Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Proc je kazdy posedly zrychlovanim??

Proc je kazdy posedly zrychlovanim??

Petr (4.9.2008 13:27:36)

Nechapu lidi, kteri tu naprosto histericky krici o navysovani internetu. Mam doma 4Mbit/s a jsem naprosto spokojeny. Hry naprosto v pohode, odezva pod 20ms, rychlost stahovani v poradku - jestli se mi film stahne za hodku nebo za 15 minut je mi naprosto jedno (mam take vlastni zivot) a abych se vytahoval, ze mam 20Mbit/s tak to nechapu co z toho.

Uriel (4.9.2008 13:34:06)

jo to je presne ono jak pises ...lidi koukaj jen napapir 20M utrhnete si ruce....v realu je sluzba jina horsi nez stare tarify... ...take jsem mel ADSL ale jak uvolnili fup kvalita sla dolů...vypadavalo i skype a pritom jsem v tu chvili mel vsechno vypnuty...Pak jsem se podival na internet pro vsechny a czfree a zjistil jsem ze v okoli operuje sit tak jsem se na ne pichnul chtel jsem pripojeni do litru...nejvissí tarif mely 3/3 a jede mi to 10/10 :D...zjistil jsem ze jsou napojeni do českéfree sítě to je nejaka zdarma narodni sit a kdyz od nich stahuju na siti jede to jeste rychleji nez internet...5Ghz prostě pohoda

Pavel (4.9.2008 13:34:48)

Naprosto souhlasím ... U některých „případů” je to snad i na stanovení diagnozy, přepdpokládám, že ti zasažení se ozvou.

Martas (4.9.2008 14:07:35)

Po zrychlení budu platit za 8mbit přes 4 stovky namísto litru za 6mbit. Jinak mladší nebo mín zkušený lidi to berou z pohledu, jak jste to popsal. Oni to dostanou a budou chtít zas víc, je to běh na dlouhou trať tohle zrychlování.

Anonym (4.9.2008 14:10:49)

No mám pocit, že víc z adsl už nepude. Už tyhle rychlosti jsou jen pro lidi okolo ústředen.

David (4.9.2008 15:59:18)

Určitě máte v lecčems pravdu... Mě ovšem zrychlování zajímá, a to zejména kvůli uploadu... Protože ano, je mi většinou jedno, jestli se mi něco většího stáhne za deset nebo třicet minut, ale když někomu něco posílám v době, kdy na PC s pomocí netu pracuju, tak mi není jedno, jestli x desítek MB odejde za pět nebo třicet minut :-) Pokud jde o stahování - ne vždy je to jen na hry či filmy, někdo si stahuje i materiály, které posléze zpracovává v rámci své prac. činnosti... Ale v globále máte recht - mě 4Mb pro 98% toho co na netu dělám stačí taky, ale když to bude kapku víc, tak samo není důvod nadávat :-) Upřímně, když si něco stahuju, tak daleko častěji narazím na rychlostní omezení na straně zdroje než na straně mojí... To se týká hlavně demoverzí her či patchů na ně - například 1.2 GB patch se mi stahoval asi šest hodin a trvalo by to šest hodin, i kdybych měl 40 Mb, poněvadž mi to server prostě rychlejc než 120 kB/s nepouštěl (a většinu času ještě daleko méně) :-)

kryptor (4.9.2008 16:27:31)

....protoze rychlost vitezi a dokud jeste zijem, rychlost vitezi...!!!!!!

Anonym (4.9.2008 20:53:20)

doporucuji ti najit si holku

petr (4.9.2008 20:58:49)

rychlost neni vsechno. Ja mam doma 2,5/1 Mbit a dostatecne mi to staci. Jinak ti doporucuju vyrazit nekdy od kompa do skutecneho sveta

Anonym (5.9.2008 07:35:52)

rychlost není všechno,ale proč bych měl platit víc,když to jde levněji...

Uriel (5.9.2008 07:53:08)

Radeji si zaplatim o 2-3 stovky vic za kvalitu

hrop (4.9.2008 17:28:35)

protoze penize pane... ted mam 4Mbity za 740Kc/mesic a 8Mbit stoji 460/mesic kdyz sem se informoval, jestli by sel nechat stara sluzba (4Mbity) a nova cena = odpoved je ze NEJDE... u CRa

Anonym (4.9.2008 20:53:00)

a?? nech si sluzbu ponizit, budes platit stejne jako lide co maji tvoji rychlost, pokud jsi podepsal zavazek, tak si za nej mel jiste vyhode a ted se nemuzes divit ze nemuzes sluzbu menit

Jan Valušek (4.9.2008 21:13:01)

Pokud to nelze tak jak říkáš, což bych též potřeboval, nelze např. službu ADSL zrušit (přdpokládám zadarmo) a nechat ji okamžitě zavést jako novou s vyšší rychlostí a nižší cenou? Není to trochu divné menší rychlost vyšší cena? Honza

hrop (5.9.2008 00:35:17)

cituju z emailu: ***************** Cena 469,- Kč vč. DPH se bohužel vztahuje pouze k nové službě. V tuto chvíli Vám doporučujeme zajistit si modem podporující technologii ADSL 2+ a následně Vám rádi zašleme dokumenty potřebné k přechodu na službu Classic ADSL 2008 s rychlostí 8192/512 kbps za výše uvedenou cenu. ****************** divne to trochu je a neni, v podstate sem to cekal. Nadruhu stranu neverim ze by to pro ne bylo neresitelne. Jinak to samozrejme asi jde, zrusit soucasnou a podepsat novou.. aspon mne teda urcite, ptz uz davno presluhuju a muzu skoncit kvykoliv. Taky sem jim napsal ze doufam ze mne nabidnou nejaky DOTOVANY modem co zvladne 8MBitu , nebo proste pujdu jinam kde jako novy zakaznik vyuziju akcni slevu na novy modem. pozn: muj soucasny modem 8Mbitu nezvladne.

Jan Valušek (5.9.2008 08:49:42)

Jasně rozumím, celkem je mi to všechno jasné a ani mne to nepřekvapuje od O2. Mně vlastně jen zlobí (vhodnější by bylo jiné slovo), že budu platit za 4 Mbit ještě několik měsíců do 1.2 09 minimálně těch 599 Kč bez DPH za pomalejší internet. Klidně by mne vyhovovalo snížit paušál a nechat mi to na těch 4 Mbitech. Ale nechci za 5-6 měsícu to vychází, že naprosto zbytečně zaplatím Telecomu 6*200 Kč bez DPH více za NIC!!!! To jako snad každému logicky uvažujícímu člověku dojde, že je zlodějina. Mně by se těch 1500 kč co bych ušetřil kdyby mi snížili cenu hned alepson docela hodily na jiné věci. HOnza

Anonym (5.9.2008 10:11:11)

Tak takhle přesně jsem to operátorce spočítal,navrhnul jsem ji ať mi teda sníží paušál a nechá ty 4Mbity a ona pořád mlela tu svou.Tak jsem ji řekl že veřejně okrádají zákazníky a možná nějaké hrubší slovo,začala vyhrožovat že zavěsí...tak jsem se jí zeptal jak by se zachovala ona být na mém místě,že by musela platit víc za něco co jiný má o ty dvě kila levnější tak nebyla schopna odpovědět...Jsou to mrchy O2,opravdu veřejně okrádají,ale kde není žalobce není soudce.Tak jsem to nakonec vyřešil tak že jsem vzal duo,je tam 300 volných minut na pevnou což se občas hodí,když volám do obchodu či nějaké firmě.Je to levnější než doposud a o 68Kč na měsíc víc než by bylo bez dua.

Michal (6.9.2008 00:10:44)

Nebrečte, neměl jste si pořizovat službu se závazkem...

Anonym (5.9.2008 07:34:10)

tak na to jsem se taky informoval,ale má to jeden háček.Máš výpověďní lhůtu měsíc,do té doby ti to zruší a teprve potom si můžeš znova žádat o nový internet s tím že nějaký čas budeš bez internetu.Na stejne lince rozuměj číslo telefonu,prý musí být měsíc pauza od ukončení staré služby po zavedení nové.

hrop (5.9.2008 09:28:15)

".Na stejne lince rozuměj číslo telefonu,prý musí být měsíc pauza od ukončení staré služby po zavedení nové." - pokud se neco nezmenilo tak to neni pravda ze to musi byt mesic... par dnu, a vzhledem k tomu ze ja bych sel smerem CRa->O2 tak by to bylo asi rychle ptz O2.

Anonym (5.9.2008 11:56:03)

u přechodu CRa->O2 to asi platit nebude,já psal a dostal informaci O2=O2

TTx (5.9.2008 10:13:38)

uplna blbost bez netu budeš tak 2-3dny

Anonym (5.9.2008 11:50:52)

zvedni telefon a zavolej si linku O2..mají to zdůvodů ochrany svých akčních balíků které občas nabízí.

Kazan (5.9.2008 13:59:00)

Protze milej pane ja na rozdil od vas stahuju filmy v HD aby se na ne dalo koukat kdyz mam uz ten lcd 22" za XXX litru ale kdo cuci na film kterej taky stahnu za hodinu nevi o cem je rec a napise takovej blabol a nejen to sem warezak a dnesni hry 8 GB proc cekat jak ste rekl "mam vlastni zivot " tak proc cekat nez se neco stahne!!!

Uriel (5.9.2008 16:55:17)

Pro lidi jako jsi ty je urcene vyhrazene pripojeni...takoví na levném připojeni nemaji co dělat

Kazan (5.9.2008 17:24:21)

Sasku co bych platil vymezena spojeni kdyz muzu sosat jako vy ?

dohledar (6.9.2008 03:22:35)

trochu slusnosti by neuskodilo. Sosat jako ja tezko muzes, mam doma 4x E1 linku na optice, garantovana rychost 8Mbit/s obema smery, za 1kacku mesicne od zamestnavatele. Jinak naprosto souhlasim s clovekem vyse, povyk ohledne zvysovani rychlosti je prehnany. Kazdemu bohate staci 4Mbits aby si vsechno v pohode stahnul. Kde jsou ty casy, kdy mel clovek 128kbits a byl za frajera.

nobody (6.9.2008 12:15:14)

Souhlasim, ze takovy povyk je zbytecny, ale nesouhasim s tim, ze "kazdemu bohate staci 4 Mbit". Prijedu z prace, chci si neco stahnout a pak jet za mladou. Jenze mam doma 4Mbit, ktery realne jede treba 2,5Mbit a ono se to vlece. Kdybych mel 30Mbit, mam to hned. Takze misto toho, abych uz byl s holkou u vody, tak smrdim pred monitorem a cekam ... uz chapes ? Kdyz nekomu bude stacit 256kbit (a ja takove lidi opravdu znam) - a bude ti tvrdit, ze to prece musi stacit i tobe, co ty na to ?

Anonym (7.9.2008 20:55:43)

ja to resim tak, ze mi PC proste bezi nonstop. Odejdu z prace (makam vetsinou 12ctky a vice) a kdyz prijdu domu tak je to proste stazeny. Navic mam ve fronte na stazeni asi 500giga takze si nemusim ani lamat hlavu s doplnovanim fronty

nobody (7.9.2008 21:30:08)

Jenze ja nevim den dopredu, ze zitra budu chtit / potrebovat stahnout to nebo to. Proste prijdu vecer z prace, chci stahnout TOHLE, chci to TED a chci jit pryc. Nemam rad, kdyz me pomale pripojeni zdrzuje od veci, ktere jsou pro me dulezitejsi - treba jit na bowling s prateli.

TTx (7.9.2008 22:13:05)

Na to nemuže mít čas někam chodit než to všecko zkoukne, poslechne, zahraje... případně zazalohuje na DVD... a ty učty za el budou taky pěkný :-)

Petr (6.9.2008 03:18:39)

hm....takze jak jsem si myslel. Clovek co se tu muze zblaznit, ze se mu film taha dele a pak se nas snazi presvedcit, ze ma osobni zivot :) Kdyz si chci neco stahnout, tak to dam proste stahnout a rano to je hotove. Ja si hry nepotrebuju tahat z netu, kdyz se mi naka libi tak si ji proste koupim, jsem natolik slusnej, abych vyvojare hry ocenil alespon tim, ze za ni zaplatim. Kdyz je nakej filmek dobrej a chci ho videt jdu na nej do kina - atmosfera naprosto neprekonatelna. Nejsem magor, kterej tu vykrikuje kvuli zrychlovani jako by to byl konec sveta.

Petr (6.9.2008 03:19:08)

pro uplnost nejsem ten kdo debatu zakladal.

grizly (6.9.2008 08:11:04)

Jseš magor a každým dalším příspěvkem to jen potvrzuješ....žij a nech žít. Zatim tady jen kádruješ co ty a jak děláš a že je to dle tebe správný...si myslíš že když někdo stahuje film za 10minut tak nemá osobní život? proboha co je to za laciný sračky prosim tě? prober se ty strejdo.

Anonym (7.9.2008 09:47:51)

klidni se nebo ti praskne zilka :) A trochu slusnoti by ti neskodilo, taky ti nenadavam. Myslim, ze to ze jsi magor jsi nam tu krasne dokazal, vazne jsi me rozesmal, kdyz jsem si cetl to tve zij a nech zit a pred tim a za tim proud nadavek :) Vazne si myslim, ze jsi chudacek bez osobniho zivota..nebo jsi proste nervni blazen co se neumi chovat.

Grizly (8.9.2008 00:00:39)

Jsem obyčejný člověk co nemá rád debílky jako jsi ty...je to velice prosté. Psát tady argumenty že když někdo stahuje film za 10minut tak dle tebe nemá vlastní život a je divnej to je prostě ubohost a nehorázný žvást. Jak jsem již řekl je to jako jezdit v Mercedesu nebo v Trabantu...obojí je auto ale jedno jede přece jen lépe. Myslíš že ten v tom Mercedesu nemá osobní život? jsem zvědavej na tvou jistě inteligentní odpověd lojzíku :)))

Anonym (8.9.2008 07:53:34)

hele, chlapecku, ja ti nenadavam tak se klidni, nebo te doma nenaucili slusne vychovani?? Kdyz se tu hadas o takove pitomosti tak vazne asi mas naky problem. Normalnimu cloveku je naprosto jedno, jestli se mu filmik stahne za hodku nebo 10 minut, proste si skoci dat kafe, zasoulozi s pritelkyni nebo si da jointa. Navic, porad ocividne nechapes debatu, bavime se tu o tom, k CEMU NUTNE POTREBUJES NAVYSENI RYCHLOSTI. Chapes slovo NUTNE???

hrop (8.9.2008 16:36:55)

myli pane Petre, jste ponekud mimo jednak rozdil ve stahovani 10min a 30min rozdil je, muzu napr po 10min (po kafe, po WC) vypnout pocitac, usetrit elektricky proud = setrit prirodu, byt ohleduplny k Zemi, ha?:) druhak vy nejak nechapete onu hlavni pointu proc to clovek NUTNE potrebuje? ta rovnice je totiz jakoby "nelogicka" a to: rychlost+nizka cena vs pomalost+vysoka cena kdyby bylo rychlost+vysoka cena vs pomalost+nizka cena, pak by vase prizpevky meli nejakou logiku. Zatim zadnou logiku nemaji. timto vsecko zacina a konci. NUTNE to chci proto, abych mesicne usetril 300Kc, a za ty treba detem nakoupil melouny. Chapete to?

hrop (8.9.2008 16:38:30)

mily jako mlady, to byl preklep v mem nadchozim prizpevku - samozrejme:D

Anonym (9.9.2008 16:21:26)

nesouhlasim, prectete si nekolik debat na toto tema. Vetsina lidi tu nechce nizsi cenu internetu, ale vyssi rychlost. Dokonce i chapu, proc chteji stahovat rychleji, ale NECHAPU PROC KOLEM TOHO LIDI DELAJI TAKOVEJ BORDEL. Abych tu hodinu rvak na operatora, jak psal nekdo vyse, tak to opravdu ne.

Grizly (8.9.2008 22:11:41)

No vidim že s tebou nemá cenu diskutovat jseš hold debil to je pak těžký. Hodně štěstí v tvém osobním tragickém životě.

Anonym (9.9.2008 16:19:36)

no myslim, ze je kazdemu jasne kdo tu je nervni magor :)

grizly (5.9.2008 19:38:33)

Vážený hlupáku někomu jedno není jak dlouho se co stahuje pro mě je rozdíl jestli mám film za 10minut nebo za hodinu takže nekádruj tady ty kašpare lidi co chtějí rychlejší net jen proto že ty jseš lolek co rád čeká hodinu.

grizly (5.9.2008 19:42:22)

Je to jako říct proč si kupujete škodu Octavia když Trabant taky jezdí že....

Standa (6.9.2008 06:54:48)

Rychlejší ADSL = rychlejší stahování = méně času = úspora energie a proč platit za 4M když 8M je levnější , nejste náhodou nějakej učitel IKT - informatiky ? u nás maji profesoři podobně d*bilní názory.

Anonym (7.9.2008 09:45:06)

Reagujes krapet mimo misu, ptam se, proc lide naprosto histericky rvou, ze NUTNE POTREBUJI RYCHLEJSI INTERNET. Argument film se mi stahne za 20 minut misto hodinu a pul proste neberu - nejsem chudak co je neustale prilepenej na kompu a klepe se nez se mu stahne nejnovejsi filmecek.

Ja (7.9.2008 19:28:56)

Prosím neuraz se, ale pokud tady je někdo mimo mísu, pak to jsi právě Ty :-) Podívej se pořádně, v čem ten předřečník neměl pravdu ???

Anonym (7.9.2008 20:54:23)

tak znova, chapu lidi, proc chteji navyseni rychlosti, ale nechapu ten hunduk okolo. Vzdyt si precti nekolik debat na toto tema, hromada pubertaku sproste nadavajici na to, ze budou navyseni az za dva mesice a podobne.

Wolf (7.9.2008 23:55:11)

Kdyz mi domu zavola clovek a temer mi vnucuje o2 trio, reknu mu ze ne, ale internet bych navysit chtel uz ted a ne v unoru, protoze tim usetrim 400 kazdy mesic? 9,10,11,12,1,2 .. tj 2400 usetrenych, proc bych to sakra nechtel? Samozrejme, ze se mi dostalo vselijakeho vykrucovani a nakonec sem zavolal na telefoniku, nechal si od slecny asi 4x rict ze to opravdu nejde. Nicmene nedalo mi to a vysvetloval ji, ze to ze zkusenosti znamych urcite jde, ze mi ostatni operatori nabizeji zrychleni ihned a to co predtim ani nahodou neslo je nakonec... "Tak my vam teda nastavime tech 8Mbit".. hovor trval asi 8 minut. Jeste ten den sem to mel... takze, ja nerad, kdyz ze me nekdo dela vola, ze neco nejde, kdyz jde. Vubec to jejich zrychleni az v unoru je jen kvuli tomu aby prodali duo/trio, nemam zajem, pevnou mam jen kvuli adsl, tak chci to, ne vic.

Anonym (9.9.2008 16:18:45)

Ale on vam opravdu nikdo to navyseni nemusi delat hned. Je to jen na dobre vuli tveho poskytovatele. Jednou jsi s nima podepsal nakou smlouvu a oni se podle te smlouvy ridi. Nake navyseni je jen ciste jejich dobra vule. Proc si misto pevne neplatite pausal na mobil?

(9.9.2008 22:46:56)

A nenapadlo Tě také, že tady jsou i lidé, kteří mají ADSL už déle než nějakých 12 měsíců, a tedy nemají žádné smluvní závazky ... ?

Anonym (9.9.2008 23:02:01)

a co jim brani podat vypoved, za 30 dnu to maji ukoncene :-) a objednaji nove adsl a rychlejsi to maji hned :-.)

Standa (7.9.2008 20:46:10)

"Nechapu lidi, kteri tu naprosto histericky krici o navysovani internetu." Je videt že to opravdu nechápete , přístě než budete reagovat tak si dojděte na mísu a pak se projevte "Argument film se mi stahne za 20 minut misto hodinu a pul proste neberu" - já tenhle argument nepronesl , tak nechápu proč to reklamujete u mne.

Anonym (7.9.2008 20:53:13)

pises ze ti jde o rychlejsi stahovani, krom filmu co stahujes? Aby jsme si rozumeli, chapu lidi co chteji rychlejsi net, ale nechapu tu histerii kolem toho. Proste bud se internet zrychli nebo ne, ty ani ja s tim nic neudelame a abych rval na operatora, protoze mi neumozni navyseni ted ale az za dva mesice tak to sorry, to fakt ne.

Standa (8.9.2008 15:51:11)

Krom stahování taky používam skype , internetový televize , online rádio , icq ,utorrent , a když mam doma dva pc a na jednom dělá na internetu brácha a na druhym já ,tak je to znát a sem pro zrychleni internetu , proč bych měl palatit za 4M když 8M je za nižší cenu vyšší rychlost , a i kdyby se vymlouvali , tak bych to urgoval nebo bych chtěl zvýhodnit ,ale proč bych ,měl řvát na operátora ?, ten člověk na infolince za to jaký sou v zemi kabely a jaký je vybavení na ústředně nemůže . Jinak odkud ty filmy stahuješ (kupuješ)? že by se ti s rychlejšim připojenim stahovaly rychlejc ?

Anonym (9.9.2008 16:16:18)

Operator nemusi nic - mas podepsanou smlouvu na nakou dobu a v ty jsou podminky, za kterych ti sluzbu zrizoval. Pokud mezitim navysoval rychlost, je jen na dobre vuli tveho poskytovatele, jestli te navysi take, nebo pocka nez ti skonci smlouva. Kdyz mas vice PC pak chapu proc potrebujes vyssi rychlost

Standa (9.9.2008 21:02:53)

Jenomže VOLNÝ alias Telekomunista Austria CZ rychlost automaticky nenavýší ,takže počkam až mi zkončí smlouva (už necelej rok) a du k O2 ,sou to pěkný židi snaží se nanutit další smlouvu na dva roky a předčasný vypovězení je prakticky nemožný (viz jejich op.) ale u mě prej bude zrychlení možný stejně až přišti rok.

Anonym (9.9.2008 22:59:57)

jak zrychleni az pristi rokm to nechapu... vypoved volnemu PODEJ IHNED JAKMILE ZJISTISM, ZE ZHORSILY PODMINKY, VIZ TREBA ZMENA vypovednich podminek, drive 3000.,- a nyni 100% mesicnich pausalu. na to je ze zakona narok = vyznamne zhorseni postaveni ucastnika, oni to akceptuji... kdyby to neakceptovali, tak museji poslat do par dnu rozpor.

Standa (10.9.2008 06:22:06)

Tam maji napsáno že ceník je nedílnou součástí smlouvy a v mym ceníku ktrej je mam víc než rok je cena stranovená až 3558kč s dph , takže tenhle novej ceník bez ceny tj cena podle op. pro mne neplatí , jinak zatim mne to vychází za lepší cenu něž u O2 k O2 přejdu někdy po vánocích až bude zrychlení technicky možný.

Kazan (6.9.2008 11:29:31)

Kdyby byl kazdej jako ty tak jeste ted pisem klackem do hliny !!!

Anonym (7.9.2008 09:41:42)

lol, do hlinenych desticek se nepsalo, ale vytlacovalo.

Jindra (6.9.2008 15:34:12)

Hysterie opravdu namístě není, ale nediv se, že fandové a nadšenci to PC, techologií atd. uvítají možnost mít rychlejší internet a v případě linky bez úvazku dokonce za nižší cenu. Mě úvazek trvá, tak cenu neřeším, ale moc rád jsem přešel z reálných 3,3 Mbit (4M) na 14,8 Mbit (20M). Navíc jsem byl kvůli ASDL 2+ nucen aktualizovat fw routeru, což jsem dva roky nepotřeboval a mám tam teď mnohem víc položek na ladění.

WIFI (6.9.2008 15:43:47)

To víš, je to jako u PC. Spousta lidí slyší na reklamu nějakého supermarketu, že jejich PC v nabídce má 4 GHZ procesor. Tak ho koupí, ale že ramky je málo a starý, grafika integoravaná atd už nevidí. Jsou prostě po číslu, aby byli kingové. Stejný je to u rychlosti připojení k netu - spousta lidí bude mít sice 8 (16 Mbit) na faktuře, ale reálně jim to může běžet jen o málo rychleji než dnes. Ale budou moct machrovat, že mají ten 8 Mbit.

Ragnar (6.9.2008 15:58:10)

Srovnáváte hruška a jablka. Nepřemýšlel jste o tom, že drtivá většina uživatelů chce přejít z jednoho prostého důvodu? Že prostě chce levnější a rychlejší službu než dražší a pomalejší? Nechápu, kde v tom vidíte machrování...

Anonym (7.9.2008 09:39:53)

prectete si laskave nekolik debat na toto tema. Lide proste chteji vetsi rychlost. Mnohdy ani nevedi proc

Anonym (7.9.2008 10:29:28)

ale proč to chtějí s modemy, který adsl2+ neumí? .-)

Jindra (6.9.2008 21:53:41)

No myslím, že je to jen závist vlastníka WIFI připojení, má pomalej net a tak ho štve, že na ADSL to teď frčí. Nemám pravdu? Kdyby ti nabídli zrychlení WIFI na čtyřnásobek za nižší cenu, tak bys odmítl??

Jindra (6.9.2008 21:58:09)

A to jsem původně myslel, že takovou rychlost umožní jen placenej Rapidshare, ale byl jsem mile překvapenej, když jsem dnes z www.stahuj.cz sosal reálnou rychlostí 1,5 MB/s. To pak není jen o filmech a warezu, ale cokoli člověk potřebuje tak to má za pár sekund.

petr (7.9.2008 11:32:08)

Sice je krasne ze stahujes super rychlosti ale kdyz chces neco uploadovat tak to bude na dlouho. Ono 512 Uppload je v dnesni dobe hodne malo

dv (8.9.2008 05:13:03)

bavime se o ADSL, 512 je az az

Jindra (9.9.2008 22:41:14)

No mám 1 Mbit upload (reálně spíš 750) ale stejně nic neposílám, přílohy ,mailů mají max. 10 MB a fotky do labu posílám tak 2x do roka. Navíc už jsem vystřídal hodně připojení vč. wifi a musím říct, že současný ADSL2+ je to nejlepší, co jsem měl. Kabelovku nemáme na celé ulici, do budoucna snad bude všude optika (ale otázkou je, jestli na ní nepoběží pouze cenzurovanej Internet II s předplaceným obsahem ve stylu dnešních TV stanic)...

Anonym (7.9.2008 09:39:11)

mam doma 4x E1 linku od zamestnavatel, tj garantovany 4Mbits. Predtim jsem mel UPC, v podstiti jsme byli dva zakaznici, jelo to 17Mbits, zavisto to opravdu neni. Nepotrebuji aby se mi film stahnul za 15 minut, mam vlastni zivot, rychlost pripojeni potrebuji pro praci, ale takovych lidi moc nebude. Rozhodne ne tady.

? (8.9.2008 09:45:30)

Nevím jak on, ale já mám taky bezdrát v 5 GHz, 3 Mbit down, 2 Mbit up a jsem naprosto spokojenej, víc nepotřebuju. A závidět ADSL ? A proboha co ? Díky kvalitě vedení bych mohl mít až 1 Mbit za 900 Kč. Jo, to je slušný důvod pro závist :)

WIFI (8.9.2008 21:31:03)

Nevíš o čem mluvíš. Jsem s WIFI spokojenej, když jsem ho zaváděl, OO nabízel úžasnej net 128 kbit s 1 GB dat nebo kolik to demo připojení bylo. Cena 500 + linka. Bezdrát: 256/128 za 300, omezení dat žádný. Jediný přínos zrychlování OO je v tom, že reagoval i můj poskytovatel

Anonym (9.9.2008 04:51:06)

a kterej poskytovatel nabizi na wifi 8-20Mbit? :-)

? (9.9.2008 11:54:26)

Počkáme kolika lidem OO ADSL poběží aspoň těch 8 Mbit :)

Anonym (9.9.2008 12:27:23)

tipuju ze profil min. 7M/384Kbit za 399,- je s trochou snahy nastavitelny na min. 70% telefonnich pripojkach v CR (optimisticky odhad) Ja mam 3,5km na vesnici a O2 tvrdi 3,5M, ale modem ukazuje 10,5M (ADSL2+), predtim to bylo 7,9 na ADSL1, takze pujdem a zkusime to zvednout. Na dalsich 2 linkach blize ustredne mam ku 20Mbit/s. Jako chapu, ze toto je konecna, tyto rychlosti, ale konecna technologie WiFi 2,4Ghz jsou prave ty 4Mbit, takze tohle je az do 24Mbit (kdyz jste blizkoustredny) a chapu, ze to ty wifisty asi peknbe nakrkne :-D

? (10.9.2008 07:55:43)

1. jedna věc je kolik ti nastaví a druhá věc, kolik to skutečně poběží. Podívej se na dsl, jakou část objedané rychlosti tvoří skutečná (že ti nastaví 7 Mbit a v reálu poběží 5 mbit, beru že máš přes ADSL 5 Mbit.) 2. Já jsem od ústředny cca 3 km na nových drátech z poloviny 90. let a max. co by mi běželo, bylo 1Mbit 3. Proč mluvíš jen o 2,4 GHZ ? Bezdráty používají i jiná pásma, a není problém 4 Mbit překonat.

L (14.9.2008 03:33:49)

můj pičo

Anonym (7.9.2008 22:01:08)

Já jsem osobně nestál ani tak o zrychlení downloadu, ale o to, že mi zrychlí upload a ještě to bude levnější. Nechal jsem si 8Mbit, nenapadá mě, na co může normální člověk využít 16Mbit tolik, aby se mu vyplatilo za to platit skoro 2x tolik.

Anonym (8.9.2008 07:49:54)

presne moje rec

Anonym (8.9.2008 11:32:31)

jak 2x tolik? rozdil je asi 200 Kc :-)

Anonym (8.9.2008 16:25:01)

Hm. Máš pravdu, ale stejně:-) Nic to nemění na tom, ze ten 16Mbit stejně člověk nevyužije. Ale to je skutečně asi věc názoru.

Anonym (9.9.2008 04:50:08)

vzdyt ti ho ale nikdo nenuti :-D

Anonym (8.9.2008 17:30:09)

Mám navýšeno na 8 Mb a platím o 250,- míň než předtím ( 4 Mb + paušál standard ) a k tomu 300 min zdarma na všechny pevné linky v ČR + modem v akci o 1000,- levněji. Sloučil jsem si ADSL a standard do O2 Duo. A je to.

fort (9.9.2008 11:38:30)

Tak jestli jsem to z ty diskuze dobre pochopil, tak kazdej kdo chce rychlejsi a levnejsi sluzbu (vsichni co ted plati 4/6/8mbit) tak je nula bez real life a staci jim to co maj cili sluzba pomalejsi a drazsi. To je naprosto brilantni uvaha.

Anonym (9.9.2008 16:13:57)

nechapu jak jsi na todle prisel. I kdyz...na druhou stranu, kdyz si predstavim manika, jak celej natesenej ceka u kompu nez se mu stahne nakej filmecek....hm...neni lepsi si jit sednou do hospudky s kamosema a filmecek si pustit druhy den?? Kde je problem nechat PC pustene prez noc, nebo prez den kdyz jsi v praci? Navic, moje puvodni otazka byla, proc je kolem toho takoveho histerickeho kriku. Vzdyt se podivej o par radek nize, nakej kluk tam rve jako male dite, protoze bude navysen az za dva mesice....

michal314 (9.9.2008 18:36:11)

ja jsem jeden z tech, kterym staci to co maj. od O2 mam 4Mb a bohate me staci. NErikam ze treba 8Mb bych nevyuzil ale malo kdy taham tak velkej datovej balik, aby me to cekani trhalo zily. Jinej pohled ale mam na cenu. Ted sice O2 vsechny uzivatele zrachlovat nebude, ale ceny upravit by snad problem byt nemel? Proc ma X-let vernej zakaznik s 4Mb nebo 8Mb platit o tolik vic nez novej uzivatel? Je me jedno ze mi zrychli net az v unoru, jen me sere to, ze platim vic nez novej uzivatel, kterej ma navic 2x rychlejsi net. Kde je nejaka vdecnost za mnohaletou vernost?

Anonym (10.9.2008 00:01:20)

osobně nestojím o 8Mbit který jede 3,5 - viz měření v srpnu na ADSL ;-)

Jindra (11.9.2008 23:15:24)

To jsou průměry a sám si můžeš orientačně ověřit, jak by ti to asi jelo, podle vzdálenosti od ústředny. Mě 4 Megáč jel 3,3 M a 20 Megáč jede kolem 14-15 M.

Jaroš (10.9.2008 23:16:55)

Ahoj borče. Asi jsi ještě nepochopil, že čas jsou peníze. Tak si klidně stahuj ten film třeba celej den. Až si jenou probneš něco výkoného, pak Tě to třeba taky dostane. Ten Tvůj názor je stejný, jako bys trdil proš si kupovat pěkný auto, když mám doma " TRáBOŠE " , je to taky auto a stačí to .

Anonym (11.9.2008 07:44:01)

jo jedou budes mit taky jiny hodnoty....

Ja (11.9.2008 17:46:06)

Hele, a nejseš náhodou aspoň tróóóóšičku přibržděnej? Ale přiznej barvu! :-D

Anonym (11.9.2008 23:02:09)

lol, chlapecku, myslim, ze muj zivot mi muzes jenom zavidet. Mam super holku, skvelou praci, vlasni byt a auto, do budoucna jsem zajisten a jen se tu smeju noumum, kteri se tu do krve hadaji kvuli rychlosti internetu. Az jednou budes myslet na rodinu, tak ti nakej internet bude naprosto ukradenej.

Jindra (11.9.2008 23:13:51)

Tak co tady děláš, Lojzo. Neztrácej čas tlacháním o zrychlení ADSL, který nepotřebuješ. Spousta lidí je za to zrychlení ráda a jestli mají auto, barák nebo holku s tím ale vůbec nesouvisí.

Tito Puente (12.9.2008 08:37:04)

No vidíš jaký jsi skvělý borec. Potřeboval ses pochválit, tak teď už neztracej čas s náma ubožákama, jelikož je docela možne, že zatímco tu tlacháš na netu, tak šéf z té tvojí skvělé práce ti někdě píchá tu tvuji super holku...

Jirka (12.9.2008 09:17:25)

Příteli nekasej se!! To co jsi tu jmenoval jsou záležitosti o které můžeš během načtení jedné stránky s pomalím internetem přijít! Asi budeš pěkný materialista a tlachal. To svědčí o tvém těžkém dětství! Mám dojem, že patříš ke skupině lidí, které v dětství přivazoli prádelní šňůrou k záchudu a mlátili ho zvonem :

vimvše (12.9.2008 10:26:43)

Mam auto, byt, holku a pomalej net, co s tím uděláš?

Anonym (12.9.2008 00:18:07)

cau cau. ja zrychleni potrebuju, protoze momentalne mam 4 Mbit/s kterej jede v praxi 3,5 Mbit/s coz je sice pekny, jenze ted mam nove zavedenou O2 TV a k tomu mi doma bezi 3 ntb na teto pripojce. Jen samotna O2 TV si pro svuj chod vezme 3 Mbit z 3,5. K tomu na kazdym notasu bezi videa, radia, icq, skype ... tak proto ja potrebuju navysit rychlost. ahoj

Magumi (12.9.2008 05:11:26)

Já jsem připojený na 100 Mbps optiku bez datových limitů a bez FUP, předtím jsem měl různé druhy ADSL od 1M do 8M, a taky bych řekl, že tak od těch 5M se to při běžném surfování moc nepozná, snad s výjimkou přehrávání HD videa. Subjektivně je sice přijemnější, když se stránka natáhne za dvě desetiny sekundy než za dvě sekundy, ale tu malou chviličku myslím dokáže počkat i klinicky diagnostikovaný neurotik. Při stahování souborů je ten rozdíl znát víc, často je ale člověk stejně omezený rychlostí druhé strany. Na druhou stranu je fajn, když je při práci s počítačem všechno rychlé a svižné, zvlášť když se někdy pracuje ve stresu. Jsem mnohem raději, když počítač čeká na mě než když já musím čekat na počítač, a to platí i pro internetové připojení.

Jirka (12.9.2008 09:06:48)

No vidíte jak si umíte sám odpovědět :o))

Magumi (12.9.2008 11:25:35)

Proč sobě? Odpovídal jsem tomu nad sebou.

emmm (13.9.2008 22:44:48)

mě by jenom zajímalo, kdy někdo pochopí, že nejde jenom o stahování, co takhle upload? poslání 10MB mailu vám pude fakt pomalu. :-D