Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Microsoft ztrácí uživatele. Windows jsou na historickém minimu

Microsoft ztrácí uživatele. Windows jsou na historickém minimu

Anonym (3.12.2008 00:00:00)

Při sledování měsíčních statistik používání operačních systémů na osobních počítačích si nelze nevšimnout jedné věci: Od chvíle, co Microsoft naprosto ovládl trh, začíná své uživatele pomalu ztrácet. Podíl Windows v novodobé éře PC poprvé klesl pod 90 %.

Chuta (3.12.2008 00:27:20)

tak tahle veta je celkem legracni... "V řeči absolutních čísel klesl podíl Windows za dva roky o takřka 5 %." ... :) -- Odpověď Zrovna na totéž koukám, co to vypadlo. :-) Díky za upozornění. Zdraví O.K.

Haf (3.12.2008 06:46:31)

Na mém webu mi Linux navštěvnost ukazuje 8-12%. Používám SUSE a jsem spokojen. Větší rozšíření brání lenost nic víc. Pomůže represe a to se začíná dařit Windows.

Honza (3.12.2008 20:41:17)

Na tvem webu www.linux.cz nebo wiki.fedora.cz? :-))) Tomu cislu tezko uverit ;-) Ale musim priznat, ze i ja, lenoch lina, se snazim s windowsama zkoncovat. Mam ted fedoru 10, protoze na XP (ani na ubuntu a suse) mi nechodil zvuk, zato na novy fedore chodi :-) Nemuzu rict spokojenost, protoze clovek hodinu cte manualy, aby rozchodi jeden blbej program, ale cokoliv lepsi nez visty :-) Jenze az mi prijde GTA IV, tak zas budu muset bejt pul roku prebootovanej do vist, aspon nez to dohraju :-(

Honza (3.12.2008 20:49:20)

ale fuj, *skoncovat*

airlive (3.12.2008 23:32:32)

Je to jen malý problém v PulseAudio.Nastavení je banalita :-))) Pokud budeš mít v distru problém napiš,ve fóru na Ubuntu jsem pod tímto nickem každý den :-)))

Tinker (4.12.2008 17:43:43)

Pravda, problém je v lenosti. Ale tak zase dokud se linux pořádně nerozšíří (tak10-20% PC), tak pro něj nebude moc hrozeb a až se na něj někdo pokusí přejít, oslní ho stabilita (to už teď, ale občas něco spadne - tak 1x měsíčně), rychlost (pořád je co vylepšovat, ale tak u distra kde je všechno hned po instalaci se dá ta minuta a půl odpustit) a spousta dalších příjemných věcí...nemluvě o podpoře ;)

airlive (3.12.2008 10:11:54)

Tady zase bude hořet :-))) Mám openSuSE a maximální spokojenost. 4@Haf tvů argument o rozšíření je fakt nebo spíš bohužel pravda :-)

y2k (3.12.2008 14:14:20)

Co se to děje??? Je 4 hodiny po otevření této diskuze a zatím jen čtyři příspěvky a žádný pánský orgán??? Neuvěřitelné :-D

zozo (3.12.2008 20:51:23)

Kde je zvyčajné flame.....?

Janyt (4.12.2008 14:21:02)

no tak cca 2 roky jsou na trhu visty, tak asi vime proc ztraci uzivatele ze jo kdyby prodavali XP za cca 500,- tak do toho jdu a nebudu sam. + delali podporu, tak maji vetsi zisky nez ted a i uzivatele by do toho sli :) tady vidime US demenci

David (4.12.2008 16:03:43)

Já spíš vidím pro Microsoft průs...r v tom, že spousta lidí (včetně mě) si po líném paskvilu jménem Vista rozmyslí nákup "sedmiček"... Říkám bez skrupulí, že si nejdřív Windows Seven nejspíš nějak ozkouším, než si je koupím... Podruhý už takovou chybu jako kup Win Vista "na blind" (a následné zjištění že 2 GB RAM je na hranici snesitelnosti pro jinou práci než surfování po netu a psaní ve Wordu) rozhodně neudělám... Prostě Win Vista nepřinesly tolik nového, aby se ospravedlnilo to, že místo svižných a vyladěných XP máme na počítačích zase nějakého nemotorného slona :-)

Petr (4.12.2008 16:44:54)

co to placas za nesmysly ze potrebujes mit 2 GB RAMek jenom na to aby ti jel system a word. Ja 32bitove visty bussines a momentalne mam pustenou mozilu, uTorrent, na liste je nejake PDF,720p film,winamp,total commander a mam zabrano 1,18 GB RAM Jinak XP jsou svizne a vyladene protoze jsou na trhu nejakych 6 let a tehdy nebyly pocitace vykonne jako ted. Pokud si dobre vzpominam tak jak prisly na trh XP tak taky vsichni nadavali jak je to nevyladeny system, ze to zere strasne ramek a nikdy si to nenainstalujou ale skutecnost je takova ze je ma nainstalovana 90% pocitacu

David (4.12.2008 23:22:25)

To bylo samozřejmě s nadsázkou tak hned nestartuj jak stará bába když jí sáhnou na důchod :-) Jen tím chci říct, že Win Vista (mám x64) nejsou zrovna "hardwarově efektivní", je ale fakt, že na 4GB RAM už není problém :-) S XP máš dozajista jakž takž pravdu, nicméně nebylo to podle mě tak radikální... Navíc - co tak revolučního přináší Win Vista jako protihodnotu víc jak dvojnásobným nárokům na RAM a místo na HDD? :-) Jsem zvědavej, zda "kluci z Microsoftu" zvládnou Windows Seven vyladit trochu líp... Vista je takvý slůně :-)

petr (5.12.2008 10:13:24)

Ja stale nechapu proc tady neustale porovanavate kolik mista na disku a v oper. pameti zabiraji XP a Visty. Kdyz vysly XP tak vetsina lidi mela doma nejaky 500 MHz procesor, 256 MB RAM, 40 GB disk V dnesni dobe je standart 2 jadrovy procesor aspon 2 GHz, 2 GB RAM, 500 GB disk Takze nejde rict ze visty jsou spatny system, sice maji svoje nedostatky ale kdyz se naiinstalujou na dnesni hardware tak jedou bez problemu

David (5.12.2008 15:42:17)

Proč? Protože zcela racionálně porovnávám "nový přínos" a změnu HW nároků... Ano, když přišly XP, byly náročné, ale nebyly zase o tolik náročnější, než Windows 2000 a taky toho o tolik víc nového nenabízejí... Win Vista oproti tomu požaduje cca 2x-3x více RAM a 3x více místa na disku a já se ptám PROČ? Co je tam tolik nového a přínosného? To není žádné účelové kopání do mrtvol, ale pouze posouzení toho, že Visty šly asi udělat daleko efektivněji co se využití HW prostředků týče - ostatně to nepřímo přiznává i Microsoft, když mezi hlavními rysy Windows Seven stále zdůrazňuje rychlejší start PC, velikost instalace atd... Ano, můj počítač provoz Win Vista teď v pohodě zvládá, ale to neznamená, že se nemůžu ptát, zda jsou vyšší HW nároky opodstatněné, ne?

nonferatus (10.12.2008 22:58:25)

byť visty nemám rád, smazal jsem je a taktéž je nepovažuji za přínos musím se jich zastat. Běží stejně jako XPéčka na gigovým procesoru 512 Mb ram. Ale stejně jako XPéčka je pro takovýto stroj musíte vyladit a povypínat zbytečnosti, pak na něm běží takřka srovnatelně. Fungují pro ně takřka všechny tuningové návody, jako pro XPéčka, stejně jako prográmek Tweak UP, na který nedám dopustit. Ten je sám o sobě zrychlí velice významně okamžitě po instalaci.

Miki (9.12.2008 14:25:28)

Tak to to asi nemá zkoušet instalovat na můj stroj s procesorem Intel 2 GHz RAM 256MB a disk 40GB co :-) Kdybych spustil to co vy tak mi nepomůže ani trojhamt od windowsů :-)

Davidc (11.12.2008 07:06:56)

No spíš se obávám že na 256 MB RAM by se systém Win Vista snad ani nerozjel :-)

Mour (11.12.2008 20:21:57)

No tak na 256 MB jsou téměř nepoužitelná i WinXP natož pak Vista.

Anonym (4.12.2008 14:46:49)

Já se tomu nedivím.Cena a výkonnost není zrovna stránka Microsoftu.

T.H. (11.12.2008 19:28:07)

Bill Gates asi dopředu věděl, co jsou Visty zač, a proto z vedení firmy včas zmizel Teď je tam místo něj ten plešatej šašek Steve Balmer nebo jak se jmenuje...

T.H. (11.12.2008 19:28:39)

Bill Gates asi dopředu věděl, co jsou Visty zač, a proto z vedení firmy včas zmizel Teď je tam místo něj ten plešatej šašek Steve Balmer nebo jak se jmenuje...