Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Když je hudba ke stažení opravdu zdarma

Když je hudba ke stažení opravdu zdarma

Anonym (14.5.2008 00:00:00)

Stahování hudby. Legalita, ilegalita. Vypínání torrentových webů, sledování DC++, zabavování serverů, žaloby, pokuty. Ale když ono to jde i jinak: hvězdní muzikanti nabízejí své desky už doopravdy zadarmo.

Haf (14.5.2008 06:30:02)

No je to pěkné,ale má to i nevýhody. Konečně i Flac neboť mp3 je tak na nějaké kombajny z plastu. Dále vypálený disk životnost nikdo neví, kvalita domácího tisku inkoust bída (vybledne) laser investice 10000,- a více. Platit kartou nikdy, jednou dáte číslo a jste v riziku. Beztoho pokud nemáte embos tak sockama nic velice nezaplatíte. Já bych raději bral kamenný obchod s cenami do 150,- když to jde s DVD za 48,- ala trafika tak proč to nejde u muziky!! Závěrem většina zas bude přemýšlet proč platit stovku,když to jde úplně zdarma.

Kossik (14.5.2008 08:13:45)

Lidi tak ale premysli, protoze si je tak naucily hudebni spolecnosti tema cenama, ktere nastavuji. Zajimava cesta by urcite mohla byt i takova, ze si CD muzete stahnout zdarma, ale mate moznost za nej prispet nejakou castkou. Verim, ze za dobre album by jim tu stovku urcite poslali.

janax (14.5.2008 21:24:56)

vzdyt uz to nejaka skupina zkousela, zadali ste cenu kolik ste ochotni zaplatit, zaplatily a pak ste si to stahli, vetsina dala 0... jinak k predchozimu prispevku: je rok 2008 - laserovky stojej uz par drobnejch

Haf (15.5.2008 19:01:11)

Já nemluvím o černobílé ,ale barevné. Jen toner stojí jeden 1700,- a jsou čtyři u nejlevnějšího typu. Moc legálních souborů ve Flac není, nemyslím pirátské stahování.

Anonym (16.5.2008 12:27:07)

já kupuju nejlevněší za 1400,- mam lexmark.......a tedka posledně mi vydržela na rok....investice 1400,- na rok neni zas tolik.....i kdyby to stálo třeba dvojku a byli to na půl roku ...furt to neni moc....

Anonym (15.5.2008 16:04:38)

Ale prosim tebe. Vypalenej disk, obvzlaste CD-Rko, vydrzi v radu desitek let - obzvlast kdyz si koupis nejaky kvalitni. Treba od Tayio Yuden nebo tak. FLACu je na netu hafo, prakticky kazdy novejsi album ci slavnejsi starsi se da sehnat ve FLACu. MP3 vetsine lidi staci, protoze vetsina lidi posloucha muziku na presnonym audiu. Narovinu, kdo z nas ma cas jen tak sedet v mistnosti a neco poslouchat? Ja mam doma kvalitni relativni slusny repraky, ale pouzivam je ve vetsine pripadu jen na filmy, protoze na poslouchani muziky jako takovy neni cas - maximalne jako kulisa k nejaky dalsi cinnosti.

Anonym (17.5.2008 17:45:18)

Nechci ti kazit radost, ale vypalený CDčko nebo DVDčko rozhodně nevydrží desítky let. Už po cca pěti letech je to hodně špatný. A to to nebyly žádný Made in India a podobný.

Jan Rippl (14.5.2008 08:51:31)

Takových projektů je mnohem víc. Už dříve jsem tu zmiňoval server www.jamendo.com, kde jsou pod zmíněnou licencí Creative Commons stovky, ne-li tisíce takových děl zdarma ke stažení, některé lze použít i pro komerční účely. Jen mne mrzí, že na Jamendu z nějakého záhadného důvodu zmizela počeštěná část stránek :(.

BaronDevil (17.5.2008 16:55:38)

Boze co tu resite...? Me napdala jedina reakce: Borec. Dela hudbu aby ji lidi poslouchali a ne proto, aby na tom vyrejzoval desnej balik.