Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nebezpečný červ napadá modemy a routery

Nebezpečný červ napadá modemy a routery

Anonym (2.4.2009 00:00:00)

Internetem se šíří červ napadající ADSL modemy, routery i modemy pro kabelové připojení. Zatím není důvod panikařit ― ochrana je snadná.

Phate32 (2.4.2009 18:47:06)

Díky za článek, popravdě mě nenapadlo brát router jako hrozbu, ale teď už na to budu myslet a aktualizovat i ten. :)

Anonym (2.4.2009 19:13:05)

Což o to, hlavně dobře nastavit :-)

Falty (3.4.2009 01:49:04)

Ja teba Asus Wl-600g považuji jako malé PC, ale vživotě by mě nenapadlo, že by na to někdo mohl stvořit vira. :)

Chuta (2.4.2009 20:47:36)

"Jak už bylo řečeno, největší chybou je to, že modemy, routery a jiné síťové prvky nejsou uživateli brány za „počítač“ či jeho součást, ale jen jakousi krabičku, která se jednou zapne, připojí se do ní kabel a tím celá starost o ně hasne. Zkrátka mikrovlnkový přístup." ... jako jeste to uzivatelum vycitejte... ja nevim jestli je to tak nepochopitelny, ze lidi chtej pocitace pouzivat a ne furt neco resit. ;)

... (3.4.2009 18:23:41)

- **** Redakčně smazáno ****

y2k (3.4.2009 21:07:54)

Raději se postav nohama přímo a rovně na zem. Toto je strará známá věc a nejedná se o žádnou novinku. Buď rád, že Tě to zatím nepotkalo. Spousta havěti je dělaná na HW. Vždy na jeden konkrétní HW.... A popravdě řečeno Linux je poměrně zranitelný tím, že je už dosti rozšířený. Furt mají výhodu zařízení, které mají ve svých procesorech svůj identický software, který útočník nezná a nemůže proto snadno odhalit jeho slabiny...

Anonym (3.4.2009 21:27:09)

Security by obscurity je už dost dlouho na smetišti dějin, ne? Každopádně, věta "A popravdě řečeno Linux je poměrně zranitelný tím, že je už dosti rozšířený" není úplně pravdivá, protože pojem Linux nemá zdaleka stejný obsah jako Windows.

y2k (3.4.2009 22:24:27)

To jsem si mohl myslet, že se nějaká lamička chytne a hned spustí flameWar na téma Windows & Linux. Já neřešil operační systémy !!!!!!! Já řešil softy v procesorech jednoúčelových krabiček na routování!

Tom (6.4.2009 08:05:08)

1) "proto je nutné resetování na tovární nastavení" - to znamená, že zapisuje? a nelze ho zlikvidovat restartem zařízení? - z předchozích odstavců jsem pochopil, že zapisovat do firmwaru či konfigurace neumí. Nevíte někdo jak to je? 2) Nevíte někdo, co ještě zneužívá kromě slabého hesla? Jestli dokáže napadnout i router se silným heslem, tak je to o dost závažnější problém.