Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > On-line nakupování 3: Průběh reklamace zboží z eBay

On-line nakupování 3: Průběh reklamace zboží z eBay

Anonym (11.12.2008 00:00:00)

Rád nakupuji na internetu a preferuji především zahraniční obchody eBay a Amazon. Koupil jsem spoustu různých drobností v hodnotě 500 - 1000 Kč a všechny bezproblémově plní svůj účel. Jak už to ale bývá, tak se pokazilo to nejdražší, co jsem poslední dobou na internetu objednal - foťák za přibližně 7 tisíc Kč.

EL (11.12.2008 00:04:51)

to jsem zvědav jak to bude dál -:)

Ondra (11.12.2008 19:21:46)

Ja mám zase pro změnu špatnou zkušenost. Kupoval jsem přes e-bay 16GB flash disk za cca 250 Kč z Číny. Bohužel jsem si předtím nepřečetl na fórech informace o tom, že všechny tyto flashky jsou falešné (fake). Kupoval jsem přes pay-pal, protože jsem si myslel, že jsou proti podobným případům pojištění a vrátí mi peníze. Po cca 2 týdnech od nákupu prodejce zrušil účet na ebayi a teď pravděpodobně prodává vesele dál pod jinou přezdívkou falešné flashky. Zboží jsem samozřejmě reklamoval přes pay-pal jako falešné a tam mi oznámili, že jediná možnost , jak dostat peníze zpět je poslat flashku zpět do Číny s možností sledovat zásilku přes internet, což by mě stálo 1000 Kč přesně za dopravu, tímto ebay nahrává podobným podvodníklům, tak pozor na to. Pokud by se mi ještě stalo neco podobného, tak bych přístě raději reklamoval flashku jako nedoručenou než falešnou.

Anonym (13.12.2008 05:53:30)

Falešné? Tím myslíš co? Místo flashky šutr nebo ti nedošla vůbec?

Ondra (15.12.2008 15:38:48)

To by ses musel podivat na fora. Proste se se hlasi jako 16 GB, ale zapisovat jde pouze cca na 1 GB, pote se zrychli zapis a soubory nejde precist. Oni je asi prave za timto ucelem vyrabeji.

heechee (22.12.2008 23:10:07)

Říká se tomu memory hack. Fyzická paměť je pouze ten 1 GB a pomocí nějakého softu se to upraví, aby to vypadalo, že má 16 GB. Mám stejnou zkušenost s MP4 playerem (prý 4 GB ale v reálu jen 2 GB).

Marek (11.12.2008 08:41:25)

Dobrý den, tak ten poslední článek mi pro nás čecháčky připadá úplně zbytečný. Převážná většina lidí, kteří si přečtou tenhle článek totiž v Anglii nebydlí. Vytahujete se tím, že bydlíte v zemi, kde reklamace trvá jen dva dny a my, sídlící v této české díře, si o tom můžeme nechat jen zdát. A to, že Vám pošťák nechal ležet na schránce nový foťák za sedm tisíc, o tom si také můžeme nechat jen zdát. Tady se totiž krade. Ostatně proto jste to do článku asi napsal ne? Chtěl jste nám čecháčkům naznačit, že se máme odstěhovat do Anglie? Vážně o tom začínám přemýšlet. Jen kvůli rychlosti reklamace. Jinak to tady funguje úplně stejně. Jen musí být člověk asi o měsíc trpělivější. Někdy reklamace dokonce trvá kratší dobu než u domácího prodejce. A neproplatí mi poštovné za balík do zahraničí.

EL (15.12.2008 21:52:09)

Tak jak je to s tím foťákem ???