Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Omezuje O2 na ADSL stahování z Rapishare?

Omezuje O2 na ADSL stahování z Rapishare?

Tomík (26.8.2008 12:01:21)

Ahoj, chci se zeptat zda má také někdo problemy se stahováním z rapidshare.com přes rapidshare manager...? Ostatní servery mi jedou ok ale z rapidu se na 4Mbitu tahají data rychlostí 20Kb/s

Pepa (26.8.2008 12:08:31)

Ano, i na Extreme variante 2Mbit jede Rapidshare na cca 1/4 puvodni rychlosti, tj. nyni jen cca 50KB/s :-(

Dave (26.8.2008 13:57:02)

Meles blbosti ja mam 4Mbit extrem a jede mi to z rapidu 420KB furt.

Pepa (26.8.2008 15:12:27)

To ze to jede tobe neznamena, ze mne doma na extremu to nejde 1/4 (nyni i 1/10) rychlosti! Skutecne na 2mbit extreme rychlost cca 25KB/s! Plnou rychlosti to jelo jen rano a v noci, pres den ani tuk :-(

Fipi (26.8.2008 15:44:09)

Nekdy i 4 kb/s, je to des :(

Dude (26.8.2008 23:49:12)

jsem na tom uplne stejne:(>

Falty (27.8.2008 07:47:08)

Nepoužívá tady někdo WGET pro rapidshare premium na routeru???

mig (29.8.2008 15:22:37)

jj. Je to tak, mam 4mb extreme a preve ted v 15.23 jede rapid pres down manager 50kB/s. Jestli to neni tim, jak pripravuji kompletni zrychleni a upravuji sit, tak maji zariznuty down a snad to po prvnim zari pusti a bude to ok.

emkay (4.9.2008 18:46:21)

je to k placi co O2 vyvadi :( mam taky extreme 6mb.. a stahovani z rapidu 20kbs :(

Ondrej Holub (4.9.2008 19:31:32)

me s tim uz stvou, na technicke podpore me potvrdili, ze u Extreme jim nastala porucha a uplatnuje se spatne rizeni sirky pasma a to celoplosne, rekli me ze tato situace trva od 27.8.2008 a je nahlasena pod evidencim cislem 299 a resi ji externi firma. Takze jak dojde faktura, tak jim posilam reklamaci a jsem celkem zvedavej, jak se k tomu postavi....

Anonym (29.8.2008 18:29:28)

a kdypak jsi naposledy zkousel preinstalovat softik? 99% problemu co se zde resi jsou viry a spyware.

Anonym (29.8.2008 19:21:00)

ale nestras, softik samozrejme v poradku je ;-) , navic na lince ti priznaji ze provadi rizeni datovych toku.... problem je v tom ze na Extreme variantach by to rozhodne delat nemeli a posledni den me to tam taky dela.

NickRabit (26.8.2008 13:08:29)

vypada to tak.... v praci na 8Mbit Standartd ADSL to jede ubohych 50KB/s, doma ve stejny okamzik na Extreme 215KB/s....

NickRabit (26.8.2008 13:09:44)

dodam ze Extreme mam 2Mbit

pepa (26.8.2008 13:47:44)

presne tak, jeden soubor z RS jede prumerne 20kB/s (mam premium acount). Zrejme to O2 nejak blokuje, jinak si to vysvetlit nedokazu. V zari prejdu na levnejsi tarif. Na co by me byl 16Mb kdyz je kvuli rizenemu provzu skoro nemozne vytizit uz jen obycejny 4Mb?

Anonym (26.8.2008 16:13:23)

no a jak si myslite ze vam to pojede po tom zrychleni? :)

Michal (27.8.2008 01:26:54)

No já mám taky premium account a přes den stahuju tak kolem 30 KB/s. Je škoda že o tomhle tématu ještě nevyšel žádný článek s oficiálním vyjádřením O2. Novináři O2 většinou vychvalujou jak navyšujou rychlosti a tak ale o tom jako omezují rapidshare a svoje zákazníky tak o tom už nikdo nic nenapíše.

Anonym (27.8.2008 07:02:37)

me to jede take pomalu, na free, protoze zrusili cekani u rapidu ale na premium ze vam to jede pomalu? Neni to spis agregace na trasnzit u O2? Zkuste ve stejny okamzik tahat neco jineho ze zahranici anebo jineho operatora... top je divne, nevim jak by si mohl O2 dovolit omezovat jednoho poskytovatele obsahu, to by byl cenzurovany internet

Anonym (27.8.2008 08:34:57)

omezovani rychlosti alias rizeni datovych toku u standardnich tarifu provadi O2 normalne...je to i ve smlouve problem, kdyz tato situace nastane u Extreme varianty (musim zaklepat, ale funguje jak ma), kde by k zadnemu takovemu pocinani dochazet nemelo....

Lada (27.8.2008 14:38:43)

Nemelo, ale nastava! Mam Extreme 2mbit a po 2 letech bezproblemove rychlosti mi posledni tyden od cca 10h do 24h klesa rychlost z Premium Rapidshare z puvodnich 220KB/s na 20-80KB/s!

Anonym (27.8.2008 19:35:05)

to je divny, tak si s nima zkus popovidat na technicke podpore o omezovani sirky datoveho pasma, me blblo youtube a asi po 2 telefonech nemam naprosto problem ani s rapidem ani s nicim jinym...u extreme teda

Lada (28.8.2008 11:34:35)

Ano, volal jsem mnohokrat a teprve po cca 3 dnech mi bylo od operatora receno, ze problem s rychlosti na RS (Premium ucet) pres Extreme ADSl nemam jen ja, ale spousta dalsich uzivatelu. Proto pry o2 problem resi a behem par dni by rychlost mela byt v poradku. Jsem rad, ze o problemu se u o2 jiz konecne vi a resi se. Uvidime.

Anonym (28.8.2008 11:37:21)

no vyresit by to mohli, protoze jinak platit dost penez navic za Extreme postrada smysl :(

raf (27.8.2008 08:42:30)

Tohle se tady řešilo v dlouhých debatách před několika měsíci kdy o2 zrušil FUP. Ve stejné chvíli zavedl řízení toku dat na rapidshare, možná i torrenty a další. Pak se to snad na čas zlepšilo, teď je to zase horší (většinou přes den). o2 se asi oficiálně nikdy nevyjádřil proč svým zákazníkům omezuje část služby dle svého výběru (neoficiálně to potvrzovali technici na telef. podpoře).

Anonym (29.8.2008 18:27:05)

omezoval se celkove provoz P2P. Osobne nechapu co tu resite, mam 2mega od TO2 - vetsi rychlost nepotebuji, asi to je tim, ze nemam zavirovanej komp a trochu se o nej staram. Za posledni rok jsem nemel nejmensi problem. Rychlost +/- 1.8.

Anonym (4.9.2008 20:10:57)

technik potvrdil že to řízení toku tam je.Aby prý nebyly zahlceny linky.Ale poradil ať si dám extreme a bude po problému.Tak nevím,jsem blbý já nebo oni,když budeme mít všichni Extreme tak to budou řešit jak??Je to jen taková donucovací metoda aby jsme platili víc.Poslaljsem ho s odpuštěním do prd*le.Ctělo by to na ně poslat ČOI a nebo podat společnou žalobu za okradání zákazníka,tím že úmyslně zpomalují určíté servery ikdyž v nabídce služby nic takového není uvedeno.Na jiných servrech to samozřejmě v ten samý okanžik jede naplno.

Ja (4.9.2008 20:25:34)

On vtip je v tom, že ne každý si ten Extreme bude ochgoten platit víííššššš ??? Pokus se nad tím zamyslet, a možná Ti to i dojde ... :-D

Anonym (5.9.2008 07:48:29)

však jsem ho s tím poslal na strom.A když na to příjde tak Extréme službu v nabídce už ani nemají a ti co to platí jsou blázni protože měsíčně příjdou o pěkný peníze.Já bych na ně dal žalobu.

grizly (27.8.2008 13:24:40)

ANO ANO ANO omezuje mám 8mb linku a od těch 11.00 do 23.00 ale i déle stahuju podprůměrnou rychlostí ale jak je hluboká noc nebo ráno tak to jede normálně. Neni to agregací protože z jiných serverů stahuju 24hodin denně v 90% plnou rychlostí.

Anonym (29.8.2008 18:25:10)

No ja se vazne musim smat....cim to asi bude...hm....zkus si tipnout, v jakych hodinach je na netu nejvice lidi? No? A pokud jsi pripojen prez DSLAM kde je vice zakazniku, mas odpoved jasnou.

Grizly (1.9.2008 21:01:37)

ty vole a jak mi vysvětlíš že ještě tak před 2-3měsícema to běželo normálně 24hodin denně? prosim tě radši drž zobák ty lamo

ny**a (27.8.2008 21:52:26)

Je to možné. Možná probíhalo nějaké testování, ale cca půl roku zpět zpět jsem měl podobné problémy. Dokonce jsem se pár dní na Rapid u O2 vůbec nedostal, nebo dostal, ale velmi pomalou rychlostí. Zajímavé však bylo, že přes stránky anonymizeru byl Rapidshare na O2 ADSL dostupný bezproblému. Přitom na ADSL od GTS Novera bylo vše ok, včetně downloadů přes manažer. Teď zkušenosti sdělit nemohu, protože nemám Premium acc.

Anonym (28.8.2008 21:12:09)

pokud nemas ucet tak ti to z rapidu vic nez 50KBs nepojede

Tomcat (31.8.2008 19:05:53)

a co takhle si zvolit jinej server rapidu pro stahovani...to jsi zkousel nebo to dela u vsech?...pokud by to neslo, tak stahovat vic casti souboru zaroven, to vetsinou funguje dobre (jen premium account)

Anonym (31.8.2008 20:03:15)

ostatni vali celkem v pohode, problem je ze 90% veci je prave na rapidu :(

Zoltinho (4.9.2008 21:18:53)

Kdyz mi to ráno jelo jen 20KB/s tak jsem dal hned stahovat 10 zároven. Ale kdyz to jede jen 5, tak to ani nema cenu, je to nekonecne...... infinity

Kazan (1.9.2008 13:49:57)

Co nechapete boze !!! Rapidshare zrusil ty obrazky z kterych se musel ospat kod a snizil rychlost free slotu na 50 Kbs vic vam to proste nepojede ani kdyby ste se pos.. Jedine s premium accountem to pojede plnou rychlosti a pokud pouzivate manager a premuim acc tak si to musite poradne nastavit O2 nic nezpomaluje zkuste nekdy hledat na internetu jo ? Bejt admin tak dam LOCK :)

Anonym (1.9.2008 14:28:32)

co meles, vetsina lidi co si stezuje premium samozrejme ma a ma ho dobre nastaveny, O2 omezuje a basta.

Kazan (1.9.2008 15:50:39)

Neomezuje a basta :) Mam premium a jede plnou rychlosti celej den i noc blbne mi to jedine kdyz stahuju pres ofiko manager a kdyz sosam free tak max 50 Mbs tak nekecejte nemaji duvod to skrtit

rtu (1.9.2008 18:42:18)

ja mam premium a mně to taky omezuji tak tu nepiš že ne.!!!!!!

Kazan (3.9.2008 16:31:36)

RapidShare, populární služba pro online sdílení souborů často zneužívaná pro distribuci nelegálních kopií hudby, filmů i softwaru, v posledních dnech zavedla některé změny a novinky, které stojí za pozornost uživatelů využívajících službu bezplatně. Nejdříve špatná zpráva: maximální rychlost downloadu byla omezena na 500 kbit/s. Ale RapidShare pro uživatele svých free služeb má také dobré zprávy. V první řadě už se nemusí trápit opisováním kódu z obrázku. S nadsázkou se dá říci, že tzv. CAPTCHA je dnes větší překážkou pro člověka než pro automatizovaného robota (v některých případech už i bez nadsázky). Dále je nově možné, aby uživatel free verze služby RapidShare mohl začít stahovat další soubor ihned po dokončení předchozího stahování. Už tedy není aplikován žádná dlouhá povinná časová prodleva mezi dvěma downloady. Nově lze nahrávat a stahovat soubory až o 200 MB namísto původních 100 MB viz lupa.cz

Kossik (4.9.2008 08:49:30)

A co jsi tim jako dokazal? :-) Oni rikaji, ze premium maji, tak porad neres, ze je omezen free provoz..

Kazan (4.9.2008 15:39:37)

No tak maj premium a tahaj pres free no za to ja taky nemuzu :)

Zoltinho (4.9.2008 21:17:03)

Kazane tak se podívejte. Včera v noci jsem začal tahat, jelo to 220KB/s. Někdy ve 3:00 ráno to vypínám a zapínám ráno (11am) jede to max 20KB/s, přičemž odpoledne to jede 5-10KB/s. Stahuju přes rapget s vypsaným jménem i heslem. Nemůžeš říct že to jede free - v noci to jelo jak drak, a funguje i více stahování zároveň. Ted se modlim ze to v noci zas pojede, jinak to nema vubec cenu. Internet mám od O2. Kde je chyba? Pane Kazan? tohle jsem našel tak, že jsem si řekl, že to není mnou a dal jsem do googlu vyhledat 'z rapidu stahuju pomalu'. Díky za odpověď (určitě jí najdete rychleji jak já, když umíte tak rychle hledat).

Kazan (4.9.2008 22:11:59)

Tak nevim no ja mam net od O2 4MB mam premium rapid sosam max 420 Kbs ve dne i v noci tak me asi maji na O2 radsi :)

Anonym (5.9.2008 07:43:18)

buď rád že ti to zatím takhle jde,jak si tady kdysi začali stěžovat druzí že jsou omezování tak mě to taky šlapalo jak hodinky 24 hodil,ale již došlo i na mne,přes den na prd v noci ok.

eUGENIo (5.9.2008 19:24:02)

Máš štěstí, že si napíchlej na žíle kde je málo sosačů. Taky mám známého, kterého neomezují, ale také dalších 5, kteří jsou na tom stejně jako já. Jinek já přes den 7-25 Kbs/s na linku (RapGet tahám po 6-8 linkách) a po půl noci do dopoledne asi do těch 10hod 700-800 Kbs/s součet. Všechno nastavené správně v premium účtu zaškrtlé direct download a jsem jediný, který z toho účtu tahá=1 IP adresa, takže ten problém pro mě logicky přichází od O2

NESER MĚ KAŠTANE (1.9.2008 20:59:44)

Omezuje, mám 8mb a teď zrovna v tuto minutu jedu cca 25kb z rapidu!!!! ale ráno nebo v noci to jede jak drak....když teď zrušim stahování a dám stahovat link třeba z ulož.to nebo czshare tak jedu těch 650-800kb takže ty dřeváku drž zobák a nemel tady kraviny omlouvám se všem za tyto slova ale nemám rád když někdo tady píše nepravdy

MrPierc (4.9.2008 21:04:56)

Někdo to omezovat bude, kdyz taham jak prijdu domu, tak to jede 20 kb/s (ted zrovna 6 kb/s) a kdyz to necham tahat pres den, tak pak prijdu v 16h a vetsina je stazena,ale je to cim dal vic na prd, uz me to omezovani se*e

Anonym (5.9.2008 08:02:59)

No to mě zase uplně vysírá do nepříčetnosti, že občas (jako právě od včerejška až dodnes) nejdou i jiný servery - ty šunti snad začli blokovat i uložiště na obrázky - sem si chtěl prohlídnout sem tam nějaký to info o kvalitě filmu (nebo tzv. screenshot), než ho stáhnu a ejhle - z těch co to na ně lidi (zřejmě s jiným poskytovatelem) dávaj mi nenaleze ani polovina. O pár "warezáckejch" fórech ani nemluvě - taky nějaký vubec nenalezou.... O2 už mě pěkně vytáčí - chtěj za to takový prachy (a to sem o zrychlení ani zatim nežádal, pač mam šmejdskej modem) a některý stránky se prostě nenačítaj :-(

Zoltinho (4.9.2008 21:39:59)

Procetl jsem to cele, a shrnu to. Rappid free: Nemusi se vypisovat rucne kody. Stahovat se muze hned po dokonceni stahovani s vyckanim pár s. Max. jde na free stahovat 50KB/s Rappid ucet: (plati jen pro ty co maj net přes 02) Kvůli řízenému toku stahujete přes den (cca 10-24h) kolem 20KB/s. Problémy které mají ti co mají Extreme net se u O2 řeší. Obrana proti tomu asi zadna, kdyz je to napsane ve smlouvě

NickRabit (4.9.2008 22:34:14)

mam extreme a zkusim jim to reklamovat, ale nevim nevim... jinak zkuste jDownloader a stahovat vic vlaken najednou, jede to pak aspon trosku prijatelnejc.

Anonym (5.9.2008 13:06:31)

Já bych spíš žádal potvrzení o tom , že rapidshare neomezuje ... a patrně se kladné odpovědi nedočkáme ...

Anonym (6.9.2008 22:31:20)

mam ten sami problem od O2 mam 2Mb/s a kdyz mi jede download 50kb/s tak to je zazrak.Cely rok co to mam od kysliku(O2) to jede normalne 220kb/s stabilne a posledni dva tydny des a hruza.Jak muzou blokovat rapidy kdyz mam zaplaceny legal ucet??? Vim ze na rapidech je 90procent nelegalni obsah ale jsou tam i legalni veci!!! Proto mam navrh co spolecne podat trestni oznameni za omezovani poskytovani sluzeb(formou petice) ????Kdyz nas bude vice mozna zacne nekdo jednat a pokud ne tak ukonceni poskytovani sluzeb od O2.

Anonym (6.9.2008 22:45:34)

Rapid se neomezuje kvuli tomu co tam je, ale kvuli tomu, ze tvori hooodne velke procento celkoveho provozu. A zalovat je nejde, protoze ta moznost omezovani sluzeb je ve smlouve.

Anonym (7.9.2008 00:02:28)

dobre ale at se na me nikdo nezlobi ale mit vysokorychlostni internet a stahovat 15kb/s (nekdy i 50kb/s malo ) tak to pro me neni vysokorachlostni internet to uz mam rychlejsi edge v PDA.Navic si ty ....... jetse uctujou telefonni poplatek kdyz to stejne nevyuzivam a mam to jen kvuli netu .O2 (kyslici) jsou obycejni zlodeji a uz nevi jak by z lidi tahali penize !!!!!!!!!!!!! To jsem ale trochu odbocil.At mi nikdo nerika ze jejicho sit by nezvaldla takovy napor kdyz maji nejlepsi sit v CR jen kdyby ji umeli vyuzivat tak muzou konkurenci zrusit.Zkratka co zrusili FUP tak zavedli neoficialne rychlostni omezeni. JInak jeste je nejaka moznost ja tohle vse obejit myslim to omezeni??? pokud ne tak asi jedine reseni je zruseni sluzeb od kysliku nebudu paltit za neco co nemam.

NickRabit (7.9.2008 00:18:40)

pokud mas standardni variantu, tak s tim neudelas nic, pokud mas extreme, tak to urcite zkus aspon reklamovat.....btw. cislo zavady je to 299, tak to pripis do reklamace.....

Boby (7.9.2008 12:42:07)

Se stahovánim sem měl taky problémy,ale přestal se používat rapget a rapidshare manager a použil sem starej "blbej" Download accelerátor plus (asi 5 let starou verzi) a bez problémů stahuju 420 KB/s i jenom jeden soubor.Když ten samej stahuju těma manažerama tak stahuju 15-20 KB/s... A nebo stahovat ručně zadánim linku do prohlížeče...

Anonym (7.9.2008 00:21:46)

hm no holt budu menit poskytovatele a nejlepsi by bylo kdyby vsichni zakaznici O2 zmenili poskytovatele aby jsme jim tak nezatezovali linky amohli je mit jen a jen pro sebe.

Anonym (7.9.2008 08:12:41)

No vidis, zmena poskytovatele je rozumny krok :-) Uvedom si, ze tak 90% lidi to omezeni Rapidu vubec ale vubec nevadi ¨(protoze na rapid nelezou). Krici jenom tech zbyvajicich 10% a tech se v O2 velice radi zbavi.

Anonym (7.9.2008 00:25:35)

jinak tohle uvadi O2 na svych strankach u 16Mb/s tarifu ..........Zažijte strhující rychlost! Stahujte velké soubory, sdílejte data, hrajte on-line hry........... dlouho jsem se tak nezasmal 15kb/s si fakt toho hodne stahnu a zahraju mozna tak piskvorky a to jeste sekane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tomcat (16.11.2008 12:51:20)

jj, O2 rychlost omezuje...taky jsem si vsimnul, ze to jede na RS nejak podezrele pomalu...ptal jsem se na to u nas ve firme cloveka, co s tim ma neco do cineni a rikal, ze ze zacatku se rychlost snizovala i na desetinu...ted by to melo byt tak na tretinu (nebo o tretinu, ted nevim)...ale taky me to stve, protoze mam Premium na RS...nastesti ADLS mam jen doma u rodicu, jinak pouzivam UPC, kde to jede krasne naplno...ale vsimnul jsem si, ze je omezovana kazda sesion zvlast, takze kdyz se stahuje vic souboru zaroven, nebo se soubor taha na vic casti zaroven, tak to jede docela dobre...takze doporucuju si v RapGetu nastavit stahovani po 10 souborech zaroven a nebo jeste lip, co se mi osvedcilo pouzivat addon DownloadThemAll do Firefoxu (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/201) a v nem si nastavit stahovani po 10 castech na soubor a tahat takhle x souboru zaroven, at se vyuzije cela sirka pasma...