Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nabídka levného, kvalitního a neomezeného internetu stále chybí

Nabídka levného, kvalitního a neomezeného internetu stále chybí

DSL.cz (5.5.2004 12:00:00)

Do dnešního dne nepřišel dominantní operátor s konceptem, který by umožnil poskytovatelům dostatečně ovlivňovat kvalitu poskytovaných ADSL služeb. Důsledkem je, že na rozdíl od všech internetově vyspělých zemí, kde jsou zveřejněná čísla o nárůstech počtů DSL přípojek téměř vždy příjemným překvapením, tak Česká republika dělá počtem uživatelů ADSL Evropě ostudu.

Anonym (5.5.2004 15:07:27)

No bodejt, když mi tedka řvala za zády v rádiu reklama telekomu na ISDN.

fr (5.5.2004 16:17:23)

Moc hezký výsledky měření u GTS!!Takováhle hodnota tu snad ještě nebyla ani dosažena! Průměr 128kbps. A to ještě je skoro dost oproti mým soukromým zkušenostem. A navíc to ještě vypadá docela jako hezký číslo, já třeba jsem v práci naprosto spokojen se 128 na wifi. Ale díky ztrátovosti a zpožděním se s takovým průměrným GTS nedá ani prohlížet stránky, sotva tak mi to stačí k nadávání na tomhle fóru. Já vim, brečim už posté a na špatným hrobě, ale je to děsGTS, náprava nikde, tak jen můžu nadávat a stříhat metr, ještě dost dlouhej, do konce smlouvy.

Houmles (5.5.2004 16:22:01)

Potvrzuju, že GTS je na houby. Kdybych byl stahovač, tak by mě to asi stačilo kdybych to nechal nonstop(6kB/s), ale já se jen dívám na web a poštu i když dost intenzivně. Hry to už jsem s GTS vzdal.

kcg (6.5.2004 15:20:48)

Vraz do toho tu tisicovku a jdi jinam. A nebo si jeste pockej mesic dva, mozna se to hodne zlepsi FUP, stejne jako se to zlepsilu u Tiscalli. Hodne stesti, Karel

Anonym (5.5.2004 17:48:24)

wi-fi rulezzzzzzzzz nic lepsiho neni ted mam 256/256 za 1000 + dph a sem max spokojenej a to dokonce ve meste kda adsl neni ani z 30% se mejte cus vas PES

kcg (6.5.2004 15:19:40)

Ja jsem mel to same wifi, ale za 3kkc, takze jsem sel na nejlevnejsi tarif IOLu a jsem spokojeny. Dokonce to jede 1.5-2x rychleji nez to wifi. :-) Karel

ushneek (6.5.2004 13:20:11)

počkejte, to nejde legálně vypovědět? když to běží takto kreténsky...

danny (6.5.2004 15:49:28)

joooo kluciiii ja nechci delat svemu poskytovateli reklamu ale mam 512tku od Tiscali a kdyz potrebuji tak to vyzdimu i na 480 :o))) ale je fakt ze nejsem stahovac a jejich nabidka vyzkouseni 1mesicniho provozu zdarma se me zda slusna co vy na to - jak jsou na tom ostatní???

Houmles (6.5.2004 16:32:10)

Je více než pravděpodobné, že jestli máš tu zkoušku zadarmo, tak ti dával prioritu a až se upíšeš tak tě zkrouhnou.

Rosta (6.5.2004 22:40:16)

Nenech se oblbnout. Jsem u nich jiz od zari 03 a prvni dva mesice to bezelo uplne bez problemu, ale po prechodu na vyssi rychlost to nestoji za nic a snazim se od nich za kazdou cenu odejit.

Kleky (14.5.2004 12:08:02)

Musim rict ze mam dobrou zkusenost. Ja mam ADSL od tiscali uz od listopadu 03. Do zavedeni fair politiky to bylo pakle, kolisalo to vypadky a podobne. Ale ted si ty posledni doby nemuzu vuuubec stezovat. Standartne tu namerim nad 400kbps. Cas odcasu si zastahuju, abych vyuzil neomezeny data a drzi dobre. Jidiny na co bacha jsou ASUS modem/routery jeste ze starym logem firmy, casem se zacnou prehrivat a prestanou komunikovat.

Anonym (5.5.2004 17:51:20)

moooc hezky : nejhorsi jsou GTS, Nextra, Poda?, Na druhou stranu, nejvyssi narust rychlosti na siti SkyNetu ! Ze by ??? cim to ??? 30% je brutalni narust ...jestli to bude pokracovat, tak OK

Prober (5.5.2004 18:45:44)

Jen jestli těch 30% neudělalo sloučení s Pemacem ;)

Anonym (6.5.2004 10:12:47)

zeby ? Tak to SkyNetu pravdepodobne vyslo to, o co jim asi slo ...

Anonym (6.5.2004 10:46:35)

Ach jo, tenhle mytus snad nikdy neskonci...

Petr Borecek (5.5.2004 18:08:07)

Az na ty zas opakovane kecy o stahovacich dobry.

Funtomas (5.5.2004 19:23:33)

No, on je to asi v CR problem spis obecny, nejenom ADSL. Protoze hlavnim principem fungovani telekomunikacniho trhu v CR neni poskytovat vlastni sluzby siroke populaci i s jistym rizikem dlouhodobejsi navratnosti investic do sve vlastni infrastruktury, ale heslo: Taky chceme zbohatnout, a to rychle!! Coz je zajiste v trznim prostredi prirozene, ale zkusenosti z okolnich zemi ukazuji, ze to jde i jinak nez ukazuji dnesni cesti "alternativni" operatori typu GTS, ci Telecom sam o sobe. Proste GTS, Contactel, CRa, ale i vsichni ostatni maji zajem pripojit leda tak velke instituce, banky atp., ktere jim budou platit minimalne 10000 Kc mesicne, tedy investovat bez rizika s temer okamzitou navratnosti. A s timto principem u nas bude brzo uzivatelu Wi-Fi vice nez uzivatelu ADSL, a nase sit Wi-Fi access pointu bude hodna zapisu do Guinessovy knihy rekordu, protoze vsude v civilizovane Evrope je to pouze doplnek klasickych, metalickych ci optickych telekomunikacnich sluzeb..

Funtomas (5.5.2004 19:55:29)

Jenom bych jeste poznamenal, nez do me pan Silhavy zacne tepat, ze jsem uplne blbej a vubec tomu nerozumim :), ze to je nazor me jako laika, ktery snad mozna za 2,5 roku bude telekomunikacni inzenyr, ale ktery se zatim dozvedel leda tak jak spocitat nejaky ten trojny, objemovy ci plosny integralek :), pripadne jak navrhnout pasmovou propust pomoci Butterwortha, Cebyseva ci Cauera :). Ale rozhodne bych uvital nazory nejakeho ekonoma, proc ze to v CR nejde jako ve Slovinsku, Italii, Kanade i jinde, a proc vsichni cesti alternativni operatori, kteri by meli byt konkurenci Ceskeho Telecomu, se zmuzou tak maximalne na drahy bezdrat pro firemni klientelu, pripadne na kecy, jak Cesky Telecom dela to ADSL blbe.

Anonym (6.5.2004 10:18:20)

Chces nazor Ekonoma ?? Je to jednoduche : pricinou je nizka poptavka a vysoka konkurence lokalnich bezdratu. Cena pujde dolu az mnozstvim, to je bezna vec. A proc je ADSL v zakladu 1:50 ? Protoze takhle muze telecom vybirat docela dost a ISP k tomu nepridaji skoro nic, jde jen o 1/50 konektivity na linku a to cenu prilis nezvedne. Kdyby CTc nasadil nizsi agregace podil ISP by musel byt vetsi. CTc to vyresil dobre, protoze ma takhle z linek oproti svetu neuveritelne veliky podil a IPS nenechal prostor. Navic s tim nemaji zadmou praci, vse rovnez odrou ISP !

martin (6.5.2004 04:30:49)

DOVOLIM SI ZDE NAPSAT PO DLOUHE DOBE NECO POZITIVNIHO: PANOVE OD DSL.CZ -> KLOBOUK DOLU, KONECNE PORADNE A SPRAVNE INTERPRETOVANE MERENI! jEN TAK DALE... TED JESTE ABY TA KVALITA ADSL SLA NAHORU A NEMUSELI BYCHOM BYT TAK SMUTNI...

Anonym (6.5.2004 10:58:10)

konecne je aspon videt ze ti co rvou na GTS nedelaji to nadarmo.... je to proste hruza a des... normalni clovek tohle vzit od nich nemuze!!

Petr (6.5.2004 12:02:45)

Z výsledků měření je vydět, že nejmenší cena není opravdu zadarmo. Musím říct, že mám půl roku Český bezdrát 512/128 a ikdyž cena je o něco vyšší než např. u GTS rychlost je OK , data jsou neomezený a když něco potřebuji vyjdou vstříc.

ondrulus (7.5.2004 07:59:35)

jj, cbezdrat je fajn az na tu cenu, 415-420Kbs (naprosto stabilne) ping na cz servery 15-25 (avg 18) - praha 10

noname (6.5.2004 12:23:36)

nemáte náhodou jako jste kdysi dělali také výsledky srovnání mediánů, případně rozložení jednotlivých rychlostí (takový ten graf ukazující počet testů s určitou rychlostí)? Myslím, že než aritmetický průměr je totiž zajímavější vědět, s jakou šancí budu mít jakou rychlost. Mimochodem - děláte také nějaké kontroly podle IP adres? A protože už máte dost testů, tak už také velmi přesně můžete odhadnout které IP segmenty patří ke kterým poskytovatelům a tak byste mohli udělat testy ze všech měření a nejenom z těch kde někdo odkliknul svého poskytovatele. A když byste pak chtěli mít opravdu málo zmanipulovatelné výsledky, tak byste měli výsledky z každé IP adresy zprůměrovat a počítat vždy jen jeden výzkum z každé. P.S.: mimochodem - myslím, že výsledky u profi variant jsou velmi zkreslené, protože tam velká část lidí hlasuje i když mají basic varianty, protože prostě netuší jak se to jejich jmenuje. Možná když by měli napsat třeba částku, kterou měsíčně platí či něco takového, tak že by se to podle toho lépe stanovovalo.

Tomáš Pětivoký (6.5.2004 17:44:11)

Rozložení rychlostí zveřejníme znovu v souhrnných výsledcích za květen. Kontroly IP adres děláme. Všechna měření, která nejsou v nám známém rozsahu IP adres daných poskytovatelů, vyřazujeme. Jak již bylo zmíněno dříve, denní výsledky z jednotlivých IP adres průměrujeme. Od některých poskytovatelů máme IP rozsahy služeb s agregací 1:50 a 1:20. Tak jsme schopni zrušit například měření z přípojky s agregací 1:50, které je deklarováno jako měření z přípojky 1:20. Problém je, že rozsahy IP adres se hodně mění a navíc nám je ne všichni poskytovatelé dávají. Další potíž je v tom, že ani u poskytovatelů nejsou IP rozsahy děleny dle služeb, ale pouze dle agregace. Musíme tak bohužel zůstat u stávajícího systému zjišťování typu připojení.

Petr Petr (6.5.2004 13:12:28)

Celou dobu mi mereni zde na www.dsl.cz ukazovala presna cisla....400-425kbit....to se taky ukazovalo pri stahovani dat,kdy realna rychlost byla kolem 52-54Kb/sec....v posledni dobe..presne ji poslednim tydnu vsak dostavam pri mereni,zde prekvapive vysledky jako 480-535kbit max....toto vsak nikdy nedosahuju realne....vzdy je to jako predtim 52-54Kb/sec.....zajimalo by me ,kde je problem....proc to najednou nemeri presne...jo nekdo si bude rikat,proc si stezuju....ja jsem zaplat panbuh rad,ze mi to tak realne dobre bezi....ale spis poukazuji na to jestli mereni zde jsou jeste porad pravdiva...podle meho v poslednim tydnu !!!NE!!!! Jeste jsem zapomnel..mam variantu 512/128 a agregaci 1:50.

slepicka (11.5.2004 15:21:55)

spis nez v nepresnem mereni bude mozna hacek v bitech a bajtech :)

Jura (13.5.2004 09:18:45)

Z ktereho jsi mesta a od koho ADSL mas, please ? :)

Tom (30.5.2004 00:14:37)

Mě to ukazuje taky nesmysl - 2Mbit linka 1:1 ukazuje 912k ale z netu tahám tak 170 - 180kB (asi jsme na konci rozsahu....)

honza (6.5.2004 21:31:09)

no, me tak napada. nepomohlo by, alespon v tech sporech o to, ze telecom ma zrejme lepsi agregaci nez ostatni poskytovatele, kdyby se ziskavaly "verohodnejsi" a "pravidelna" data. udelat treba nejakej program s otevrenym kodem, nejakej takovej spyware, kterej by si dobrovolnici nainstalovali do systemu a on by provadel mereni v nejakym intervalu (treba hodinovym), a to vcetne pingu atd. - myslim, ze tech dobrovolniku by se par naslo a byl by to pravidelnej prisun dat, kde by se to dalo sledovat velice podrobne... no, je to picovina?

LoBo (6.5.2004 23:03:24)

Mam informaci od jednoho technika z jedne telekomunikacni spolecnosti ze ze agregace 1:50 byla zmenena na 1:25 hned po druhem zavedeni agregace.Je to teda jen "jedna pani povidala" , ale stejne.Vysledky mereni ukazujou ze rychlost po 2. zavedeni agregace klesla a pak zase stoupla.Mozna sem se moc dival na akta-x,ale prijde mi to jako ze telecom nechtel znovu ustoupit a vypnout agregaci.Tak radsi zmenil nastaveni a nikomu to nerek.Mozna si i upravil agregaci u svoji sluzby aby byla lepsi.Nebo maj tolik uzivatelu ze v prumeru to muze bejt pravda.

ricky (10.5.2004 15:02:50)

ADSL prez gts.cz je sice nejlevnejsi ale me to uz dva mesice nepresahlo 100kb/s !!! Vzdycky mam tak 50kb/s a sem rad kdyz to vyjede na 90kb/s opravdu s tim neco delejte TO STAHOVACI: Kupte si neco jinyho a myslete na ostatni do prdele uz!!!!!!! Kupte si bez agregace kdyz chcete stahovat!

Honza (20.5.2004 19:32:01)

Sam bez do p.r.d.e.l.e. ja si koupil 192/64 bez limitu za tezky prachy tak to chci vyuzivat podle sebe jak se mi to hodi a ne aby mi po stazeni 2-3 GB narazili FUP a ted mi to lezlo Rychlost stahování dat: 2.2 KB/sec Rychlost připojení k Internetu: 17.4 Kbps na to jim s.e.r.u. na koukani na web + postu by mi stacilo pripojeni pres mobil tam mi to jede Rychlost stahování dat: 6.8 KB/sec Rychlost připojení k Internetu: 77.3 Kbps a za 700,- a ne jako u Nextry kde platim 1330 + 150 + linku telekomu

B (11.5.2004 14:30:51)

IOL bude mít vždy nejlepší výsledky, nikdo nemůže doložit, že má skutečně zapnutou agregaci 1:50 a ne nižší ...

yenda (12.5.2004 16:55:29)

myslim ze kdyz prohlasim ze to stoji porad za h... budu sice sprostej ale budu mit uplnou pravdu platit za 512 a dostavat 128 ah hah na to muze skocit jen zoufalec nebo blbec

Milan (13.5.2004 11:40:05)

Bohužel možnosti řešení připojení v ČR staví většinu národa do pozice zoufalců ...

Arnošt (13.5.2004 12:06:35)

Máš rech, je to nachystané na lámy, a tomu podle mně říká klamavá reklama.

closter (16.5.2004 11:05:04)

Mám 512/128/3GB od ČRa a jede mi to furt přes 420kbps, takže si nemůžu stěžovat. Jen houšť.

Tom (30.5.2004 00:10:39)

Jo, kdyby kvalita ADSL byla o 100% lepší stejně ji nevyměním za Wifi! Akorát to chce disciplínu uživatelů aby se nestalo to co v Praze..... Když je koupená linka 2 Mbit 1:1 pro 20 lidí tak je to paráda....