Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Koupit mini-notebook (netbook) - ano nebo ne

Koupit mini-notebook (netbook) - ano nebo ne

Anonym (18.12.2008 00:00:00)

Jako velká část mužů, tak i já mám ten zlozvyk. Nemůžu stále jen pracovat bez toho, aniž bych si občas neudělal radost zakoupením nějaké elektronické hračky. Aktuálně mě hodně zaujaly stále populárnější mini-notebooky.

EL (18.12.2008 01:20:57)

Na většině notebooků jsou visty neprovozovatelné , jsou pomalé jak P2 o spuštění několika aplikací ani nemluvě.

sss (18.12.2008 13:19:39)

Kup si ferrari a uvidíš, Vše záleží na kvalitě a výkonu. Nechtěj aby notenbok za deset tisíc běžel jako za sto tisíc.

EL (24.12.2008 20:20:52)

na kancel. práci nepotřebuji notebook za 100 000 a ohledně kvality čínských šmejdů škoda mluvit...Jinak kámoš si koupil not. na hry ,stál asi 60 000 , třikrát shořel vrácení peněz taky chvíli trvalo. Takže systém ,který vyžere 50% prostředků jenom když běží v kombinaci s podřadným HV je na HO...NO. Notebooky jsou jen na práci a jednoduché hry na odreagování ,ale jen s XP. To je můj lajický názor.

Anonym (25.12.2008 09:39:13)

taky si myslím, že JehoVisty jsou na 2 věci, když někdo kupuje notebooka s Vistama, stejně tam do půl roka nechá instalovat XP

EL (28.12.2008 01:18:22)

Pokud jsou ovladače pro XP,proč ne .není na co čekat.

:D (11.8.2010 15:59:49)

doporucuji acer emachines 350 pracuje rychle ma dobry procesor uzitkovy i na zabavu jsem s nim spokojeny a dokonece mi dobre funguje dost her: operace flashpoint 1,counter strike 1.6,trackmania nations,vietcong,mafia 1, counter strike 1.8 atd. obrazky: http://www.alza.cz/Galery/ShowImage.asp?iditem=170217&fd=f3&cd=NC802d

jan (30.5.2012 10:01:44)

Já sem spíš na notebooky, zrovna teď koukam na tenhle http://www.katalognotebooku.cz/inzerce/inzerat/7408631-2 co řikáte?

michal121 (1.10.2009 07:55:50)

Mám 2 roky notas s Vistama a nikdy mě ani nenapadlo si je downgradeovat na XP.Jsou prostě rychlejší,samozřejmě za podmínky,že máš odpovídající hardware v NB.Dojímají mě hlupáci,co mají starou,nevýkonou kraksnu na které jim stěží jdou XPéčka a rozhodnou se,že si nainstalují Visty,a pak se diví a nadávají na ně.Zřejmě patříš do této kategorie.

lol (1.6.2012 14:32:37)

tak se z něho poserijevjebnvjebqjvbwejhbohjevbhjsdboavhjdbvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvjfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

lol (1.6.2012 14:33:47)

tak se z něho poser

Anonym (27.12.2008 13:08:18)

Na hry mi bohate postaci notas za 25kc. Navic ma prodlouzenou zaruku a je to Thinkpad. . Co to prosimte bylo za notas za 60kkc ktery shorel? Tyhle veci neznam. Taky kupuju jen thinkpady a jako levny notasy jsou perfektni asusy. Ty kdyz odejdou tak aspon nehori:) Tvuj kamos je evidentne jouda, protoze je jasne ze i ten sebelepsi notas na hry neni. Na uchlazeni dostatecnyho grafickyho vykonu potrebujes poradny vetraky. Uchladit dvoje GPU to se s notasem proste elegantne vyresit neda.

EL (28.12.2008 01:16:38)

Už nevím co to bylo za noťas je to asi rok stará záležitost jenom si pamatuji,že odešel HDD a podruhé 3D u grafiky.

EL (28.12.2008 01:29:55)

Jinak zpátky k těm mini... Většinou jsou s XP nebo Linuxem.(a taky s pirated edišn) :-)

michal121 (1.10.2009 07:47:09)

Bože,to jsou kecy.Start po 2 letech používání - 1:30 min,vypnutí - 40s.NB HP Pavilion dv9049ea zasviněný desítkami nainstalovaných i odinstalovaných programů.OS Windows Vista HP.Když slyším,jak někdo brečí,že jsou Visty pomalé,nespolehlivé,atd,tak se mi otvírá"kudla v kapse",problém je většinou v hlavách uživatelů a ne ve vistách.A to jsem laik.

martincz (18.12.2008 10:13:02)

Rozhodně doporučuji, já jej mám už nějakou dobu a jsem nadmíru spokojen. Na kancelářské práce plně! dostačující. Je třeba jen vybrat správný typ. V poměru cena výkon je na tom nejlépe Toshiba NB100, nový za 8 tisíc, ale viděl jsem i třeba tohle: http://aukro.cz/item510331156_toshiba_nb_100_nb100_netbook_notebook_novy.html Výhody: baterie, přenositelnost, plnohodnotný PC, utáhne i photoshop a corel (v obu dělám profesionálně!) Nevýhody: pro ty co píší všemi 10 je problém s tím aby se jim vešly prsty na klávesnici, pro nás co píšem 6-9 prsty noproblem, zvykle jsem si do druhého dne. Na monitor se dá zvyknout také, ale není to pro důchodce. Výhoda mojí Toshiby, mám k ní doma připojený 19" kalibrovaný CRT 1280x1024 a bezproblémů. Myš mám bezdrátovou malou, ale touchpad je na toshibe taky velmi povedený.

Kocour (18.12.2008 10:22:10)

Toto není článek, jen osobní cítění autora a to velmi osobní. Dát XP jako negativum je komické, hlavně s ohledem na výkon netbooků. A hlavně myslím, že autor bude pracovat s programy a ne hrát si se systémem. Dát jako negativum, to že musím instalovat programy, a že to zabere spoustu času je taky hovadina. Buď je autor neschopný, nebo tam musí mít úplně vše co je na trhu. Své eee jsem si upravil asi za hodinu. Navíc to musí autor udělat s každým novým počítačem, dle této logiky si už nikdy nic nekoupí. Proto dát to jako negativum je prostě pitomost - nekupujte si počítače, musíte tam instalovat programy :D Mám PC, notebook i netbook. Notebook jsem používal sem tam, po koupi netbooku už vůbec. Taky proto, že eee strčím do každého batohu, i do cyklobatohu, navíc vydrží při práci 6 hodin. A na tu práci v terénu mi plně dostačuje.

Fox (18.12.2008 10:33:08)

Plne s tebou suhlasim. :-))

Tinker (18.12.2008 18:34:44)

By si tam měl dát Ubuntu nebo nějaký linux. distro - tam je hromada SW hned po instalaci ;)

HuH (18.12.2008 19:14:17)

Moje řeč, mám starý ntb: Pentium III 750mHz, SDram 256Mb, 20Gb HDD, naistaluju Xubuntu, běhá krásně svižně, hned mám po ruce kvalitní prohlížeč, můžu prohlížet a upravovat PDF, kancelářské soubory. Naistalovaný je i IM klient, FTP klient, prohlížeč obrázků, hodně kvalitní editor obrázků... jediný co mě mrzí že baterka má nulovou výdrž a wifi bych musel připojit pře USB... víc nepotřebuju.

Fox (18.12.2008 10:29:41)

Nevravim, ze Mini notebook nieje fajn, ale zase tak ako si to napisal v tom clanku, tak sa mi zda ze, asi moc nepracujes. Ved si zober, ze kazdym rokom su aj tie kancelarske aplikacie cim dalej narocnejsie na hardver, a v tych mini nodbukoch nieje boch vie co, je pravda ze bateria vydrzi 2 az 3x tolko ako na normalnych nodbukoch, to sa mi na tom úpaci, ale vidim ten mini notebouuk len ako na internet a pisanie mailov. Nevravim ze tie notebooku su zle, aj ja mam chut si kupit taky, ale len ako na internet. urcite nie na pracu. PC su fajn, ale kazdym rokom uvazujem stale viac nad APPLE Mackom. Keby mal taky mini notebook mack, tak to by bolo ozaj delo. Urcite s kupou mini notebooku pockam a budem sledovat ceny poripade keby bola nejak konkurencna varianta od applu, tak si ho kupim.

Tinker (18.12.2008 18:32:50)

Já zastávám názor že stolní PC je lepší než notebook (až na spotřebu) - hlavně možnost snad cokoli vyměnit :) Notebook se sice ,,hodí'' na cesty, kde se vyplatí přenositelnost - ale tahat práci všude s sebou taky nebude nejzdravější (stres a tak). Jinak jako přenositelnou ,,hračku'' bych si já vybral tohle: http://openpandora.org Linux, dobrá výdrž, hromada emulátorů, vejde se do kapsy, HW klávesnice atd. - už jen aby se to naostro prodávalo (testovací série byla hned pryč během chvilky) a hned objednám :)

Karel Endrich (18.12.2008 18:33:25)

Ty bláho tak tohle je šrot, už jen kvůli doporučení windows WISTA, což je zatím ten nejpomalejší a nejhorší operační systém co jsem zažil :(

Anonym (19.12.2008 11:50:47)

Pán je asi mladšího ročníku, jelikož zřejmě nezažil Windows Milenium.

Tinker (19.12.2008 21:48:36)

Co jsem slyšel, tak Milenia se přestaly prodávat a skoro nikdo je nekupoval

achmed (19.12.2008 20:56:01)

Autor asi nepochopil hlavní určení netbooku - jedná se o mobilní doplněk uživatele který jinak používá klasický PC. Rozhodně to není plnohodnotná náhrada klasického PC či "normálního" notebooku. Jak už sám název "netbook" jasně říká, je určený pro to, aby si člověk na cestách mohl přečíst mail, podívat se na web, a v případě nouze udělat i něco víc - ale rozhodně to není stálá náhrada počítače pro práci.

Jirka (2.3.2009 22:10:24)

Koupit,jedině koupit.Je to tak dobrá hračka,že jsem se s ním nenabažil od 9.ledna.Nejenže splnil má očekávání,ale předčil.Baterie vydrží 4 hodiny,výkon a parametry odpovídají velikosti.Jsem fanda elektronických kravinek a moje žena si už zvykla a má ode mě pokoj(zatím),až zase vyrobí něco jiné.Nevláčím se s dvou a půl kilovým ejsrem a od témobilu mám internet všude za dvěstěpáďo.Pánové a ženy, za devítku nevidím jinou volbu.

Jirka (5.3.2009 19:28:48)

Jen doplňuji,mám v něm XP a je jasné,že si netbook musí nakrmit každý podle svého i stolní bednu koupíte jen se základem a zbytek je na vás.Jen pro zajímavost jsem prubnul i hry a s překvapením slušně chodí Gothic,Flat Out ap.

Milda (6.1.2010 21:20:01)

Já mám v plánu si kupovat Mini Notebook MSI U100.Každý mě od teho odrazoval,ale stejně já jezdím do práce busem a myslím si,že Mini Notebook se mě tam uplatní víc neřž obyčejnej notebook.Prostě co je malý to je hezký a když to má to co velký Noťas pomalu,tak proč ne