Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Windows Seven přicházejí. Co o nich víme?

Windows Seven přicházejí. Co o nich víme?

Anonym (6.6.2008 00:00:00)

Microsoft pomalu začíná odkrývat informace o další generaci Windows. „Sedmičky“ by se už brzy mohly objevit na trhu. Poučil se Microsoft z chyb, kterých se dopustil při vývoji Vist? Bude to zcela nový systém s novým jádrem?

David (6.6.2008 07:18:57)

Hlavně doufám, že dojde k předělání nástroje Řízení uživatelských účtů... Myšlenka možná dobrá, ale provedení naprosto příšerný... Co se týče "sedmiček" - jestli to opravdu bude tak jak vypadá z článku - vlastně půjde o "větší Service Pack" k Vistám, nicméně nabízený jako nový OS - tak bych se nedivil, kdyby se na to část uživatelů co si teď legálně koupila Win Vista vyprděla a v případě nutnosti "sedmičky" vlastnit by zase přišla na pořad dne možnost opatřit si je "ne-až-tak-úplně-legálně"...

Martin (6.6.2008 15:10:04)

Tomu se, pane, říká krádež. Co vy na to?

BILL (6.6.2008 20:12:22)

Já bych to nazval spíše vydírání od mrkvosoftu. Bill Gates ? Nechceme JEHO-VISTY

Protector (6.6.2008 21:09:07)

Nikdo Vám je taky nevnucuje, tak si nestěžujte.

cfe (29.7.2008 00:06:26)

Jo - držet hubu a krok - a jsme o 20 let zpátky.

Max (25.9.2008 13:06:42)

Cyp to strel, zkousel jsem Mac OSX na PC, pohoda, ale nefungoval nektery HW, mam stale XP, bez problemu, zkousel jsem i visty, a ted mi nekdo rekne ze mam prumerny HW Core 2 Duo s 4GB pameti a mohu rici ze vista je velmi nenazranym systemem, presto vsechno, stale jsem u XP a sekudnarne pouzivam OpenSuSE, proc linux, protoze programovat pod Windows, to je za trest...kdo zna, tak vi o cem mluvim

nick (28.12.2008 19:20:03)

Tady bych si dovolil nesouhlasit... API jsou snad jedinou silnou strankou windows... prestoze je linux vyspelejsi, windows dava prednost pohodli vyvojaru pred kvalitou a rychlosti systemu...

nick (28.12.2008 19:16:42)

To je pravda... proc si mam za tisice kupovat system kdyz muzu mit zadamo linux, ktery jak se ted divam je vlastne daleko pred vistou :-) A podle tohoto clanku to zrejme uznavaji i vyvojari windows...

bill (6.6.2008 22:31:12)

no ja za svoji dobu s pc a notebooky platil uz nekolikrat za xp a co mi po tom zbylo, stare notebooky jsou uz nepouzitelne neco v kosi neco na dily v bazaru, a na novejsim kompu jen oem lic., takze ja uz mam predplaceno hodne, to je dle mne opravdu mega kradez OEM, pokud si neco koupim , tak snad je jedno jestli to bude v notebooku nebo v pc, EU by mela pritvrdit a zrusit ty oem zlodejny, nebo udelat moznost deaktivace na starem kompu--- tudis ti do mesice klekne system a moznost znova aktivovat na jinem pc, MS je mega zlodej miliardovy pokuty na nej nejlepe v eurech a tlacit ke zdi , jinak ho vypudit z EU pane, tak se nedivte , ze lidi chtej u nas usetrit kazdou korunu btw vite kolik je prumernej ceskej cistej plat ??? a vynechte ci fantas numera se zapocitavanim ruznych Jagru , Hasku a dalsich milionaru

Protector (6.6.2008 23:36:27)

Bože, co je tak těžký na tom koupit pc bez systému a za 4000 koupit nejlevnější vistu v krabici nebo si pořídit pc s oem os na cd/dvd?

bill (7.6.2008 04:07:28)

takze pro rodinu je lepsi dat treba 3x az 4x plnou cenu krabice, i kdyz je predem jasny , ze za nejaky ten patek bude neco uz rozbite neco uz bezcenne, protoze asi nevite , ze treba manzel prefetuji na praci notebook, ditko neco na hry(nemusi to byt ani hyper super cool) a manzelka neco na internet, no a je jasny ze treba ten stroj na net, bude neco hodne levnyho, tudiz to bude koupen produkt s oem licenci-- preci nebude clovek platit drazsi win nez celej stroj--case s klavesnici a mysi ,,, monitor vynechavam dnesni lcd preci jen stoji btw 4k no ale podle vas je spravne platit x krat za nic a kdyz uz i za to nic zaplatite, tak vas jeste tak omezi , ze uz to jinde nepouzijete, prestoze si hlidaj aktualizace a aktivace, jde o princip tudis nejradsi bych byl , aby EU naridila i povinne MS udelat deaktivace a volby zmeny konfigurace dle libosti a krabice vazat na lepsi MS support a jine vyhody a ne delat rukojmi z uzivatelu a za krabice chtit nekrestansky prachy , kdyz se sejdna o uplne stejny produkt

bill (7.6.2008 04:10:46)

Protector nauc se taky navic cist ty chytraku

Protector (7.6.2008 08:55:40)

Pokud má rodina na 3, 4 počítače, předpokládám, že nebude mít nejmenší rozpočet......Ale každej šetří jinak no.

bill (7.6.2008 16:25:01)

kazdej hold neni z Prahy ci si to nemuze dovolit, ale hold ja mluvim o 3 slabsich strojich, u kterych krabice xp ci vist by byla snad drazsi nez ten stroj bez monitoru jde o princip

Protector (7.6.2008 19:01:01)

Njn monopol, ten si může vše určovat a přestal by až s konkurencí, nebo by si všichni jejich os museli přestat kupovat(což je zajisté nereálné).Jinak z Prahy nejsem, na starší pc bych visty fakt neinstaloval a jen na práci s netem atd. stačí linux, který je zdarma, na všechno není potřeba windows

Protector (7.6.2008 08:57:56)

Jinak pokud změníte konfiguraci pc, stačí zavolat na zákaznickou linku, vysvětlit a opět zaktivovat, takže to asi tak bezcenné nebude, když něco "odejde"

bill (7.6.2008 16:27:01)

desku nezmenis(snad jen kdyz ti uznaj reklamaci a kdyz uz se nova nesezene- pac se treba uz nevyrabi ci stary socket) o to jde, ci celou konfiguraci

petr (8.6.2008 11:08:32)

Pokud odejde deska v záruční době, MS nedělá nejmenší problémy s reaktivací OEM licence na jinou desku.

David (7.6.2008 07:46:27)

Buzeruj si někoho jinýho moralisto, já mám na desktopu i NTB Widle legální :-) Vše co říkám je, že současná cenová a prodejní politika například OEM verzí Win Vista "zlomila" celkem dost lidí aby si to koupili legálně... Ovšem příliš brzké uvedení "sedmičky" by podle mě vedlo trochu k podkopání důvěry...

Anonym (7.6.2008 09:10:28)

No, já myslím, že u Visty není co podkopávat :-) Čím dřív Win 7 bude, tím líp.

Protector (6.6.2008 21:10:30)

Řízení uživatelských účtů byla jedna z prvních věcí, kterou jsem vypnul, pokud nejste idi** a nekliknete i na virus.exe, tak je to úplně zbytečné zdržování.

Anonym (28.7.2008 08:21:47)

No, jak MS ukazuje, tak marketing má stále lepší než vývoj software, takže toho, že by sedmičky nikdo nekoupil se nebojím (přece jen jsme - téměř všichni - zmanipulovatelné stádo)...

Protector (6.6.2008 11:29:04)

Já mám Visty už téměř rok a nemůžu si stěžovat, problémy s kompatibilitou jsem měl jen s jednou hrou, žádný sekání, žádný padání.Jen nechápu lidi, co si je nainstalujou na 1GHz procesor, 512 RAM a pak chodí na diskuze brečet, jak jsou Visty špatný.To je jako, kdyby si nainstalovali na tu samou sestavu třeba cod4, jenže to nikdo normální neudělá, tak proč si instalujou náročnější os, když musí chápat, že jim to taky nepojede?Jinak co se týká náročnosti Vist, tak má z čeho těžit, kdybychom chtěli nenáročný systém, tak je zbytečné vyrábět výkonější procesory atd. Proč dělat os na 128RAM, na kterých mi v roce 2001 běžely xp, když dnes je standard 2Ghz?

David (7.6.2008 07:49:25)

Zas na druhou stranu poněkud efektivněji by se ty Visty taky daly udělat... Nemám nic proti vývoji a neříkám, že by se moderní OS musely pořád optimalizovat pro 386ku, ale přeci jen... Ale naštěstí existuje celkem spolehlivá možnost zvýšení výkonu systému - a tou je nástroj Superfetch, jehož největší předností je možnost jej vypnout, což například u stroje s 2 GB RAM působí jak když tomu OS odvážete kouli od nohy :-)

Protector (7.6.2008 08:52:47)

To byla kromě postranního panelu a řízení uživatelských účtů další z věcí, které jsem vypnul :D

y2k (29.7.2008 10:23:00)

Moje řeč :-) To je opravdu hodně nepovedená služba...

Pepé (9.6.2008 00:05:56)

Ale proč si kupovat furt novej výkonější HW ??? jenom proto aby 2/3 výkonu schlamstl systém kterej já mám v podstatě jenom na spouštění dalších aplikací ( a ty potřebujou už tak 5-7 let zpátky pořád stejnej výkon) a jediný proč si 90% uživatelů koupí novej HW jsou hry a potřeba na konci roku utratit nějaký prachy z firmy...

Tinker (6.6.2008 23:28:02)

já si počkám na novou verzi.....ubuntu :D nějaký multitouch by měl taky podporovat;)

TrueFriend (27.6.2008 23:56:22)

Bill Gates radši oficiálně odešel do důchodu. Když už se sám tvůrce tohoto systému nemůže dívat na ten vývoj, tak to už je co říct :))

y2k (29.7.2008 10:20:59)

Jen pro doplnění Tvých informací, tak nyní Bill ještě s dalšími blázny shromažďuje někde v podzemí další "Noemovu archu". Schraňuje semínka a DNA snad všeho živého na zemi, magor :-)