Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nabídka Internet Expres překvapila, ale zvýšení kvality ADSL nepřinese

Nabídka Internet Expres překvapila, ale zvýšení kvality ADSL nepřinese

DSL.cz (12.5.2004 12:00:00)

V minulých dnech začala reklamní kampaň Českého Telecomu na službu Internet Expres, jejíž rozpočet se pohybuje v řádu desítek milionů Kč. Je velmi dobře, že Český Telecom věnoval významnou část marketingového rozpočtu propagaci širokopásmového internetu. Včerejší tisková konference však přinesla špatnou zprávu. Největší problém českého ADSL v podobě kvality služby způsobené vysokou agregací se zatím neřeší.

Jiří Hrabovský (13.5.2004 01:18:06)

Já vidím zcela jiný scénář - za 1. den používání Internetu EXPRES přešvihnu 1G (budu jej přece využívat dle reklamní nabídky Telecomu = neomezeně) a po zbylých 6 dní v týdnu z toho budu mít velmi pomalý dial-up. Takže za ty prachy budu mít 4 dny v týdnu ADSL (s mizernou rychlostí vlivem agregace) a po zbytek měsíce budu mít hodně pomalý dial-up. Přesně tak to funguje u ADSL 512/128 bez omezení objemu přenesených dat, které mám momentálně od Nextry (chválabohu jen do konce června). Telecom jsou podvodníci!!! Už aby to tam někdo vystřílel !!!

y2k (13.5.2004 07:16:44)

Jj

lucka (13.5.2004 12:44:30)

kluci ja jsem to moc nepochopila tedy jsem presneji nepochopila jaky je ten limit od ktrereho se pocita to prekroceni 1G....prosim zkusite mi to vysvetlit?

Arnošt (13.5.2004 12:51:07)

Tý Lucko, taky jsem to nepochopil, ale jedna věc z toho čiší - oblbnout :-(

lucka (13.5.2004 19:43:01)

No tak to jsem tedy nakonec pochopila dobre ale nechtelo se mi tomu verit to je tedy neomezenost jako ..... a ted jsem videla dokonce uz i reklamu ktera byla celkem dobre udelana ale skutecnost je tedy opet jako u celeho ceskeho ADSL smutna....500 Mb hmm tak na to nemam ani moc slov nevim jestli si budu moct neco vubec stahnout kdyby jsem mela zapnuty internet cely tyden....kolik se tak prumerne muze natahat jen tim ze surfuji na internetu za tyden???

Miroslav Šilhavý (13.5.2004 19:44:33)

Surfováním? Cca 300 MB maximálně.

Petr Borecek (13.5.2004 20:00:39)

Ale samozrejme bez audia a videa na internetove TV ted dost zastoupene v Winamp zapomen. Ps: Jinak ted na http://64.156.25.86:8000/;stream.nsv vysilaji Love Hina s Anglickymi sub.A vubec jsem byl prekvapen obsahem Tv stanic Anime Filmy 3 -4 roky stare a podobne.

Anonym (13.5.2004 21:36:53)

512 ne 542

Pavel (13.5.2004 21:43:03)

Neříkej tu hovadiny a nebalamuť lidi. Běžným surfováním bez stahování dlouhých souborů se spotřebuje při rychlosti 512 okolo 100 MB denně.

Anonym (13.5.2004 21:46:42)

Ty balamutíš lidi. Rychlost na to nemá žádnej vliv. (pokuď není extra slowly)

Pavel (13.5.2004 22:11:18)

Jistěže má! Pokud navštěvuješ např. diskuzní servery kde je hodně objemných fotek. Ano, připouštím že asi vůbec nevíš o čem je řeč. Skutečně, pokud se surfováním rozumí čtení článků na seznamu a idnes a občas vyhledávání něčeho v Google, pak ano, může být 300 MB adekvátní hodnota. To se ale týká jen těch nejtotálnějších internetových analfabetů.

Washek (13.5.2004 23:41:38)

Aha, takze kdo si neprohlizi desitky mb fotek z posledni chlastacky napostovanyho do fora na hofylandu nebo podobne je totalni internetovy analfabet? Diskusni servery jsou preci od slova diskutovat, ne cumet na fotky ;-))

Jiri (13.5.2004 21:59:17)

Noo já myslím, že těch 300MB je celkem reálná hodnota za týden jen na surfování.... posledních 5 dní mám denní traffic okolo 50MB, a to sem připojenej 13-15 hodin... a k tomu myslím, že tak půlka toho je spotřebovaný na ty blbý speedmetry:))))

Miroslav Šilhavý (14.5.2004 08:00:20)

To by musel být ale surfer na plný úvazek ;-)))

lucka (13.5.2004 22:11:20)

takze potom v podstate zbyva ze si muzes stahnout za ten tedyn 200MB coz je trosku zalostne malo aby ti "zustala" rychlos 512/128 za kterou si platis??....to je zase jen vtip uricte a nebo uz je tahle repblika uplne cela zblaznena??? vzdyt se to ADSL vubec nezlepsuje spise si jen ted TELECOM zlepsuje jeste vice pozici na "svem" trhu.....HRUZAAAAAAAAAAAAAA

Anonym (13.5.2004 22:16:54)

já nevím, co to řešíte. Budou určitě lepší nabídky, během měsíce se uvidí.

lucka (13.5.2004 22:30:00)

za mesic se stane tak jen jedno velke prd a nebo spise se stano to ze nekdo prijde s necim a bud to bude zase bomba ktera nevybuchne a nebo to bude bomba a Telecom ji potom hned neak zneutralizuje svou nabidkou ktera se v podstate nebude moc lisit od toho co je ted......v telecomu jsou vychytrali cesti lide!!!!!!

Anonym (14.5.2004 06:54:07)

těmi nabídkami jsem myslel třeba nabídku Contactelu. Kdyby tam byly data nad limit alespoň po jednom Gigu, tak není co řešit. Je to momentálně nejlepší nabídka na trhu ADSL. mimochodem do 30i dnů se má telecom domluvit na propojení, takže ty nabídky jsou už na spadnutí.

B (14.5.2004 08:57:24)

Nevím jestli je nejlepší. Je možná nejlevnější, ale v současné době se někomu úpsat na 2 roky je šílenost ... co je na první pohled výhodné nemusí být vždy až tak pravda. Je potřeba také číst mezi řádky ...

Adin (13.5.2004 22:36:41)

Tak si poridte linku kde je povolen vetsi obem dat. Ja uz linku s FUP zazil a jak slysim tenhle nazev tak mi z toho naskakuje husi kuze. Internet Expres me prijde jako jen takova provokace, protoze za temer stejny peniz jsou na trhu lepsi sluzby.

lucka (13.5.2004 22:38:51)

Me jen nejvice stve to ze potom co jsem videla tu reklamu na EXPRES tak hodne lidi co stim nema zkusenosti a nerozumi tomu tak si ho poridi a TELECOM bude zase na koni to je na tom vse to nejsmutnejsi.....

Miroslav Šilhavý (14.5.2004 07:58:34)

Domnívám se, že většině lidí bez zkušeností bude ta linka vyhovovat. Uvidíme jak se to vyvine.

Keddie (17.5.2004 13:23:52)

No nevim. Me prijde, ze to je dost maly limit a tech 300 MB mi rozhodne neprijde jako maximum - ja treba "nasurfuji" denne klidne i pres 60 MB (a to se divam v podstate jen na par serveru a pri tom otevru nejaky ten screenshot ci fotku). A to nemluvim o tom, ze si ten clovek treba stahne ovladace (to mate tak ke 30 MB), pripadne (kdyz uz ma ten vysokorychlostni "neomezeny" internet) si stahne nejake to demo co ho zaujme (a hned je 150-500 MB doma). Ale je pravda, ze tezko soudit jak se to bude vyvijet v praxi.

Keddie (17.5.2004 13:29:34)

Pak je tu jeste otazka co udela s nenarocnym uzivatelem, kdyz bude ten rychly internet doma delsi dobu. Kdyz treba zjisti, ze se s nim da delat to ci tamto, stahnout tam ruzne zajimave veci. Proste kdyz budu predpokladat urcity vyvoj od nenarocneho/nezkuseneho uzivatele smerem k pokrocilemu a pripadne jeste dale... Ale to je tema na jinou diskusi :o)) ;o).

Miroslav Šilhavý (18.5.2004 08:45:37)

To co popisujete ale už není "základ", to, co dělá nejobyčejnější smrtelník, pro kterého 512/128 kbit je; to co popisujete je minimálně jeden krůček nad základem.

Keddie (18.5.2004 13:06:07)

Kdo je vlastne ten "nejobycejnejsi smrtelnik" a kdo uz ne? Myslite, ze (kazdy) nejobycejnejsi smrtelnik zakonite nehraje hry, ci si nevi, ze existuje neco jako drivery? Pripadne, ze nema jine zajmy, kde by se mohl uplatnin vyssi prenos dat (napr. fotografie - prohlizeni online galerii)? Je bezny uzivatel opravdu ten nejtupejsi tupoun bez jakychkoliv zajmu, o kterych by mohl cist ci je provozovat na netu? Znam par beznych uzivatelu, kteri sice opravdu nevi co jsou drivery a nevedi, ze lze stahnout dema a preci si myslim, ze by jejich provoz prevysoval limit dany Expressem. Myslim, ze IMHO se na neda aplikovat nejaka jednotna na "nejobycejnejsiho smrtelnika" :o).

Miroslav Šilhavý (18.5.2004 13:56:13)

Nj, ale ten "obyčejný smrtelník" si koupil nepřestupní jednopásmovou jízdenku na metro, ne abonenturu na lety Praha-Londýn. A i tak, dostane od ADSL daleko víc než od dialupu za mnohem nižší cenu, nemyslíte?

Keddie (18.5.2004 14:07:11)

Nemam rad prirovnani a tohle podle me dost kulha (na obe nohy) ;o). Souhlasim s tim, ze se nebude muset divat na hodinky, ale proste si nemyslim, ze by iE byl nejaka vyhra. A navic se obavam, ze to bude jen dalsi vec, ktera bude IMHO spise proti nejakemu vyvoji ADSL k lepsimu. A stale nevim, co si tedy predstavujete pod tym hypotetickym "obycejnym smrtelnikem". Je to podle vas uzivatel, ktery (kdyz to hodne prezenu) si petkrat denne otevre zpravodajstvi, stahne pet mailu, dvacet spamu a jde spat?

Miroslav Šilhavý (18.5.2004 14:13:05)

Podle mě je posun k lepšímu jakákoliv služba, která zaplní volné místo na trhu. Očividně Vy očekáváte nějaký šíleně progresivní zvrat; ale k němu nemá _NIKDO_ důvod!

Keddie (18.5.2004 14:49:53)

Ja neocekavam nejaky progresivni zvrat, je bych byl rad, pokud by se situace vyvijela tak, aby talcila na poskytovatele, aby se snazili zprovoznit neco sofistikovanejsiho nez dvoustavove FUP. Doufal jsem, ze se bude situace posouvat tak, ze by se objevilo neco co by vedlo k zlepseni ADSL a jeho reputace u lidi a tim i k jeho vetsimu rozsireni. A proste jsem zatim nenabyl dojmu, ze iE by bylo krokem spravnym smerem (spise naopak). Vim, ze k nejakemu (at uz progresivnimu ci pozvolnemu) nema zatim nikdo duvod a to je prave to, co me sere :o). Tot vse.

M (18.5.2004 18:30:49)

Problem je, ze za cenu te "jednopasmove" jizdenky lze tu abonenturu jinde mit (napr. Karneval, at zminim take jine ISP)...

Miroslav Šilhavý (19.5.2004 08:44:57)

Ano, ale ne na České aerolinie, ale na lokálku; a to je trochu rozdíl.

Prober (19.5.2004 12:06:40)

Ovčem v tomto případě je lokálka ČTc.

Keddie (18.5.2004 13:14:33)

Myslite, ze neni pravdepodobne, ze dany uzivatel, ktery treba ani nema predstavu o tom jak moc ma treba dane pouzivani netu (treba poslech online radia ci sledovani videi) presvihne data a bude se divit proc mu to jede tak pomalu? A kdyz se dozvi, ze presvihl nejaky limit (a pripadne, ze to neni spravne), tak se uskromni a bude to pouzivat na urovni dialupu. A zas nebude zadny tlak na to aby nekdo neco na ADSL delal a treba zavedl neco lepsiho a sofistikovanejsiho nez i vami ne zrovna kladne prijimane hrube (dalo by se rict dvoustavove: jedes/nejedes :o)) FUP.

wojta (17.5.2004 22:42:54)

To 'bez zkušeností' vypadá podivně. Lidé bez zkušeností stejně nemají ani doma počítač nebo tvrdí, že internet je blbost. V lepším případě jsou na dial-upu. Statistiky počítačové (natož internetové) gramotnosti jsou stále alarmující.

wojta (17.5.2004 22:44:15)

Nebo myslíte lidi bez špatných zkušeností se současným ADSL ?

Anonym (18.5.2004 13:00:37)

U mne je to 90MB dle statistik ciste WEB denne.

Miroslav Šilhavý (18.5.2004 13:54:27)

90x5 = 450 MB; tj. pro základní potřeby je 500 MB/pracovní týden asi zvoleno dobře.

Prober (18.5.2004 18:30:20)

Lidi, kdy už konečně přestanete rozpitvávat, co je a co není normální množství přenesených dat? Broadband a 90MB denně? Jistě někomu to stačí, někomu ne. Tenhle soud není na vás, ale na ISP. A ISP zase staví svou nabídku na poptávce uživatelů. Tyto diskuze jsou tak trochu mimo mísu....

Jiri (13.5.2004 13:01:02)

Se mrkni na http://www.telecom.cz/internetexpres/fair_user_policy.php tam je to vysvětlený.

Anonym (13.5.2004 15:42:43)

Co jsi na tom prosimtě nepochopila? U 512/128 to je tak, že pokud v týdnu stáhneš víc jak 500 MB, tak se ti rychlost sníží na polovinu, pokud dalších 500 MB, tak na 64/64 a takhle ti to pojede vždy do pátku toho týdne, v kterém jsi to překročila.Ikdyby jsi to (64/64) měla puštěný nonstop, tak už ti to nesníží a pojedeš s touto rychlostí do pátku. Od víkendu se ti to zase vynuluje a jedeš znovu.Čili se to počítá od soboty včetně do dalšího pátku včetně. U 1024/256 je to podobné, ale s tím, že se ty limity zvedají o 500 MB. Fakticky to znamená, že jakž takž se s tím expressem dá solidně pracovat, pokud se vejdeš do 4 Giga u té varianty 512/128 a do 8 Giga u 1024/256.

Petr Borecek (13.5.2004 19:55:42)

Jenom doplneni tu rychlost 542 / 256 /64 neber jako garant ale jako maximalni porad se jedna o agregovanou linku 1 : 50.

Robert (13.5.2004 19:42:03)

Řekl bych, že 1 GB přešvihnete už tím, že celý den hledáte všechny možné servery, kam byste tento svůj komentář umístil.

Draq (13.5.2004 19:49:05)

2 Robert: Myslím, že je to docela hloupá glosa

Masr (13.5.2004 07:35:31)

Opět se ukazuje monopol velké společnosti. A co ostatní operátoři co mohou asi dělat když nakupují od telecomu. Je to nespravedlivé a hnus. Zapoměli také udat, že se jedná o agregaci 1/50 ovšem bude velmi zajímavé jak stabilní bude toto připojení věřím, že jako telecom zase ukáží svoji pravou tvář a přesvědčí ostatní o tom že jejich agregace má určité přednosti a ostatním prodávají horší poměry agregace. Už by měli s tím monopolem naši poslanci něco udělat.

Jirka (13.5.2004 10:56:45)

Jak nejlépe ukázat ČTc, co si o této jejich nabídce (monopolním trusu) myslíme je, že ani o tomto trusu co upustilo ČTc nebudeme diskutovat. Jenom ztráta času a zbytečné nervi.

Smoke (13.5.2004 11:38:23)

to je vic nez jasne ze telecom nenabidne neomezeny prenos dat.Je moderni doba a my tady porad sockujeme s kazdym MB.

Arnošt (13.5.2004 12:12:51)

Nabídka shitcomu nepřekvapila, klasicky žádná muzika za hódně peněz. Podle mně chcou jen odlehčit základním službám adsl.

Anonym (13.5.2004 12:22:41)

Spis nabrat co nejvic lidi

Arnošt (13.5.2004 12:40:34)

Souhlas, jak sem psal jinde, je to tah na lámy.

Petr (13.5.2004 13:20:04)

Skoro lituju Eurotel, že to bude přeprodávat na svých prodejnách. Doposud byl Eurotel chápán hlavně sice jako dražší, ale kvalitní operátor. Pokud začnou opravdu přeprodávat tuto službu od ČTc asi se hodně změní.

GeorgeSK (13.5.2004 16:35:16)

Nechcem tu robit reklamu Slovak Telecomu, ale my máme NEOBMEDZENÝ internet 512/128 pri agregácii 1:40 za 890+699 zásuvlka=1,589- Sk, to je 1302 Kč, pri rýchlosti 256/64 dokonca 499 + 399 zásuvka=898,- Sk to je 736 Kč samozrejme bez volacie programu. Zatial mám ADSL od 3. 5. 2004 a žiadne spomalenie ani pri tej agregácii 1:40 zatiaľ neni citit - rýchlost neklesne pod 80% nominalnej rýchlosti, dokonca tu na www.dsl.cz mi niekedy nameria aj 564 kbit, teda viac, ko nominal, pri počiatku downloadu krátkodobo špička na 3-5 sekúnd aj 100 kB/s, t.j. 800 kbit/s. uvidíme pozdejšie, keď budú zaplnené agregačné body - v našom meste je zatial pomerne malo ADSL pripojok. A zatiaľ žiadne FUP (či presnejšie FUCK UP) nehrozí. Minulý, prvý, týždeň som stiahol asi 2,15 GB, bol deň, ked som mal 515 MB. Vypadá to tak, že je potreba sprivatizovat ČTc, lebo Slovak telecom už je v područí Deutsche Telecomu. Mimochodom, možno som idealista, ale pod FUP si predstavujem niečo také že ISP bude sledovať nielen objem, ale aj zaťaženosť linky. Napr, keď užívateľ len brousí po nete, tak ho nebudem obmedzovať, to isté pri e-maile. Podobne by som sa zachoval aj pri stahovačoch, ktorí nechcú za každú cenu za 1 deň stiahnuť celý hudobný archív, ale by aj oni učinili ústupok - obmedziť Kazza-u napr. na 128 kbit - 256 kbit, alebo by stahovali v noci alebo krátkodobo cez deň. Poriadok by som urobil s tými, ktorí chcú po celý deň i noc sťahovať plnou rýchlosťou - alebo im znížiť rýchlosť, alebo im ponúknuť vyšší program. FUP v podaní ČTc je poriadna blbosť. Lenže je asi jednoduchšie plošne obmedziť každého, ako sledovať individuálne charakter zaťaženia siete každého zákazníka.

mk_76 (25.5.2004 19:39:14)

Cital som tvoj prispevok a myslim si, ze telecom poskytuje na slovensku zrejme najkvalitnejsie sluzby - moze si to dovolit ved je predsa dominantny operator. ja pouzivam program nextra adslink basic (384Kbit flat) uz skoro pol roka, ale za posledne 3 mesiace sa dost kvalita sluzby zhorsila. cez pracovne dni hlavne poobede klesne realna rychlost niekedy aj na 5-10% maximalnej. pritom agregacia u tejto sluzby je 1:20. myslim si preto, ze na agregaciu, resp. udaj o agregacii na strankach providera sa neda velmi spoliehat. nemyslite si ze na slovensku je situacia nejak zvlast ruzova. a co sa tyka FUP, myslim si ze je to pekna buzeracia zakaznikov. ked chcem neobmedzeny a vysokorychlostny internet nech je teda neobmedzeny a vysokorychlostny celu dobu. ADSL je totiz primarne urcene na rozdiel od dial-upu na pocuvanie online radii, sledovanie online TV atd. FUP ho teda logicky na uroven dial-upu degraduje. ale to cesky aj slovensky telecom velmi dobre vie. chyba im iba jedna vec - poriadna konkurencia. keby prisla - pevne verim ze sa toho niekedy dozijem - hned by sme sa vsetci cudovali ako sa zrazu daju znizit ceny alebo odstranit smiesne male datove limity. ved 1GB limit mame preboha na GPRS, ktory je urceny na surfovanie, a ten rychlost 512Kbit/s (podobne ako ceske ADSL:) nedosahuje ani nahodou...

Bufet (13.5.2004 17:23:49)

Přesně tak, opět se neřeší to nejpodstatnější a to, že ADSL má být vysokorychlostní připojení po celou dobu a né jenom na pár okamžiků. V ČR nemůžeme ADSL alá CT za vysokorychlostní připojení vůbec nazývat, ale to je naše místní specialita, že ve světě běžná slova, u nás často znamenají něco jiného. Cena je momentálně oproti tomu co vůbec dostávám za produkt, resp. paskvil vedlejší.

Anonym (14.5.2004 00:40:54)

i jejich uveřejněné parametry jsou klamavé... http://www.telecom.cz/internetexpres/neomezena_data_skvele_ceny_volani.php hned v první tabulce je rozepsáno, jak dlouho trvá stažení různých objemů dat...nehledě na to, že ve všech případech se jako rychlost počítá s 64 KB/s...což je skutečné maximum linky 512, které naše ADSL nedosahuje ani dalece, je v případě filmu uvedeno, že je možné 1GB stáhnout za 4, respektive 2 hodiny...což ale není možné ani při dosažení maxima (64KB/s) linky... být prostředí a situace neznalým zájemcem o přechod z dialupu...opravdu bych si tuhle službu koupil...protože veškerá webová dokumentace obsahuje pouze jeden jediný malý odkázek na to nejduležitější...Fair Use Policy...

Jiri (14.5.2004 06:56:10)

http://ceskynet.aktualne.cz/index.html

B (14.5.2004 08:58:29)

Ano bude CDMA, ale Eurotel nepůjde proti ČTc a tudíž se dají očekávat ceny srovnatelné s ADSL a parametry tam jsou taky nejisté ... CDMA možná rozšíří pokrytí, ale to je všechno.

Johnny Štěpánek (15.5.2004 08:54:17)

Jakmile je tam Fair Use Policy, tak si myslím, že se to nevyplatí. Mě se to jednou aktivovalo a pak jsem se 3 týdny modlil, abych si vůbec byl schopen vybrat email. Bůh mě ale nevyslyšel, takže se mi to dařilo tak jednou za dva dny, a to ještě mezi 2. a 6. hodinou ranní. Jestli nejde o přepracovanou verzi tohoto, tak to bude asi úplně stejné.

Anonym (15.5.2004 09:36:50)

tak ty o tom nevíš nic. To je naprosto jiné FUP a u naprosto jiného ISP

(15.5.2004 12:43:34)

No doufejme ze ty 2/4GB prilaka nejake mene narocne uzivatele, a ze se "zredi" vice narocni. I kdyz u IOL to neni potreba, tak snad to dojde i k ostatnim.

Anonym (18.5.2004 00:00:52)

Hep. Nevite esli budou poskytovat i autorizovani dealeri Eurotelu? Docela bych rad vedel zda-li budou na mne lidi rvat nebo ne.

Anonym (18.5.2004 12:56:22)

Budou :)

Anonym (18.5.2004 12:58:54)

Fakticky? A nepletete si pojem znackova prodejna a autorizovany dealer? Jestli ne tak potes kokes...

Anonym (18.5.2004 13:10:18)

Je pravda ze to presne specifikovany neni... u znackove prodejny je to jasne, u autorizovaneho dealera nevim - i kdyz z definice byl mel dealer nabizet sluzby toho ci onoho operatora tak jako znackova prodejna... tezko rict... kazdopadne poohlednout se po jinem fleku muzes ;)

Karel (19.5.2004 14:32:53)

Je to shit!!! Jak vubec si muzou neco takoveho dovolovat!!! Kdyz chci vyskor. internet tak asi ne jen na web!! ne! Nebo si stahnu malej filmik dvd a papa ryclost muzu to rovnou vypnout a jit se pripojit dial-up! Za ty prachy!!!! Coze vobloz jako vzdy!

Miroslav Šilhavý (19.5.2004 14:34:36)

Mno "za ty prachy" byste si moc dialupu neužil...

Prober (19.5.2004 17:28:59)

Mno, a otázní zní - díky komu ????

Miroslav Šilhavý (19.5.2004 17:32:57)

To je zcela nepodstatné; to je prostě realita - současný stav.

M (19.5.2004 19:25:28)

Kdyz ve stredoveku upalovali "carodejnice" tak to byla taky realita... Nastesti se objevili jini lide nez Vy a dnes uz je diky tomu realita jinde...

Miroslav Šilhavý (19.5.2004 19:42:11)

;-) ano, ale pro to, aby se dál čarodějnice neupalovaly bylo jasné opodstatnění; jaké máte opodstatnění pro to, když chcete nižší cenu za nějakou službu?

Anonym (19.5.2004 19:48:12)

BOZE, kde se tohle rodi?! Vy mate asi vsechno dokonale, ze nemate potrebu si na neco stezovat, ze?

Miroslav Šilhavý (19.5.2004 19:52:19)

Něco jiného je stěžovat si (na cokoliv, včetně toho, že nemám na pořádnou linku) a něco úplně jiného je tu tvrdi a žít v přesvědčení, že mám jakýsi (třeba morální) nárok na to, aby to tak bylo.

Anonym (19.5.2004 19:54:10)

Nema cenu se dohadovat s nekym, kdo plete filosofii do diskuze o internetu...pane moralko... nazdar

Miroslav Šilhavý (19.5.2004 19:55:33)

Aha, a o čem se tu tedy bavíme? Příspěvků, které mají aspoň něco společného s realitou je tu jako šafránu.

Prober (19.5.2004 22:08:34)

Jedno se upřít nedá, ce se týče ceny, je ADSL nepřekonatelné. A nemělo by se ani zapomínat že na začátku roku došlo k 3násobnému navýšení rychlosti při zachování ceny, sice za daň zavedení limitů, FUP a QoSu. A naříkat na snížení rychlosti je zbytečné, každý z nás se k tomu DOBROVOLNĚ upsal ve smlouvě. Ani já z toho nejsem moc nadšen, ale ruku na srdce..... Takže pokud někdo z vás má možnost levnějšího připojení, ať to dá tady do placu, rád přejdu...

Pavouk (19.5.2004 18:29:57)

Osobne si myslim, ze to je nejlepsi nabidka Telecomu za posledni rok - a to vsichni vime, jaky nabidky Telecom ma, takze to "nejlepsi" berte prosim s rezervou :) Je to vhodny reseni pro lidi s dial-upem (jako ja :( ), kteri plati 1000Kc mesicne (jako ja...) za blbejch par hodin... aspon neco ...

B (20.5.2004 07:37:55)

Každý má možnost před podpisem Smlouvy prostudovat všechny materiály a pokud podepíšu něco bez garancí atd., pak je nemohu vyžadovat apod. Že by to bylo vše hodně podobné Kampeličkám? Všem bylo jasné, že jde o podvod, ale s chutí tam své korunky uložili a pak se divili, že nemají co chtěli a očekávali ... Cena může být vždy nižší, ale bohužel VO ceny ČTc jsou takové, že prostě nižší ceny neumožňují - ISP mají max. hrubou marži 10% a méně. Až tedy ČTc sníží svoje ceny (a pochybuji že má na svých VO cenách jen 10% marži :-)) ) pak pravděpodobně i ISP sníží ceny.