Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Připojení telefona před splitterem

Připojení telefona před splitterem

Hadacek (28.9.2008 10:30:25)

Ahoj, chci se zeptat - splitter rozděluje signál pro DSL, ale samotný telefon může být napíchnutý před splitterem, že? Současné schéma mám tak, že z telefonní zásuvky mi kdysi telekomák vyvedl 2 konektory pro telefon a poté kabel, který vede do splitteru, ze kterého vede pak třetí telefon. Tedy 2 telefony jsou před splitterem a třetí za ním. Ptám se proto, že s novým modemem a splitterem mi přestaly tyto telefony (zapojené před splitterem) fungovat.. možná je to jen náhoda a něco jsem vytáhl..protože když zapojím "roztrojku" ještě před splitter, tak z ní telefon jde.. Díky

Nargon (28.9.2008 10:36:06)

Tak to mate celkem smulu. Vetsinou lidem pada internet, kdyz pouziji telefon "pred splitterem". To ze by nesel telefon slysim prvne. Ale kazdopadne zapojeni telefonu pred splitterem dela problemy. Splitter by mel byt vzdy prvni krabicka od telefoni zastrcky.

Hadacek (28.9.2008 10:42:41)

Je to zvlastni, ale zkousel jsem vratit i stary splitter a telefony vyvedene primo ze zasuvky se uz neozivili :( Ale jak rikam, kdyz kdekoli kabel prerusim roztrojkou, jeste pred splitterem, tak telefon v pohode jde. Musi to byt neco v te zasuvce, co se rozhodlo nejit

Anonym (28.9.2008 11:01:17)

Telefon pripojeny pred splitterem funguje, ale shazuje pripojeni. Teoreticky by splitter na telefon mit vliv nemel, ale uz jsem parkrat zazil, ze se telefon se splitterem nesnesl (vetsinou to byly starsi Panasonicy) a musel se pouzit bud jiny splitter nebo jiny telefon. To padani linky se da osetrit celkem jednoduse tim, ze se pred kazdy telefon co neni za splitterem ten splitter da (proste to osetris tak, ze kazdy telefon bude za splitterem i za cenu toho, ze tam tech splitteru bude vic, samozrejme ty ostatni nebudou mit zapojeny vystup do modemu. Ono na to existuji specialni filtry, ale u nas se celkem nedaji sehnat)