Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > BSA zase straší kvůli pirátským kopiím softwaru

BSA zase straší kvůli pirátským kopiím softwaru

Anonym (3.10.2008 00:00:00)

Protipirátská organizace BSA v posledních dnech poslala do zhruba 17 000 firem dopis, v němž varuje před používáním nelicencovaného softwaru. Hrozí nejen vysokými finančními postihy, ale připomíná i možnost odnětí svobody.

(3.10.2008 08:31:10)

hnus...kde to žijem?

lukyn (3.10.2008 09:38:40)

je to pravda, i nám přišel, ale nedělal bych si tak velkou hlavu. Stačí si do každého pc nahrát open office a skrýt ikony office a je to a tak u kazdeho softwaru

Jo (3.10.2008 10:07:12)

Jak soudím podle Vašeho vyjádření, jste určitě "odborník" v oblasti počítačů. Fakt jste mě svou "radou" pobavil...

(3.10.2008 10:12:48)

lol jak muze na tohle nekdo odpovedet jak dement...pane ten clovek jen radil, a vy jste imbecil pane kdyz toto odepisete

Ji (3.10.2008 10:25:25)

Hm, jenže ten člověk radil úplnou kravinu, mě pobavil taky. A ten kdo hned nadává je sám imbecil. Jsem opravdu zvědav, jestli se chytnete pane chytrý...

kejli (3.10.2008 12:23:31)

Taky souhlasim. Pan chytry bude asi pekne blby, kdyz nekomu pise, ze je dement, kdyz na neco reaguje a sam to dela taky. Ale ta rada byla fakt dobra :-). Mam lepsi. Co treba vypnout LCD at nevidi, co mas na plose :-)))))))))). A ted jeste koukam, ze ty dva prispevky maji asi stejnou IP adresu. Mame tady rozdvojenou osobnost. Napis sem kde makas at BSA vi, kam zajet. I kdyz na tebe a tvoje schovany ikony jsou kratky. :-))))))))))))). Zkus jeste schovat mys. A nebo se schovej pod stuj. Traba to pomuze.

Marci (3.10.2008 16:47:59)

Jestli ta stejna ip adresa neni treba tim ze lide ve vestich spolecnostech nebo skolach maji napr. wifi ci jiny router a tak muze byt verejna adresa stejna??? hm......mozna ze i vy si schovejte mysl. .-)))

Anonym (4.10.2008 09:34:35)

: ) Chcete říci - Páne , další "študent" ? V rámci diskuze i vyjadřovacích schopností - nepravděpodobné ...

Kejli (6.10.2008 03:19:29)

Že by se sešli dva takovýhle blbci na jedný síti? Pochybuju.

Geralt (3.10.2008 14:07:23)

No tohle je opravdu rada nad zlato :)))) Kdyby to bylo takhle jednoduche, tak si asi nikdo legalni software nikdy nekoupi :))) Jednoduse by schoval vsechny ikony a mel by prazdnou plochu a vsichni by na neho byli kratci :))) Jen Kos by mu tam zustal...

Anonym (3.10.2008 20:50:58)

Od studenta CVUT bych cekal lepsi radu.

Honza (4.10.2008 00:05:58)

a kdo rika, ze dela do pocitacu? Jsou tam fakulty i stavebnicky nebo strojirensky :D kazdopadne je to srandovni :D.

Anonym (4.10.2008 01:18:54)

To nikdo netvrdil, ze musi zrovna delat do pocitacu. Nicmene je to technicka univerzita, kde se jakasi znalost kolem PC ocekava na vsech fakultach.

Anonym (4.10.2008 09:29:21)

:) A někdo se snad ještě diví kvalitě dnešních "studentů " ?

RRRRaaarrr (4.10.2008 10:22:24)

a co treba ten OpenOffice doopravdy pouzivat? Je ten Office nutnej? Jinak samozrejme ten napad ani komentovat nechci.. Prehodte pres monitory a case nejaky hadry a povidejte, ze pisete na papir, na psacich strojich..

kot (3.10.2008 12:30:13)

A hlavne nekopirujte knizky... Doufam, ze to poslai i do knihoven... Ja bych tot am poslal, pak bych vsechny knihovny zavrel za porusovani autorskych prav... To by bylo vzdelani pak. Zavreme i skoly, protoze tams e taky kopiruje... No a za usetrene penize postavime skolu v jizni africe... To je napad...

newbie (3.10.2008 12:37:03)

Není tohle napadnutelné? 17 000 mi už připadá jako SPAM.Kdo se do nich opře? Třeba by jim některý soudce zatnul tipec.

Tinker (3.10.2008 15:22:57)

Já myslim že jako SPAM to brát nebudou - protože touhle rozesílkou jen prodělali (17000 dopisů)....teda jestli to nebyly e-dopisy, to už by byl spam ;)

newbie (4.10.2008 01:13:10)

z kontextu je zrejme ze se jedna o 17000 mailu.coz je evidentne nevyzadana posta.pokud se mylim,tak me opravte.diky

Anonym (4.10.2008 07:52:08)

Mylite se, jedna se o 17000 papirovych dopisu. A pokud ma dopis na sobe adresu a znamku, tak se z hlediska zakona za nevyzadany nikdy nepovazuje. U papirove posty mate moznost odmitnout pouze neadresne hromadne dorucovane tiskoviny (obvykle reklamni letaky). Adresnou zasilku ma povinnost posta adresatovi ze zakona vzdy dorucit.

Anonym (4.10.2008 09:27:44)

Nevhazujte mi nic od BSA do schránky !

Kutěj (3.10.2008 18:55:22)

Autor článku neví o čem píše... organizace BSA??? Pokud vím, tak v české republice žádná organizace jménem BSA neexistuje. tato banda zlodějů, zmetků a jen slušnost mi brání uvádět i silnější výrazivo v tomto státě zanikla po prohraném soudu a poté co odmítla platit své závazky. Pokud rozeslala 17 tisíc dopisů nebo majlů to je jedno jde jednoznačně o nevyžádanou krespondenci a jako proti takové by se vůči této právně bezcenné partě darmošlapů mělo zasáhnout! Pozn. omluva autorovi ona i samotná BSA o sobě ráda mluví jako o firmě

Xspy (4.10.2008 09:26:12)

A nemáme snad zákony na spammery ? Tak už at´víme kdo je za ty dopisy zodpovědný !

kutej (4.10.2008 09:30:22)

A koho chcete postihnout???? Nic jako BSA Vám obchodní rejstřík nenajde, toto je u nás pouze virtuální organizace...

Xspy (4.10.2008 09:37:16)

Pachatel známý jako BSA a pak nějaká jména v dokumentujasně padla... Mironet by jej měl kontaktovat pokud tahle osoba jedná jménem organizace vůči níž mají pohledávky .

Kutěj (4.10.2008 17:41:17)

Ale v české republice žádná firma, společnost nebo organizace jménem BSA neexistuje... jediný kdo zde za tutu sebranku vystupuje je PR pracovník pan Hlaváč, který je placen zahraniční firmou. A pan Hlaváč toliko cituje zahraniční firmu, tedy on nenese odpovědnost.. stejně tak nelze postihnou agnturu která dopisy rozeslala ta zase neví a nemůže vědět co je obsahem a zda jde o dopis vyžádaný nebo ne. Celá absurdita je v tom, že tady firmám vyhrožuje virtuální instituce, která zde nemá jakejkoli právní základ. Něco jak když se my dva dohodneme že budeme mluvit za obyvatele planety Mars a budeme zakazovat lidem se na tuto planetu dívat. Mironet z pana Hlaváče nic nemůže dostat, protože tehdy činná BSA sama sebe poslala do likvidace čímž se vyhla placení a tehdy pan Hlaváč nevěděl, že bude znám jako mluvčí této grupy. Pan Hlaváč je PR pracovník, tedy napíše na objednávku kohokoli článek na jakékoli téma a hotovo. Pokud nikoho neurazí, nemluví tam rasisticky a podobně tak se ničeho nedopouští a je za to pěkně placen. Ano já kupříkladu ho nesnáším a jistě nejsem sám, ale to je mu myslím jedno.

Xspy (4.10.2008 18:05:07)

Všechny dotazy prosím směřujte na našeho PR maňáska , pardon mluvčího... Kroutím hlavou , že pohledávky jsou u nás vymahatelné jen z vnějšku hranic ....

kutej (5.10.2008 19:15:04)

Pohledávku vyrobila firma, která zde působila jako tuším s.r.o. Dostala se do problému, poslala sama sebe do likvidace a sročko ručí pouze do výše svého základního kapitálu, to bylo tehdy 100 dnes tuším 200 tisíc. Takovej je zákon.... A když už se bavíme o IT segmentu tak i v tomto segmentu existuje pár firem, které si nadělali dluhy, následně sro zaniklo a stejní lidé ve stejném domě pod jiným sro dále působí ve stejném oboru.. možná absurdí, ale je to tak

Martin (3.10.2008 23:30:49)

Já akci BSA jenom schvaluji, proti nelegálnímu softwaru se musí přece bojovat. Z těch vašich hloupých příspěvků se mi až zvedá žaludek. Mluvili byste jinak, kdybyste sami naprogramovali nějakou špičkovou věc a pak se jen dívali, jak vám ji lidé ve velkém kradou. Jsem akcionář Microsoftu a kvůli lidem jako vy, mám nižší zisk.

Kutěj (4.10.2008 00:22:28)

A já nesouhlasím s Vámi... jistě jak vy říkáte kradením softíku je někdo poškozen ovšem pouze za předpokladu, že ten kdo daný sw nelicenčně používá by si jej jinak zakoupil... což by ale 99 procent těchto lidí nikdy neudělalo. Takže de facto je ta výše škody jen těžko vypočítatelná. A pokud souhlasíte i s metodou jakou BSA volí tak je mi Vás upřímně líto. BSA namísto propagace legálního, free a open source softu volí metodu zastrašování, její kroky už v minulosti firmám způsobili velké finanční ztráty (aby se nakonec ukázalo že BSA neměla pravdu) a když se sma BSA dostala v čechách do finančních problémů poslala se do likvidace a ukončila zde činnost. Nyní zde ústy pana Hlaváče dále hrozí a vyhrožuje a háže cifry jež není ochotna vysvětlit je to pro mě osobně partička darmošlapů a mizerů.

RRRaarr (4.10.2008 10:15:12)

Asi tak. Ve skole nas nuti delat s licensovanymi programy a shanet si skolni license (ktere nam skola musi po dobu studia poskytnout), pres nedostupneho spravce site, je takrka nemozne. Proto radeji sahnu po warezu a ty programy za desitky tisic si stahnu. Nemoralniho v tom nic necitim, protoze, ty programy pouzivam prakticky jen k vyuce a tudiz dotycne firme mozna za par let udelam kseft (jake programy budu ve firme asi propagovat a nakupovat? Ty, se kterymi umim...). To same s programy, ktere nevyuzivam pro komercni sferu. Nevidim duvod platit desetitisice, kdyz v tom delam vyrobky pro vl. potrebu, nikde je neprodavam/nedavam/neprezentuji, pak v tom necitim nic spatneho, z hlediska moralniho. U firem, kde takoveto programy uzivaji k vydelecne cinnosti je to ovsem jine. Ostatne, pokud neni firma uplne blba a totalne zavisla na m$,tak neni problem tam hodit openSource linux s m$ vzhledem a nahazet tam OpenOffice, nebo treba klidne tam hodit i Windows, ale nahazet tam vsude OpenOffice, misto Office a firma usetri desetitisice.. Uz jsem par takovych firem potkal a argumenty typu, ze OpenOffice je nepouzitelny, nebo ze ma strasnou nekompatibilitu, je blabol a kravina, od cloveka, co s nimi evidentne nikdy nepracoval ;) Tot muj nazor. Do firmy license ano. Doma, pro kutilstvi a nevydelecnou cinnost ne - ty programy, bych si stejnak nekoupil, radeji bych sahl po free, ale kdyz mohu mit neco lepsiho, ci v pripade jistych programu je musim mit, pro vypracovavani ukolu do skoly, tak v tom zadnou moralni chybu necitim.

Kutěj (4.10.2008 17:46:52)

Ne zcela s Vámi souhlasím. Do firem jistě licence ano, jaké to záleží na firmě pokd chtějí vše od MS tak at si to koupí, pokud chtějí linux/unix at si to koupí nebo stahnou. Ale doma zdarma?? To je nesmysl.. pokud doma používáte komerčně licencovaný SW kupte si ho. A nebo používejte to co je free. Co je důležité je absolutní nedostatek dostupného komerčního SW. A pokud už existují nějaké Home licence tak o nich jak výrobci tak BSA mlčí, případně oni sami neumějí říci nemusíte ukrást MS Office můžete použít Open Office. A sami svoje produkty pro home užití bud nedělají a nebo pokud ano tak je reklamou nepodpoří. A to s tím warezem do školy to není pravda... jste jen málo důrazný, já sem pohrozil škole žalobou a během týdne byl najednou správce aktivní až až. Chce to to nedat se a donutit i školu aby dělala co podle zákona musí

Danglár (4.10.2008 03:18:17)

Je fajn, že jsi přiznal svoji motivaci, protože v tom případě máš na svůj postoj plné právo - nesnáším totiž "poslední spravedlivé", kteří možná z kradeného Windows ostatní poučují, jak se nemá krást SW... Jinak ale - žijeme v kapitalismu, naditost mé kešeně ti je bezpochyby volná a buď si jist, že i opačně tomu je stejně. Pokud jsi investoval do MS, je to tvůj problém, příště zkus třeba ČEZ.

Martin (3.10.2008 23:39:04)

Beru zpět čárku před "mám nižší zisk", přepsal jsem se. Na věci to ale nic nemění, vy zloději!

Anonym (6.10.2008 21:49:17)

To že jste akcionářem Microsoftu Vás ještě neopravňuje k urážení všech okolo a upsaná čárka na tom nic nezmění. Akce BSA se dá považovat za obtěžování, potažmo vyhrožování. Co je to za drzost, takhle otravovat!? Je až neuvěřitelné co si některé organizace dovolí, vyřvou do světa, že akce je namířená proti pirátům SW a hurá otravovat nic netušící lidi. Silně mi to připomíná zahraniční politiku USA v IRÁKU, KOSOVU atd. Tedy, že všem oznámíme, že naše důvody jsou spravedlivé a hurá, ve jménu spravedlonosti jdeme dělat lumpárny nějvětšího kalibru. Je dlouho známo, že při potírání pirátů SW trpí hlavně ti, co si SW poctivě koupí.. Co takhle se zamislet nad marketingem!!? Trh aktuální cenu EVIDENTNĚ nepřijal, takže by bylo záhodno neobtěžovat náhodné kolemjdoucí a zamyslet se nad snížením ceny (u her tohle dobře zafungovalo) a ne pořád brečet, jak jsou nadnárodní koncerny, které jsou bohatší než většina států "okrádány" piráty. Pánové, pokud je to v takovém měřítku, nejde o krádež, ale o přirozenou regulaci trhem, rozumíme!?

sss (7.10.2008 08:05:35)

Nechápu proč se neustále o nějaké BSA u nás píše, co to je BSA. Jestli nějaké firmě vyhrožují tak podat trestní oznámemí. Většinou si vyberou jen malé firmy, které se leknou atd. Jestli podávají oni oznámení tak jen jako fyzická osoba a ta riskuje mnoho. Někdo ty desítky tisíc dopisů musí zaplatit a jelikož BSA u nás pracuje nelegálně jsou to daňové úniky a finanční by se měl o BSA postarat nadobro !! Jen jestli chcou, protože nikdo nevidí dohody státu s mrkvosoftem.