Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > eStát - realita, vize nebo jen fikce?

eStát - realita, vize nebo jen fikce?

Anonym (2.12.2008 00:00:00)

Současná vláda se snaží o zavádění prvků elektronizace úřadů a o co nejsnazší přístup obyvatel k informacím a službám na internetu. Všechno je to ale poněkud nemastné neslané. Proč?

pp (2.12.2008 10:38:44)

je ostudou statu, ze nebyl schopen zajistit duveryhodnou CA, zvlaste pak, kdyz tak čile nakupuje od Microsoftu.

cetifikovaný (2.12.2008 22:38:33)

Já mám kvalifikovaný certifikát (od pošty) již přes 2 roky. Za těch 190,-/rok je to perfektní. Ale zatím ho využívám jen ke komunikaci s portálem Zdravotních pojišťoven a Finančním úřadem. A samozřejmě k zakódování důležitých mailů. Podle mě ale by měl být náš úřední kvalifikovaný certifikát použitelný obecně, neboť zajišťuje skutečně ověřenou identifikaci, stejně jako občanka či pas. Ale zatím každý pes jiná ves. Banky a další podniky kde certifikáty "umí" používají svoje jednoúčelové certifikáty či certifikáty od jiných CA. A neuznávají naše státní úřední kvalifikované certifikáty. Teprve až stát zajistí, že Kvalifikovaný certifikát České republiky, ať již vydaný kterýmkoliv (státem pověřeným) CA, bude uznávám všude kde je nějaký certifikát používán, teprve potom se elektronizace a používání elektronických podpisů pohne kupředu.