Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Rychlost pripojeni

Rychlost pripojeni

Petr (7.4.2009 10:21:26)

Docela by me zajimalo, proc se zde kazdy muze zblaznit z toho, ze mu misto 8Mbit jede linka jen 6Mbit. To lidi celej den sedite u kompu a nedelate nic jineho nez ze stahujete a stahujete? Vzdyt je to trapne a ubohost. Ja mam garantovany 6Mbit a jsem naprosto spokojen. Taham filmecky, hudbu, nijak se neomezuji a to ze se mi film stahne misto za pul hodiny za hodinu a pul? No co, tak se jdu ven projit nebo si otevru knizku. Zkuste to take nekdy.

Rouchi (7.4.2009 16:13:37)

Omg přesně tak.. :-D navíc co o to, že na jednu takovou linku může fungovat x "normálních" lidí, kteří u toho nesedí anetahají nonstop, ale občas ěnco stáhnout, případně projíždějí web.. :-)

Anonym (7.4.2009 16:40:28)

hlavne k cemu ti takova rychlost je? ok, stahne se ti filmecek o neco rychleji ale to je asi tak vsechno.

Anonym (7.4.2009 19:41:01)

Ono je rozdíl si stáhnout seriál příkladem za 100 hodin nebo 40 hodin. Spočítej si spotřebu pc a vynásob cenou eletriky a vyjde ti proč je lepší mít rychlejší internet.

Rouchi (8.4.2009 13:04:09)

Stahuj na notebooku, kterej má se sklapnutym dispayem spotřebu do 30W a nebude tě ten čas tolik trápit...

Igoreso (8.4.2009 13:14:33)

ne kazdej ma notes navic pripichlej celej den k netu.. notes mam abych mel PC u sebe a ne dom na sosani :)

Igoreso (7.4.2009 17:11:29)

Treba pro to ze kdyz si das stahovat treba serial Hvezdna Brana Atlantis v 720p,tak je to pomaly. pocitej se mnou. 1dil = 1.1GB 1serie 20dilu celej serial 5serii celkem 110GB = 112 640MB * 8 = 901120Mb 8Mb linka - 112 640sekund = 31,28h 6Mb linka - 150 186sekund = 41,71h to vse za predpokladu ze to pojede uplne naplno,coz nikdy nepojede :) obvykla rychlost je 80% maxima. 8Mb linka +- 37,5h 6Mb linka +- 50h rozdil 13h - pocitac spotrebuje +- 250W = 15kc navic za elektrinu a to platis stejne penize za internet :)

Igoreso (7.4.2009 17:23:32)

Navic jsou lidi kteri maj pristup na mista kam ty ne, navic maji treba nakej HDTV Media Tank a Full-HD televizor a filmy v teto kvalite maji bezne 8-9Gb ale klidne i 15Gb na JEDEN FILM. serial 1-3Gb na DIL! :) to je pak znat jestli mas jen 6Mb linku, nebo 8Mb linku... navic jak uz se tady i psalo na jedne linece casto sedi i vice lidi a kazdemu se libi neco jineho...

Anonym (7.4.2009 17:46:31)

No vzdyt to je hruza, celej serial se ti stahne za 41 hodin za 31hodin. Proboha, vzdyt kdyz si pustis prvni dil tak se ti dalsi budou dotahovat rychleji nez je budes stihat sledovat :) Todle proste nechapu, clovek ktery resi takoveto veci proste nemuze mit osobni zivot....proste si vyberes co chces stahnout a kdyz se vratim z prace tak je to stazeny. Stejne mam na kompu stazenou hromadu veci na ktere se ani nestiham divat.

Anonym (7.4.2009 19:39:18)

Tak to ti teda závidím. Ja stahuju taky a furt se nemám na co dívat. Né z důvodu pomalého internetu (uptime 56dní, download 355GB) ale protože nabídka je o hodně menší než bych snesl.

Igoreso (8.4.2009 10:47:59)

Vis,to byl ale jen priklad.. :) jen jsem tim chtel rict ze jsou lidi co DivX a podobne silene hnusne videa doma nemuzou ani cejtit a nejhorsi kvalita pro ne je HDTV 720p,nebo DVD,jak kdo. ted si treba sosam filmek na vecer u telky a ma 18Gb :) treba ja po praci realxuji u televize a to bud filmek,nebo +- 3dily serialu coz pro me znamena dene +- 10Gb dat ke mne jdoucich jen ma vecerni video :) a to stahuji i pro mladou(ma rada jinej druh serialu), pro tchana dokumenty, pro brachu sportovni zaznamy a filmy... muzu rict ze 8Mb je nekdy proklate malo :) Ale nejvice s stezujou lidi co plati 8Mb ale dostavaji mene.. (2-6Mb),proto jsem psal priklad viz vise.. plati stejne ale jsou nuceni stahovat pomali a platit tim vice ze elektrinu :( me by se to taky nelibilo..

Anonym (9.4.2009 13:58:28)

aha....takze ty patris mezi lidi co proste musej kazdej vecer cucet na bednu...no nic proti tobe. Je to tvoje volba. Ja si radsi prectu knizku.

Igoreso (9.4.2009 16:43:22)

To ja taky :) treba Pratchetta a Kulhanka mam vse co od nich vyslo koupene a uz asi 3x prectene.. (1 knihu ctu bezne den,holt pomaleji cist neumim). jelikoz nove a dobre knizky (pro me) vychazi malo,koukam na telku :)

DS (9.4.2009 18:51:53)

no ja bych rekl, ze si tak 10x naklonovany jestli tohle vsechno stihas ne? :-D ... ale cist knihu za jeden den to neni s prominutim cteni, to je prolistovani .... zvladnes v tom fofru jeste uspokojit "mladou", jak pises vyse? .. a nerikej ze minimalne 5x denne xD

Anonym (10.4.2009 08:54:20)

presne muj nazor. Knizka se musi vychutnavat, obzvlaste Pratchett je autor, ktery se proste bez toho aby na chvilku clovek knizku zavrel a premyslel o myslence kterou autor chce sdelit cist neda. Navic kdyz se na knizku fakt tesim, tak si ji chci vychutnavat co nejdy....prirovnal bych to k sexu. Kdyz holku vazne chces, tak ji taky nesundas kalhotky ve vytahu a nevojedes ji mezi prizemim a patym patrem.....

Igoreso (10.4.2009 12:45:44)

ja za to nemuzu,ctu rychle uz od mala a nedela mi to problemy,nic neprolistovavama,ale poradne ctu..

Igoreso (10.4.2009 12:56:31)

ja neco psal o uspokojovani mlade? ze jsem si nevsiml.. jinak priznavam se,nekdy ctu i v praci :) -tak obden

DS (10.4.2009 18:39:26)

Psal jsi o "mlade", proto ty uvozovky, ale neformuloval jsem to nejlepe. To o uspkojeni pak byla moje otazka z legrace ve vztahu k tvemu "vytizeni", to je snad jasne ;-)

Igoreso (14.4.2009 11:23:26)

jj,pohoda :)

DS (9.4.2009 18:47:51)

ty vole, to delas na plny uvazek ne? :-D .... jako ja sem myslel, ze sem blazen, ale vidim, ze na tom nejsem zas tak zle :-D ... tady mezi takovyma fanatikama je ten muj post vyse asi teda mimo jak vidim.

Igoreso (10.4.2009 12:53:44)

To se ti jen zda.. jak rikam,stahuji 75% veci ne pro sebe,ale pro prakticky celou rodinu(4lidi) a kazdej ma rad neco jineho(a i bydli jinde). Ale je fakt ze 5dni v tejdnu(vzdy po praci) odpocivam u televize(1filmek,nebo tri dily serialu) o vikendu hraju Paintball,ctu venku,jdu na prochazku do prirody atd..

DS (9.4.2009 18:38:02)

To ti dost dobre ale nerozumim, ty stihnes shlednout 20 dilu SGA treba do 48 hodin nebo co? Ja si bezne stahuji dily postupne treba po trech, po peti, tak jak se na ne den za dnem koukam. Nevim proc bych musel mit hned celou serii na disku v nejakem rekordnim case. To s elektrinou - ty mas PC zapnuty jen jak stahujes a pak ho honem vypinas? Mi jede PC skoro nonstop, vim ze to neni treba uplne bezne ale tak teda kdyz uz ti zalezi tak zalezi na elektrine stahuj jen kdyz u toho PC sedis a mas jej stejne zapnuty. ...jinak k tematu .. s ADSL to neni vsude urcite ruzove, ja si nestezuju, stahuju vzdy stabilne na 8Mbit rychlosti 890 kB/s (GTS Novera na siti O2, Ostrava). Zamesic budu po dlouhe dobe primo u O2, ale myslim, ze se nic nezmeni.

Igoreso (10.4.2009 12:50:52)

ja prouzivam programovane stahovani,jelikoz moje PC zere vic nez je zdravo (4jadro,8gb ram,4870,4xHDD) a platim si elektrinu sam :( beznej deni postup: v praci kdyz neni co delat si projdu mista kde beru veci na stazeni,linky si hazim do mailu po celej den,pred tim nez odejdu domu si ho poslu. doma jen skopiruju linky do programu a necham ho jet v noci kdy spim,po stazeni se PC samo uspi a ceka na dalsi den.. Bohuzel treba z rapidshare nektere filmy i serialy rychle mizi(hlavne novinky) tak ej dobre to stahnout co nejdrive,nez to nakej dobrak bonzne a smazne :)

Anonym (10.4.2009 14:55:15)

Pokud chces setrit kup si starej notas za par tisis a stahuj prez ne. Za par mesicu mas investici nazpet a jeste budes mit v ruce notas.

DS (10.4.2009 18:36:39)

to mi skoro prijde jako si koupit Ferrari a pak nadavat, ze nemam na jeho provoz. Ale ono to s tim oberem neni tak hozne, to jsou z 50% takove reci deticek na PCTuningu apod., kde kazdej povazuje za cool si koupit aspon 800W zdroj "bo jinak by to tu hustomasinu nemohlo prece utahnout, vole" xD

Anonym (11.4.2009 19:45:22)

Sice mám o něco slabší pc ( 4 jádro intel, 4GB ram, 3x HDD, 4870) ale že by žralo i trávu bych neřekl, mám to změřené a při běžné práci (opera, winamp, stahování z rs ) to papká 144W takže zas tak hrozny to fakt neni. Ale to nemění nic na tom, že čím rychlejší internet tím lépe.

Swbear (7.4.2009 20:10:20)

Že ty máš garantovanou rychlost? Já ani mnoho ostatních nikoli! Platím za něco, čeho nikdy nedosáhnu. Alespoň teď už ne. Když to zřizovali, jelo to přes 8Mbit, ani ne za 5 měsíců to padlo na méně než 1/2. Reklamoval jsem, na ČTÚ to poslal a místo aby to ISP opravil, vypověděl mi smlouvu.

Anonym (9.4.2009 13:56:49)

protoze jsi v lokalite kde to lepe nepobezi...ale nak nechapu co to ma spolecneho s tim jak tu lidi rvou ze potrebuji co nejvetsi rychlost.

Swbear (14.4.2009 10:39:57)

Jsem v lokalitě, kde to ale tak běželo. Pak s tím něco provedli a už neběží. V diskusi níže je uvedeno mnoho příkladů, proč vyšší rychlost. Mne se stahování až tak moc netýká, ale měl-li jsem upload 768kb a teď ani ne polovinu, je lahůdka updatovat web s desítkami MB obrázků...

Anonym (15.4.2009 10:30:58)

DSL je jako pripojeni naprosto nevyhovujici pokud se ti jedna o upload

Romáán (10.4.2009 20:50:57)

proč mám internet rychlý 9 MB když si platím 4 MB? jako je to fajn, ale co když někdo zjistí že ho mám rychlejší?

ja (14.4.2009 12:17:49)

HoHo.

Cilek (11.4.2009 17:45:26)

Ani jsem netušil, že takoví lidé existují. Jsem rád, že to nemám v rodině.