Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Max. rychlost ADSL

Max. rychlost ADSL

mmcz (13.9.2008 11:27:52)

Mám zavedenou linku od O2, kde mám po ověření rychlosti max. 9Mb/s. Myslíte, že když přejdu k Volnýmu (tzn. zruším a znovu zavedu pevnou linku), tak budu moc využívat 16Mb/s? Všechno se komplikuje ještě tím, že mám podle GTS Novery služby xDSL přes bývalý Telenor, kde jde max. 4Mb/s. Takže pomůže mi změna operátora pevné linky? Fakt díky za odpovědi.

Nargon (13.9.2008 11:30:51)

Myslim ze ti hlavne pomuze prestehovat se blize k ustredne.

mmcz (13.9.2008 11:37:05)

Od ústředny jsem asi 700m. Mě by spíš zajímalo, jestli mi tam půjde alespoň těch 8Mb/s. Ale když má Volný vlastní síť, tak bude mít asi ústředny jinde.

Anonym (13.9.2008 12:23:46)

Nikoliv, všichni operátoři kteří poskytují připojení přes LLU mají svá zařízení v prostorách O2, takže dráty budeš mít pořád ty samé, na jejich kvalitě se se změnou operátora nezmění nic.

mmcz (13.9.2008 13:21:08)

Dobrá, ale v GTS Noveře mi radili, že pokud chci vyšší rychlost než 4Mb/s, tak si musím nechat kvůli tomu Telenoru zrušit a znovu zavést linku nebo si ji převést k nim. Tak mě napadlo, že ta pevná linka bude po převedu na Volného třeba na modernější technologii, a tak dosáhnu na 16Mb/s. Může to tak být? Přece jen bydlím v Českých Budějovicích, 7 minut pěšky od centra a 700 m od ústředny.

Anonym (13.9.2008 13:48:57)

Max. rychlost je daná délkou a kvalitou vedení.Můžeš přebíhat mezi operátory jak chceš,ale ten nejdůležitější úsek,který rozhoduje o rychlosti bude vždy stejný - to je metalické vedení od ústředny k tobě.