Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > 98 % počítačů je zranitelných. Zjistěte si, jak je na tom ten váš

98 % počítačů je zranitelných. Zjistěte si, jak je na tom ten váš

Anonym (10.12.2008 00:00:00)

Drtivá většina osobních počítačů připojených k internetu obsahuje programy plné bezpečnostních děr. Zkontrolujte si systém, ať víte, jestli čelíte zvýšenému riziku napadení.

TOW (10.12.2008 07:10:37)

Se závěrem článku se dá jenom souhlasit - největším nebezpečím pro počítač je jeho uživatel.

nonferatus (10.12.2008 22:47:40)

kravina - píše mi to, že mám 3 programy které mě ohrožují. Thunderbird, který používám ve verzi 1.5, protože mi v té verzi vyhovuje a u novějších verzí mi vadí zrušené funkce, OOo - tam jsem ochoten přiznat, že můžu aktualizovat a flash player na jehož zastaralost dokázal program přijít až po té, co mě donutil po dvou letech zapnout v explouši acticeX. (jinak explouše skoro nepoužívám a veškerý zabezpečení a zákazy v něm mám vyhulený na max.)

vilik (10.12.2008 23:41:54)

Taky si myslím. Mě to ukazuje WinRar a jednu aplikaci od Adobe, kterou mám úplně na jiné partitions a v systému, který používám pro střih videa (WinXP) a samozřejmě teď nejede.

marys (11.12.2008 23:00:52)

Mne to nefunguje, teda to uzasne psi. Jestli to nebude tim ze pouzivam Linux. :-)

nonferatus (14.12.2008 06:44:49)

hi hi. taky mám radši lnx, ale občas spustím i wnd. Hele ale mohlo by se to zkusit pod wine, schválně co by to našlo. Ale on by ten program vlastně asi pod wine nejel - je nějak moc závislý na explouši. Jedině mít pod wine i explouše, ale to jsem nikdy ani nezkusil, to mi připadá fakt echt prasárna.

Johnny (6.1.2009 08:56:03)

To vis, ze mam IEcko pod Linuxem, pekna prasarna, ale kdyz nekdo dela weby tak, ze nefungujou nikde jinde, tak co mas delat? :) .... Nastesti mi jde jen o jeden web, takze ho na tom IEcku uz mam jako homepage :D

Betaz (14.12.2008 16:22:17)

S tim se musis proste smirit ze na Linuxu toho HODNE nefunguje :D

Anonym (14.12.2008 17:26:49)

nj. Třeba ten viry tam nefunguje:-)

peedee (14.12.2008 18:25:11)

Sakra, mam taky linucha a to hafo viru mi tu nejde spustit :-(

dotcom (15.12.2008 14:37:03)

Tak nezbyva nez doufat ze Linux prezije nebo se dokonce rozsiri od vas ze vsi i nekam jinam a nejakej ten virus bude k mani :))

Anonym (16.12.2008 01:59:44)

Copak o to, oni by nějací virové už i byli, jenomže nic nedělají. Sice samozřejmě není problém udělat virus pro linux, který zmasakruje uživatelův adresář, ale všichni dobře víme, že proto se teď už viry nedělají. Viry teď dělají jiné věci. Spyware, adware, smtp relay pro posílání spamu, keyloggery... Jenomže nic z tohohle na *nix systémech moc nefunguje. Tak třeba smtp relay v podstatě na žádném *nixu neuděláte, protože v skoro každém na portu 25 trůní sendmail, jednak, a druhak musíte být root, aby jste mohl poslouchat na portu pod

MIK (15.12.2008 07:06:38)

Blbče... Víš o tom tak akorát prdlajs :-D

Anonym (4.1.2009 23:38:06)

Kdybych nemusel používat AutoCAD a jeden program pro práci , tak vidle jsou už dávno v hnoji . V linuxu výše popsaný problém neřeším .

Tinker (11.12.2008 20:01:46)

Problém je jen mezi klávesnicí a židlí :)

bobo (12.12.2008 18:08:38)

mno 100 % ... takze jsem dvouprocentni mensina ? :D

Buris (3.1.2009 10:38:26)

Buď rád, že ne 4% :-)

pinki blinki (10.12.2008 21:51:35)

Článek je dost slaboduchý, plný statistiky o tom že kdo si pořídí výpočetní techniku je v podstatě odkázaný na zranitelnost systémů , aplikací, síťových spojení , bylo zapomenuto že nebezpečím může být i nekvalitní HW nejen SW. Tento jev není jen ve výpočetní technice, tento jev rizika se vyskytuje v jakékoliv lidské činnosti. A dokonce nejen lidské činnosti , ale i ve světě zvířat je mnoho příkladů o omylech a ¨úspěších. Lvice když neuloví kus dobytčete, tak je rodinka nějaký čas o hladu. Považoval bych proto výčty chyb a nechyb za plané tlachání mladíka, který nezažil ještě nic horšího než nainfikované MP3. :)

Anonym (12.12.2008 20:31:37)

PSI proleza vsechny disky a nevyhyba se ani nenainstalovanemu software (nejsem urcite sam kdo si nekde zalohuje starsi verze programu) . Na zaklade toho pak PSI tvrdi, ze je system nezabezpeceny. Takze cela ta statistika ma nulovou informacni hodnotu. A co me nejvic pobavilo je, ze pri prvnim scanu PSI prohlasil, ze je system na 100% zabezpeceny. Druhy den (zadna zmena v systemu) to uz bylo jen 75% :o))) ----- Odpověď: Hezký den, no to bude asi tím, že během té chvíle vyšly aktualizace, odhalily se specifikace některých bezpečnostních děr. Mimochodem v úterý MS vydal pořádnou sadu aktualizací nejen pro Windows, takže ten jiný výsledek má příčinu v tom. Přečtěte si v článku onu definici. O.K.

Casey (14.12.2008 10:10:08)

1 Security Threat winrar.Vzledem k tomu ze mam neaktualizovane XP SP 2 tak se divim ,ze nic nenasel.Ztrata casu.

bolak (31.12.2008 00:29:11)

absolutni ztrata casu pokud mate mozilu no script XSSme SQL me ADBLOCK t_t SP2 rulz

MIK (15.12.2008 07:05:20)

Já mám Maca, mě se toto netýká :-D Nejlepší ochrana je nepoužívat Widle...

jirka (15.12.2008 17:50:43)

Můj desktop není zranitelný, bo na něm nepoužívám MS produkty. Bohužel na EEEčku mám XP a tam musím mít antivirák a silně mě znervozňuje siréna s varováním při otvevírání některých webových stránek či spoušetní softu, nejsem na to totiž z dřívějška zvyklý.

Zettawatt (30.12.2008 14:27:14)

Nemyslím, že nějaký 3rd party program dokáže kvalitně zkontrolovat bezpečnost systému. Vím že kdysi na to byl MBSA, ale teď netuším kde je mu konec. Ono je to prosté: stačí neinstalovat každou s prominutím kravinu, nestahovat všechno možné i nemožné z rapidsharu a přes P2P, nepoužívat různé cracky na zprovoznění pirátského softwaru (her), provozovat legálně zakoupený OS s možností pravidelných aktualizací, a hlavně mít zaplacený antivirový systém. Pokud má někdo crack i na antivirus, je to stejné jako kdyby nainstaloval nějaký "virus" dobrovolně.

klusik (2.1.2009 16:23:23)

Nevíte někdo, jak program rozchodit pod wine 1.1.11? :-D Dík ;)

umiyaki (2.1.2009 16:43:20)

Jak je možné, že příjdete k člověku, který má nainstalované windows (XP) a jeho počítač se podobá kopě hnoje, prolezlé vším možným i nemožným a druhý člověk má po dvou letech fungování wokna až na pár koláčků čistá a to je používá na vše možné. Problém totiž není ve woknech, ale v uživateli. Blbec zůstane blbcem ať mu někdo nainstaluje windows, linux nebo mac os x. Užívám jak linux, tak windows a oba systémy mají své pro a proti. Ano, dobře nakonfigurovaný linux je blbuvzdornější než windows, ale znalý uživatel dosáhne bezpečnosti (nepíšu, že stejné) i ve windows. Osobně si myslím, že wokna se budou přibližovat a přibližují bezpečnostnímu modelu, na kterém je postaven linux/unix ... ono to také jinak nejde, protože linux se začíná objevovat více a více a ms musí reagovat (jsem zvědavý na Windows 7) a na druhou stranu linux se snaží přiblížit "uživatelské přívětivosti" woknům a bohužel tímto ztrácí část své pověstné stability. Poslední verze KDE je tímto dostatečným důkazem...

Anonym (4.1.2009 00:01:30)

Naštěstí GUI nemá s linuxem nic společného. Takové KDE pustíte leckde ne jen pod ním.