Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Paragraf P2P

Paragraf P2P

Anonym (1.5.2008 00:00:00)

Dnešní článek bude poněkud neobvyklý. Poslyšte skutečný příběh o tom, jak se můžete coby rodiče dostat do problémů, které vám způsobí dítko využívající internet nejen ke vzdělání a hrám, ale také k výměně dat. Dostat se do těchto problémů může vskutku kdokoli z vás.

Petr (1.5.2008 08:54:01)

Ja bych spis doporucil pouzivat VPNko a nikdo by u nich nezazvonil, ani by jim neprisel zadnej dopis. Krome toho bych jeste pouzival torrenty a to pouze privatni trackery - pri odesilani dat navic sifrovat data primo v klientovi, aby u providera v logu nebylo, co konkretne se odesilalo (pokud clovek nepouziva VPN, pokud VPN ma, tak tohle delat nemusi, ale na druhou stranu tim taky nic nezkazi).

Buřič (1.5.2008 09:16:59)

Může se hodit šifrování systémového oddílu od bootu. (TrueCrypt)

Igor (1.5.2008 09:27:29)

Pravdu díž.. Truecrypt je super. Kromě něj existuje ještě diskcryptor, myslím, že napsat článek srovnávající tyto 2 programy by mohlo být zajímavé a poučné. Jinak do podobných potíží jsem se dostal taky, od tý doby používám veřejnou ip přes vpn a mám to na háku, v kombinaci s peerguardianem optimální řešení.... A 68 Kč za pocit bezpečí stojí.....

Michal (1.5.2008 11:39:35)

Muzes nejakou firmu, se kterou by byl clovek spokojeny a v bezpeci doporucit?

mungo (1.5.2008 15:08:04)

Co vám pomůže jakýkoliv kryptovací program s heslem, když podle zákona musíte policii počítač zpřístupnit (tedy říct jim heslo) ? To je případ třeba Velké Británie a nedělejte si iluze, že nebudou snahy prosadit totéž i zde ...

David (1.5.2008 18:14:51)

Taková čistě filosofická - co policie udělá, když řeknu, že jsem heslo kvůli stresu z výslechu zapomněl a za žádnou cenu si nemůžu vzpomenout? Nasadí waterboarding nebo podobné přesvědčování? :-)

Jindra (4.5.2008 11:33:06)

Ne, pouze automaticky dostaneš 5 let natvrdo. V Anglii to prošlo bez velkýho zájmu médií, v Německu už to buď je nebo to chtějí zavést a je jen otázka, než budou zákony sjednoceny v celé EU.

Anonym (5.5.2008 15:01:06)

Toto je potom pro Amnesty international. Odporuje to základním lidským právům. Konkrétně právo na soukromí. Pokud není prokázána vina(tj. úmyslně zamlčuji heslo), tak by se nemělo nic stát. Tady by snad pomohl jedině detektor lži jinak nevím.

David (7.5.2008 06:51:47)

Nechci se pouštět do právnických debat, nicméně, u nás pokud vím platí presumpce neviny. Za co bych tedy těch pět let dostal v případě, že by mi nic jiného jinak nedokázali?

Anonym (7.5.2008 07:13:10)

U nás taky zatím nic takového neplatí, že :-) Jinak v tý Anglii to je prezentováno jako součást boje proti terorismu, a jak tam slyší pojem terorista, jsou ochotni schválit cokoliv, všichni ostatní se s tím svezli tak nějak mimochodem.

David (7.5.2008 08:25:47)

Jj, já si myslím, že se snad i sami teroristi musejí občas divit, proti čemu všemu se západní společnost v duchu "boje proti terorismu" tak zaujatě "chrání". Za chvíli bude v rámci boje proti terorismu zakázáno i prdět na ulici, protože by teroristi mohli vymyslet nervovej plyn, co smrdí jako prdy a tím by v první chvíli lidé nereagovali nijak přehnaně a byla by větší šance, že to pobije víc obětí :-) No to už tak trošku kecám před cestou do práce, přeju pěkný den :-)

Anonym (2.5.2008 20:36:00)

Ve velké británii je jiná legislativa. Navíc vy samozvaný právníku. Platí u nás presumpce neviny. V reálu pokud neni heslo tak se to odloží. Orgány činné v trestním řízení vám musí prokázat vinu. A protože do hlavy nevidíš tak mají smůlu. Je hloupost chránit data pouze heslem. Ideální je klíč a ten mít ve druhé kopii někde schovaný. Stačil by flashdisk nebo klíč v mobilu připojený pomocí bluetooth. Jakmile přijdou, tak flashdisk zahodit no a mobil neodhalí. Dnes jsou možnosti tak široké že prakticky policie nemá v tomto případě možnost jak vám zabránit v činnosti i když vás vyzve k odstoupení od počítače. Zabavení počítače nic neřeší. Je to hloupá věc.

Laik (3.5.2008 11:57:14)

A jaké jsou typy a možnosti HW klíčů? Nebyl by nějaký přehled?

Anonym (3.5.2008 17:04:05)

nebo klasika kdyz u vas zazvoni policiste tak vytrhat hdd a vyhazet je(nejlepe v necem zabalene)k sousedovi na zahradu :)

Igor (1.5.2008 20:52:49)

Doporučit to samozřejmě můžu, já jsem u VPNHosting.cz, pokud je tento příspěvek nedovolenou reklamou, tak se omlouvám. :-)

franta (2.5.2008 08:37:03)

Jeden konspirační dotaz. Jakou máte jistotu, že poskytovatel vaší služby není sponzorován nějakou BSA a neděláte jím to vlastně ještě snadnější.

Milan (2.5.2008 16:31:01)

Jistotu mám proto, že Jarouše (šéfa) osobně znám, protože je taky Pardubák, chodíme spolu občas chlastat.... :-) Ten má do antipiráta daleko, jako žížala do lva. :-D

Buřič (1.5.2008 12:40:42)

Ještě platí, že základem všeho je dobré heslo. (Tedy takové, které je opravdu dobré, né takové v jehož kvalitu jeho tvůrce věří:-)) Viz. Vlastimil Klíma: http://crypto-world.info/klima/2006/ST_2006_10_13_13.pdf http://crypto-world.info/klima/2006/ST_2006_11_17_17.pdf Srovnání bych také uvítal, ale osobně používám TrueCrypt. O DiskCryptor se tady: http://freed0m.org/index.php/DiskCryptor_en píše toto: ..."The security of the cryptoalgorithms implementation is guaranteed by the full compatibility with the TrueCrypt, and the open source code assures about the absence of backdoors in the program."... Jestli v použitém PC sedí spyware nebo je nad domem ucho, je další věc.. Nikoli právní avšak skutečné ochraně soukromí zdar!

Cvelf (1.5.2008 13:59:32)

Mno jenze jestli to chapu, tak VPNko taky musi nekam smerovat a proste kde zas sehnat "dalsi rychlou linku" ?

Anonym (2.5.2008 09:14:46)

Kdyz si ho objednas v zahranici, tak je prakticky nemozny, aby te sejmuli. Navic provideri VPN jeste stale nemaji ani v EU povinnost vest logy, takze nikdo zpetne nezjisti, kdo mel v te VPN siti (vsichni vystupuji pod stejnou verejnou IP adresou) jakou neverejnou IP adresu (adresu uvnitr ty site). Tim padem je zpetne nedohledatelny, kdo co kdy sdilel. Je to zalozeny na tom, ze fizlove na nic neprijdou. Navic pokud pouzijes zahranici, tak mas cizi IP a cesky fizlove te vubec neresi. A ti zahranici diky VPN stejne nic nezjisti.

Anonym (2.5.2008 18:35:35)

Šifrování dat v bittorrent klientech je tak triviální, že nemá smysl mu říkat šifrování. Jste hloupý až naivní že predpokládáte že provider loguje naprosto každý paket. Prdlačku. To by ta mašina mohla toustovat. Loguje se navázané spojení u TCP a u UDP x paketů přeneseno.

Anonym (3.5.2008 08:58:02)

A vy jste, mistre, hloupy, ze neumi cist. Ja jsem psal, ze doporucuji VPN. Posleze jsem psal o dalsich drobnych druzich ochrany. Rozhodne je lepsi k jednom zakladnimu piliri obrany postavit jeste dalsi drobne barikady, ktere ve vysledku znamenaji urcitou prekazku. Sice drobnou, ale cim vic jich je, tim lip. Ja proto pouzivam VPN (128bit SSL) zaplacene v zahranici + PeerGuardian 2.0 + sifrovani v klientovi + privatni trackery. Kdyz dam toto dohromady, jsem pri soucasnych moznostech antip2p apod. na 99 % chranen. Do budoucna to bude treba jinak, ale do ty doby prijde zase jiny zpusob, jak se branit.

petr (1.5.2008 09:19:33)

proto je nejlepsi jenom stahovat ale data nenabizet ke stahnuti. Sice nemuzete pouzivat torrenty ale na dc++ a podobnych serverech je taky skoro vsechno

Shado (1.5.2008 10:16:46)

P2P je zastaralá, a dnes již velmi riskantní záležitost. Každej rozumnej člověk stahuje z Rapidshare.com či podobných serverů. Dat je tam spousta (na RS prakticky všechno) a narozdíl od p2p to jede Plnou rychlostí (v dobách slávy dc++ některé soubory jely třeba 8kb/s a rychle se daly stáhnou jen věci které sdílelo alespon 50 lidí a i zde člověk musel odpojovat pomalé zdroje aby udělal místo pro rychlejší atd atd) a hlavně je to legální. Je sice pravda že tam ty soubory někdo musí nahrát, ovšem to se dá udělat přes vpn či na hot-spotu, a zástupy stahovačů to mají rychle, snadno, a legálně :-) Sám jsem notorický stahovač již zdob isdn (tehdy Kazza) adsl jsem měl první v okrese, a jelikož držím krok s trendy ve warezu, nikdy sem žádnej problém neměl :-)

Anonym (1.5.2008 11:54:29)

Rapishare pouzivaj jenom looseri. Poradny HD ripy tam nejsou a clovek je zavislej na rade ruznejch for, kam lidi hodi linky. Nejlepsi jsou privatni torrent trackery. Jedine tam clovek sezene prakticky vsechno. Rapid je dobrej maximalne jako doplnek. Nicmene na Rapidu bych v zivote nenasel 1080p ripy Z Blu-rayu apod. - nikoliv scenovy releasy, myslim kvalitni ripy od skutecnejch profiku, scena HD ripy delat neumi.

sayaze (1.5.2008 22:04:41)

Spravne! Privatni torrent site a nikdo na vas neprijde :) Navic kazdy spravny scene-relase je upraven tak aby se soubor dal ohodnotit jako "omylem stazeny" nebo podobne (vsak vite ;))

seiffs (1.5.2008 12:36:00)

Clovece, ty ses snad zblaznil, myslis si, ze rapidshare neloguje kdo si co stahuje??? a kdyz si zazada policie, ze jim nemusi tyto logy vydat? Kazdy provozovatel internetovych sluzeb si ze zakona musi vest logy 3 roky zpatky. Co se tyka torrentu a dc, tak privatni trackery nebo sifrovani samozrejme zabrani cteni dat vasemu providerovi, ale pokud si nekdo da tu praci, tak si snad odposlechne vymenu sifrovaciho klice, nebo sedi nekde na lince mezi nabizecem a stahovacem a vydava vzdy za toho druheho, takze dukazu se da najit vzdycky dost... Nebudte najivni a nepredhanejte se co je lepsi. Je to jenom otazka casu.

Anonym (1.5.2008 13:02:32)

A co ma byt ze si rapid loguje kdo co stahuje? Samotne stahovani je u nas legalni (s vyjimkou softu samozrejme).

Anonym (2.5.2008 18:31:49)

Vážený pane.Nevím odkud máte údaj o uchování logů 3 roky zpátky? Každopádně bych si to nedovedl představit neboť i dnes je to poměrně problém vzhledem k přenášeným rychlostem. Mít logy o provozu a současně nemít s tím velké náklady. Vemte si jenom logovat takovou gigabitovou přípojku. Telekomunikační operátoři uchovávají údaje o provozu(např. logy,statistické údaje) 2-3 měsíce. Účetní údaje pak o mnoho déle(v řádu let). Rapidshare dělat logy nemusí. Prostě se vypnou a admin je z obliga. Neni kapacita na uchování logů a hotovo. Ty logy jsou jenom pro admina kdyby byl nějaký průser(např. bezpečnostní).

Anonym (3.5.2008 16:55:48)

neni kapacita na logy? heh, pri dnesnich cenach pevnych disku a velikostech logu bych si nedelal starosti

Anonym (5.5.2008 14:54:07)

A kde berete tu jistotu? Myslíte že si poskytovatel pořídí petabytové diskové pole jen kvůli záznamu logů? Když mu neprodukuje žádný zisk? Je mi vás líto chudáčku. Ta dnešní mládež je čim dál tím naivnější. To dělá ta americká kultura. Já takhle blbej třeba v 18ti nebyl.

Anonym (3.5.2008 10:47:30)

Šifrovaný VPN tunel, šífrovaný tracker apod to řeší. A když mi přijdou i tak s výpisem co jsem na netu dělal? Tak to je mužeš jít lehce žalovat že se ti nelegálně nabourali do šifrovaného tunelu a veřím že bys uspěl.

inkognito (1.5.2008 14:00:21)

To je naše promitivní policie. Nedávno tu přepadl cikán starou paní a ukrad jí tažku.Někdo ho o ulici dál chytil ale protože ta paní odešla než přijela policie tak ta paní utekla.Jasný loupežný přepadení.Trestný čin jak vyšitej.A jak se ktomu postavila PČR? Cikán řek že tažka ležela na zemi tak je to prej jen krádež do 5 tisíc.Tedy přestupek a cikána pustili.Nikoho jinýho se na svědectví ani neptali.Ale to že si někdo stáhne předraženej film, nebo vietnamci neprodávaj všechno úplně košer, tak o to se zajímaj.Mám jich už plný zuby. A to ty zmetky živim z mých daní!!!Jen tak dál. Pomáhat a chránit. Ale komu?????

Anonym (1.5.2008 17:30:42)

Synacek se nejspise chlubil tim co vsechno stahl a nabizi, nacez ho nekdo udal pripadne nekde o tom psal na verejnem foru kde ho mohla policie dohledat..... Autore clanku vase deti/manzelka pritelkyne ma jiste vse legalni? Kolik jste za tento clanek dostal od BSA? Nebo bylo redakci DSL doporuceno od zminovane organizace aby sepsala tento krasny optimisticky clanek aby mesic lasky (kveten) byl lidem radne oslazen?Jelikoz je potreba vltoukat vsem nazor ze cena SW her a filmu je pro 95 procent lidi optimalni... A kdo si neco stahne je jeste vetsi vyvrhel nez akteri kurimskeho kriminalniho pripadu....

žlababa (1.5.2008 20:39:16)

omyl, policie už dnes sleduje provoz na DC hubech. Jako správce menší ISP sítě už jsem zažil několikrát, když policie přišla s výpisem z DC hubu a soudním příkazem, a žádala sdělení identity k konkrétním IP adresám

James (3.5.2008 18:47:28)

Nejenom policie, jsem zamestnanec velkeho ISP a dost casto nam sem chodi upozorneni primo od Paramount pictures a podobnych, ze nasi zakaznici sdileji jejich dila.

ptK (2.5.2008 13:33:10)

Pěkně psané PR :)

Ota (2.5.2008 13:47:38)

Ted jako nerozumim - myslis PR policajtu? Tak na to chlaci nemaji :-D

Anonym (2.5.2008 18:24:20)

Tak snad znám právo a vím že mám právo na odepření výpovědi proti osobám blízkým. Tím bych skončil a hotovo.

Radio (2.5.2008 19:38:03)

Zajímavý článek. Akorát by mě osobně zajímalo který soudce/státní zástupce podepíše povolení k domovní prohlídce u fyzické osoby. Hlavně tedy na základě jakých předběžných důkazů. A i kdyby se toto běžně dělalo, tak mi někdo řekněte jak je možné, že chytnou mě a né souseda? Stahuje kde kdo, a kdyby měli u všech dělat prohlídku, zabavit počítače, prohledávat je a nakonec z toho udělat trestní řízení, tak to by policajti nedělali nic jiného. Nemluvě o obrovské papírové administrativě kolem toho. Situace popsaná v článku tedy vyznívá poněkud "haluzově", nicméně i to se asi tedy patrně snad může jednotlivci stát. Nebo se pletu?

David (2.5.2008 21:18:20)

A proč by dělali šťáry u všech? Prostě udělají občas bububu u náhodně vybrané "oběti" a pár dalších lidí se lekne a postaví se "do latě" :-)

m. (3.5.2008 12:30:27)

Ale to není systémové. Platí nepsané pravidlo, že jakmile se nějaká činnost, která byla doposud v rozporu se zákonem, rozšíří natolik, že je těžko postižitelná v míře blížící se uspokojivé hodnotě a zároveň je konstatováno, že společenská nebezpečnost takového počínání je nízká, tak dochází ke změně nebo zrušení zákona. Vražda, loupež, znásilnění, terorismus, úplatkářství a podobné skutky trestných činů to skutečně nejsou, takže tato podmínka je splněna. Bude zajímavé sledovat, kdy na to ti kompetentní přijdou. Chápu, že do takovéto úpravy se jim nebude chtít jít, když už tolik nainvestovali do úplatků, včetně různých protislužeb pro zákonodárce po celém světě, aby jim na míru šitý zákon o autorských právech vůbec mohl spatřit světlo světa.

James (3.5.2008 18:40:53)

Tak za prve... Policie aktivne projizdi DC++ HUBy a kdyz najde nekoho, kdo ma hodne dat a jsou z kategorie kryte autorskym pravem, tak zkouma dal. Pokud ma dotycny pevnou IP adresu, je to o trochu snazsi, pak uz je dost podkladu na domovni prohlidku a zabaveni pocitace... Za druhe... Pokud na DC++ nasdilite freeware, Linux nebo 10GB jednicek a nul tak se nikam daleko nedostanete, protoze admini vetsich Hubu tohle hlidaji a ceka Vas Kick/Ban... Za treti... P2P sitě jsou opravdu na umreni... kdo ma trochu rozumu pouzije aspon Torrent (http://cs.wikipedia.org/wiki/Torrent) nebo jeste lepe Rapidshare.com (With 230 Gigabit/s of Internet connectivity and 4.5 Petabytes of storage, RapidShare is one of the biggest and fastest web hosters world wide. - http://www.rapidshare.com) 3a) Torrenty - jsou mnohem obtizeji sledovatelne nez DC++ a proto poskytuji vetsi bezpeci. V ČR ZATIM NEBYL NIKDO POSTIZEN ZA POUZIVANI BIT TORRENTU. 3b) Rapidshare - Je sice placeny, ale 170 - 200 Kc/mes je sranda a jakekoliv postihovani je uplne nejtezsi. Pokud by chtel nekdo pomoct nebo pomoct nebo poradit s torrenty nebo rapidem, napiste na JAMESdotDAdotTTAZZ(at)GMAILdotCOM WAREZ RULEZ - WAREZ 4 EVER

Anonym (2.5.2008 22:08:40)

Presne kolik dostal autor za napsani tohoto clanku kolik mu zaplatila OSA a BSA? Autor zapomel na tu vec ze na DC++ je mozno stahovat a sdilet beztrestne..... staci kdyz se nasdili par GB shareware programu bez cracku a seriovych cisel pripadne par GB vlastnich fotek a kdo Vam muze co udelat? A to nemluve o tom nasdilet par linux distribuci a panove od police utrou nos Stejne policii slouzi honba za udajnymi sw piraty proto aby ukazala jak je silna.... Tak obcas vleze nekdo s policiee na DC++ hub zavre oci a proste klikne na nejakeho uzivatele a kdyz o sdili treba posledni piraty z karibiku tak si stahne jeho seznam zjisti si IP adresu a uz to jede no pochopte brzy budou Vanoce a potrebuje neco na darky a tak se mu nejaka premie za pirata hodi.........manzelka bude spokojena a da mu:-)))

petr (3.5.2008 20:33:46)

No, větši kravinu jsem nečetl a autor tohoto čánku si vymýšlí a je to velmi jednoduše dokázatelné. Podle současné právní úpravy v trestním zákoně, je domovní prohlídka a prohlídka jiných prostor procesní úkon, který je možné provést až po zahájení trestního stíhání proti konkrétní osobě. Jinými slovy, pokud Vám vyšetřovatel nesdělí, že zahájil proti vám trestní stíhání pro to, nebo ono - není možné, aby jakýkoliv soudce v ČR vydal příkaz k domovní prohlídce. Stejně tak mi chybí v článku zmínka o tom, že u domovní prohlídky byla nezůčastněná osoba což trestní zákon vyžaduje. Takže pokud zmíněné manželce nebylo sděleno obvinění ze spáchání trestního činu - nemohla se konat domovní prohlídka. Pane autore nevymýšlejte si prosím a když už - aspoň kvalifikovaně a ověřte si než něco napíšete. Zdravím

Pop@y (3.5.2008 21:25:05)

Ano je to celkem neco jako ty pribehy za totality v obdobi dovolenych o strastech emigrace. Mimochodem Davide proc jsi smazal na svych strankach "FOTOGALERKA" tu informaci z HTML kodu ze byly vytvoreny Front Page 5.0?

j (3.5.2008 23:52:19)

Mě to trochu připomíná podivný jihoamerický telenovely a to finále zejména,je mi padesát a v problematce se moc nevyznám a p2p mě zrovna 2x neoslovují použil jsem jakousi síť po radě přítele k sehnání/stažení nesehnatelného(legálně) francouzského šanzoniera a budu-li upřímný i když mám vcelku rychlé připojení rychlost stahování kolem 2kB/s a download asi 20mb snad více než den bylo utrpením,to radši dám peníze za pořádné CD s bukletem,jenže nejde o komerční záležitost a to jaksi pro distributory není lákavé!!!!!!!!Jinak jsem ale názoru,že v dnešní překomercializované společnosti kdy kvalita ať už filmu či hudby se hodnotí jen podle zisku,který přinese,je činnost p2p spíše činností ozdravnou......možná je to trochu i revolta mladých,my zlobili bolševika,oni zlobí velké distribuční společnosti.......osobně bych to nekrimilalizoval...společenská nebezpečnost je nulová...ty peníze o které prý přichází jsou pouze fiktivní,jakýsi bláhový sen šéfů a jejich myší kolem.....a ještě k té matce a adsl,neexistuje něco jako je to u automobilu,že neprozradím,kdo řídil,jelikož je to osoba blízká???

Trochu znaly (7.5.2008 13:39:30)

Na clanek reagovat nebudu...Ale jednu poznamku bych si neodpustil. Jsem bezny uzivatel internetu s bezne dostupnym pripojenim na internet. Pomoci DC++ jsem stahoval cca 1film = 1 hodina ( zalezi na slotech a zda jsem aktivni) a na torrentech jeste rychleji dle uzivatelu v siti. Tak ze bych nesouhlasil s tim co uvadite. ve vasem pripade s jedna spis v problem v neznalosti nastaveni jednotlivych klientu. Navic DC++, torenty a bezne p2p jsou jiz mrtve site. Dnes se vyuziva klasicky warez pomoci rapidshare. Zde stahnu 1 film v dvd kvalite za 10 minut... jinak co se tyka sledovani, je to presne tak jak je o kousek dole v reakci. Staci upraveny klient a zjisteni sdilenych autorsky chranenych obsahu. jedine momentalne "bezpecne" jsou privatni ftp" pokus vas tedy nekdo nepraskne. Warez rulez

Michal (7.5.2008 01:19:29)

Dobrá fabulace ... připomíná mi to články od autorů esquiru. Vymýšlíme si abychom byli zajímaví že ... Jinak že by policie projížděla DC huby je naprostý nesmysl. Policije v případech softwarového pirátství pracuje na základě podnětu. tzn. když například začnete kamarádům vypalovat CDčka tak jste na dobré cestě dostat se do hledáčku. Na druhou stranu když si tu a tam vaše dítko stáhne jednu písničku tak se docela prd stane. Prokázat se to presvedcive nedá, skoda je skoro zadna. Lidově řečeno: Kdo by se s tim sral? Na druhou stranu tady ale máme skupiny, které aktivně umisťují na internet jinak chráněné materiály nebo lidi kteří se snaží vydělávat na prodeji pirátských kopií. Po těchto lidech policie jde prvořadě ... proto až si přístě přečtete, že si nějakej klučina šel sednou za stahování, tak už vám snad bude jasný že to vlastně nebylo za stahování. Jinak například DC++ se sice sledovat ještě jakž takž dá ... ale například takový decentralizovaný bit torrent ... absolutně neprokazatelné. Vůbec není možno v takovém případě vysledovat co za data přenášíte a to ani nemluvím o encrypci. Teoreticky by to asi pochopitelně šlo, ale ta námaha s tím by byla naprosto neúměrná výsledku. Jediné co se dá poznat je že používáte torrent ... ale to není ani v nejmenším nelegální

Anonym (7.5.2008 07:26:44)

Fakt je, ze se DC huby se monitorují. A nikdo nejde po tom, co se prenasi, zjistuje se jenom co kdo sdili (a na to staci jenom decentne upraveny klient a jeden trapny automaticky skript). Jestli se to pouziva k aktivnimu vyhledavani lidi je otazka, v kazdem pripade v okamziku podani podnetu jsou okamzite k dispozici data a policie muze jednat rychle, nemusi cekat na shromazdeni udaju. Co se tyka bittorentu, plati to same - nezalezi na tom, co prenasite, ale na tom, co sdilite. A na to staci opet patricne upraveny klient a skript. Ale vzhledem k nasi legislative se zatim BT neresi, je tam problem s prokazatelnosti. Proste si uvedomte, ze nic se nemonitoruje primo u Vas, monitoruje se hub ci tracker ktery si z principu veci musi vest seznam vsech aktualne pripojenych klientu a pri dotazu vracet seznam sdilenych souboru. A tyhle veci nedelaji bezni policiste, je na to par specialistu, kteri maji vybaveni i znalosti.

Wilda (6.4.2009 11:26:14)

Přitom je lepší podobným věcem předcházet a mít plnou kontrolu nad počítačem i jeho uživateli. K tomuto účelu slouží například monitorovací systém Asistent od www.azprostor.cz