Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > eBay: Objevujme Ameriku

eBay: Objevujme Ameriku

Anonym (27.8.2008 00:00:00)

Aukční servery jsou součástí webu již více než deset let a řada uživatelů internetu si nákup na nich oblíbila. V poslední době nakupujeme stále více v zahraničí, do karet nám hraje zejména výhodný kurz dolaru a eura. Dnes se podíváme na největší světový aukční systém eBay.

Pad (27.8.2008 01:50:18)

Zatím zkušenost nemám, ale chystám se koupit přes ebay počítač z anglie.. je to prý lepší než z ameriky nebo z číny že se neplatí to clo..

Jirka (29.7.2010 17:30:51)

Doporučuju použít Paypal. http://wwwpaypal-navod.blogspot.com/ Mají záruku vrácení peněz.

nufnuf (27.8.2008 06:13:00)

Přes ebay nakupuji již velmi dlouho a nemohu si to vynachválit. A do doby než naši milí obchodníci pochopí, že není morální přihodit si k ceně 200% - tak budu kupovat jen na ebayi. Měsíčně mi chodí kolem 5ti - 10ti balíků ... a skoro mám podezření, že jsem si na těch nízkejch cenách udělal závislost :) Pár příkladů: Airsoftové zbraně - cena v čechách (za daný model): 10-12 tisíc. Cena z ebaye včetně poštovného a cla+dph: 5-7 tisíc. Ochranné pomůcky: čechy - v průměru 2-3x vyšší cena oblečení: čechy - někdy až 5x vyšší cena ... Jediné co se nevyplatí kupovat jsou počítačové komponenty. V tom musím naše e-shopy pochválit. Maj tak silné konkurenční prostředí, že řada věcí je levnější než v USA nebo na ebayi. Neplatí to pro všechno a všechny, ale obecně to tak jde říct.

Anonym (27.8.2008 18:41:56)

To není jen eBay. I tisíce e-shopů po celém světě jasně ukazují, že tady v čr máme kur.a draho, když už se oplatí pomalu pro všechno jezdit i do Německa, kde mají x krát vyšší výplaty. Navíc v americe nemají DPH.

pepik (27.8.2008 18:49:47)

nemaji DPH ano ale oni plati na konci roku date a to je poser

heechee (28.8.2008 18:21:24)

DPH mají, ale při prodeji přes net se obvykle neplatí. Jinak ceny v obchodech jsou tam všude uváděny bez DPH a ta se objeví až na účtu. Navíc je DPH v každém státě jiná.

MartinCZ (27.8.2008 09:12:01)

Pokud jsem něco potřeboval dříve, koukl jsem na internet, porovnal ceny a pak šel smlouvat do kamenného obchodu. Nyní to dělám stejně, ale celý předchozí algoritmus většinou nedokončím, protože se zastavím u bodu internet a objednávám na eBay. To vše ale s vědomím, že většina mého cílového zboží je Made in China z noname továrny a bez záruky. Na eBay se nevyplatí kupovat bílou techniku (kvalita x záruka), počítače a komponenty (cena), zboží větších rozměrů (doprava), zboží ve více kusech (hrozí neodhadnutelné clo). Vše ostatní vychází i s poštovným často na poloviční ceny. Mluvím o cenách "kup teď" a tedy o prodejcích a obchodech na eBay. S pravými aukcemi vlastně ani zkušenost nemám.

David (27.8.2008 11:47:21)

Vrele doporucuju nakupovat pres Ebay napriklad baterie do notebooku... Baterie ktera tady stoji cca 3 tisice vas vyjde z Hong Kongu vcetne posty na cca 800-1000 v prepoctu, coz nema chybu...

Xanthor (27.8.2008 18:16:22)

Já jsem si s pomocí Student+ karty od Spořky (funguje!) objednal na eBayi speciální edici 1. řady seriálu 24 - cena $31 (z toho $20 za samotné zboží, $11 za poštovné a pojištění) - platil jsem podle tehdejšího kurzu asi 515 Kč. U nás stojí obyčejná verze přes tisícovku, speciální se tady myslím ani neprodává. Mimochodem seriál mi přišel za týden, clo ani daň jsem samozřejmě neplatil. Region 1 a NTSC, to ale počítač a DVDDecrypter vůbec nezajímá. :-)

pip (27.8.2008 19:12:49)

zajimalo by mne, z ceho se pocita clo a dph, kdyz v baliku neni ani uctenka? nebo je zbozi treba i pouzite.

art (28.8.2008 16:52:35)

Na baliku musi byt nalepena takova zelena celni deklarace, clo a dph se pocita z udane hodnoty na te deklaraci. Pokud ovsem celnik nesouhlasi, coz je fakt vyjimecne, stanovi hodnotu zbozi sam.

shado (28.8.2008 17:38:05)

nejlepší je nakupovat spotřební elekroniku a oblečení, to je často zlomek cenny. Jinak kdo obědnáváte z usa, obrňte se trpělivostí, z usa obědnáává dnes každý, takže se to pořádně protáhne. Jinak činskou elektroniku mohu jen doporučit, dodání kolem 10dní, bez cla, a krásné OEM výrobky, které si navíc mohu snadno softwarově upravit a dále distribuovat (když do firmware mobilu přidáte češtinu, jeho hodnota se vyhoupne na dvojnásob :-)

ssss (30.8.2008 15:23:07)

Levní nákupci, ale víte, že ze zákona jste povini přihlásit a zaplatit 19% DPH !! Pak zas to tak levné už nebude. Jinak máte na krku daňový únik.

Jindra (3.9.2008 16:15:38)

Co to plácáš, zboží jde přes celnici a buď to pustí a pak nic neplatíš nebo ti clo a daň vyměřej a balíček ti pošlou na dobírku na tu částku, co spočítali. Dodatečně se nic danit nemusí.

__Honza (7.9.2008 22:39:13)

Jinak je to v rezimu soukr. a jinak jako firma, kdyz si to napr. da do nakladu a zaradi do ucetnictvi. Tam se sakra nevyplati tam strcit neco, k cemu vam chybi zaplacene clo ci DPH a ze se podarilo celnici nejak obelstit napr. nepravdivimu udaji v deklaracich, to vam financak k dobru skutecne nepricte. Uz jsem to zazil, nastesti ne na vlastni kuzi.

Turner (31.8.2008 23:45:21)

Každej přes eBay objevuje Ameriku a přitom je pro nás daleko lepší eBay UK. Zboží je tam spousta, je to blíž, menší poštovné, v EU nám platí záruky i u nás, libra je ještě výhodnější než dolar, žádné clo a 19% DPH. Právě jsem tam koupil noťase za 20tis s cenou u nás kolem 40.

cody (7.9.2008 15:57:46)

Dík za článek. Roky jsem odolával, ale teď už těm zlodějům v českých obchodech nedám ani korunu. Rozdíl v ceně s Čínou a USA bych pochopil, ale zlomkové ceny v Německu a UK jsou důvodem ke klidnému odejítí z českého maloobchodu. Jediné nebezpečí vidím ve vysoké návykovosti nakupování. Mám dojem, že jsem už koupil půlku světových zásob.

Tomáš (15.9.2008 19:45:07)

Po přečtení článku jsem si taky objednal USB flash disk 16GB z číny, vydražil jsem si ho asi za 400 Kč. Flash disk doopravdy přišel, ale bohužel jsem zjistil, že se v naprosté většině případů jedná o podvod, tak jsem si ověřil i svůj. Po zapojení do počítače se objeví oddíl s velikostí 16GB, ale fyzicky je vevnitř jenom jeden paměťový chip s kapacitou 2GB a cokoliv se zapíše nad rámec toho čipu je po zkopírování zpět do počítače zničené a soubor obsahuje místo obsahu jenom hromadu teček. Naštěstí když jsem prodejce kontaktoval a veřejně obvinil z podvodu, tak mi vrátil peníze. Většina lidí na to ale nepřijde, tak tam má prodejce několik set pozitivních hodnocení od lidí, kteří na ty problémy přijdou teprve časem.