 1,9MB/s ... o2 - 1,9kB/s. Plus dalsi potvrzeni mam od cloveka co ma kabel, tomu to jelo taky full, a dalsi 2 lidi od o2 kterym to jelo 2-10kB/s. Ne opravdu ti neuverim, ze za to muze rapidshare.

Radim (3.4.2008 13:19:53)

Takze oni budou delat omezeni na rapidu, ale na megauploadu a dalsich milionu odkladacich sluzeb ne? Neprijde ti to trochu divne? A nemyslim, ze mezi temito sluzbami je najaky rozdil. U vsech musis za velky limit zaplatit. Takze ted to bude vypadat tak, ze vsichni koupi ucty u megauploadu a O2 do mesice omezi MU a pusti RS. Pak zas lidi utecou jinam a tak porad dokola. Ne opravdu ti neuverim, ze se jim s tim chce stracet cas. O2 pronajima okruhy pro nejen alternativce, ale i spousty velkych firem a tam dene protece traffic co opravdovy stahovac neudela za mesic.

Wolf (3.4.2008 13:21:51)

Mam takovej pocit ze sem psal neco jako (krom megauploadu) kterej prej taky zkrouhli, nicmene ten nepouzivam, nic nemam potvrzene. Spis me zajima, co mi reknes na to OPRAVDU DULEZITE CO SEM PSAL. "Takze rapidshare stahuje 5kB/s ale vsude jinde (krom megauploadu) to stahuje normalne 600kB/s bez problemu? Ok dejme tomu, ze ted muzes tvrdit, ze je pretizeny rapidshare.... v tom pripade proc ale STEJNY SOUBOR = ze stejneho linku bezel spatne jen lidem co jsou na o2? Ja osobne sem to zkousel ze dvou pripojeni, jedno - nonO2 - 1,9MB/s ... o2 - 1,9kB/s. Plus dalsi potvrzeni mam od cloveka co ma kabel, tomu to jelo taky full, a dalsi 2 lidi od o2 kterym to jelo 2-10kB/s."

NickRabit (3.4.2008 13:24:42)

no nemusis zkouset ani ze dvou pripojeni, testoval jsem to na standardnim 8Mbit ADSL. z rapida to jede 5-40KB, po pripojeni VPN a pokusu tahat stejnej soubor na stejne lince o pul minuty pozdejc jelo vse na plno....proste filtrovani packetu, to je jistota

Radim (3.4.2008 13:24:48)

Treba Rapidshare blokuje O2 :o)))))

Radim (3.4.2008 13:28:28)

Reknu ti to asi tak, mam O2 ADSL 2Mb a za posledni tyden jsem nezaznamenal pri stahovani z Rapidshatu zadny problem. A ted me zajima co reknes ty mi.

Wolf (3.4.2008 13:36:52)

V dobe 22:30-zhruba 15:00 (uvidime jak dneska) s tim taky nemam nejmensi problem. Zadny problem s tim zatim dle zkusenosti nemaji - uzivatele s Extreme - nekteri uzivatele s PPPoA - uzivatele stahujici po 22:00 - obcas nejaky uzivatel, ktery tvrdi, ze mu to beha normalne na beznem pripojeni od o2... pricina neznama.... a mimochodem, jaktoze mi ted tvrdis ze tobe to jde normalne full, kdyz se me tu celou dobu snazis presvedcit jak je rapidshare strasne vytizeny? Najednou uz to ted bude fungovat jen "nekterym" uzivatelum o2, ale rapidshare je pretizen?

Radim (3.4.2008 13:43:55)

Hadam ze Rapidshare bude mit stovky serveru, uz kvuli kapacity. Takze kdyz stahujes nejakou novinku, ktera je umistena na jednom, dvou serverech a tu zaroven stahuje pul evropy tak se nediv, ze je to pretizene. Ja jsem stahoval neco jineho na jinem nevytizenem serveru tak to jelo v pohode. Uzivatele Extreme jsou v QoS na stejne utovni jako O2TV.

Wolf (3.4.2008 13:51:17)

Boze boze, kolikrat mam rikat, ze sem stahoval JEDEN IDENTICKY SOUBOR (respektive vice souboru, ale pokazde ty stejne) z nekolika pripojeni a NE NEBYLA TO ZADNA NOVINKA a nejspis prekvapive pro tebe ani zadny warez. Spatne to slo vzdy jen na o2. Schvalne mi potom hod link na ten soubor na jinem nevytizenem serveru, kolem 20:00 to zkusim, uvidime, treba dnes bude situace jina a dnes to pobezi normalne, nicmene o tom dosti pochybuju.

Radim (3.4.2008 13:55:16)

Jeden priklad za vsechny - 20. January 2008 - Problems accessing RapidShare Unfortunately, starting at 5 pm CET, one of our carriers experienced a severe technical problem with their hardware, causing a loss of 50 gigabit of bandwidth. Therefore RapidShare was unavailable for several hours. We already have taken steps to avoid this particular problem in the future. Takze jestli muzou prijit o 50Gb linku ze dne na den tak muzou mit pretizene servery nebo kapacitu.

Anonym (17.9.2008 07:11:48)

a ted nam prosim vysvetlete, jak vite, ze jste ten soubor stahoval ze stejneho serveru?? Na rapidu je naprosto bezne, ze se vam jeden soubor taha z nekolika serveru najednou.

Radim (3.4.2008 13:47:02)

Jeden priklad za vsechny primo z Rapidshare 20. January 2008 - Problems accessing RapidShare Unfortunately, starting at 5 pm CET, one of our carriers experienced a severe technical problem with their hardware, causing a loss of 50 gigabit of bandwidth. Therefore RapidShare was unavailable for several hours. We already have taken steps to avoid this particular problem in the future. Takze kdyz jsou schopni ze dne na den stratit 50Gb linku tak proste muzou mit vytizene servery. A uz dost, uz me to nebavi.

Radim (3.4.2008 13:57:10)

Jeden priklad za vsechny - 20. January 2008 - Problems accessing RapidShare Unfortunately, starting at 5 pm CET, one of our carriers experienced a severe technical problem with their hardware, causing a loss of 50 gigabit of bandwidth. Therefore RapidShare was unavailable for several hours. We already have taken steps to avoid this particular problem in the future. Takze jestli muzou prijit o 50Gb linku ze dne na den tak muzou mit pretizene servery nebo kapacitu.

Pavel (3.4.2008 13:09:19)

Plne souhlasim. Lidi vzpamatujte se. I kdyby to byly problemy O2 no tak boha jeho, jsou to jen site a pocitace. Probuh to se stane a stane se to i jinde. Holt nelze nasimulovat dopredu lidske - hlavne ceske - chovani. Bohuzel mozna opravdu vsichni stahuji najednou a to se necekalo. Dejte jim cas. Jsou to poporodni bolesti. Kdyz se to bude objevovat za mesic tak je to problem, ale prvnich par dni a delate tu bububu. Plno vyhruzek soudem a kdo tam pujde? Uz vidim jak se nekdo soudi s O2. Kdyby jste radeji slusne podekovali za zkvalitneni sluzeb a pockali par dni jak se to vyvine. Muj obor je taky IT a vim, ze vse ovlivnit nejde. Bohuzel ani to, ze nekterei klienti jsou chapavi a nekteri Vam za totalni hloupost, ktera nikomu neuskodila a vse fungovalo jak melo jen to byla minimalni odchylka od smlouvy nezaplati fakturu. Ano tak to tady chodi a totalne me to dokaze namichnout. Tak budte zdrzenlivi a zkuste take chapat, ze technici v O2 se snazi a myslim, ze delaji vse proto aby stabilizovali situaci. At uz ji predvidali nebo ne. A v zaveru jeste - vite co je nejlepsi? Zavolat na 800184084 (jeste lepe na 800123456) a servat operatora. Opravdu lidsky jednani, kdyz on za nic nemuze. Nevim jak vy ale ja jsem dosel vzdy dal kdyz jsem s nim jednal slusne dokonce mi pak volal jestli uz je vse v poradku. Ale je to je o pristupu. No snad sem rekl vse co jsem chtel. Tak a ted trvrde do me! Dyt pisu jako zamestnanec 02 ze? Jo to zname.-)

Keonax (3.4.2008 13:53:06)

Nemas pravdu. Vcera jsem mluvil s technickou podporou na O2 a ten clovek mi priznal, ze na Rapidshare opravdu maji omezeni.

Anonym (3.4.2008 14:25:47)

tak mi vysvetli jakto ze mi rapid jede porad plnou rychlosti. Nemam verzi Extreme

Wolf (3.4.2008 14:27:26)

Ted mi jede taky plnou rychlosti, nikdo netvrdi, ze to trva 24 hodin denne.

Anonym (3.4.2008 14:30:09)

Ale me jede plnou rychlosti porad. at je rano nebo vecer.Od prvniho jsem nespozoroval zadny zpomaleni.

Wolf (3.4.2008 14:41:41)

Nemas PPPoA? Nejake jine zvlastnosti ohledne tveho pripojeni? Stahujes pres premium / free? :p

Anonym (3.4.2008 15:00:02)

Mam PPPOE zadny zvlastnosti si nejsem vedomej a zadnej znamej na O2 nepracuje ;) Nestahuju pres premium ale jen na zkousku pres free. No ona je taky otazka jestli to na ty helpline opravdu nekdo rekl. Jestli to sem jenom tak nekdo nenapsal. V kazdym pripade je to fakt divny.

Wolf (3.4.2008 14:47:14)

Treba u tebe "rizeni datoveho toku" neuplatnuji, ja zas nemuzu vedet jak je to mozne, nicmene ze to proste u znatelneho mnozstvi uzivatelu o2 omezuji taky nemuzes poprit. Ostatne vzdyt to nepopiraji ani oni na helpline. Mimochodem zrovna rano a vecer to jde .) problem je asi od 15:00 (nevim, mozna dele) po 22:00, pak se to zacina zrychlovat. Dnes zatim bez zpomaleni.

David (5.4.2008 23:23:46)

No myslím, že zrovna chování "malého českého člověka" po zrušení nějakého omezení se dá simulovat s docela slušnou přeností, ale je to jen můj názor :-D "Kdyby jste radeji slusne podekovali za zkvalitneni sluzeb a pockali par dni jak se to vyvine. Muj obor je taky IT a vim, ze vse ovlivnit nejde." Jo, mám kamaráda, kterýmu to doteď jelo v pohodě (moc "nezlobil" a FUP limit překračoval jen občas), teď se mu to každou chvíli zadrhává... Víš co, tvůj argument s tím, že ne všechno jede 100% hned po pár dnech beru, ale s tím "poděkováním za zkvalitnění služeb", to jsem se smíchy málem počural a spadl ze židle :-)

NickRabit (3.4.2008 13:09:40)

ty ses vtipalek ale :) , z rapidu taham ve skole bezne kolem 20MB/s , takze nejakych 600KB/s neni pro jejich servery naprosto problem. Navic je zajimave ze na ADSL to jede 5KB/s a kdyz se na uplne stejne lince pripojim pres sifrovany VPN kanal a taham stjny soubor, tak jede full rychlosti.....

Radim (3.4.2008 13:23:02)

Vy mate ve skole 160Mb/s pripojeni do site? :o) Tak to gratuluji a pak ze ve skolstvi nejsou penize.

NickRabit (3.4.2008 13:25:42)

pritlač, na technickych VŠ je t jakože dost standard...

Radim (3.4.2008 13:33:43)

Tak priklad. CVUT je pripojena do site pres CESNET 10Gb/s. To je fajn, ale CESNET ma zahranicni konektivitu 800Mb/s. A dle cesnet - ČVUT provozuje jednu z největších univerzitních sítí v České republice, má připojeno více než 20 tisíc počítačů ve 23 lokalitách v Praze. I kdyby rapida z tech 20k pocitacu pouzivalo jen 1000 lidi tak pres cesnet 20MB/s neprotece ani a to zduraznuji ANI nahodou.

Wolf (3.4.2008 13:37:29)

Ja sem na SŠ tahal z rapida 6MB/s...

Kossik (6.4.2008 12:46:47)

Presne tak. Nicmene, kdyz se vam to zacalo stavat po zruseni FUP, tak je asi logicke, ze chyba nemuze byt u RS... ;-)

Wolf (3.4.2008 16:32:05)

Uz je tech telefonatu na o2 konecne dostatek aby ste uverili, ze to opravdu neni problem rapidshare ale omezeni o2? To ze to vam z nejakych zahadnych duvodu jde, neznamena, ze ostatnim take.

Todd (3.4.2008 16:35:09)

Takže hoši. další telefonát na O2. Přepojení na technika. Dotaz : Po přechodu z varianty ADSL Extreme na běžný tarif , mi jede stahování z určitých servrů velmi pomalu. Odpověď : Ano . To je řízení toku dat. Já na to : Řízení toku dat při přetížení sítě přeci musí omezit libovolné stahování a nejen vybraný server. Odpověď : Zřejmě má ten servr potíže. Já : Nemá. Vedle kamarád s kabelem stahuje to samé plnou rychlostí. Jedná se konkrétně o datové úložiště rapidshare.com. Operátorka : Ano. V současné době skutečně dochází k omezování stahování z některých servrů jako je rapidshare.com. Já : Ale ve smlouvě o tom není ani slovo, že ? Operátorka : Řeší se to. V budoucnu nemá docházet k žádnému omezení stahování z http servrů jako je rapidshare.com. Já : Děkuji. Nashle. ( z toho usuzuji, že pokud od omezování ustoupí, tak určitě ne u torrentů )

Anonym (9.9.2008 04:41:15)

napadlo nekoho z vas, ze maji tr. u O2 plnou zahranicni konektivitu (kt. stoji tezke penize..???) ta narodni konektivita je prakticky zadarmo... takze bud maji plnou konektivitu zahranicni anebo se rozhodli udelat nejaky blacklist zahranicnich IP adres, ktere nejak "omezuji" na rychlosti. co je spravne? Nevim. Nemam zapalceny rapid a 16Mbit linku, abych mohl porovnavat...

Sqrjuvi (5.4.2008 20:25:36)

heheheeeeee-)))) Takhle krasne jsem se dlouho nepobavil!! Pry rapidshare nestihaaaa:-D Heheeeee Telefonica O2 mi osobne potvrdila ze rapidhsare omezuje ty joudo-)) Rapid je v naprostem poradku....jini z nej tahaji jak divi zatimco lidi s O2 vubec....

Eser (6.4.2008 12:12:17)

ono to je pravda, nedávno se RS omlouval za výpadky vých serverů

Eser (6.4.2008 12:12:47)

svých

Wolf (6.4.2008 12:17:07)

Ano, ale to byl opravdu problem rapidshare, ted je nadmiru JASNE ze to proste neni zadny problem rapidshare.

Tomcat (1.9.2008 21:30:55)

je to tak, na koleji z nej taham i 8MB/s a doma na 2Mb ADSL je to od 220KB/s po treba 50KB/s...ale taky zalezi na tom, z jakyho serveru rapidu to zrovna jede...

David (5.4.2008 23:24:50)

Hele já myslel, že maj operátoři od kyslíka teď napilno a ono asi ne, nebo máte na psaní PR příspěvků do podobných diskusí už vyčleněný oddělení? :-))

panx (6.4.2008 09:47:39)

ZDRAVIM,MYSLIM SI,ZE O2 LAJNY NA RAPIDSHARE NEOMEZUJE,MAM ZAPLACENY PREMIUM A SLAPE DOBRE.MYSLIM SI,ZE SPOUSTA LIDI NEUMI PRES RAPID STAHOVAT A TAK SI MYSLI OHLEDNE RAPIDU,ZE MAJI OMEZENI,JE JASNY,KDYZ BUDETE STAHOVAT VICE SOUBORU SOUCASNE,TAK RYCHLOST NEMUZE BYT U VSECH STAHOVACICH SOUBORU STEJNA,BTW.FILM,KTERY MAM 700MB,JE ROZDELEN NA NEKOLIK CASTI V RARU,NAPR.NA 7 PO 100MB.KDYZ DATE STAHOVAT JEDEN SOUBOR,TAK RYCHLOST BUDE V PLNY PALBE,KDYZ STAHNETE NAPR.K TOMU SOUBORU DALSICH SEST,TAK SE TA RYCHLOST SNIZI,TO JE SNAD LOGICKY NE?PROTO RADIM,NEZ SE SPUSTITE DO RAPIDU,TAK SE NEJDRIVE POUCTE JAK Z NEJ STAHOVAT....

Jindra (6.4.2008 11:58:42)

O tom není pochyb. Jde o jinou situaci. Nemám rapid placenej, tak můžu stahovat vždy jen 1 soubor. Někdy valí v plné palbě, cca 447 kB/s a někdy valí cca 116 kB/s. Střídavě, jak kdy. Jednoznačně jde o řízení provozu ze strany rapidshare a ne operátora. Protože nemám O2, ale ČRA. Chová se to takhle dlouhodobě. Mám 4 Mbit a od samýho začátku bez omezení dat.

Kossik (6.4.2008 12:41:10)

Tak si ho zkus na mesic zaplatit a uvidis. Ja s nim rozhodne problem nemam a vzdycky se na 750KB/s v poho dostanu.

Tomcat (1.9.2008 21:28:29)

kdyz si to zaplatis, tak si muzes nastavit, z jakych serveru se to ma stahovat...

Anonym (9.9.2008 04:37:46)

blabol, nastavujes, pres kterou konektivitu (ISP) to ma jet ven, do netu, server jako takovy, twen je v interni siti rapidu vetsinou je nejlepsi nechat AUTO, to se to ridi dle aktualniho vytizeni, nebo by melo...

Wolf (6.4.2008 12:03:44)

Prosimvas, nedelejte tu z nas dementy jo? To, ze vam to o vikendu frci, neznamena, ze to proste v tydnu 15:00-22:00 jelo naprosto otresne, nevim co na tom furt nechapete lidi. To ze to beha vam a jeste treba v uplne jinou dobu, neznamena ze vsem ostatnim taky.

Hubert (10.4.2008 12:58:25)

Tak to máš blbý vlkodave :D

Ja (6.4.2008 14:27:15)

Tak teda nevím, pane X ... buďto nejste tak úplně v pořádku a měl by jste s tím něco rychle udělat :-) ... Nebo jste někým zaplacený narušitel a máte jen za úkol odvést debatu od problému. Pěkně prosím, seznamte se nejdříve s diskotuvaným problémem, a pak až pište ty Vaše příspěvky ...

USAK (6.4.2008 11:35:02)

Hmmmm fakt tomu tozumíš samé bludy tu meleš přečti si o tom něco ty fenoméne!!!!!

Arcasttice (6.4.2008 14:30:34)

Ahojda Lejlu

Pavel (10.4.2008 12:05:15)

Tak už se smiřte s tím, že za 1500,- nemůžete mít 10mega/s garantován a ješte s plnou podporou. Stejně to všichni potřebujeme na stahování pirítského obsahu..tak se tu nebudeme přece rozčilovat. ADSL ze své podstaty nejde garantovat, když je tma gregace. Chcete připojení bez FUPU, máte ho. Ale nejde aby za tyhle ceny měl každý svojí trasu 8-10mega..jak byste to jako chtěli dělat. Operátor prodá každy megabit řekněme 50krát..a pak musí doufat, že ti uživatelé nepojedou rapidshare na plnej cerea 24/7/365..to je cele. Zjistete si kolik stoji ta konektivita a za kolik ji kupujete. A O2 ma masivni kampan a mnoho zakazniku...V mnoha obcich je jedinym posktovatelem..nebo temer jedinym. Ja mam ČRA a tam to je pohoda..no protože zatížení je malé a možná tam kde jsem sem agragován s nejakými důchodci..nevím. Ale tak to prostě je. A P2P sítě oni omezovat vždy budou a nedělají to proto, že by je popadl záchvat morálky v ochraně aut. práv..na to operátor kašle. Pro něj ej dobrý, že piráti se stávají také zákazníky a platá jim za připojení..ale zase nechtějí aby to šlo do extrému. Oni si snadno spočítají jak mají jakou skupinu omezit aby jim to jelo.

Joe (19.4.2008 17:24:00)

Problem neni O2 ale Rapidshare = nesmysl..... Potvrzuje O2 samotné. Co považuju za vyložený podvod je, že ono tolik zmiňované řízení provozu není žádným způsobem transparentní. Tudíž je plňe v rukou poskytovatele a nikdo nemá potuchu jak moc, za jakých podmínek a které servery jsou omezovány. Nicméně Rapishare je mezi nimi.

Anonym (14.9.2008 03:07:32)

Ono být otevřený není totéž co transparentní...

Joe (18.9.2008 20:52:16)

Transparentní = průhledný, míněno na proces řízení provozu. Pokud by byla pravidla řízení známy, máš dostatečné podklady pro rozhodnutí, zda je budeš nebo nebudeš akceptovat. Ale kdo zaručí, že zítra selektivně neomezí jiného provozovatele či jinou službu, kterou aktivně využíváš a kvůli které jsi si internet pořídil? Dle mého názoru by pravilda řízení provozu měla být součástí smluvnívh podmínek...

Maniak (9.9.2008 21:30:48)

Sranda je, jak to O2 okecává... Že něco řeší na vašem účtě a vaší lince. A slibuje hory doly... Každopádně byl pěkně rozklepanej a myslím si, že dnes už tak 100 takových telefonátů proběhlo... Prej to srovnaj, tak jsem zvědavej... Asi to udělaj jen u lidí, který si dupnou.. Ale taky co je jim po pár lidech, vždyť je tolik blbců v ČR, který jim naletěj... Já bohužel nemám k dispozici jiného poskytovatele, tak musím dupat:DD

vX (13.9.2008 14:09:39)

problem je u O2, udajne celorepublikovej u mnoha uzivatelu, nejakej pochybnej vypadek technologie pro (rizeni provozu) rapidshare...

Lovec Žabek (14.9.2008 03:05:27)

Přesně tak ,elektronická žába není na prameni, ale sedí u kohoutku v o2 a říká tomu dáme tomu dáme a těm nedáme dlouho nic...

pern (14.9.2008 18:34:11)

tak mohu potvrdit , problem je na strane O2. rapid je omezovan , jeste minuly mesic jsem stahoval tak jak bych mel a ted je to s bídou na 10%. po reklamaci na O2, zjisteno , ze download je ok. takze veskera omezeni jsou na strane O2 smerem k rapid share

Anonym (15.9.2008 16:56:19)

Tak dnes jsem si chtel stahnout neco z rapidu,mam premium ucet a rychlost byla asi takova ze za hodinu jsem stahnul 4,8MB dat.Takze to skoro vlasne nejelo uz me to vazne stve.Nikdy uz si ucet na rapidu nekoupim,to si radsi zaplatim hellshare.

brutus (15.9.2008 19:29:28)

Jenze rapid za to nemuze...

Anonym (17.9.2008 07:02:34)

A ty nam jiste vysvetlis kdo za to muze a cim to je ze :) Idealne zacni tim, proc stejny problem na rapidu pocituji lide pripojeni i prez jine ISP nez je TO2

brutus (17.9.2008 08:01:23)

Takze za prve na ADSL Extreme to jede stabilne..takze zadne omezovani na normalni ADSL rano ve vsedni den o.k. vecer bida..Za druhe bezdrat jede stabilne bez omezovani..Za treti znamy ma tiscali pres den o.k. vecer bida...Takze zhodnoceni pokud by bylo neco v rapidu snad to bude delat vsem...

Anonym (17.9.2008 08:43:22)

To je tak kdyz vis houno co :) Diagnostika problemu bez znalosti technologie to je specialita mistnich odborniku :) Kdyby bylo neco v rapidu tak to snad bude delat vsem.... Nebude, zjisti si laskave dle jakeho klice se vybira server pro stahovani a jake jsou zde podminky podle ISP ktereho mas (jak jiste NEvis, on totiz ne kazdy ISP ma na rapidu stejne podminky) Rizeni toku dat je v provozu jiz temer rok a prakticky se nepouziva. Razantni omezeni zatim bylo pouzito na necelou stovku zakazniku, kteri delali provoz jako velka firma.

Anonym (17.9.2008 09:30:19)

Cus Petre, podle IP koukam, ze to budes ty :) Nak dlouho jsem te nevidel, nezajdem na jointa? Jsem ted na neschopence, tak az budes moci tak zvedni svoji linou prdel a prijd o patro vyse za kamosem :) A vyser se na ty noumy tady, delas jako by jsi nevedel, ze sem v 99% chodi lidi kteri vedi kulove.

brutus (17.9.2008 17:14:41)

Tak jsem si dal tu praci a nastavil jsem v rapidu jeden server ze ktereho budu stahovat urcity soubor /TELIA/...a zadny nahodny vyber serveru..Totez jsem udelal na jine lince a wifi tez a dokonce jsem pouzil stjne ucet na rapidu...tzn pro vsechny stjne nastaveny... budes se divit zase stejne tzn...extreme plny tok..wifi skoro doplna :-)) no a obyc adsl tak max 128..tak ted babo porad...podotykam ze vsechna stahovani jsem delal osobne behem cca 4 hodin nez jsem objel kamarady... :-))

Anonym (17.9.2008 21:02:52)

Hele, zjisti si podle jakeho klice se server prideluje. To ze si ty nastavis naky server je sice hezke, ale v okamziku kdy je tento server, offline, pretizeny nebo cokoli jineho stejne te to hodi na naky jiny.

NickRabit (17.9.2008 23:25:17)

to ze rapidshare pouziva round robin je docela bezpredmetne.... zkus si udelat treba 10 mereni rychlosti pri stahovani pres O2 standard a 10 mereni pres jinou linku, nebo extreme (pokud se jim teda zrovna nepolame omezovac...) aby se eliminovala nahoda, pri ktere se vybere pomale jedouci server....takrka urcite ti vyjde u O2 rychlost v radu nekolika KB a na jine lince to bude rychlejsi. Pro servery rapidshare neni nekolik set KB/s naprosto problem, navic O2 rizeni provozu priznava, takze neni co resit. Kdo chce tahat, tak at si poridi extreme(pokud se mu je povede nejak ukecat), prejde na jine pripojeni, nebo pouziva VPN, ktere jejich filtr oblbne, pripadne taha z jineho uloziste, nez z rapida...

frotie (18.9.2008 16:59:52)

A nebo ať tahá od 22.00 do 12.00 to to běží na plno že. S omezením na 10gb/den a dnešní minimální O2 rychlostí 8mbit jste vice limitováni omezením rapidu než omezením O2

NickRabit (18.9.2008 22:22:26)

nebo tak :) , jde spis o princip, co tam stejne chcete furt stahovat popravde....

brutus (18.9.2008 07:57:40)

Nechme toho protoze O2 toto omezuje a basta...je to i potvrzeno z helpline...Takze asi tak..

Anonym (19.9.2008 03:17:40)

ovsem toto omezeni plati neustale....tj kolisani rychlosti je zpusobeni necim jinym. Navic, pokud netahas v radu tera tak se te omezeni ani netyka.

Anonym (15.9.2008 17:27:21)

nesouhlasím mám premium na rapidu a O2poskytovatele 2mb a ráno to frčí 210 což odpovídá ale večer tak max 80 a tady mi to změří něco kolem 1mb připojení a navíc ta šílená odezva. O2tv a nové 8mb připojení stávající síť nezvládá a už mě telecom začíná štvát

Anonym (15.9.2008 19:55:31)

Ja mam take O2 TV a zrychleno ze 4 Mbit na 8 Mbit a linka mi jede take porad stejne,hold musime pockat az po 15.rijnu prepisi protokoly ADSL +O2 TV a pak by to melo jet jak ma,tedy u me i se zaplou TV k tem 8 Mbit.Jinak dneska to fakt z rapidu nestahuje vubec,ted jsem to zase zkousel a jede to tak 0-2KB,hnus.

Anonym (17.9.2008 07:01:36)

Tak jdi k nekomu jinemu, nebo si alespon precti smluvni podminky a zjisti si, co ti TO2 garantuje.....NIC

NickRabit (15.9.2008 20:26:59)

tak mam pocit, ze dnes doslo konecne ke zmene u Extreme tarifu. Aktualne stahuji stejny soubor na Extreme 2Mbit rychloasi 210KB/s a na 8Mbit Standard 4KB/s...... jak to jede vam ostatnim, co mate extreme a poslednich 14dni to jelo pod psa?

Ja (15.9.2008 22:02:42)

V tento moment rychlost na premium účet RS rychlost mezi 20-50kB/s. Takže stále pomalé, ale aspoň se mám na co těšit ... :-D

NickRabit (15.9.2008 22:50:23)

a jaky mate tarif? Extreme nebo normalni?

Ja (17.9.2008 20:15:21)

Kdybych měl Extreme, tak bych si šel už stěžovat ... takže normál! :-D

NickRabit (17.9.2008 23:27:28)

vidis, ja extreme mam a 14 dni to jelo uplne na prd, volal jsem na technickou podporu co dva dny a nic,tak jak dorazi faktura, tak jim to poslu na reklamace a uvidime jak se na to budou tvarit. Jeste parkrat a dam si normalni tarif a k tomu mistni wifi na tahani z rapida :)

Anonym (16.9.2008 20:45:49)

Myslím že v tom nemáte pravdu. Mám 8Mb připojení od O2 a když chci stahovat přes rapid tak to nejede.Mám ještě v provozu Vifinu a tam to jede bez problému.Takže problém není na Rapidshare ale na O2

Anonym (16.9.2008 21:43:47)

No a ted jeste muzes tu o pernikove chaloupce

Anonym (17.9.2008 07:00:23)

a ted nam jeste povykladej jak sis ho hezky rano vyhonil

Riwi (19.9.2008 19:20:03)

mne stahovani z rapidshare ( premium ucet) jede rychlosti 800- 900KB/s coz odpovida me rychlosti internetu (mam 8Mbit ale bezi mi to mirne pomaleji) zadneho omezeni jsem si nevsiml. Teda abych byl uprimny ve stredu a ctvrtek to zlobilo...ale od te doby to bezi zase normalne - dneska stahuji vyse zminenou rychlosti....stejne tak tydny pred tim...

Ja (19.9.2008 21:14:35)

Tak to máš tarif EXTREME, nebo stahuješ výhradně po půlnoci ne?!? Mně to jede v době mezi 18.00 a 22.00 i pod 20kB/s na prémium účtu RS, spojení padá a nejsem bez akcelelerátoru, který umí napojovat, schopen stáhnou vůbec nic :-( A nebo, že ty máš zřízen ten zaměstnanecký O2 tarif, ... přiznej se !!! :-D

RIWI (23.9.2008 19:08:45)

o zadnem zamestnaneckem tarifu nic nevim a extreme taky nemam :-) mozna ma souvislost ze v nasi vesnici neni linka tolik zatizena jako ve vetsich mestech - nevim enrozumim tomu moc a jen hadam...proste zadne omezeni nezazivam :-) at stahuji kdykoliv - treba ted to jede 850KB/s coz odpovida cca me rychlosti

Ja (24.9.2008 21:31:19)

Tak to bych byl na tvým místě šťastnej, jako blecha. Já jsem taky na vsi, a 98,5% lidí okolo mají bezdráty, protože je levnější ... Takže vesnicí to asi nebude ... :-( Nejseš náhodou těsně hnedle vedle Prahy, nebo čistěnáhodou nestahuješ z toho rapidu akcelerovaně na jednosto vláken? Promiň mi ty zákeřné otázky, je to pech ta pomalost a nestabilita !!! :-D

RIWi (25.9.2008 08:55:21)

cca 28km na kraj Prahy a vazne nestahuji na vice vlaken :-) a uz vubec ne na 100 :-) ja jsem stastny kdyz tak koukam jake jsou s tim problemy....jen je zvlastni ze nekomu to omezuji a nekomu ne.

Ja (25.9.2008 16:56:05)

Někde jsem tady četl v diskuzích, že Praha jede v poho už neomezeně. Tak to možná už rozšířili na celé střední Čechy, no dost možná, že východní Čechy, kde se já nacházím, budou už "CO BY DUP" už dnes večer! :-D

RIWI (25.9.2008 21:23:51)

je to mozne :-) vazne nevim

Anonym (19.9.2008 21:39:11)

Tak mě se zdá, že mi O2 poslední dobou omezuje veškeré stahování. Vždy a z jakého koliv serveru začnu stahovat max. rychlostí tj. asi 420KB/s a asi po minutě pokaždý rychlost klesne na 30-50KB/s. Jak říkám, je jedno odkud stahuju. rapidshare, uloz.to, iskladka, nebo například stahuj.cz nebo slunecnice.

Anonym (21.9.2008 10:38:00)

pokud je tohle praqvda, tak jsi na nejake maqle anebo pretizene ustredne a uplatnuji kladivo, maly fup... tj normalniho usera to neomezuje ale stahovace ano po 23h by to nemelo byt, nebo ano? je to porad lepsi nez co bylo driv! jako pochopte prece, ze neni mozne dovolit 100% lidi 24x7x365 download full rychlosti, takovou linku nemame v CR ani do NIXu, ktera by tohle utahla :-))

Jirka (19.9.2008 21:39:37)

Volný internet 8Mb a premium účet u RS, stahuju furt 1mb/s a nikdy mi to nekleslo pod 980kb/s, dnes jsem stáhl 4gb a žádný problém jsem neměl u žádného linku.

mms (20.9.2008 10:50:17)

lidi pojdme uděláme petici proti O2.:)Jak máme stahovat z rapidu když to nejde.Platíme si premium account a je na tom na nic,vyhozený peníze.

mos (20.9.2008 10:51:20)

lidi pojdme uděláme petici proti O2.:)Jak máme stahovat z rapidu když to nejde.Platíme si premium account a je nám to na nic,vyhozený peníze.

mos (20.9.2008 16:43:44)

Takže je potvrzeno že O2 že na určitých serverech kde je velký tok dat je omezeno stahování prý ochrana dalších uživatelů aby každý měl stejně a ne že par lidí bude stahovat objemný tok dat a druhý bude oškudlen prostě ochrana sítě Tudíš brzo s O2 končím.Platím jim slušný peníze a nic za to.

owerkill (20.9.2008 21:38:33)

takze mohu potvrdit nize uvedeny prispevek ze za celou situaci muze o2 (nikoliv rapidshare),ktera omezuju stahovani ze servru ze kterych je stahovano nejvice dat. osobne mi to dneska dvakrat potvrdil technik na podpore. takze jednoduse predelali FUP na rizeny tok dat na ktery pri zrizovani ani pri vedeni adsl linky neupozornuji.osobne se priklanim k jakekoliv forme protestu proti praktikam o2 ponevadz nemam jinou moznost pripojeni netu.

Anonym (21.9.2008 10:34:55)

pokud to mas pisemne, napis na CTU, ale zrejme ti odepisi, ze O2 vodoprd ma vyhradu rizeni provozu v podminkach (ktere jsi ani necetl) a ze CTU nejaka nekala reklama nezajima a ze si mas stezovat na COI, rade pro reklamu apod. Ja z rapida netaham, tak mi to neva

tom (20.9.2008 22:13:09)

neskutečná drzost platím jim 1500 kč měsíčne.A ted nic nestáhnu.pravý Telekomunisti.Chce to protest!!!!!!

owerkill (21.9.2008 00:08:01)

doporucuji je bombardovat stiznostmi na https://portal.cz.o2.com/webO2/appmanager/o2/home?_nfpb=true&_windowLabel=T600132701195071908608&_pageLabel=writetousPage&wsrp-urlType=blockingAction&wsrp-secureURL=true&wsrp-url=&wsrp-requiresRewrite=&wsrp-navigationalState=&wsrp-interactionState=_action%3D%2Fcom%2Fo2%2Fcz%2Fw2us%2Fportlets%2FcreateRequest%2Fbegin&wsrp-mode=&wsrp-windowState=&id=93&__utma=1.3921988062844066300.1221584528.1221943573.1221948087.5&__utmb=1.5.10.1221948087&__utmc=1&__utmx=-&__utmz=1.1221584528.1.1.utmcsr=(direct)|utmccn=(direct)|utmcmd=(none)&__utmv=-&__utmk=189988267

Joe (21.9.2008 10:18:30)

Uvidíme jaká bude odezva od O2.... ----------------------- Jsem krajně nespokojen s transparentností uplatnňovaného řízení datových toků připojení k internetu - zejména u poskytovatelů služeb datových úložišť (Rapidshare apod ...). Nejsou dána jednoznačná pravidla, která jsou sdílena se zákazníkem prostřednictvím smluvních podmínek a tudíž já, jako zákazník nemám dostatek informací k správnému rozhodnutí při výběru poskytovatele připojení k internetu. Jinak řečeno na základě dosavadních zkušeností, které s omezováním mám, bych si internet od O2 nikdy nevybral a svým způsobem by se tento nedostatek informací dal pokládat i za jakousi formu nekalé soutěže a klamání zákazníka. Navíc Poskytování datového úložiště je obvykle placená služba, ke které O2 jako provider pouze zajišťuje přístup. Pokud mi však blíže nespecifikovaným způsobem omezuje připojení, dotýká se to přímo mých vynaložených prostředků. Nehledě na to, že dle mých zkušeností je omezování selektivní a tak dochází k vytvoření nerovných obchodních podmínek pro jednotlivé poskytovatele služby datového úložiště, což má samozřejmě dopad na jejich podnikání.. Prosím o vyjádření a nápravu.

Ja (21.9.2008 11:27:23)

Napsáno to máš hodně dobře, a docela by mě zajímalo, co Ti na to "škrtiči" odpovědí ... :-D

Joe (28.10.2008 18:30:49)

:-) Odezva.....:-) dovolte nám reagovat na Vaše podání, které jste uplatnil prostřednictvím aplikace Napište nám na našich internetových stránkách a které se týkalo řízení datového toku. S platností od 1. 4. 2008 došlo u všech služeb O2 Internet ADSL ke zrušení pravidel Fair User Policy, které stanovily pevné limity (v GB) pro každého uživatele. Po odstranění těchto limitů je tak umožněno, aby každý jednotlivý uživatel realizoval na své ADSL přípojce neomezený přenos dat. Předpokladem odstranění pevných limitů je však zachování určitého statistického vzorku chování všech zákazníků (tzv. statistický multiplex), který umožňuje v naši přenosové síti obsloužit ohromné přenosy dat. Tyto přenosy jsou však v daný konkrétní okamžik vždy řádově nižší, než kolik by mohl činit celkový možný teoretický požadavek na přenosovou kapacitu. Uvedené principy tak umožňují, aby ADSL služba byla dostupná za nízkou cenu a především globálně ve velmi dobré průměrné přenosové rychlosti pro jednotlivého uživatele. Každá IP transportní síť však při dosažení svého kapacitního limitu aplikuje na požadované přenosy, které není schopna v danou chvíli uspokojit, globální omezení, která by se negativně projevila u všech zákazníků. Typickým projevem by tak bylo celoplošné zpomalení všech služeb, ztrátovost dat při přenosu, nefunkčnost služeb, které fungují v reálném čase (např. přenos hlasu při IP telefonii, streaming rádia, načítání www stránek apod.). Z tohoto důvodu jsou v IP sítích implementovány technologie, které jsou schopny zajistit, aby při dosažení kapacitních limitů byly služby, které jsou citlivé na takovéto zpoždění a zpomalení, i nadále funkční. Jejich datový provoz je tak v síti přenesen přednostně, následován ostatními typy provozu. Takový mechanizmus řízení datového toku využívá globálních pravidel pro všechny uživatele a není selektivní represí určitého typu chování ani není nijak závislý na objemech přenesených dat konkrétním uživatelem. Zjednodušeně řečeno, zvýšený zájem o přenos dat vyvolaný uvolněním limitů naplňuje dostupné kapacity přenosové sítě, která není natolik "nafukovací", a v těchto okamžicích pak musí dojít ke komplexnímu automatickému řízení všech požadavků, aby globálně nedošlo ke zhoršení kvality u všeho provozu a všech zákazníků ADSL. Oproti tomu v čase, kdy je provoz všech uživatelů průměrný nebo podprůměrný, je vždy k dispozici dostatek místa pro libovolný dodatečný provoz a k řádnému řízení priorit tak nedochází. V současné době specialisté z jednotky řízení IP sítí pracují na optimalizaci všech pravidel tak, aby dopady řízení provozu byly co nejméně viditelné u běžně používaných aplikací, které jsou citlivé na rychlost nebo zpoždění, a pevně věříme, že dosáhneme dalších zlepšení, spolu s průběžným navyšováním transportních kapacit naší sítě.

Joe (28.10.2008 18:31:49)

....Pokračování... V této souvislosti bychom se Vám chtěli omluvit za případné potíže a zároveň bychom Vás chtěli požádat o shovívavost a trpělivost. Aplikované pravidlo tak není porušením pravidel poskytování služby, ale je potřeba ho vnímat jako součást vlastností broadbandové služby, která ze své definice pracuje se sdílením společných kapacit sítě mezi velký počet uživatelů. Dalším posilováním přenosových kapacit sítě by však nemělo docházet k negativním jevům jako je dočasné snižování přenosových rychlostí v době špičkového provozu. Vážený pane, doufáme, že přijmete naše vyjádření s pochopením a pevně věříme, že v budoucnu bude naše spolupráce probíhat k Vaší plné spokojenosti.

Vypoved (21.9.2008 14:37:02)

Uz me to ale opravdu zacina s***t..! Z rapidu stahnout 4MB a odhad pri rychlosti 0.2 kilo 7.30 hodiny...! To si radeji opet vytahnu ze skrine modem 28.800.

Ja (21.9.2008 15:06:30)

Moje odpověď je zastrč modem zpátky do skříně a nainstaluj "Free Download Manager". Teď na něm taky právě jedu, mám rozjeto 10 souborů na 12 vláknech, a využívám rychlost svého připojení na 100 procent. Když to tak udělají všichni, možná přijde i poskytovatel na to, že to není dobrá cesta škrtit tak, že to už ani nefunguje - mně tedy stahování stále padá, takže nestáhnu z rapidu prakticky nic. Bez akcelerátoru si ani neškrtnu, a tak výsledkem je, že mají v O2 síti větší BORDEL, než kdyby to pustili normálně, nebo zaškrtili alespoň rozumně - aby to nepadalo. :-(

Vytocenej (21.9.2008 19:03:03)

Ja kaslu na nejake download managery. Ja chci zpatky 2MB linku a FUP 20GB. Tehdy to jelo. Na co mi je nefunkcni 8MB a vice..? Staci, kdyz se domluvim s nekym pres ICQ - ja pustim prenos z Rapidu (jede 0.2 kilo pres O2), on to pusti taky (WiFi na jeho dedine o 20 km dale), a jede mu to 50 kilo. Tak kde je asi tak chyba? Kdyz mi nekdo neco posila, to mam pokazde cekat na to pul dne (byt se jedna o pitomy 4 MB soubor)....?

aaa (21.9.2008 15:44:50)

Neveril jsem tomu, ze by O2 zarezavalo timhle zpusobem (teda porad) jen vybrane servery, ale po dnesnim laborovani s ADSL linkou musim dat za pravdu - pokud stahuju jedno(!) vlakno z libovolneho serveru rapidsharu, rychlost kolisa od 20 KB/s smerem k 0 ... Pokud ale ten samy soubor necham stahnout pres vlastni proxy bezici na serveru nezapojenem do O2 linek, vysledkem je 500-600 KB/s. Test jsem delal nekolikrat do 2 minut po sobe ve stejnem prohlizeci pouze jsem vzdycky vymazal cache (v nahodnem poradi, bud 1. rapidshare a pak proxy nebo opacne) - vysledek byl vzdycky stejny - O2 pod 20 KB/s! Bez proxy takhle: http://img190.imagevenue.com/img.php?image=03852_rapidshare_122_44lo.jpg Pres proxy takhle: http://img213.imagevenue.com/img.php?image=03847_proxy_122_469lo.jpg. Tohle uz asi nahoda nebude ... :-( Jenze tyhle problemy jsou tak 14 dni az 3 nedele zpet. Do dubna jsem mel Extreme tarif, po zruseni si nechal prepnout na 6 MBit a az nekdy do konce sprna to bylo OK ...

aaa (21.9.2008 15:50:49)

Pardon, ty linky na obrazky maji navic v sobe mezery - ty tam doplnil zdejsi system ... :-(

tom (21.9.2008 18:09:48)

tak už jsem mluvil z kupa lidmi na netu a mají chut už neprodloužit smlouvu s O2.Aby to O2 nevyšlo pěkně draho takový podraz !!!!!!

sdf (21.9.2008 18:52:15)

Myslím že to bez vás dvou nějak přežijou :-))

tom (21.9.2008 19:01:38)

nevšiml jsem si že jsem psal kolik to je lidí !!

nobody (21.9.2008 20:00:28)

At je vas treba 1000, radi se vaz zbavi.

nobody (21.9.2008 21:23:47)

vas zbavi (preklep)

marakcz (22.9.2008 11:31:50)

ty jsi bud zamestnanec o2 prazsky nebo mas jineho ISP.nezbavi neboj se ti se boji o kazdeho zakaznika mas pekne tupe nazory a cisi s tebe arogance a na tu dojedes.ja uz si to s o2 vyridil a vsechno jde kdyz se jim pohrozi

nobody (22.9.2008 12:48:49)

Jaka arogance ? Rikam to tak, jak to je. 5% uzivatelu dela 95% trafficu. Kdyz jich 500 odejde (tzv. priskrceni rapidari), uvolni se jimi vyuzivana konektivita pro 10000 jinych "obycejnych" useru. Takze se O2 v konecnem dusledku ulevi a tech par lidi s ADSL za 3 stovky je nevytrhne, kdyz pujdou jinam. Tech par lidi, co jen vykrikuje, O2 moc nezajima a kdyz pujdou jinam, je to jak kdyz prdnes do lesa :-)

Anonym (22.9.2008 14:57:52)

no oni se budou muset poohlidnout po jinem pripojeni(protoze na te agregaci nikdo takove uzivatele mit proste nemuze), a to takovem, ktere odpovida jejich narokum, tj s nizsi agregací a vysí cenou, ti co chteji tahat trvale tak s vyhrazenou rychlostí, a tam 8M bude minimalne za 8000 Kc.

sdf (22.9.2008 15:14:41)

nemelte pořád o věcech kterým nerozumíte, žádná agregace neexistuje. Jenom na papíře. Možná někdy v budoucnu bude

Michal (22.9.2008 15:16:55)

Podívej O2 u služby ADSL používá tehle slogan: Stahujte neomezeně soubory všech velikostí, sledujte on-line videa, pracujte efektivně z domova. Sdílejte data se svými přáteli. Natřete to všem v on-line hrách. Takže zákazníci kterým se nelíbí omezení rapidshare si stěžují plným právem. O2 sice u těchto tarifů může provádět regulaci datového toku při přetížení sítě, ale pokud to provádí tak že na jednu stranu extrémně omezí stahování z některých serverů(rapidshare) a z jiných ne, tak to rozhodně v pořádku není.

nobody (22.9.2008 18:35:07)

Ale vzdyt ja O2 neobhajuju, jen popisuju skutecnost, realnou situaci. Ja sam jim smotal draty a poslal je k certu, nemam je rad. Uz se docela bavim tim, jak tady kazdej vykrikuje, jaky je Telekom (Telefonica) zlodej, jak maji plnou hubu kecu (reklamy), ale skutek utek. Kazdy dela ramena, jak vypovi smlouvu, jak to da k soudu ... a nic. Jak prijde na vec, stahne ocas mezi nohy a hotovo. Tak uz to udelejte, podejte zalobu, dejte to do televize, na klamavou reklamu by se to snad uhrat dalo. Kdyz reknu, jak vidim situaci, hned se najde nekdo, kdo se s tim nedokaze srovnat (treba marakcz) a zacne nadavat do arogantnich tupcu. Dobre vite, jaka je s ADSL situace. Na tahani velkych objemu to proste neni, aspon ty nejlevnejsi tarify. Jednou treba bude, ale pouhym nadavanim na foru toho moc nezmenite. A rikejte si co chcete, ale stojim si za tim, ze tech par "problemovych stahovacu" se O2 rada zbavi a ani to nepociti. Na vesnicich cekaji dalsi tisice lidi (BFU), kteri si ADSL poridi.

marakcz (23.9.2008 11:45:19)

sam tu tvrdis ze je nemas rad a jses od nich pryc a smejes se tem co na ne nadavaji.ja tu moznost odejit nemam ponevadz jsem presne s male vesnice.jak ty tvrdis jsem jeden stech problemovych stahovaci ponevadz u nas tady na dedine nemame treba pujcovnu dvd a tak si je stahuju na internetu. a jak tvrdis ze se nas radi zbavi tak to se pletes :-) ja podnikl kroky a najednou je vsechno jak ma. takze presne ti problemovy stahovaci jak ty tvrdi si umi vyrvat na nich napravu a jde to:-)s tvejma nazorama nesouhlasim a proto tvrdim ze jsi arogantni.neni to napadani ale konstatovani protoze vidis jen sam sebe.tvoje argumenty :me to jede a vy si klidne stezujte vas se radi zbavi jsou smesne.

tom (23.9.2008 12:03:45)

a jaký kroky jsi udělal aby vše šlapalo zas jak má ??

nobody (23.9.2008 12:27:46)

Vazne zalezi ? Do O2 vidim vic, nez by sis myslel ... par lidi je jim u zadku a podle toho to na trhu taky vypada, delaji si s vama co chteji. Cilem je plosne namasirovat desitky (stovky) tisic lidi reklamou, napakovat se a s prirozenym ubytkem klientu (at uz z jakehokoliv duvodu) se pocita. Uz konecne otevri oci :-)

marakcz (23.9.2008 15:57:03)

kdyz tvrdis ze do nich vidis tak bys tu nemel lidi odrazovat ale spis jim pomoct a poradit.to vi kazdy ze lzou mlzi a chcou se napakovat a jednotlivci kteri nervou jsou jim u prdele.nechapu tedy proc ses zapojil do debaty na toto tema kdyz u nich nejsi a jak tvrdis vis o jejich praktikach hodne(ale nejsi sam dost se toho da precist na netu od byvalejch zamestnancu)kdyz se clovek obrni trpelivosti a neustale je bombarduje stiznostnma a reklamacema a hrozenim odchodem zjiskaz nakonec to na co mas naro a dokonce hodne veci navic.tohle bys tu mel lidem radit a ne se jim jenom vysmivat ze jsou u o2 a ty ne a ze o nich hodne vis.

nobody (23.9.2008 17:26:23)

Ja se nevysmivam tomu, ze je nekdo u O2, ja se vysmivam tomu, jak kazdej hrozi zalobou, trestnim oznamenim, dela velkyho machra - a pak stahne ocas mezi nohy. Taky bych si pral, aby bylo kazdemu a vsude dostupne xDSL 10/5Mbit. Ok, reklamujte faktury za net, otravujte techniky, volejte na reklamace, prosim, jak je libo. Ale kvuli par sosacum O2 svuj pristup nezmeni, fakt ne . A timto bych debatu uzavrel :-)

chtěl bys co, zjisti si podle ip ;) .185 (26.9.2008 12:27:52)

:D ale zmeni to se neboj ;)

Anonym (26.9.2008 13:47:10)

a ted tu O Karkulce :-P

marakcz (21.9.2008 19:58:00)

Mam premium ucet na RS a technik O2 mi jednou tvrdi ze to neomezuji a jiny ze to zase skrti.lzou jak kdyz tiskne.kontaktoval jsem prodejce PA z www.predplacenky.cz a tu je jejich odpoved proc to jede tak pomalu: Dobrý den, nejedná se o chybu na straně serverů Rapidshare.com, ale u společnosti O2, od které máte připojení - probíhá úprava sítě. Během této úpravy zavedla tato firma dle smlouvy, kterou s ní máte - řízení datového toku u některých stránek, hlavně u P2P sítí. Z 99% se jedná o mimopražské zákazníky nebo o zákazníky z menších měst. Pro ověření těchto informací můžete stáhnout nějaký soubor ze serverů rapidshare.com z jiného připojení než od O2. Takze je jasne kdo za to muze.O2 jsou proste nenazrane svine a doporucuju podle vyjadreni oddeleni pece o zakazniky reklamovat faktury za internet.

Anonym (23.9.2008 16:09:33)

Taky mám po ukončení prázdnin problém s rychlostí stahování z Rapidshare.com. Používám downloader Flashget.Když stahuji jeden soubor,rychlost kolísá 100 - 400KB/s.Pokud dám stahovat najednou 4 soubory,jede to na MAX.

Sakra...! (23.9.2008 20:28:38)

Aaargh, koukam, ze se dneska O2 prekonava. 3MB..!! dokumentace z rapidu, 0.0 ~ 0.2 kilo, odhad od 5ti hodin, po den a neco.

marakcz (24.9.2008 19:28:25)

tak po dlouhodobem zkouseni jsem zjistil ze o2 skrti na rapidshare od 15.00 do 24.00 vsem mimoprazskym uzivatelum podle vyjadreni prodejce PA .potvrzuji mi to i v odpovedich na me stiznosti ale jejich vysvetleni je dlouhy text ktery vubec nic nerika.ale vypliva s neho ze omezeni je z jejich strany kvuli toku dat.brzi to totiz jak free download tak premium account.

tom (24.9.2008 20:20:50)

do 24 h to určo není jelikož včera to jelo už od 20 h. dobře tak jak má

marakcz (25.9.2008 17:08:54)

no mas pravdu kolem 22 se to zacina zvedat ze 20kb/s ale nabere to rychlost az po pulnoci.alespon me to tak dela.

Ja (25.9.2008 19:14:01)

Ano, přesně tak, je to tak !!! :-D

Luke (24.9.2008 21:44:27)

Luke (24.9.2008 21:45:49)

Překlep. Chtěl jsem napsat, že mám taky net od O2 8MB a na rapidshare premium účet. Stahuje mi to 10-20kb/s. Teď sjem volal na O2. Prej je chyba jednoznačně na straně rapidshare.

tom (24.9.2008 22:04:51)

tak to ti pěkně lžou !!!!!!!

Ja (24.9.2008 22:58:34)

... to že lžou, je nesporné ... taky jsem tam kdysi volal, ale je to jenom ztráta času. :-(

Anonym (24.9.2008 22:51:43)

urcite, kdyz pres VPN a na jekekoliv jinem pripojeni to jede plnou rychlosti..... ve skole jsem dnes z rapidu tahal v radu nekolika MB/s, takze nejakych par set KB/s neni pro ne problemem... O2 lze jak kdyz tiskne

DEB (25.9.2008 12:59:31)

CO resite O2 to dela proto aby zavedlo specialni kolonku rapidshare a kazdy kdo bude chtit tahat plnou rychlosti bude platit jak mourovatej.hau domluvil jsem

Anonym (25.9.2008 14:52:20)

blbost, to by nechali Extreme tarify a byl by pokoj.... Kam s tim miri v situaci, kdy nabizi jen standardni tarify netusim...

Robert (3.10.2008 19:52:56)

Mohu potvrdit problémy s Rapidshare u Telefonica O2. Připojuji se v Brně. V práci (tu firmu vlastním, takže si můžu v práci lézt na RS :-)) jede Rapidshare 20-40 kBs. Doma samozřejmě naskočí na plnou rychlost. Vše ostatní jede rychle. Infolinka samozřejmě tvrdila, že nic neomezují. Takže: a) Ano, O2 omezuje rychlost na Rapidshare. b) Infolinka kecá (nevím, proč to nepřiznají). Ještě jsem nezkoušel dřívější hodinu, přes den totiž skutečně pracuji. :-) Pánové z PR oddělení O2, nesnažte se nás obalamutit. :-) Davide, sorry. Probereme to u toho piva.

Dovolenkar (4.10.2008 13:44:31)

Takze jelikoz jsem ochorel, tak jsem se dostal k rapidu i pres tyden dopoledne (Ostrava O2). Do cca. 12-ti hodin jede free rapid max. cca. 280k (coz mne dost prekvapilo), pak to klesne cca. na 50 a vecer uz je to nepouzitelne. Stejne tak i ted o vikendu. To jede tak max. 30k (ale kolisa to az po 0, casto se ten tok zastavi uplne a je treba zacit znova). Takze asi tak.

proxyserver (4.10.2008 13:27:14)

tedka uz to rapidshare na strankach nema, ale kdysi psali, jakou maji konektivitu. Naposledy, co si pamatuju, to bylo okolo 210Gbit/s. To je celkem brutal a tohle zatizit? Psali to tak pred pul rokem, mozna vice. muj provider optiky obcas testuje, co sit snese(a chysta zrychleni pripojeni), jelo mi to 100Mbit/s a muj rekord je 4,7GB za 9minut a stahoval jsem to po jednom soubou ve flashgetu na 10vlaknech!!! Jako druhe pripojeni mam UPC 12Mbit/s a to stahuje rychlosti 1500kB/s. Takze vazne si myslite, ze rapidshare je nejaky cajcek, co proste nesnese nejakych par stovek kilobajtu za sekundu??? HAHAHAAAAAAAAAAA. Ti, co si myslite, ze ano,proberte se!

proxyserver (4.10.2008 13:34:07)

nekde mam i video, jak stahuje flashget z rapidu skoro 10MBajtu/s

Anonym (4.10.2008 17:39:39)

asi tak ve skole z rapidu taham podobnou rychlosti a naprosto bez problemu, akorat O2 jsou skrtici...

tester (29.10.2008 23:30:48)

bymezajímalojakýdisk stihne zapsat 5 GB za 5 minut, lidi neblázněte už 100Mbit linka je na bežný HDD příliš rychlá

NickRabit (30.10.2008 16:25:55)

no nevim co mas za plecku, ale normalni disk zvladne 5GB za 5 minut naprosto s prehledem. V pc mam Barracudu ES2 500GB, rozhodne to neni nejrychlejsi disk, ale nejakejch 80MB/s pri kopirovani z jednoho fyzickeho disku na druhy zvladne zcela bez problemu... coz mas 80MBx60s=cca. 4.8GB za minutu kdyz to jde dobre.... jinak na notasu ted taham z rapidu 8.5MB/s a i pomalej notasovej disk to zvlada s prehledem ;-)

PcWifi (28.10.2008 19:32:56)

ono je to ruzne...omezeni u free sosani z RS je znat vic na O2 nez na jine lince...vesmes je to nejakych 80kB vs. cca. 210kB...ale prozatim zkusenost s premium uctem je velmi dobra...na O2 to fachalo na doraz linky, na jine lince v rannich hodinach to vyletelo na 42mbit :o) upornuji, ze linka da i vice...ale to uz nehraje roli,touto speed je fofrem doma i DVDcko...

Aiden (29.10.2008 09:29:39)

Ahoj, je tu celkem zajímává debata a co takhle řešení? Je v celku prosté: http://www.metacafe.com/watch/394381/internet_explorer_trick_to_increase_simultaneous_downloads A je po problémech s rapidshare.

Anonym (29.10.2008 11:07:50)

ale jen pokud mas PREMIUM anebo hodne proxyn, jinak musis jet soubor po souboru :-(

haste (1.3.2009 21:58:59)

Super vec jak ziskat treba penize na Premium ucet na Rapidshare nebo na cokoli jineho je zaregistrovat se na tomto webu http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=praktik Registrace, kliknes na create account a pak surfujes a pises nazory na nabizene weby. Je uplne jedno co tam napises. Denne se da vydelat 20$. Musis vydrzet alespon ctyri dni, nez si muzes penize prevest na PayPal pomoci tlačítka Redeem Money. Pak si poridis treba ten Premium Rapidshare, jako ja. Funguje to uplne skvele . Plati bezkonkurencne nejvic.

Aiden (29.10.2008 11:50:26)

Ale mi tu přeci řešíme škrcení ADSL přípojek a né omezení stanovená rapidsharem

Symoon (15.11.2008 19:05:26)

Mám pripojení u O2, RS vlastním asi 8 měsíců a vše bylo zatím bez problémů. V posledních 3 dnech mi ale rychlost stahování nepřekročila 20kbs, tak jsem kontaktoval sever predplacenky.cz, který má prodej RS účtů u nás na starosti. V emailu mu přišla jasná odpověd, chyba není na straně RS, ale na straně O2, který server rapidshare v posledních měsících značně omezuje, můžete si vyzkoušet RS z jiné sítě a sám uvidíte. A je to přesně tak, zkusil jsem to z volnýho a naprosto bez problému. Arogance a přístu O2 k zákazníků je něco naprosto otřesnýho, jdu od nich...