Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jak jsem kupoval žlutý notebook

Jak jsem kupoval žlutý notebook

Anonym (1.11.2008 00:00:00)

Myslel jsem, že ve státní svátek budu mít trochu klidu, jenže se mi zase přihodilo něco. Nejprve jsem se vypravil koupit si nový HDD do notebooku, starý shořel. Pak jsem tam musel znovu. Pro žlutý notebook.

tOMSOn (1.11.2008 08:18:46)

pěkný :-)

chaos (1.11.2008 12:52:24)

hehe tak to já bych takovou trpělivost fakt neměl :-) takže gratuluju

Anonym (1.11.2008 18:29:58)

V životě jsi toho ještě málo zažil:) V opačném případě asi vyjednáváš pomocí palných nebo ečných zbraní;)

David (5.11.2008 10:52:36)

Heh, no to mi připomíná strejdu, takovej ten typ, pro kterýho je vlastnictví PC pouze v rovině mám počítač nebo nemám počítač... a pokud ho mám, tak ta moje kysna za litr musí zvládat vše co je na trhu... Spořivý strýček si onehdá koupil vyřazený krám asi za tisíc nebo dva a nějak pořád odmítal pochopit, že ty pěkný hry a videa co mu pouštím doma u sebe na počítači o řád dražším, mu tan prostě nepojedou, protože to nemá výkon... Vrchol jeho frustrace počítači byl, když mu W98 vyhodily BSOD, on poctivě opsal různé hexadecimální hodnoty v druhé půlce obrazovky, ale ten "úvod" kde se říkalo (třeba) který ovladač to způsobil atd. vynechal, čili já jen přijel, pokrčil rameny a řekl "hm, nepoznám z toho čím to je, občas se to prostě stane" :-) S příbuznými je někdy hrozná sranda, ale já se snažím adminování PC celé rodině spíše vyhýbat, protože pak se z vás stane hotline a člověk aby nedělal nic jinýho - teď chce spravit PC babička, za chvíli se tetičce pokakal systém, sestřenka chytla vira atd. atd., na to normální člověk nemá čas :-)

JeffSanders (1.11.2008 13:29:12)

Krásné a milé. Jen pevně doufám, že nebude tetička zkoušet brouzdat na kanapi v dece, nedejbože v posteli. Takový přímotop s ucpanými nádechy a výdechy dekou ...... ten by dokázal zatopit.

ramses (1.11.2008 17:31:04)

to musi bejt ten umax za 14 k kc, nevim co by autor za tuhle cenu chtel, je tam core2duo, 2gb ram, a vypalovacka, navic si muzes vymenit baterku za lepsi...

Anonym (1.11.2008 18:41:43)

Nějak nechápu proč při výběru notebooku hledíte primárně na tyto parametry. U notebooku jsou naprosto nepodstatné.

Anonym (4.11.2008 08:38:37)

Si blbej? Vo tom ten článek, že von ten noťas nechtěl - von ne

Anonym (1.11.2008 18:39:47)

Očekával bych že jako technicky znalejší budete vědět že baterka se musí několikrát nacyklovat než dosáhne plné kapacity. U Li-ion/pol je to velmi výrazně poznat narozdíl třeba od NiMH nebo NiCD. Očekával bych že jako znalý člověk marketingových blábolů budete vědět že výrobci většinou uvádí dobu běhu na baterii s hvězdičkou. Tam se většinou píše že je to za režimu snížené spotřeby.

Anonym (2.11.2008 11:58:24)

Myslím, že autor nepojal článek jako recenzi žlutého notebooku. Proto bych mu nevyčítal, že vynechal jemu určitě známý fakt ohledně li-pol baterií.

Anonym (3.11.2008 00:09:34)

Myslím , že autor psal o hodinovém dožadování další energie a zrovna o prvním nabytí nepadlo ani slovo (jednáme tu přece s někým kdo je IT znalý ) .... Ze zkušenosti vím , že po druhém nabytí (tříhodinové práci) se kapacita zarazí na vyšších hodnotách jen velmi řídce i u LI-/ION (POL) ...

Anonym (3.11.2008 21:28:43)

Nabít kdyžtak. Je zcela zřejmé že autor baterii nenacykloval, neb k tomu je třeba alespoň kolem 5ti úplných cyklů. Lépe však více. Za předpokladu že k vybití je třeba nějakou dobu provozovat notebook a pak opět nabít, nám při násobení krát pět vyjde doba za kterou by autor zapomněl co mu vůbec povídala natož elán k napsání recenze:) Obvykle se baterie nenacyklovává když někomu takovému kupujete notebook;) Vše se dá během několika vteřin z článku odvodit. Tedy za předpokladu že autor nemá poruchu osobnosti a má standartní vzorce lidského chování. Pokud pomineme chemické procesy v baterii, tak nacyklování je důležité k nutné kalibraci hodnot elektroniky v baterii.

Anonym (3.11.2008 21:35:14)

To platilo mozna pred nekolika lety, u dnesnich druhu baterii a obzvlaste ty, ktere jmenujete, se nic takoveho doma uz neprovadi.

Anonym (4.11.2008 21:40:26)

Mno ja bych rekl ze li-ion(pol) se pouzivaji aktivne nekdy od 98roku. To rozhodne neni pred par lety. Jedine co se vylepsuje je kapacita,technologicky proces a zapouzdreni. Velmi velke rozdily jsou v elektronice na baterii. Princip baterii se nemeni. Chemie neni elektronika:( bohuzel:( Baterie bohuzel silne zaostavaji za pozadavky mobilni elektroniky. Minimalne by bylo treba 10x vetsi kapacitu. Bandasku s antihmotou:)

Mr.Lordi (5.11.2008 10:14:14)

Star Trek v praxi? :-D

Mungo (1.11.2008 22:01:16)

Proč notebook ? Teta s ním bude někam cestovat ? Nikdy bych notebook pro starší tetu nekoupil - ... dal bych jí své zánovní PC a koupil si novější ...

Jirka (2.11.2008 15:17:50)

Docela te chapu - taky casto resim hlavni kriterium - "aby to bylo hezky" :))) Funkce a vybava nejsou az tak dulezity. Jo nic naplat design prodava a ten bohuzel nejde vzdycky ruku v ruce s kvalitou, nebo vybavou. Ale nas zakaznik nas pan:) Kolikrat v duchu skripu zubama, ale jen v duchu pri cenach u zubare:)))))

Anonym (3.11.2008 00:02:10)

:) Tvrdý černý matný plast bnez barvy má své kouzlo také ....

Tinker (2.11.2008 19:54:00)

Nebylo by lepší jen na ten notebook koupit fólii? A moh by bejt i červenej :D

Xspy (3.11.2008 00:00:39)

A nebo červený a přestřikový lak v drogerii za dvě stovky , a mohla mít i jedinečné vzory , když je do těch 10000Kč :D Mé námořnické Pentium by mohlo vyprávět ............

Nikolas (4.11.2008 13:32:24)

Jako člověk s vysokou obrazovou představivostí Vám děkuji za pobavení a už se vůbec netěším až za dva měsíce budu ve Vaší kůži a budu kupovat a zprovozňovat booka pro tetu své manželky :-) Jelikož Vaší trpělivostí moc nedisponuji.