Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Za nelegální software průměrná pokuta 240 tisíc

Za nelegální software průměrná pokuta 240 tisíc

Anonym (23.2.2009 00:00:00)

A další novinky uplynulých dní: Microsoft do netbooků „nalepí“ své Office 2007 ― Nova Sport je v HD v sítích 802.cz a O2 ― a více...

Monty (23.2.2009 01:24:38)

Asi nejelpší věc, co mohl Microsoft udělat. Ať si uživatelé naporoučejí, co chtějí. Já jsem také dal něco málo tipů (např. návrh, aby se daly vytisknout poznámkové/lepící papírky na plochu bez nutnosti překopírování obsahu jinam)

davidek (23.2.2009 13:37:51)

preju microsoftu, aby byly win 7 stejnej shit jako win milenium a vista, aby si vsichni nainstalovali linux a microsoft se konecne chytil za nos a udelal neco aspon trochu lepsiho. A pritom aby nemusel krast od maca nebo z linuxu ci bsd, kdyz uz za to chce tak nehorazny prachy. A preju taky redakci, aby se ji podarilo nekdy napsat k clankum typu "viry nici uzivatele" i dodatek "linuxovi uzivatele jsou mimo nebezpeci". Protoze si ovsem o jeji korumpovatelnosti ze strany microchcoftu myslim sve, neocekavam v nejblizsi dobe zadny nadhled.

Xspy (23.2.2009 16:39:57)

Windows 7 zatím vypadá použitelně a Flame na téma linux nemá při 0,7procentním zastoupení na desktopech žádnou šanci ,

Anonym (23.2.2009 17:12:53)

To je právě chyba... a když budeme jen mlčet o tom, že linux je asi milionstotisíckrát lepší jak nějaké mrkvosofty, tak holt to číslo moc rychle nahoru nepude.

Anonym (23.2.2009 18:11:11)

Linuxoví uživatelé jsou před viry v bezpečí právě kvůli tomu 0,7% zastoupení mezi počítači - nikomu to totiž kvůli tak malé cílové skupině nestojí za to. Kdyby byl linux populárnější určitě by se objevily taky. Takže buďte rádi, že je skoro nikdo nepoužívá.

intel810 (27.2.2009 12:41:43)

Jsi vedle jak ta jedle, když vezmeš v potaz, že cca 50 % sevrů jede na NIX systému, tak je to asi velké lákadlo pro útok.

anonym (25.1.2011 20:09:14)

Ano, odborník se zase ozval. Vytvoř lepší systém jak Mrkvosoft a potom ej vědět :D

martasbncz (27.3.2009 12:27:06)

vzhledem k faktu,že těžko určíš v jakém gnu/linuxu daný uživatel pracuje a distribucí je opravdu mnoho,je velice těžké napsat script/vir ,který by byl schopen běžet doslova na čemkoli ..ale nech si to projít hlavou (odlišnost jader,použitých programů,rychlejší update/upgrade systému a především použitenost uživatelů těchto systémů)..hawk

petr (23.2.2009 18:26:49)

Když je linux milionkrát lepší než windows, proč ho lidi odmítají dokonce i zdarma ? Podle toho tu náhražku za OS považuje většina uživatelů za obyčejný shit. Kdyby to tak nebylo, tak by si to ti uživatelé nainstalovali.

Anonym (24.2.2009 16:18:51)

Typický čech promluvil :-D No.. aspoň jsi pobavil

babca (24.2.2009 18:50:47)

Takto se chová slušný uživatel win? A seš si jistej tím co říkáš? Je totiž rozdíl "odmítat linux" od "neodmítat windows, které jsem dostal s počítačem", a to první není ani zdaleka častější.

Zdenek (28.2.2009 08:28:54)

pro práci potřebujeme aplikace, kde je dokonce strop Internet Explorer 6. Prodej vstupenek pro 3 největší v ČR, práce pro oba hlavní mobilní operátory (a to nám dali notebooky s Wistou a museli jsme reinstalovat na XP), takových osvědčených aplikací je kvantum a jejich změna je 1 za stovky milionú, takže to nikdo neudělá 2 za dlouhou dobu času a během ní jsou za střídavou nefunkčnost vyhozeni manažeři, jenž to schválii. Chcete slyšet, že jsme ještě před 2 lety byli limitování SAPem na Acrobat 3.1, pak to nezobrazovalo češtinu a spoustu dalších znaků a to byl všude Acrobat 5-6.0 ? Prostě nejsou všichni přátelé neustálých novinek /ze mě se už stal po letech jejich nepřítel) a na spoustě PC světa (a že jsem ho viděl fakt dost) je WIN XP a všichni spokojeni. Zda legal či nelegal je jedno, ale i v chudých státech Jižní Ameriky jsem viděl na PC bednách legální štítky

Anonym (28.2.2009 10:04:52)

Stejně mám pocit, že linuxy tady byly mnoooooohem dříve než nějaké XP - tuším v roce 1994 - to většina z nás začínala zkoušet přecházet z DOSu na Win 3.1 ! Takže o linuxu jako novince tady psát je velmi slušně řečeno blbost. No a že štítky jsou i v jižní americe? Není to náhodou proto, že v éře XP v podstatě nešlo koupit značkový počítač bez windowsů ??! Jestli to nebude tím, že češi jsou zhnilí a neaktivní. Takdy se mezi ně řadím s myšlenkou "když něco funguje, tak toho nerypej a nedělej změny," ale doba jde tak nějak dopředu a zapškle lpět na skoro 10 let starém systému je nesprávné. Srovnejme třeba s auty, kde za posledních 10 let nebyl tak obrovský boom, jako mezi počítači a ruku na srdce - kdo z těch, kteří používají auto denně, ho má starší deseti let?

airlive (3.3.2009 18:34:16)

>> uff >> zase odborník

arne (25.2.2009 23:13:53)

No,nejsem sice milovníkem Microsoftu ale s tim linuxem bych byl hodně opatrnej,dal jsem ho na nějakej čas na NB,kterej používám minimálně(na cestách,v práci a doma mám klasiku) a že by to byl zas takovej zázrak,jak někteří jedinci píšou,tak to teda doopravdy ne,to radši těch pár korun za licenci zaplatim ,občas zanadávám ale pohodlí a jistota funkčnosti 99%programů maj taky svůj význam....m.j. domů jsem si koupil Vista 64bit a na rozdíl od různých nadávačů si myslím,že to je dost slušný a spolehlivý systém,jestli W7 budou ještě lepší,nebudou předražený(př. půjdou-li na ně za poplatek aktualizovat Visty) tak doopravdy už není co řešit....jo,m.j. dcera měla v nb předinstalovaný linux....formát disku a za 1800(bez dph) koupila WinXP.....to je asi vše a dealer MS doopravdy nejsem,jen mě deptají všichni ti zakřiknutí Linuxáci svejma neustálejma výpadama...

Anonym (26.2.2009 14:54:04)

On je to jaksi trošku paradox. Pokud budou mít lidé možnost volby a budou si moci svobodně zvolit, jaký OS se jim líbí a za který případně zaplatí, tak holt i ten linux půjde s kvalitou nahoru, protože ho bude mít víc lidí - nelze tady srovnávat něco co je zadarmo (a hledat na tom chyby) nebo za co zaplatíš (na české poměry) nemalé peníze a říkat, že "za ty prachy to ujde," byˇˇt to má chyb ještě víc a o dost podstatnějších. Prostě a jednoduše, dokud budou výrobci v naprosté většině cpát na nové počítače Windowsy, tak to bude dycky ten nejrozšířenější systém a bude nejlépe vylepšovaný a pojede na něm nejvíce programů. No a pokud někdo půl života funguje na Winech, tak se mu holt to prostředí linuxu nelíbí, protože na to prostě není zvyklý. V neposlední řadě - pojem "pár korun" je veeeeeeelmi relativní a český důchodce si pod tím představí od 5 řádů nižší částku, než český "poctivý" podnikatel.

Anonym (26.2.2009 17:23:36)

Nehledě na to, že windowsy samotné o sobě neumí vůbec nic. Musí se dokupovat spousta SW, který vyjde podstatně dráž, než nějaká licence na win. A taky, těch zmiňovaných "pár korun" se platí jinak z nejčetnější české mzdy (neplést s průměrem, průměr je nic nevypovídající číslo), než z firemního rozpočtu, kde ještě dostanete vráceno DPH !

Spacekarlos (25.3.2009 18:39:39)

No tak lidi, nebuďte na sebe jak psi. To snad každý ví, že Windows je čím dál tím víc dokonalejší zmetek ! Za těch 10 let co mám okna stále něco opravuji, řeším, inst. a deinstaluji, zjišťuji příčiny a možná nastavení a neustále reinstalace windows. V podstatě kradou čas, po který bych mohl normálně pracovat. V podstatě se ty okna dovedou zkuřvit s kdejakým programem. Dokonce i samy se sebou. Příklad: Aplikace IEXPLORE způsobila neplatnost stránky v modulu KERNEL32.DLL na adrese 0177:bff87eb5. Jak je to možné, že se dva programy takle nesnesou. Jak to tedy ten "brejloun" testoval ? Jsem jen obyčejný uživatel a nemám tolik času si stím hrát. Navíc když zavřu okno IE, tak po dobu asi 30 sekund nejdou otevřít ovládací panely. Pro zasmání: Víte, že mám doma dvoje Windows ?! Jedny dvojdílné a jedny trojdílné :D.