Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Microsoft zbrojí proti pirátským Windows XP

Microsoft zbrojí proti pirátským Windows XP

Anonym (30.3.2009 00:00:00)

A další novinky uplynulých dní: 802.tv nabízí nejvíce HD kanálů - Unie nebude pro odpojování pirátů z internetu - a více...

kesitnarfs (30.3.2009 07:03:21)

Prosím, bylo by možné vysvětlit obsah posledního odstavce? Děkuji...

neznalek (30.3.2009 11:30:53)

ses pirat ? .... tak te od internetu NEodpoji.....zatim

Petr Homoky (30.3.2009 22:36:19)

Já jsem proto, aby byli piráti odpojeni ze sítě. Pokud já mohu platit za vše a to za hudbu, hry i software, tak proč by nemohli ostatní? Je mi 17 a peněz na rozhazování moc nemám, ale pokud něco chci, tak musím umět za to zaplatit a ne to sprostě ukrást!

Da Vinci (30.3.2009 23:00:22)

Pokud opravdu píšeš pravdu a neplácáš jen tak, tak klobouk dolů před Tebou, jelikož by jsi patřil mezi malinkou skupinku....

Tom (25.4.2009 23:10:06)

Vubec bych se nebránil tomu kdyby windows vyšel na cédéčku za 50,- v nějakém časopisu s licencí pro domácnost. Je zajímavé, že filmové společnosti to už pochopily a vesele se to po pajdě prodává, nedávno jsem u nás doma napočítal asi 70 originálek s pohádkama, proč bych to stahoval a vypaloval, když mi to vylisovaný za pade vydrží déle? Teď je přesně ta doba vydat takhle třeba win xp, jenže to by nesměl bejt Microsoft nenažranej mamrd.

MEXX (31.3.2009 09:27:09)

Ahojky Péťo, mýslím že z penězma problém mít nebudeš, kolikpak Ti platí OSA nebo BSA za tyhle žvásty? Určitě máš vše legalní že? Tvoeje mladá také že?:-)))

Donk (31.3.2009 10:38:42)

Kdo nekrade, okrádá rodinu :))

Marley (31.3.2009 14:18:39)

kdybych měl do kompu narvat všechen legální software, který potřebuju začal bych přemýšlet nad tím jestli si koupím programy nebo prázdný pc a oboje by mi bylo na nic

Kakar (2.4.2009 23:12:03)

K životu potřebuješ jídlo, taky ho kradeš? Pořebuješ se obléct, kradeš? Potřebuješ auto, ukradneš ho? Budeš krást i benzín? Jednou se dostaneš do situace, kdy ostatní budou krást tobě, protože to potřebují. Pak můžeš mudrovat ...

Anonym (3.4.2009 12:53:12)

K životu potřebuješ jídlo, okradly tě už na něm? Pořebuješ se obléct, okradou tě na kvalitě vyrobeného oděvu? Potřebuješ auto, okradou tě nadhodnocenou cenou? Okrádají tě na ceně benzínu na každej pumpě? Jsi v situaci kdy tě na každém kroku tvého života někdo soustavně okrádá, protože potřebuje být stále bohatší. Jen ty budeš ten poslední poctivej blbec ,který se do toho zlodějskýho řetězce nezapojí. A včíl mudruj ...

Kakar (3.4.2009 22:45:30)

Pokud si někde v restauraci koupím nekvalitní a předražené jídlo, znamenáto, že příště ho v raděj ukradnu, protože nemá cenu za něj platit? Pokud nejseš spokojen s kvalitou a cenou určitého softu od určité firmy, nepoužívej ho, najdi si firmu jinou, kvalitnější a levnější. Já půjdu příště taky do jiné hospody ... Včem je rozdíl? Jídlo a ostaní "hmotné" věci se kradou těžko, ale programy, to je brnkačka a ještě jako největší pako se tím všude chlubím ...

Anonym (4.4.2009 10:53:57)

Milej pane .Asi jste mě nepochopil. Tady není žádná možnost výběru jak nám to tu neustále vnucujete. Tady v této společnosti okrádají naprosto všechny firmy. Ta společnost je už z principu na okrádání založená. Jde jen o to jestli Vás někdo okrade více nebo méně. Proto okradení zloděje není žádný větší zločin jako ten, který provozuje ten rádoby okradený zloděj-soft.firma s předraženým softwarem. Zajímavé je, že okrádání zákazníků těmito firmami Vám jak je vidět nevadí.

Kakar (4.4.2009 23:24:22)

V tom případě nám zbývá jen jediné. Vydat se do lesů, živit se tím, co nám dopřeje příroda a zapomenout na veškerý civilizovaný svět. Jen nepotkat veverku, ta by nám ukradla oříšek a vše by začalo na novo ... Jak vás může okrádat někdo, kdo nabízí předražený produkt? Potřebujete ho tak strašně nutně, že na něm závisí vaše existence? Předpokládám, že vše co máte ve svém PC vám slouží pouze pro zábavu, což znamená, že se bez toho klidně obejdete, takže nemusíte podporovat vyděračské ceny určitých firem. Pokud jste firma nebo podnikatel a fungujete tímto způsobem, pak nemác co dodat ...

Anonym (5.4.2009 07:38:03)

Bohužel obecně morálka je v háji, takže ti úspěšní v dnešním světě fungují podle dvou pravidel : 1) ukradni co můžeš, ale nesmí tě při tom chytit 2) když už tě při tom chytí, nesmí ti to dokázat. Na vlastní kůži jsem se přesvědčil, že v okamžiku, kdy se snažím fungovat poctivě, mě ti míň poctiví zašlapou do země.

Marley (5.4.2009 11:37:55)

Microsoft si za to taky může sám můj známý si nechal složit komp koupil si k němu vistu ultimate za něco kolem 6000 po pár měsících mu tam něco vyplivlo tak celý komp překopal nainsatloval vistu znovu, ale nešla přihlásit, volal na microsoft a tam ho pěkně poslali do háje, že to podruhé zaregistrovat nemůže a musí si koupit nový os

Anonym (4.4.2009 14:09:10)

Dojímavé jak seš tak poctivej a kupuješ si vsechen soft,to budeš asi s prachama lip na tom než Bill gates,az to sundaj na rozumnou cenu, aby to bylo dostupny vsem smrtelnikum,tak verim tomu ze si kazdej radsi koupi original,kdyz sme u toho okrádání,tenhle stat nas okrádá denně na kazdym kroku a jeste k tomu officialně,takze se neni cemu divit ze lidi pokavad to de ze hledaj cestu jak nekde na necem nakou korunu ušetřit.

Anonym (4.4.2009 23:39:03)

Opravdu nejsem Bill, ale i tak si můžu dovolit koupit svému dítěti třeba hru za 299Kč a ne jak jeden tatínek, který vytrhl malému synáčkovi hru z rukou a vykřikl na celý obchod nechto být, doma to stáhnem. V košíku měl několik piv a flašku fernetu ... Hned bych té socce věnoval korunu.

Marley (3.4.2009 14:29:04)

jen sem tím chtěl říct, že programy jsou zbytečně předražené a častokrát přesahujou cenu samotného pc, když ho bu chtít za 2 roky prodat nemůžu sčítat cenu pc + programy prodám ho i s programy a za poloviční cenu pc a ruku na srdce kolik lidí kolem vás má všechen software legální u každého se něco najde...

daFUNKYboy (31.3.2009 20:38:44)

Já se domnívám že cenová politika točící se kolem PC a všeho kolem dokola ja poměrně hodně nepřívětivá obzvlášť tady v ČR, neboť jsme téměř jediný stát, který na nějakou slušnou distribuční politiku prostě s**e. Já jako PC hráč bych např. utratil naprosto nehorázné peníze za plné verze her, které si žádnou částku nezaslouží. Tím neříkám že pirátství je správná věc. Když je hra skutečně kvalitní, zpravidla si stejně originálku koupím, už jen proto abych podpořil vývojáře a poděkoval jim za svou práci. Pokud tím samým měřítkem pohlédnu na Windowsy, je mi zz jejich logiky na zvracení. Nehorázné částky, prudy v podobě všemožného sajrajtu a dalších vysolených prachů za další potřebný software? Plná verze OS Linux stojí 150kč a osekaná verze je zdarma. Microsoft ždíme úspěch ze své komercionalizace a protože má podchycenou maximální podporu ve všech odvětvích kolem PC. Chceš dělat támhle to a támhle to? ZAPLAŤ!!!! Je jednou že celý jejich systém je ohromná směsice bordelu. Já asi 4roky používám XP, před tím jsem jel 98SE s hromadou doplňků. Pamatujete si někdo první verzi 98? Měla v sobě 11naprosto zásadních chyb, které znemožňovaly práci se systémem. Kolikpak stojí "použitelná VISTA" ? No to je teda WOW efekt.

Rudi (24.4.2009 11:08:15)

Je ti 17 a to je prave to ze nic jeste nevis a rikas blbosti pro nedostatek informaci. nejstarsim obchodem do teto doby je obchod vymeny nikdo ho jeste nezakazal. a popisovat obchod vymeny tu nema smysl protoze to kazdy zna. A na tom funguje cele to "piratske stahovani" ale vlastne o piratsvi se tu neda mluvit. Jedinej kdo je tu pirat je ten Kdo to chce zastavit a kdo za stazeni nic nenabidne (pokud nic k nabidnuti nema da se nabidnout seeding(kdo rozumi rozumi)....

zeli (15.8.2009 23:45:29)

čest tak co jako jedu v piráství uš nákou odbu a co žiju je to lepší neš támhle platit jako idiot za hru 1 500 a počkám si dvě hodiny a zaplatím si stahovánía mám to v pc at dají solidní ceny za hry filmy hudba

Co ti je potem (11.10.2009 18:43:15)

Si totiž kokot proč bych mněl platit za něco co si možu stáhnout zadarmo a nikdy mna za to neodsoudí protože sem moc mala ryba! Jo a piráty nikdo neodpojí protože zteho majů velké prachy protože si hodně pirátu platí vyšší rychlost atd.Pirátství je senza a ty si hnup že si jak kokot kupuješ software atd. ja bych si za ty prachy sa dá kůpit lepší věci.Možná je to z právního hlediska jako vykráct banku ale z moralního to je uplně beztrestné a nikdo sa na tebe nebude dívat jako na zloděja.

y2k (30.3.2009 08:56:15)

Také žádám o vysvětlení posledního odstavce... Je zmatečný a nepochopitelný!

Jirka (31.3.2009 18:31:45)

Tak to jsem v klidu, na destopu i na EEEčku mám openSuse 11.1 a no a pro klid diše jsem smázl WXP i oběma bráchům a mají také Suse 11.1. Pánové z Redmondu jen přitvrďte, čím houšť budede sankcionovat nelegální uživatele vašich produktů, tím více vám poroste konkurence :oD.

Robin (8.4.2009 19:12:10)

Krást se nemá-to je evidentní.Mám názor,že kdyby nové Windows 7 stály tak kolem 1000kč,tak se nikdo nebude namáhat je crackovat či jinak obcházet a spíš si je koupí,aby měl systém aktualizovaný proti virům.Bez aktualizací je k ničemu!Bohužel taková cena pro Microsoft asi nereálná,ale pak ať se nediví,že když je prodávaj od 2500 výše,tak si je většina lidí obstará nelegálně.Prostě si nemůžu pomoct,ale je to od nich předražené!Já netvrdim ,že by to mělo bejt zadarmo jako Linux,někdo ten vývoj musí zaplatit,ale ta cena by měla být trochu přijatelnější.