Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Podívejte se na nové Windows. Mile vás překvapí

Podívejte se na nové Windows. Mile vás překvapí

Anonym (5.11.2008 00:00:00)

Microsoft na konferenci PDC veřejně představil připravované Windows 7. Podívejte se s námi na novinky, které systém přináší. Po dlouhých letech bylo docela zásadně změněno grafické rozhraní Windows a Microsoft připravil i překvapivé změny v jádru systému. Sedmičky jsou na dobré cestě stát se opravdu povedeným systémem.

Xspy (5.11.2008 01:58:36)

Zlej sen , místo panelu aplikací nám budou vyskakovat okna a rolovat náhledy ...Doufám, že to půjde vypnout a vrátit vzhled 95 ...

2008 (5.11.2008 08:00:20)

S takovým názorem, běž do hrobu. Je rok 2008. Mohl jsem ti poslat 3.11 na disketách.

uživatel (5.11.2008 11:02:34)

Nevím, o co ti jde ? O vzhled nebo funkčnost systému ?

Anonym (5.11.2008 13:56:45)

Mne o oboje, ale pokud nez toho nepujde udelat "W95", tak to nikam nasazovat nebudu. Jen to rozptyluje pozornost a zere vykon.

Ladislav Soukup (5.11.2008 22:46:01)

a že je ta grafická karta při vykreslování desktopu opravdu extrémně zatížená... Určitě mi ten výkon grafické karty bude chybět při vykreslování vteřinové ručičky hodin.

Xspy (6.11.2008 01:49:39)

Nikdy jsem nechápal , proč by v pouhém GUI měla topit ještě i grafická karta :/ . Éro neéro spotřeba a přehledost je mi milejší .

Kvetoš (7.11.2008 13:23:00)

Tak tedy nevím jedná se o inovaci, rekonstrukci, modernizaci Jedno je jisté, že počítač už není na práci, ale pro windows Kdyby alespoň šel systém nastavit na stand by, tož bych byl docela rád, tisíce neustále se měnících ikonek a jak bylo uvedeno výše dalšího balastu pro nic Asi začnu nosit místo hodinek laptop do hlavy strčím wifi anténu a sednu si někam, kde je dosah intranetu nějaké obce, abych ušetřil aspoň za internetové připojení

Pepan (4.12.2008 15:53:38)

Tak vam reknu nakonec zlaty win , na Apple se bez specialnich programu nedostanete k zadnemu hlubsimu nastaveni, protoze vam panove od Apple reknou ze to nepotrebujete a vlastne ani nechcete vedet. Pocitac je na praci a co je uvnitr at hw nebo sw te nemusi zajimat. A kdyz prisly XP, tak 99% lidi tvrdilo, ze jsou na nic, jedine w98. A dnes kdyz nekdo sedne k pc s w98 tak se malem osype :-)

kubyk (26.11.2008 14:24:04)

presne, vubec nechapu, proc by mel bejt pocitac vytezovanej operacnim systemem. Navic to co slo jeste v xp udelat dvouma klikama je ve vistach tak osmi klikama a tady to bude tak dvanacti, takze super, uz sem celej natesenej a moje mys taky. Nechapu, proc nepredelaj XP se svejma naprosto dostacujicima ficurama. Pridali by tam zapinani/vypinani tech jejich uchylnejch letadel a podobnejch kravin, pridali by neco, co mozna XPckum chybi a vsichni by byli spokojeny. Kdo by chtel pokracovat v ere XP s novejma ficurama by byl spokojenej, kdo ma rad visty, ten by byl taky spokojenej a kdo nechce prehlednej operacni system a je mu zima, ten by si pritopil grafickou kartou hned po nabehnuti vindows a taky by byl spokojenej... Ja bych ty lidi chtel videt, jak by delali s DOSem a T602... by to patrne ani nedokazali najit a spustit :)))

Anonym (5.11.2008 12:07:17)

3.11 ne, ale W2000 by se hodily.

nobody (5.11.2008 19:21:40)

asi mas rad omalovanky, barvicky, blikatka ... takovy trochu MS Cirkus :-)

Haf (7.11.2008 14:31:01)

Ano mám, protože mám pořádný počítač a vše běží jako hodinky i Visty. Suse to je krása třeba deset virtuálních obrazovek, 3D efekty atd.

Kubyk (26.11.2008 14:32:52)

to neni o poradnym pocitaci, ja mam doma tri poradny pocitace, ale aero nenajdes ani na jednom a rozhodne to neni o tom, ze by to ty kompy nezvladly. Visty mam jen na dvouch, na jednom proto, ze tam potrebuju vic jak 3GB pameti a druhej je ntb, kterej uz je v sobe mel a XP ovladace na nej neexistujou. Ale omalovanky mam vypnuty, zlaty win2k - jejich design je naprosto dokonalej a prehlednej a u XP se to aspon tak dalo nastavit. Coz u Vist de taky, ale uz to nak neni uplne ono. Navic ty predelany panely nastroju a podobny veci me fakt zabijej...

Dan (9.12.2008 19:32:56)

:-) Jedna věc je počítač pro studenta - jistě ocení, když bude všechno blikat a hrát milionem barev. Druhá věc je počítač na seriózní práci, kde jsou opravdu všechny ty blikající nesmysly k ničemu (a to jsem slušnej :-))

Mach (5.11.2008 20:46:49)

Ano půjdou. http://www.zive.cz/Clanky/Preview-Windows-7-Horka-novinka-na-prvni-dotek/Dalsi-screenshoty/sc-3-a-144266-ch-63141/default.aspx

Br (5.11.2008 09:20:32)

Hm... takze ak tomu rozumiem spravne win7 si nechali jadro povodne aby bola zarucena kompatibilita sw, hw - ale kompatibilita s vistami. A k comu mi to hergot bude? pri prechode od XP k Vista nefunguju niektore programy a nie su ovladace. A win 7 akurat dosiahne to ze, to co fungovalo vo vista, bude fungovat aj na win7. Defacto - co mi prestalo fungovat pri prechode z xp na vista.. nebude funovat ani na win7.

Anonym (25.11.2008 21:37:49)

ale stejne je prechod z XP na Vista mene bolestny nez ten minuly z 98 na XP kdy nefungovalo opravdu hodne veci :)

David (26.11.2008 18:09:08)

No nevím, XP se aspoň netvářily, že je vše OK, zato ve Vista x64 mi to samo restartovalo PC (bez BSOD) a na vině byl... Ovladač integrované síťovky (který se tam zavedl sám s podpisem Microsoftu a tvářilo se to že je to OK) :-D XP byly aspoň tak slušný, že když chcíply, tak vyhodily modrou smrt, Visty občas neudělají ani to, prostě se restartujou (pro rejpaly - NE, neměl jsem navolený restart bez BSOD :-) )

ks (5.11.2008 18:55:38)

Zmizel sidebar, postranní panel, všechny gadgety mohou být libovolně rozmístěny po ploše...??? Co to? Zkusili jste někdy gadgety "přetáhnout" na plochu? Zkuste to a uvidíte, jak je tato věta nesmyslná

Petr (6.11.2008 09:04:58)

A v čem je problém? V některých web OS to tak běžně funguje, např. Ghost :)

Kubyk (26.11.2008 14:13:56)

jde o to, ye tohle umely uz minimalne xp, akorat tam se tomu nerikalo gadgety, ale panely nastroju, ale fungovalo to stejne, co se tyce vist, tam samozrejme lze gadgety presunout kamkoliv na plochu. Coz autor asi vubec netusi

David (5.11.2008 19:51:01)

Windows Seven = Windows Vista + pár nových fičurek - halda nepotřebného balastu = přeskinovaná Vista s trošku efektivnějším chodem... Chce se vám za to zase platit? Mě ne :-)

Mach (5.11.2008 21:08:03)

Pokud dobře počítám ...Win7 vyjdou ve 2010 ... WinXP podpora do 2014. To mám ještě 4 roky čas.

michal (7.11.2008 23:06:48)

Je to hlavně krádež (jako vždy)... Microsoft nic jiného neumí a krade od Applu. FUJ!

David (4.12.2008 16:00:18)

Kradou jeden od druhýho tak se uklidni... To, že Apple neumí prodávat není problém Microsoftu... Jako uživateli je mi upřímně řečeno totálně jedno, kdo komu kde co ukrad, to ať si dotčené firmy řeší soudně :-) Když bude řešen "nekradené" a jinak naprosto stejné, změní to pro tebe uživatelsky něco? Asi ne... Tím neříkám, že je mi fuk, když někdo někomu něco čajzne v obecné rovině, ale to ať si řeší zloděj s okradeným, pro rozhodování uživatele co používat je to zcela irelevantní kriterium :-)

Kyryas (7.1.2009 16:35:45)

Windows 7 využívám nějaký čas, vedle Xp, Visty jsem zavrhl. Musím hlásit chválu, především ohledně rychlosti a příjemného designu, podobného Vistám, ale vypracovaného. Vzhledem k tomu, že mám počítač 1,14GHz s nVidia GeForce FX 5600, vmímám rychlsot zásadně. Windows 7 sestavení 7000 mám rychlejší, než Xp, čímž zmizel poslední problém, proč na něj něpřejít. Těším se na finální verzi.. :)

kunt (16.9.2009 21:22:08)

z xp jsem prakticky presel primo na w7 a sem s nima spokojenej uz skoro rok je pouzivam a jsou svizne problemy s ovladaci nenastaly a vsechno slape paradne. jen sem zvedav kolikrat jeste ms jadro verze 6.x podoji nez prijde regulerni novy system