Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Wifi a přijem

Wifi a přijem

Josef (27.1.2009 17:04:29)

Ahoj, mam wifi internet a proste mi to nejede firma ktera mi to opravuje tak nemuže najit chybu jiny internet tu nejde. myslím to muže byt i v kablu mam daleko antenu asi přes 20m jiny tvrdí že to nevadí signal vykazuje že je dobry nebo jak se branit proti když je vícej ušastniku na internetě v obci . děkuji Jozka41

Petr (28.1.2009 09:28:53)

Chtělo by to napsat více informací, třeba vzdálenost od vysílače poskytovatele, objednanou rychlost internetu a jakou rychlostí to jede reálně a hlavně název firmy co u Vás poskytuje internet, třeba je vás nespokojených více.

josef (28.1.2009 21:40:22)

Zdravím firma pan Trnavsky Valašske Klobouky Je poskytovatel Nespokojenych lidi se taky najdou . Co mam sousedy tak jim to prej jede nechci se tlačit do a přesvedčit . Těm co to nejde to svadi na stromy chalupy a že nemaji viditelnost ale ja ji mám vše nejde zjistit. Vzdalenost asi 1km k vysílači, rychlost 1 M bit. Realná rychlost připojení 844,22K bit/s rychlost stahovani dat 105,6 K bit/s. Ale přjdu po druhe jetam jenom rychlost menší třeba 128 K bit /s nebo žadná prosté to nejede. Mam počitač intel Celerom 2,4 khz u počitače mam adapter k Wifi a anténe je kabel 24m nevim co by vas mohlo ješte zajimat internet proste jede aj nejede. Rad bych muže to vadit ten kabel když je 20m k antené děkuji jozka41

Anonym (29.1.2009 08:33:55)

100% je to Vf kabelem od anteny, ale tohle by měl řešit poskytovatel a pokud to neřeší tak odejít třeba na 4G nebo 3G od 02 sice rychlosti na blba cena taky, ale funguje to když si to zapojíš přes asus wl500g. zdravim

Josef (29.1.2009 16:28:40)

Nevím co to znamena 4G nebo3G od 02 jestli pevna linka ta nam tady nejde protože jsme daleko od ustředny . Asus wI500g . pasuje na wifi nebo jaky vtom rozdil mužebyt i jiny jsem trochu laik potřebuji víc poradit. Poskytovatel už ke mne chodí dva roky a pořad nic jinu možnost neman dekuji moc za ochotu Jozka41. .zdravím.

Balík Alík (5.2.2009 20:31:09)

Proč prostě nepřejdeš ke konkurenci? Dyď v Kloboukách je minimálně dalších 5 poskytovatelů internetu přes wi-fi. :-D Zjisti si, kdo je nejvíce vychvalovaný a jdi k nim. :-D

Josef (5.2.2009 21:14:03)

Prostě mam smulu bydlim na blbem míste kde konkurence proste neni proste tu mame jednoho poskytovatele wifi pevná linka tu taky nejde snad mi nekdo poradí dik jozka41

EL (6.2.2009 01:10:07)

Ještě ,jakou máš anténu ? se sítem , nebo nějakou jinou ?

Josef (6.2.2009 17:51:22)

antena se jmenuju Straight -GWP 207 napají ji Straight PSW 205 pasuji ksobe tyto dva přístroje mezi těmito přístroji je 26m kablu antena je nasmerovana na satelit nalouce vzdalena 1km ktera chytá signal od ustředny nebo tak nejak je možne kdyby jste mi posilali vaše spravy na email zajima mne to dekuji

(6.2.2009 20:42:27)

To jsou mi ale věci, ten tvůj HW, ten teda neznám. Ale k té délce antény, čím méně znamená tím více. Když jsem ukončoval své Wi-Fi připojení s Asusem WL500g a obyčejnou anténou yagi bez plechovky, tak jsem to měl 2km k připojovacímu bodu a výkon ASUSu jsem ještě mohl tlumit na polovic. Taky jsem měl problémy, ale ty nebyly nikdy u mě ani v mém připojení na připojovací bod, ale vždy až dál v síti bezdrátového poskytovatele. Moje rada zní - pozvi si k sobě někoho, kdo tomu trochu rozumí, a ten někdo Ti to na místě zanalizuje. Pokud si nepingne na ten tvůj nejbližší připojovací bod, je chyba nejspíš u Tebe nebo v tom 20m káblíku, v opačném případě je chyba u poskytovatele a dal bych mu ADIOS. Pokud jseš na kopci s pěkným výhledem, alternativ máš možná víc, než si myslíš ...

BalíkAlík (6.2.2009 12:09:39)

Tak napiš kde přesně v Kloboukách bydlíš a já ti řeknu jaké máš možností. Pochybuju, že jen jeden poskytovatel je u tebe v dosahu.

Josef (6.2.2009 17:36:52)

Zdravím Ja jsem nepsal že jsem klobučan ale že mam poskytovatele z klobouk misto se nachazí Svatý Štepán tady je to zkutečně špatné

Alík Balík (7.2.2009 18:38:06)

Aj. Tak Svatý štěpán je fakt pěkně v pr... co se týká poskytovatelů internetu. Ale jak tady čtu tvůj příspěvek níže, tak pokud tam máš opravdu 26m kabelu a nemáš tam to trafo aspoň na 16V tak se ani nedivím, že ti to blbne. Původní 12V trafo je vhodné tak do 15m maximálně do 17m. Ale ne na 26m. Mrkni jaká je na tom trafu voltáž. Kolik V a kolik mA (A). Teď jsem napojoval jednoho 1,5km daleko a má super spojení, reálně mu to stahuje 10MBit/s a má tam od toho napájení 15m a k počítači má dalších 10m a vím, že pokud mu to zařízení nezhoří, tak k němu už nikdy nebudu muset jet. Ale taky jsem ho napojil v 5GHz a vyšlo ho to na 2500,-

klobucan (5.2.2009 20:22:24)

nazdar.. taky sem z klobouk :) to bude asi tim ze to ma nastaveny pro vetsinu lidi na 256k a nektere male vyjimky maji megabit, tim to zacina a konci.. i kdyby bylo kabelu metr nic to neresi

EL (29.1.2009 22:11:31)

délka kabelu , nedoporučuje se víc jak 9m 20m je moc . doporučuji dát wifi modem k anténě do vodotěsné krabice ,napájení je možné po LAN .délka LAN-ky je standartně do 100m.

Josef (30.1.2009 16:08:06)

k tomu kablu známý mi řikal že neni kabl jako kabl že mam ethernetový babel ten muže být i 100m i když se v kabloch nevyznam ješte jednou mam počitač obyvaku vedle ného je adapter z STRAIGHT PSW -205a pak je 26m kabl ktery jde k anteně na střechu je to tak spravné pokud by opravdu byl ethernetovy 26m děkuji Jožk41

EL (6.2.2009 01:05:32)

Samozřejmě , od antény jde vysokofrekvenční kabel a musí být co nejkvalitnější,třeba RG 58 A/U což je nejlevnější,ale funguje jen asi do 5-ti metrů a to ještě s kvalitní anténou . Osobně doporučuji značku Belden. U lan kabelu od wifi modemu (routru) do PC tzn. k síťové kertě,tam to je celkem jedno,i když i ten je inpedančně závislý i ten může odejít. PC potom hlásí nepřipojeno.

petr (7.2.2009 11:26:23)

Pokud mas mezi antenou a AP(wifi zarizenim) 26 metru dlouhy kabel tak se neni cemu divit. Na teto delce je uz znacny utlum. Jedine reseni je dat AP na strechu hned vedle anteny do krabice a spojit to co nejkratsim kabelem. Potom natahnes UTP kabel k pocitaci a vsechno ti pojede bez problemu

josef (1.2.2009 19:34:34)

ethernetovy kabel je možne od anteny 100m bez modemu

Vesničan. (6.2.2009 01:48:42)

Pošli svoje spoluobčany na dovolenou k moři a buteš spokojenej uvidíš.

Josef (6.2.2009 17:27:59)

zdravím jak mi pak vysvetlite že sousedovi to jede a bez broblemu když jsem tam byl tak jsem nechapal . Když jsem tam donesl počitač taky to jelo S pozdravem

HonzaH (8.2.2009 10:14:15)

Jožko pro mě je vůbec záhada, jak se může někdo s 26m kabelem mezi anténou a AP pokoušet něco zprovoznit ?! To jsem fakt ještě neviděl ! Jak je zde psáno x-krák - dej AP vodotěsně k anténě a napájej ho přes LAN. Měj rovněž na paměti bezpečnostní aspekty (možný úder blesku, vzdálenost LANky od silových kabelů, v létě přehřívání AP v nevětrané krabici, srážení a odtok vody z krabice . . )