Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL bez poplatku za pevnou. Máte zájem o nahotu?

ADSL bez poplatku za pevnou. Máte zájem o nahotu?

Anonym (2.1.2009 00:00:00)

Společnost Telefónica O2 Czech Republic rozjíždí pilotní provoz nahého ADSL. Pro koncové zákazníky to znamená, že nebudou muset platit paušál za pevnou linku.

Pet (2.1.2009 01:05:48)

Na to "nahý" adsl se čekalo tak dlouho, že teď už to skoro přestává mít smysl (mně nějak zapomněli účtovat ten příplatek k mini, tak už vůbec). V dnešní situaci při tak drahých hovorech by mělo O2 spíš než poskytovat nahý ADSL přestat vůbec vybírat paušál za pevnou a spokojit se s rejžováním na minitových sazbách (pak by nahý ADSL = ADSL s možností telefonování). Jestli se pokoušeli roky zákazníkům bulíkovat, že je stojí peníze dráty v zemi, tak vybírat pár set korun za číslo a zbavit se možnosti příjmu z hovorů je naprostý nesmysl. Ale právě proto to určitě zavedou. (Jinak u SIP operátora neplatíte ani paušál za číslo, máte levnější minutovou sazbu a ještě férový počítání, takže pro mně-za mně).

Sep (2.1.2009 14:59:40)

Na jare budu volit novy pripojeni a pokud by to melo byt ADSL s cenou pod nebo tesne kolem 600 Kc all in s DPH tak nevaham! V ostatnich pripadech budu volit mistni 5 Ghz WIFI 2mbit/512kbit za 460 Kč all in s DPH. Uvidime s cim telecom prijde.

m. (3.1.2009 03:01:49)

Za tu cenu to zrovna není kdovíjaká rychlost, zvlášť když je maximální, ale třeba Ti to stačí. ADSL od O2 jsem zrušil loni v červenci ještě před všemi těmi změnami, které mezitím nastaly. Od srpna loňského roku jsem přešel na wifi. Před necelými třemi týdny došlo nečekaně ke zrychlení. Je pravda, že tato rychlost, kterou jsem teď naměřil není přes den stálá. Download: 9 384,05 kbit/s (1 173,01 kB/s) 1 výborné Upload: 6 335,00 kbit/s (791,88 kB/s) 1 výborné Web odezva: 27.2ms 34.2ms 52.9ms 1 výborné Upload se občas vyšplhá až na 1 100 kB/s. Cena 475 kč s DPH měsíčně.

wifi (10.1.2009 00:38:36)

down 22 Mbit up 22 Mbit ping 7ms zákazníci si stěžují :-(

Anonym (2.1.2009 16:00:46)

No dyť... když u nás telekom nutil každému ISDN (mimochodem za cenu, která nebyla zajímavá ani pro velmi bohaté podnikatele), tak ve zbytku evropy začínalo ADSL. Když u nás začínalo ADSL s rychlostí 192/64 kbps, tak zbytek evropy začínal s naked ADSL a bez FUP s megabitovými rychlostmi... za stejnou cenu ! i v tom blbém přepočtu ! (v te době měli němčouři 10x vyšší platy) Takže není divu, že nyní, když v evropě tlačí optika, tak my začínáme s naked ADSL... taky za stejnou cenu !!! No ale to děkujme pánům Klausovi a Dybovi z tehdejší ODS, kteří v devadesátých letech minulého století umožnili to co umožnili a my jsme díky tomu o 8 let pozadu s internetem a máme jedny z nejvyšších cen volání na světě. A mám takové tušení, že ještě hezkých pár let to budem vyžírat.

Laďa (2.1.2009 06:06:05)

Kdyby tento článek vyšel v roce 2003-4 tak by to byla bomba ale teď si net zařídil každý jinak (wifi ,kabelovka atd) Byvám v 6000 tisícovem městě kde ma každy kabelovku a telefonní přípojku buď doma nebo v krabici pred barákem ,ale troufám si tvrdit že 90 % domacností tu pevnou doma nemá !! A těch zbylích 10% je mě líto ,protože ty musí platit natažené kabely v zemi.Máme v městě čtyři wifi poskytovatele ,kteří mají ceny od 280Kč do 350 Kč a už se vidím jak se všichni ženem k O2. V roce 2003 sem měl Wifi za 750Kč (512/128) a slavnostně sem rušil telefonní přípojku ,kdyby Telecom nezachrápal aj z ČTÚ asi bych ju měl pořád.

kiwi (2.1.2009 13:13:37)

U nás ve 12-ti tisícovém městě máme jednoho poskytovatele wi-fi sítě a to má ještě občas problémy s kvalitou pokrytí. Kabelovku nemám. Chtěl jsem v lednu zrušit ADSL a přejít, ač nerad, k místnímu poskytovateli wi-fi, ale ještě si radši počkám na nahý ADSLko. Bude to sice trochu dražší než přes místní wi-fi, ale kvalitnější a rychlejší!

Anonym (2.1.2009 11:20:02)

Zajimalo by me, co se mini tim, ze telefonica spolupracuje s mistnimi WiFi poskytovateli...

Krakonoš (2.1.2009 12:25:22)

od roku 2000, co se ADSL zavádí v ČR, do dnešního dne u nás nejde, neboť slavné staré vedení nedá u mne větší rychlost jak 350kbit/s. Můžu s čistým srdcem konstatovat, že za celých 8 let, se zde v okolí nic nezlepšilo, spíše naopak, neboť někteří si i přesto ADSL pořídily (ty co jsou dále nemají ADSLvůbec, nýbrž pouze DIALUP )a tím nastala na starém vedení velká datová chybovost. Ale reklamy a nabídky na ADSL chodí pořád.

Anonym (3.1.2009 23:57:55)

Podle me si muze nechat dialup jedine hlupak. Jasne ze urcite nemate UMTS. Ale mozna chytate EDGE(aspon O2) a nebo GPRS ktere jde u vsech nasich GSM siti.

Anonym (4.1.2009 12:33:29)

No nechcu se Vám do toho moc motat, ale zkus si na GPRS zahrát nějakou hru... Když se dostaneš pingem pod 2 sekundy, tak slavíš se šampáněm v ruce - na DialUpu běžně pod 150 ms. Nehledě na rychlost - na vesnici sice můžou být volné sloty, aby jsi docílil větší přístupové rychlosti, ale internet stejně fičí jen okolo 30 kbps - to na DialUpu máš plných 56 kbps, pokud nemáš poruchovou nebo zarušenou linku. O ceně za nofup a nolimit by se taky dalo hodně polemizovat, protože bezdrátový internet (teď nemyslím wifi) nemaj tak drahý snad ani v africké poušti, jak u nás a telekom má flat dialup už za rozumné peníze. Takže než se tady začne titulovat hlupákama, prvni bych kouknul do vlastních řad a zjistil, jak to v čr skutečně funguje...

Krakonoš (7.1.2009 11:54:38)

Svatá pravda.

Jaroslav H. (2.1.2009 16:07:07)

Já mám internet od O2 (původně Telecom) 4 roky. Za celou dobu jsem z telefonní linky neuskutečnil ani jeden telefonní hovor. Číslo na pevnou linku nikde nezveřejňuji, tak mi na něj ani nikdo nevolá (tedy kromě O2 s jejich marketingovými nabídkami). Bydlím na malé vesnici, kde kromě O2 je zde ještě jeden malý poskytovatel wifi. Ten sice nabízí mnohem nižší cenu (350 s dph/měsíc) za stejnou rychlost, tedy 2Mbit/sec, ale podle ohlasů sousedů mívá časté výpadky. Chci kvalitnější připojení, jsem proto ochoten si za to i něco připlatit. Ovšem co určitě nechci, je platit za službu, kterou nepoužívám. Za 4 roky jsem společnosti O2 zaplatil za tarif Home mini 12x4x199 = 9552 Kč. Přičemž jsem tuto službu ani jednou nevyužil. Prostě a jednoduše, jsou to vyhozené peníze. Já chci platit jen za to co používám. A pak je tu ještě ten problém s nabízeným 8Mbit od 1.9.2008. Já mám stále pouhé 2Mbit. Prý mi to mohou zapojit až někdy v únoru. Ovšem pokud bych využil jeden z jejich O2Duo balíčků, tak by mi to zapojili do několika dní. Jinými slovy ono to technicky už jde teď, ale aby si nahrabali co nejvíce prachů (za různé balíčky, košíčky, pytlíčky a bůhví čeho), tak to zdržují co to jde. Já osobně doufám, že to "nahé ADSL" zavedou co nejdříve. Včera bylo pozdě.

anoname (2.1.2009 18:48:01)

no, jestli bydlis na male vesnici, pocitam, ze i trosku dal od ustredny tak na to rovnou zapomen na nejaky 8 mbit. Sem zkousle i ten jejich kosicek nebo jak se to jmenuje,a rychlost po nem zrychlili ze 2 mbit na 1 mbit. Pry najednou vic linka nedovoli, To bylo telefonatu at to laskave vrati do puvodniho stavu. Je to hold jen sama vyhoda bydlet na vesnici.

Anonym (3.1.2009 12:31:30)

i když si nedáš balíček tak ti to udělají. musijou protože to řekl ČTU, kdo si o to požáda tak mu to musijou zrychlit.

alex (11.1.2009 14:27:40)

ano dělají to hned i na zavolání ale výměnou za prodloužení závazku o další rok, takže bacha, automaticky to udělají skutečně až od února.

Pavel B. (27.1.2009 18:26:15)

Mohu se vas zeptat na tu cenu za Home mini = 199Kc? Je to cena bez DPH, v tom neni problem. Ale na poslednich dvou fakturach se mi objevil priplatek k mini za pouzivani adsl (ktere nemam od o2, ale od gts) dalsich 100kc bez dph. Uz jsem to dvakrat reklamoval a dnes mi rekli, ze to maji v ceniku uz dlouho a ze to uctuji i k internetu od jinych operatoru, protoze mini je pro ne 'podnakladova' linka. Zatim jsem s nimi nehnul. Takze O2 mini = 355Kc s DPH :-( Mate ten priplatek na novych fakturach taky?

Soňa (31.1.2009 10:42:38)

Platím leta za net od O2 i s pevnou nějakých 850 Kč měsíčně, rychlost nikdy nebyla těch 2mega spíš naopak šílené pomalé. Pevnou NEPOUŽÍVÁM, NECHCI JI, je to zbytečný výdaj.... bohužel jinou možnost připojení netu nemám, musím trpět VYDÍRÁNÍM O2 a platit paušál za telefon :-( Takže zrušení pevné VÍTÁM a doufám moc , že se to bude brzy týkat i teplicka!!! Jo, být na síti UPC, s netem od nich neváhám. Navíc mě obtěžují věčně s O2 s nabídkou settopboxu, za jen necelých 1400 (včetně pevné a netu) - no nehorázné!!!!!!

y2k (2.1.2009 16:57:59)

KONEČNĚ :-) Jenom by to chtělo lépe propracovat... Napadá mě myšlenka, ponechat všechno přesně tak, jak je teď a pouze osvobodit linky o výpalné za používání drátů na DSL technologii a také povolit uživateli drátů zrušit telefonní linku a ponechat si drát pouze na technologii DSL. O2 dostává od ISP za LLU již dost nekřesťanské peníze, takže by jim to mohlo stačit ;-) a na údržbu drátů je to víc než dost. Tenhle "nahý" paskvil v podání O2 je ovšem lepší, jak nic ;-)

v2x (2.1.2009 17:56:03)

Pokud za ty peníze zákazník nedostane plnou rychlost (v mém případě pouze co dráty dovolí), tak za slabý 4M/256kilo je to drahý. Raději oželím spolehlivost a zůstanu u 5GHZ wifi. Pokud nepochopí, že nemůžou účtovat stejně zákazníkovi u ústředny a třeba 5 km vzdálenému, tak maji "dlouhé vedení"

kamil (3.1.2009 12:40:22)

S tim naprosto souhlasim, bohuzel kdyz neni "v dosahu" jina moznost, neudelam nic :-(

tom-tom (3.1.2009 17:24:36)

"...že nemůžou účtovat stejně zákazníkovi u ústředny a třeba 5 km vzdálenému..." Logicky je to v pořádku.. jak by k tomu třeba 500m od ústředny vzdálený uživatel přišel, kdyby musel na toho 5km vzdáleného doplácet, že má takový luxus o 4500m delší dráty :)

Nargon (2.1.2009 18:06:44)

Co se tyce toho "odstraneni FUP" tak u O2 slovo "odstraneni" ma vyznam "vymena" takze jeden druh FUPu vystridali jinym FUPem. Nastesti nejsem u O2 a mus poskytovatel slovem odstraneni opravdu myslel odstraneni. A co se tyce naheho adsl? tak u nas ta pevna linka stejne zustane. Jelikoz bydlim v takove zadnici ze doma mobil sotva odesle sms. A jit nekam ven abych si zavolal? to sotva, to si radsi zaplatim za ten telefon.

Anonym (2.1.2009 18:45:13)

zajimavy nazor, nejsi u o2 a rikas to! FUP bylo opravdu odraneno. a to ze notorictci stahovaci stahoujou TB a nestahuje jim to 800 kb/s ale 200kb/s to je fakt hruza tedy. musis stahovat opravdove kvanta aby pouzili to tvoje FUP2 off

y2k (3.1.2009 19:51:01)

Přečti si Anonyme ještě jednou pořádně Tvůj příspěvek :-) Sám v něm přiznáváš, že FUP2 u O2 existuje :-D

Anonym (4.1.2009 17:06:24)

existuje, ale je to asi jako ochrana proti stahovacum. naštěstí u mě od dubna nedošlo k žádnemu snížení rychlosti když jsme něco stahl nebo sledoval on-line tV

jira (3.1.2009 12:38:37)

"A co se tyce naheho adsl? tak u nas ta pevna linka stejne zustane. Jelikoz bydlim v takove zadnici ze doma mobil sotva odesle sms. A jit nekam ven abych si zavolal? to sotva, to si radsi zaplatim za ten telefon." Proto vyuzij VoIP napr od www.802.cz. Na nekolika mistech pouzivam uz par let a naprosta spokojenost. Usporu nakladu ve firme mam skoro 70 procent oproti pevne od O2! Na VoIP neni nic mystickeho. I moje babicka, ktere bude letos 90 let vola pres VoIP:-)

jure (2.1.2009 18:51:05)

No tak nárust ADSL bude větší než při zrušení FUPu. Sám jsem takovou situaci zažil - Dědina, všude kolem jen popráskané WiFi připojení různých poskytovatelů, kteří však pojem poměr cena/výkon neznají (256kbps za 600,- s daní). Potom ale přišel bod zlomu, kdy jsem musel všechny wifi zavrhnout - ať už z důvodu nehorázné latence a poloviční rychlosti, nebo kvůli tomu, že jsem nechytal signál. Jedná volba byla ADSL, vždycky jsem si říkal, že je to drahé a to hlavně té nutnosti telefonní přípojky, ale nic jiného nezbývalo tak jsem musel pořádit právě toto. Kdyby se však naskytla možnost bez tel. přípojky - určitě bych jí upřednostnil. Snad to bude krokem kupředu a nárust bude znatelný. Také by nás O2 mohlo potěšit a snížit tu zpropadenou agregaci alespoň na 1:20 a ten poměr downloadu vůči uploadu alespoň na standartních 1:8.

ALden (3.1.2009 13:40:20)

Mám doma DSL od GTS už asi 3. rok a musím říct že jenom chválím. Začínal jsem s 512/128 za cenu +- 460 s DPH. Při podzimním navyšováním mi volali že bohužel max. rychlost půjde jen 2mbit,po 14dnech mi slečna volala, že rozšířili DSLAM a max rychlost se zvýší na 6mbit. Tak se taky stalo a jede opravdu skvěle. reálně i přes 5mbit. Abych se dostal k tématu. Jakožto fïremní zákazník bych určitě ořezanou pevnou linku uvítal. Použitím VoIP bych určitě svoje náklady na telefonování snížil. Ty ceny jsou někdy opravdu velice nízké a výhodné.Ale na druhou stranu určitě od Telefoniky bude nějaký zádrhel jako vždycky. Na takto ořezanou linku bych přistoupil pouze od stejné společnosti jako mám DSL. Další věc co mi velice vadí je, že platíme 3 faktury. 1. za DSL 2. za pronájem linky 3. za provolané jednotky od 3 firmy Možná se někdo bude divit proč jsem přešel u volání k někomu jinému,ale ať tomu věří nebo ne náklady na telefonování šly o 50% dolů. Ještě k wifi připojení. Sídlo máme v 12tis městě a poskytovatelů wifi je tu asi 10. Měli jsme je,ale ta spolehlivost tam prostě není. Člověk se musí pořád na někoho spoléhat a webová odezva nebyla nejslavnější. Hold DSL je kvalita (aspoň někde) za kterou se v současné době hodně platí

kelt (4.1.2009 08:30:06)

ADSL od o2 pouzivam 3 roky, a muzu rict, ze zatim naprosta spokojenost, predtim 2 roky dialup a 6 let wifi, kde jsem resil jestli to dneska pujde, jestli vubec odeslu email. Navic v nasich koncinach i cenove se spise vyplati adsl. Jedine co me snad na o2 mrzi, ze na stare klienty sere a na zrychleni cekam uz pulroku. Pokud bude navic nahac, nemam duvod resit jaro, podzim, zima, leto s nekvalitni wifi.

petr (4.1.2009 11:45:59)

Ja mam doma wifi a sem naprosto spokojen, to co platim mesicne za cely net bych daval O2 jenom za to ze mi lezi telefon na stole a jenom se na nej prasi. Vypadky neznam(za posledni rok tak 2 a to jeste na pul hodiny), vysoka stabilita, stabilni rychlost, zadne zavazujici smlouvy, VoIP telefon za ceny ktere jsou minimalne 2x nizsi nez u O2,... Kvalitni maly ISP je rozhodne lepsi nez O2 a jeho super ADSL

kelt (4.1.2009 15:52:07)

urcite jsem nemyslel, ze vsechny wifi jsou spatne, najdou se zcela jiste i na urovni (ja jsem to stesti nemel) a teda jeste kte cene co me to momentalne stoji je nejakych 1100 mesicne za 4mbit. Ale v siti mam dalsich 5lidi. Taham ovsem jen ja rapidshare a vsichni ostatni mam na kabelu v siti, takze cena do 200 mesicne je naprosto ok:) od unora uz snad i 16mbit:)

Anonym (10.1.2009 00:36:07)

16Mbit je sen o-) tady na ADSL mají přesnou rychlost co ti dají - stačí zadat tel. číslo

m (4.1.2009 21:39:34)

Ahoj, mám taky wifi, viz příspěvek úplně dole. Taky jsem uvažoval o VoIP. Volal jsem na www.802.cz a tam mi operátorka řekla, že mi to nedoporučuje, když mám wifi. Tak nevím. Ping mám většinou do 100 ms. Jsi s voláním spokojen a v čem je tedy problém, že mi to nedoporučila?

petr (5.1.2009 13:44:05)

Ja mam od 802.cz jak internet tak VoIP. Jediny problem u WIFI(2,4 GHz) bych mohl videt v pingu a propustnosti site ale pokud mas pingy do 100ms a rychlost vyssi nez 128/128 Kbit tak by ti to melo jet bez problemu. Pred koupi nejakeho externiho VoIP telefonu bych ti nejdrive doporucil pouzit softwarovy VoIP program a zaregistrovat se u 802.cz a vsechno vyzkouset Pokud ti to bude fungovat bez problemu tak si klidne muzes koupit klasick VoIP telefon. Je tady jeste jeden problem ktery muze nastat a to takovy ze kdyz nemas k sobe domu privedenou verejnou IP tak se nejdrive budes muset domluvit s tvojim poskytovatelem at ti presmeruje nejake porty. Pokud budes chtit nejak poradit tak mi napis bud na mail sindel.petr[at]gmail.com nebo icq 176 555 532

Ja (7.1.2009 23:16:31)

Odpověděl sis vlastně sám tím "většinou do 100ms" Jak známo čím větší, tím horší ... a co je vůbec nejhorší to rozkolísání na přetížených linkách ... Výsledkem a důsledkem toho je pak vynechávající hlas - a to je u telefonie dosti závažný problém - ne ní pak totiž tomu človíčkovi na druhé straně totiž rozumět :-)

Anonym (19.1.2009 17:35:32)

Ping 100ms by ani problem nebyl VOIP si dokaze poradit i spingem kolem 500ms ale musi být stabilní. Ne ze nekdo ma 10,100,300,25,150 atd...

anoname (5.1.2009 12:43:13)

Osobne to jen uvitam, po zkusenostech s wifi muzu rict ze to adsl neni zas tak drahy kdyz clovek vezme tu uvahu stabilitu, jede to 24/7 24 hod/den. Oproti tomu co sem mel je to uplnej zazrak. Wifi uz mi nesmi do baraku!.

Anonym (5.1.2009 14:24:57)

Zalezi kdo tu wifi dela... jsou dobri poskytovatele a pak takovi pochybni floutci, chce to hold vyzkouset...

anoname (5.1.2009 15:27:04)

asi ano, mozna sem natrefil blbe, ale jeste jsou tu dalsi 3, jenze se mi nechce je zkouset kdyz musi napred clovek zaplatit 2-3 000 kc za instalaci a ani sam poskytoval ve kriticke fazi instalace vubec nevi jestli to vlastne pojede. Takze zas platit instalaci, 3 000 kc, pak povinne rok 500 kc-6000, tio je celkem 9000, a to me stoji stabilni adsl na kteri vsici tak nadavate. Bohuzel, co se tyce nabidka ISP, neni situace vsude stejna, nekde lepsi, nekde horsi. Znami jsou dokonce radi za 256/64 ADSL kdyz jsou od ustredny 8,3 km. Nemaji jinou moznost, at uz CDMA, WIFI nebo podobne. Jedine snad GPRS. Takze jestli mate nekdo nejaky zkusenosti, tak poradte. P.S. o nahotu zajem mam :-P

Anonym (5.1.2009 17:03:53)

no vidite, vzdycky je to risk mimochodem ani u adsl nemate vyhrano, pokud obcas ctete clanky, tak ruzna FUP stejne zustala, nekterym to jede dost pochybne, protoze overeni rychlosti na webu je od pravdy nekdy na mile vzdaleno... nicmene pro trosku narocnejsi zajemce je adsl obvykle lepsi volbou

ferda (6.1.2009 19:22:35)

tak si sundej slipy :-)))))

WIFI (10.1.2009 00:33:40)

děláme wifi 22 Mbit a lidi si toho neváží, zřizovací poplatek 500 Kč, asi se odstěhuju z ČR :-)

Honza (10.1.2009 15:42:26)

hm wifi 22Mbps to jste dobra firma to kazdymu zakaznikovi postavite vlastni APcko?

WIFI (11.1.2009 18:58:37)

záleží na poskytovateli. Osobně mam wifi ve 2,4 a pingy do nixu mam lepší než soused s adsl. Jo, můj spoj má 4 km, soused ADSL ústřednu 3 km. rychlostně jsem na tom taky lépe

Anonym (5.1.2009 16:11:52)

ADSL za 800,- s hlasovým tarifem nebo ADSL za 800,- takzvaně nahé a bez ničeho ? Nějak vám nevím , ale nahé za přibližně totožnou cenu jako s hlasem o který nestojím mi jako solidní nabídka nepřipadá ....

Anonym (7.1.2009 00:15:25)

800,- vs 800,- ? precti si to znovu, s hl. pausalem neco pres 800,- a nahe asi za 600,- ... tedy rozdil pres 200,- coz uz se da ;-)

Jaroslav (9.1.2009 09:38:27)

Ten "Anonym" nad vámi to napsal správně. V závorce uvedl tarif Standart. S tím by to tak mohlo být. Já mám Home mini a dělá to 830,- . Nahé by mělo skutečně vycházet na 580,- . Tedy sleva 210,- v mém případě...přes 300,- pro ty co využívají tarif Standart.

Anonym (8.1.2009 20:12:00)

S hlasovým tarifem cca 410 (Standart) + 460 tj. 870Kč Nahé cca 580 Kč, rozdíl skoro 300Kč.

Anonym (5.1.2009 16:29:32)

Telefónica O2 teď sama sází na WiFi úzkou spolupráci s lokálními poskytovateli - Mrtvý hotspot dobrý hotspot ? Nebo mi něco uniklo ?

Anonym (5.1.2009 17:01:05)

Asi nejsem sam komu neco uniklo. Autor neco napsal do textu a ted se k tomu nehodla ani vyjadrit ...

Falty (6.1.2009 07:45:37)

Ja bych do toho šel hned. Na pevnou už stejně volají jen reklamní agentury a podobné instituce. Akorát to otravuje. Cena mi příjde dost nadsazená. Nedávno mi tady nabízeli optický kabel za cenu 500 (8M) a 600 (16M) včetně DPH.

Anonym (17.1.2009 10:43:22)

Super na tom je, že leta to nejde, protože to není možné kvůli telekomunikačnímu úřadu a další podobné výmluvy. A najednou to jde. Takže O2 porušuje nařízení telekomunikačního úřadu? A nebo z nás dělali leta voly? Taže ADSL od O2 už z principu NIKDY.

WII (18.1.2009 12:09:58)

OO celý ty roky tahá lidi za nos a neochotu něco měnit hází na údajný nesouhlas ČTÚ.

WII (18.1.2009 12:13:03)

Zájem nemám, když jsem sháněl připojení, tak byla 512 s 10 GB s linkou za cca litr a to bylo dost pro mě. Zainvestoval jsem do 5 GHz spoje a mam 3/2 Mbit za 400 Kč a naprostá spokojenost. Nehledě na příznivý upload (posílám často digifotky na kzhotovení) a cenu, nemůže OO nabídnout na 2 km od ústředny víc než 1,5 Mbit, holt úspory na drátech před pár lety se vyplatily

Anonym (19.1.2009 17:42:06)

Dle meho nazoru nahe ADSL s cenou pod 600kc s dph mesicne posle do kytek spoustu malych a nespolehlivych WiFi síti, ten kdo ma internet pouze na surfovani tomu to ej jedno ale kdo chce hrat hry, telefonovat apod. ten potrebuje stabilitu coz wifi nemuze v zadnem pripade nabidnout. Mozna bude nekdo namitat ze má 5Ghz apod ANO momentalne je 5Ghz v pohode ale za nejaky cas to dopadne jak s 2,4Ghz protoze ceny zarizeni jsou prakticky stejne. Sam pouzivam jak ADSL od CRA 8Mb tak i 5Ghz bezdratove pripojení, ovšem typu BOD-BOD (p2p) cca 24Mb, ovsem nahemu ADSL pod 600kc fandim, myslim ze konecne dobry internet za slusne penize.

Anonym (3.2.2009 20:12:18)

ty budeš dobrý kokot...600 je málo???ty vole za 600kč můžu mít 16gb net....

prduch (3.2.2009 20:08:26)

at si celou adsl strčí někam, dnes je toho na výběr habakuk a za lacinější peníz.O2 jsou stale nejdražší na trhu .at daj dolu ceny a budou mít příliv zájemců,ale s takovo cenou co opět nesmylsně natáhly můžou jít opět jako vždy do ..a jen debil si to pořídí.

Ralf (3.2.2009 21:06:18)

Osobně jsem o tom uvažoval, ale po zkušenostech jsem čekal levotu a O2 nezklamali. Na druhou stranu, po dnešní zkušenosti s jejich ne-podporou končím úplně, nemám čas ani nervy pořád řešit nějaké problémy...