Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v únoru 2009

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v únoru 2009

Anonym (9.3.2009 00:05:00)

Kabelový internet výrazně zvýšil svůj odstup odstup od DSL. Průměrné rychlosti kabelového internetu překročily 6 Mbit/s, optické přípojky překročily 11 Mbit/s. Uživatelé DSL mají nadále v průměru vyšší rychlosti než zákazníci WiFi sítí.

haf (9.3.2009 14:37:17)

Když se na to dívám, tak všem to jede poloviční než je deklarovaná. Tak to je 50 %, chtělo by to hromadnou žalobu , sám by člověk proti O2 a jinným nic nezmohl. Ale žaloba podaná milonem lidí a firem pak by se začali potit.

maximus (9.3.2009 15:39:59)

Nevím jak to má O2 ošetřeno ve smlouvě a obchodních podmínkách (internet od nich nevyužívám) ale myslím, že tohle je k ničemu. Pokud máš dostupné připojení přes kabelovku (UPC) tak mohu jen doporučit. Prošel jsem fázemi ADSL, Wi-Fi, optika... a zůstal jsem u internetu od UPC, sice je dražší než optika, jenže u optiky tu byly časté výpadky a rychlost taky úplně jiná než slibovaná. UPC má skutečnou rychlost v rozmezí max 5% od udávané a výpadek jsem už dva roky nezažil, teď si jen nechám snížit tarif na 10M, tak jsem zvědavý, že všechno proběhne OK. Jednou jsem s nimi měl nějaké nesrovnalosti ohledně plateb, sice se všechno vyřešilo, ale v tomhle ohledu je tam docela chaos...

maximus (9.3.2009 15:41:11)

Ještě jsem zapomněl napsat že UPC nemá žádnou agregaci, linka je jen 4U :)

Honza (9.3.2009 15:46:13)

garance samozrejme u ADSL ani u jineho kabeloveho ISP nejsou zadne (co byste taky za ty min nez 2 tisice chteli). Ta pohadka o tom, ze UPC nema agregaci a ze ma nekdo u UPC vyhrazenou linku je vazne supr :)))

polarbear (10.3.2009 00:50:28)

U UPC je rychlost garantovaná +-10-15% v rámci sítě UPC. Za tyhle ceny jde opravdu těžko garantovat 10 a víc Mbit. A agregace žádná uplatňovaná neni, pakliže v lokalitě je vše ok, tak budeš mít v rámci sítě danou rychlost.

Luke (10.3.2009 20:18:50)

Co ja bych za to dal, mit alespon polovicni rychlost toho co si platim. Mam O2 8Mbit, max. namerene mam 1,2 Mbit, dneska jsem v rozmezi od 100 kbit do 800 a to je o nervy...

Lubomir Dohnal (10.3.2009 20:35:18)

Znám ve svém okolí tak 10 lidí co mají net od o2 a všichni včetně mě max. spokojeni. z těch 8mbit to nikomu nejde pod 6mbit, mě to běží furt 6,5mbit Bez výpadků, piing skvělý, prostě naprostá spokojenost

PitBull (12.3.2009 23:32:56)

PitBull (12.3.2009 23:35:24)

ja bohuzel tak spokojen nejsem,namisto slibovanych 8Mb (kdy provoznich je cca 5,7-6,9M) jsem se nedostal nad 4,1MB. V routeru neni problem,dostupnost k ustredne je tez dobra propustnost je nejakych 11,5MB, a co se tyce agregace 1:50,tak pri mereni at uz rano nebo odpoledne se mi net pohybuje 3,8-4,1MB.

Ben (12.3.2009 10:11:30)

To jsou ale bláboly, rychlost u UPC je samozřejmě agregovaná. Kdyby tady Ti lidi co píšou, že není, byli aspoň lidi co tomu rozumí, ale buď jsou to obchodní prodejci UPC nebo tomu vůbec nerozumí. Agregace tam samozřejmě je, ale jiná než ji známe s ADSL. Jde o to, že plnou kapacitu řídícího routeru v jedné lokalitě vždy sdílí několik set zákazníků najednou, proto také ve špiččce dochází k poklesu rychlosti připojení jen třeba na 2Mb/s, viz. zkušenosti uživatelů s UPC v diskuzích jinde. Záleží jen na tom, kolik uživatelů a kolik stahovačů sdílí v dané lokalitě jeden řídící router.Kdyby měla být rychlost garantovaná, je to samozřejmě o jiných penězích.

Pete (10.3.2009 08:36:25)

Já vím, že ti kdo využívají služeb jiného ISP tomu odmítají uvěřit :) ale UPC opravdu agregaci nepoužívá. Rychlost je taky docela blízko té papírové a já sám mám občas i o něco málo vyšší, ale to bude záviset hlavně na vytíženosti lokality. Zeptat se můžeš přímo na http://www.upc.cz/kontakt

JirkaV (10.3.2009 10:46:31)

Můžu potvrdit,že např. Pha Jižní Město má poměrně kvalitní net od UPC. To ,že kabelovky mají ze všech operátorů nejlepší technologické podmínky je všeobecně známo.Pokud mají kvalitní distribuci a správu routingu,nikdo je nemůže ta trhu porazit. Ále Pha není ČR a řídce osídlené lokality jsou od této technolgie úplně odstřiženy. Dnes je to spíš obchodní válka xDSL verus Wifi.

Anonym (11.3.2009 07:03:17)

Ti co tady doporučujou a potvrzujou, jak je UPC kvalitní by neměli čerpat dojmy jen z nějakých myšlenek a hvězdného prachu, ale měli by si na týden k tomu UPC sednout, aby pochopili, že na tyhle lživé a naivní kecy tady není nikdo zvědavý. Stačí si všimnout, že nejpomalejší tarif, který ted UPC nabízí je 10 mbps, zdůraznuju nejpomalejší, takže kdyby měli všichni ten nejpomalejší, tak kde se bere zveřejněná průměrná rychlost 6 mega, když je to tak kvalitní?! Takže když papírová 25 Mbps linka běží reálných 6 mega by se ještě dalo přežít, ale že tam bývá ve špičce ztrátovost na spojeních okolo 60% už se přežít nedá, protože i mimo špičku není ta ztráta pod 15% a to i kdejaká vesnická wifina za 99 korun měsíčně takovou ztrátu nemá !!! Je mi líto lidí, kteří žijou v přesvědčení, že UPC agregaci nepoužívá, ale jen hloupí tomu můžou uvěřit, protože jestli má UPC nějakých 300 000 zákazníků, tak bych chtěl vidět tu jejich linku do internetu - resp. několik linek, aby každému zajistili neagregovaných 10 mega - 3 Tbps ( 3000 Gbps) okruhy nejsou ani na evropské páteři !!!

Al (11.3.2009 14:10:09)

Já od začátku března stahuju z netu o dost rychleji než dříve. Když hodím do fronty 3 nebo 4 DVD z rapidu tak to ukazuje cca 1,3-1,5 MB/s. Ale je pravda, že když si pustím sport na netu tak v únoru mi to běhalo celkem v pohodě, ale teď se to většinou dost trhá a pořád dohrává :-/

Al (11.3.2009 14:11:07)

Lokalita Praha 8

Anonym (11.3.2009 16:18:12)

Je to přesně tak. Když dám 10 stahování najednou, tak mi to taky stahuje dohromady 2,5 MB/s, ale co z toho, když přes to skoro nejde ani skype nebo koukat na čt24 live :-( Znáte někdo typičtější projev agreage? Já tedy ne a vážně je nutno dát zapravdu, že UPC agreguje !

filip (25.3.2009 20:43:44)

tak jestli ti to stahuje 2,5MB/s, tak to mas opravdu supr,pokud nemas 25Mb net. pokud je to 2,5Mb/s tak je to na prd:D

Fang (11.3.2009 19:36:37)

Problem PL je vetsinou na last mile. Hadam ze vetina kabelovy site jede na DOCSIS 2.0 tak ze staci aby se selo par tahacu a jde to do haje. Sam to muzu potvrdit kdyz z optiky trasuju kamarada na UPC tak az na predposledni skok mam latenci stejnou (-+ 3 ms) a posledni skok (skrze kabelovy rozvod) mam najednou prumernou latenci 12 a vic ms.

Anonym (11.3.2009 21:46:24)

A třeba já měřím, jak měřím, tak PL je nejvíc na posledních dvou hopech v síti UPC před NIXem. Last mile v pohodě, routy do prahy ještě taky snesitelné, ale poslední dva hopy dohromady zrovna teď 54 % ztráta.

Anonym (11.3.2009 21:54:55)

Jo, ještě bych upřesnil, že to neměřím obyčejným průchozím pingem, který oni mají prioritizovaný a který se v žádném případě nezahazuje jako ostatní pakety včetně TCP a UDP... Kupříkladu takový Ping Plotter ukáže na konkrétní místa, ikdyž zvolíte RAW - zahazujou co se dá, pacholci :-(

Anonym (12.3.2009 07:11:06)

No, to zní sice hezky, ale oni ty jejich aparátky na síti rozlišují, jestli jsou zdrojové pakety ze sítě UPC nebo odjinud, takže pokud je tvůj paket "cizí" nikdy zahozen nebude - tak nemáš možnost zjistit způsob jejich skryté agregace. A jak jsem řekl, průchozí ICMP pakety se nezahazují a je celkem jedno, jestli je ping 3 ms nebo 12 ms, podstatné je, že se na spojeních ztrácí ve špičce i 60% paketů. Pro méně vnímavé reději ještě jednou zopakuju, že průchozí ICMP pingy UPC nezahazuje (ani pokud pocházejí ze sítě UPC), takže obyčejným "ping www.dsl.cz" tento způsob agregace nezjistíte!!!

mz (12.3.2009 19:23:57)

Souhlasim ze UPC je jednim z tech kvalitnejsich isp, tedy urcite v ramci CR. Faktem ovsem je, ze v nekterych zemich je rychlost pripojeni (i pomer cena/vykon) pres kabel uz nekde jinde. 20 Mb/s se tomu sice uz trosku blizi ale presto... Tady je to taky o tom jestli je spotrebitel vubec v dosahu kabelu.

Anonym (13.3.2009 12:06:26)

Vážený pane, asi Vám uniklo, že i aDSL je lepší než nějaké UPC. Ano, pokud mám mít 25 Mbps a jede to jen 6 je ještě v poho, ale ta 60% ztráta na spojeních ve večerních hodinách už jaksi únosná není. Ano, průchozí ICMP pakety se nezahazují, takže sprosté "ping www.dsl.cz" ukáže, jak "kvalitní" máte připojení. Stejně tak prioritizace a nezahazování paketů na většinou měřičů rychlosti taky neukáže, jaký skutečný brak připojení od UPC je (ukáže rychlost blízkou papírové). Než sem napíšete takový nesmysl, stačí si proměřit pár údajů a najednou zjistíte, že chválit nelze - ba naopak ! Na druhou stranu, pro UPC dobře, že jsou lidi, co ani netuší za co platí...

jj (12.3.2009 15:48:13)

jasne za kolik nakupujou tak za tolik prodavaj a je to bez agragace meli by se jmenovat Robin HOOD s.r.o., kazdy provider agreguje kdyz koupi 10Mb za 300Kc a proda 10Mb jednomu zakaznikovi za 300Kc tak nic nevidela ale kdyz proda 10Mb dvema zak. po 300Kc tak to je jina a agregace je na svete, takze jde spis o to ze ti pustej vic treba 12Mb a po agregaci ti to chodi 10Mb a tarif mas taky 10Mb a myslis si ze jedes bez agregace, takovy byl aspon vyklad na jednom skoleni

KutmastaKurt (13.3.2009 12:38:37)

tak s tim si dovolim nesouhlasit, ja mam optiku od NETBOXU 16Mb, platim za nej podstatne min nez bych platil u UPC a v zivote se mi NESTALO ze by tam doslo k vypadku

Anonym (10.3.2009 07:35:00)

Není šance - je jasně uvedeno, že linka je negarantovaná, ale hlavně s agregací 1:50. Navíc je všeobecně známé, že měřáky trochu zkreslují - více měří ti, co mají s linkou problémy, ti, co jim linka jede dobře měří míň.

KutmastaKurt (12.3.2009 11:56:38)

a co takhle se vykaslat na aDSL a vzit si optiku, idealne s garantovanou rychlost? ;-) nevim jake mate tam poskytovatele, le treba v Brne vyjde 16Mb garantovanych po optice daleko levneji nez aDSL

alzbeta (24.3.2009 18:16:44)

Mám dotaz,platím si rychlost u ČRA 8MB,ale naměřená rychlost je 13MB.Nemůže stím být nějaký problém.Nebudou po mě chtít více peněz?Mám modem Sagem 840.Není problém v modemu??

arnost (25.3.2009 06:00:49)

alzbeto. urcite to reklamujte! mel jsem stejny problem na modemu siemenst A-100-I (nebo tak nejak, byl to super usb modem). jelo mi to 15megabajtu na gmdt a radiokomunykace po me pak chteli vic penazi ze mam spatny tarif. ted mam 8megabajtu s modemem edimax a rychlost zmerenou tady na dsl mam jen jeden mega :(

Fantozi (10.3.2009 21:50:19)

Ještě před měsícem mi to lítalo přes 5 MB (8 mbit o2 přes radiok.) To jak mi to chodí teď je k zbl.... Nevím proč ale adsl jde pěkně do kopru :( Jsem z Ceskych Budejk pro uplnost

Punkure (13.3.2009 01:40:03)

Mám optiku od Poruba.Net 10Mbit/s za 350/měsíc a naprostá spokojenost při zapnutém stahování, icq, skype atd. mi to jede 8,5Mbit/s a bez to pod 10,5Mbit/s nejde

tect (13.3.2009 11:39:03)

Presel jsem od O2 na kabel od UPC a zatim spokojenost. Predtim sem mel zdejsi wi-fi ale kvuli ruseni sla do haje jako asi vsude. Kamarad uz je pres kabel pripojeny 4 roky a taky si nestezuje. Ja jsem jako pako drzkoval u ADSL a ze mam UPC v baraku jsem ani nevedel :D