Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Windows 7 (Beta 1) ke stažení. Vypustil je sám Microsoft?

Windows 7 (Beta 1) ke stažení. Vypustil je sám Microsoft?

Anonym (7.1.2009 00:10:00)

Nový operační systém od Microsoftu lze snadno stáhnout z webu a P2P sítí. Jak se tam ale dostal? Jestliže jej "potají" uvolnil sám Microsoft, šlo o skvělý reklamní tah.

Pepe (7.1.2009 07:22:35)

Mám Visty a fachají perfektně , ale na Sedmičky se opravdu těším :-)

maniak (7.1.2009 08:45:11)

mam visty ultimate a vubec s nima nejsem spokojenej mrkvosoft nas vsechny stejne dozene na linux...

Danek (7.1.2009 11:26:34)

Pouzivam MS Windows 7 a jsem naprosto spokojeny, rychlost, stabilita, taky mi to samo nainstalovalo ovladace, nemuzu si stezovat, doporucuji!!

--Kazan-- (7.1.2009 12:03:52)

Souhlasim s Dankem myslim ze odvedli dobrou praci byl sem zarytym zastancem xp ted mam 7 a uz je nedam pryc nejvic se mi libi ze hned po instalaci si to naslo samo ovladace k graf. k . zvuk. k. atd. mobil tiskarnu a fotak si to nahralo taky samo proste super. Jinak dneska ma vyjit oficialni zkusebni verze a k tomu ma byt i klic na zkusku nekdy do cervence ma platit tak uvidime :)

bzuk (7.1.2009 18:53:39)

a kterou verzi máte? nebo odkud? všude píšou že je to jen upravená Vista co jede rychleji.

--Kazan-- (7.1.2009 20:49:44)

Je to proste novej windows zalozenej na nakem novem jadre nevim o co jde ale 100% to neni upravena vista je to uplne jiny rychy stabilni atd. je to windows 7 build 7000 je to vsude na p2p sitich :)

Ralph (8.1.2009 10:27:37)

Souhlasim.. Je to opravu povedene.. To snad ani neni windows :-)

juress (9.1.2009 16:24:47)

Není to žádné nové jádro, je to jádro převzané z Vist (6.0) a vylepšené, došpelené, dodělané. Není to nic jiného než pořádně dotažené Visty.

Anonym (11.1.2009 09:06:12)

Prostě Visty v podobě v jaké měly být dávno ...

Hexman (8.1.2009 15:09:45)

Je to perfektni system kdyz ho porovam s vistou. Bohuzel jsem nespokojen s tim, ze nema ovladac na mou sitovku, nejakou chvili (1-2hod) me tim padem trvalo nez jsem se dostal k internetu. A dalsim velkym nedostatkem je virtualni mechanika. Deamon Tools, Nero, UltraISO, a dalsi me nesly. Zatim jediny program ktery funguje je PowerISO. S rychlosti systemu jsem spokojen. Otazka jak se bude chovat za urcitou dobu. Pouzival jsem pre-betu. Na betu samotnou se vrhnu pozdeji.

jure (7.1.2009 11:07:32)

nebude me muset presvedcovat nic, W7 bude jasna volba - proc pouzivat Visty, kdyz mame vylepsene Visty?

Tinker (7.1.2009 16:08:57)

Zajímavý, ale radši zůstanu u tučňáka :)

Kyryas (7.1.2009 16:32:12)

Windows 7 využívám nějaký čas, vedle Xp, Visty jsem zavrhl. Musím hlásit chválu, především ohledně rychlosti a příjemného designu, podobného Vistám, ale vypracovaného. Vzhledem k tomu, že mám počítač 1,14GHz s nVidia GeForce FX 5600, vmímám rychlsot zásadně. Windows 7 sestavení 7000 mám rychlejší, než Xp, čímž zmizel poslední problém, proč na něj něpřejít. Těším se na finální verzi.. :)

Cyl (7.1.2009 17:02:25)

Již jsem měl tu čest s win7 pracovat, jeden znamý "blázen" si je nainstaloval přimo jako vychozi system(tedy přesně naopak než pišete), ja sam planuji se s nimi vice seznamit e virtualu. Prace s nimi je velmi přijemna, okna konečně pusobi jednolitě, nejsou narušovana tou ohyzdnou modrou lištou nastrčenou do okna ve win vista. Ačkoli tim padem se některa nastaveni nachazeji za trošku vice kliknutimi. Controlní panel je jednodušší než dříve, UAC perfektně zkorigovan. Windows media player 12 je po strance ovladani užasny, ty odvary mplayeru začinaji ztracet vyznam. System sam řekne co chce, sam to najde. Jednoduche až hanba, skoro mi to přijde že vista byla zaměrně tak "nepovedena" aby win7 ještě vice zaujaly. Pro ty co tvoří opravdovy trh s OS, tedy pro ty co nepatří mezi geeky, ale i pro jine zaručeně trhak. Přijemny, svižny, skvěle vypadajici OS. Prostě to co chce naprosta většina lidi kteří maji na praci i jine věci než jen "skládani" OS.

Kolemjdouci (7.1.2009 21:24:30)

Jenom by mne zajimalo, kolik ze to zas bude verzi..., a jak se zase od sebe budou lisit. Proc udelat jeden system poradne, kdyz to muzu rozkouskovat na 10 zmetku... Starter, Basic, Home, Ultra, Hyper, Super, Duper.....?

(7.1.2009 21:53:24)

Steve Ballmer se zcvoknul a volně ke stažení bude i ofiko verze pod licencí GNU/GPL.

Anonym (11.1.2009 08:32:06)

:) To by nebylo špatné :D

Radkus (10.1.2009 10:53:47)

No ja bych se nad skvelosti novych widli moc nerozplyval, jak znam microsoft, tak to do finalni verze jeste stihne poradne zmrsit. No ale k otazce co me muze presvedcit k prechodu na win7? Pouze to ze budou ovladace z XP na 100% kompatibilni i na tech novych widlich, ale jelikoz to se nikdy nestane, tak si myslim ze mi ty XPecka vydrzi jeste spoustu let.

Anonym (11.1.2009 08:31:38)

Spíš než na kompatibilitu s XP bych sázel na kompatibilitu s Vistami ..

Pavel (11.1.2009 14:40:43)

Přes program Driver Genius Professional jsem si zazálohoval všechny ovladače z Vist a po nainstalování Windows 7 jsem jim tyto podstrčil. Sedmičky to sežraly bez nejmenšího zaváhání.

Lucka (22.5.2010 16:28:01)

mas prosim te klic k programu driver genius professional,byla bych ti vdecna Lucka pis na email Lillykx@seznam.cz

Jenda (10.1.2009 20:31:00)

Používam linux, v dualbootu mam i XP, do kterých se občas přepnu když si chci zahrát apod. Vzheldem k tomu, že XP zvládájí vše, co po nich chci a to i kdyby jsem je používal jako hlavni OS, tak o Win7 nepřemýšlím, klidně bych je používal, mam staženou betu a je to super, běží mi na virtuální mašině.. Ale mě by byla závěrečná verze zbytečná, třeba za pár let až budou všude kolem nás (o Win 7 si myslim, že fakt je možné, že nahradí XP) tak zase příjde kamarád s tim, že jeho známý má multilicenci jestli nemam zájem. Takto jsem přišel i k XPčkám.

Anonym (11.1.2009 08:41:33)

Wista 7 ? .... Nejhorší je , že se tváří strašně zjednodušeně . Po chvíli ani není co měnit . Ne že by to bylo špatně ,ale u windows je to víc než podezřelé . Zatím zkolabovaly jen jednou - hned při prvním pokusu o změnu vzhledu a vzaly ssebou celý profil (po restartu najednou nebyly práva k ničemu ačkoli to byl admin účet ) . Po vytvoření dalšího admin profilu OK . Ještě kdyby detekovaly externí disk (Firewire) na kterém mám zálohu a byl bych spokojen .

Anonym (11.1.2009 10:02:29)

Asi nejlepší shrnutí informací o Windows 7 na českém netu . Článek se vážně povedl .

Hurikan (12.1.2009 21:23:03)

Ja pouzivam Win 7 asi 3 tydny dostal jsem ji jako jeden z mala prvnich na světe, jelikoz microsoftu uniklo beta verze o neco driv :) Prvni dojmy byly smisene ale vsechny ovladace jsou kompabitilní , hry fungujou vsechny ale musite to umet spravne naisntalovat a nastavit aby to bylo kompabitilni. Pokud mate nejaky problem se Win 7 muzete napsat na ICQ: 398290242

Anonym (12.1.2009 22:02:04)

Pokud to má opravdu jádro Vist, bylo by od MS fér nabídnout nějakou tranzitní licenci, ne to dát za plnou cenu, minimálně jako omluvu uživatelům, že jim prodal za tolik peněz takovej šmejd. Pokud by něco takového udělal, zřejmě bych i o MS prohlásil, že šel do sebe:-)

Tomáš (13.1.2009 23:36:05)

Zlatý 98smičky a XPéčka......

FruFru (17.1.2009 13:21:42)

Tak jsem Win 7 vyzkoušel a moc se mi líbí,řekl bych že nahradí konečně Xpéčka.Co si budem povídat,pokrok jde dopředu a XP se nedá donekonečna záplatovat,myslím ,že už je na čase změna.Jinak jsem měl pouze problém rozběhnout virtuální mechaniku-zkoušel jsem asi 3 programy a nechtělo mi to připojit obraz,tak jsem dal na radu a dal jsem si tam UltraIso a už to jde v pohodě.Funguje i řada používaných programů:Skype,Firefox,ICQ,NOD,Aschampoo Burning,Everest.Co bylo příjemné,byla instalace ovladačů,všechny to samo nainstalovalo,dokonce i DVB-TV Kartu od Averu!Hru jsem zkoušel zatím jen jednu-Crysis a bez problémů.První dojmy jsou tedy pozitivní,na to ,že je to teprve Beta verze,tak je to skvělé!

Xspy (17.1.2009 13:44:21)

:/ Co se mi zatím nelíbí , je že když windows HW nerozpozná je docela problém mu jej vnutit :( .. našel někdo už onu zázračnou položku "Kašli na automatiku a instaluj co ti dávám !? "

anonym (25.1.2009 22:02:38)

ahoj chtel jsem se zeptat ten windous 7 je v cestine?

Ondrej (7.2.2009 18:51:56)

Ach jo. Kdyby se autor vic zajimal o informacni technologie, tak by zjistil, ze MS uvolnil betaverzi W7 uz pred vice nez 14ti dny a byly ke stazeni na oficialnich strankach MS. K W7 - myslim si, ze by bylo od MS minimalne slusne, kdyby W7 dal zdarma lidem, kteri utratili (zbytecne) penize za Visty.

Ondrej (7.2.2009 18:53:59)

Omluva autorovi, teprve ted jsem si vsiml data vydani, takze prvni odstavec beru zpet....