Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > UPC nabídne přípojky s rychlostí 100 Mbit/s. A co upload?

UPC nabídne přípojky s rychlostí 100 Mbit/s. A co upload?

Anonym (28.4.2009 18:00:00)

Náš největší kabelový operátor společnost UPC připravuje nabídku internetového připojení s rychlostmi až 100 Mbit/s. Testování začíná již v květnu. Pokusíme se vám odpovědět i na další otázky, ohledně kterých UPC ještě mlčí...

kutus (29.4.2009 00:15:27)

V odpovedich chybi moznost "Stejne, nebo daleko rychlejsi pripojeni, jiz vyuzivam" - cca 1 procento populace z toho mala, co optickou neb metalickou pripojku jiz vyuziva, ci v dohledne dobe bude vyuzivat, by ji uvitala. A ta cena je samozrejme tragicka, optika je paradoxne jedna z nejlevnejsich technologii diky minimalnim udrzovacim nakladum a i porizovaci nejsou tak hrozne, provozne-spravni naklady na 1 pripojku u komerce odhaduji na cca max. 150,- mesicne a u nekomerce mozna o par korun mene.

Anonym (29.4.2009 07:20:26)

Proc by tam tuhle moznost davali (krome honeni vlastniho ega u tech uzivatelu, co maji rychlejsi pripojeni), naprosto dokonale pasujes do skatulky "nemam proc bych se touto nabidkou zabyval" :-) A jinak optika je relativne levna, pokud se "vyzobavaji rozinky" - peclive se vybiraji lokality, kde naklady nejsou vysoke (coz je 99% soucasnych instalaci). Ale jakmile se jde jinam, ceny skarede rostou.

Anonym (29.4.2009 11:01:42)

upload by měl být 5 repektive 10 Mbit/s...

casso11 (29.4.2009 11:30:12)

Lenze oni vychadzali z toho, ze v Holandsku je to 6 Mbit pre 60Mbit download a 10Mbit pre 120Mbit download... Treba citat...

Anonym (29.4.2009 12:10:25)

já píšu, jak to bude v Česku a ne v Holandsku...

Fang (30.4.2009 12:10:04)

Presne, neco jineho je tahat ETTH pripadne FTTH na sidlistich a neco jineho je to tahat nekde na venkove kde k tomu musis delat diru do zeme a kdekdo ti do toho povoleni vykopu keca.

ataman (29.4.2009 00:43:38)

já jsem jeden z těch wifi "vesničanů" :-) a chrochtám si spokojeně na symetrické lince 4MB/4MB za 390 kč měsíčně ... určitě se najdou i levnější, ale ceny UPC zde v článku uvedené jsou děsivé ... a nesymetrie obrovská...

kuku (30.4.2009 08:51:40)

v hardi kralove ted spousti metropolitni sit a nabizej 20/20 pro zacatek a cca 40 programu kabelovka za 600 optika bude az domu s kapacitou 3GB ... to de no uvidime co na to UPC v nasi lokalite uz se tesim jak se to zacne mlatit

Turo (30.4.2009 14:30:19)

Nemam křišťálovou kouli ale vim přesně co se stane. Až ta firma nalaka hodně lidi tak ji UPC koupí, tak jak to udělali v jiných městech (Karvina,Orlova) No a ceny vam zvednou alespoň 2×

wennda (1.5.2009 14:20:39)

to tezko protoze my uz upc v baraku mame s optikou ... tohle je zjevna konkurence .. nevim proc by upc kupovala neco co uz natahane ma

Turo (1.5.2009 15:51:59)

Hmm... Tak ti povim takovej přiběh. My jsme měli v baraku taky upc a přišla konkurence KTK ktera si natahla nove káble no a mi všichni jsme houfem přešli k nim (to viš cena se nedala přehlidnout). Neuplynul ani rok a pul a přišly nam do schranky nove smlouvy stim že nas upc koupilo a že budeme platit jen o trošku vic (a ejhle s televize ktera stala 270 kč je 499 kč a internet ze 440 kč je 570 kč ) Jestli mi nevěřiš tak napiš do vyhledavače-(UPC koupilo) a budeš překvapenej

Anonym (18.5.2009 10:55:49)

Přesně tak.... UPC skupuje veškerou konkurenci, takže se pak nemusí bát, že by nějak museli snižovat ceny - právě naopak... no a antimonopolní úřad je v tom podporuje, úřad pro ochranu hospodářské soutěže jakbysmet. Media dávají od UPC ruce pryč, protože je to významný zadavatel reklamy, takže výsledek vidíme sami...

998 (20.5.2009 11:05:39)

to je bussines...

Anonym (20.5.2009 11:09:34)

Jj, uplácet státní zaměstnance, monopolně nabízet nekvalitní předražené služby, chovat se k zákazníkovi hůře než chovatelé k prasatům v prasečáku... ano.. to je byznys... v české republice kvetoucí a podporovaný...

st0rm (29.4.2009 12:10:54)

me by spis zajimalo jak na to odpovi O2 - uz konecne nasadi masove optiku + VDSL2? nevi nekdo zaintersovany? ;)

(30.4.2009 09:33:26)

Sráči Odvojky,si možná nasaděj optiku na oči,nikam jinam!!!!

st0rm (2.5.2009 12:06:14)

budou muset jestli chtej konkurovat...

Tom (18.5.2009 10:19:35)

Právě že nemusej. O2 dotahalo v 90. letech za naše peníze optiku do většiny vesniček a dráty do každého baráku a s takovou sítí si klidně může dovolit nabízet předražené a nekvalitní služby. Místa kde mu může někdo konkurovat (dostupností, rychlostí zřízení) jsou spíše vyjímkou a mimo Prahu unikátem. Proč by tedy O2 šlo do cenové nebo technologické války kvúli 100 tis. uživatelům někde na novém sídlišti, když nemusí investovat ani korunu a všude jinde jim budou dál naskakovat zákazníci na jejich parodii na ADSL?

Karal (29.4.2009 12:23:07)

Mam obavy ze tato technologie prinese i negativum v podobe ubirani analogovych kanalu z nabidky, protoze ty volne kanaly pro internet museji nekde vzit a uz ted tam prakticky neni volne misto. Vice na UPC foru: www.upczone.cz

Tim (29.4.2009 22:57:03)

Tak ty rychlosti vypadaji pekne, az na to blokovaní vsechm moznych i nemoznych portu.

Marley (29.4.2009 23:51:39)

Tak 100 Mbit/s už je v pohodě, ale když teď 20 Mbit/s net od upc jede sotva 6 Mbit/s tak tenhle pojede konečně těch 20 Mbit/s ??? No nevím, akorát by mě to nas..lo za ty prachy.

(30.4.2009 09:19:44)

Jsou to vydřiduši!!!!!! Nehorázné fakturace!!!!!!!!! Jo,a chtěl jsem po nich změnu IP,prej ať si to udělám sám,ale už vám neřeknou,že to co vám poraděj nefunguje!!! Zlatá wifina....

freak (30.4.2009 15:25:23)

u dynamicky pridelovane ip adresy u upc nemas narok zadat zmenu funkcni ip adresy. jinou ip dostanes, pokud si zmenis mac adresu. kazdopadne neni na tvym isp, aby te ucil pouzivat vlasstni pocitac

Ondra (30.4.2009 15:40:29)

Hezky receno, stejne jako v pripade hlasky, kterou M$ vymyslel vskutku hezky: nejde net, neobnovi se IP + cokoliv jineho = "Kontaktujte spravce site" a vola se hned do UPC ci svemu providerovi, pritom na 99.9% je chyba v pc, sitovka, fw, ovladace...

Petr (30.4.2009 15:39:08)

"Teoreticky vzato by dnes UPC mohlo svým zákazníkům nabízet odchozí rychlost i 20 Mbit/s, jenže prakticky k tomu nemá důvod." Teorie je moc hezka vec, ale praxe uplne jina. Netusim sice, jak bude situace vypadat s prechodem na DOCSIS 3.0, ale ted UPC tezko poskytne odchozi rychlost byt i nekolik malo Mbit/s (natoz nejakejch 20 Mbit/s, to je opravdovy sci-fi, coz si asi autor neuvedomuje) vsem svym zakaznikum a bude to prave z duvodu technologie, ne vsechny lokality by to jiste ustaly, uz ted maji problemy s downloadem a spousta lokalit se musi prepojovat...

Petr (1.5.2009 16:51:33)

Také bych uvítal spíše symetrii než nějaké zvyšování rychlosti. Vždyť nedávno jsem si nechal snížit tarif na 10M protože skutečná rychlost = papírová a pro moje potřeby stačí. Ale umím si představit že nabídky uváděné v článku využijí spíše firmy. Máme tu sice i dva poskytovatele optiky, ale jeden používá FUP a agregaci a druhý zase o tolik levnější než UPC není. A taky se mi nechce tahat do bytu další dráty :) S připojením od UPC mám navíc ještě od dob Karnevalu ohledně rychlosti a spolehlivosti velmi dobré zkušenosti...

Anonym (20.5.2009 05:06:04)

jsem plne spokojen se svyma 20/20 Mbit za 400 korun mesicne. optika a samozrejme zadne FUPy ani nic podobneho. drive jsem byl u UPC ale ted se muze jit zahrabat

wertmkuzr (20.7.2009 22:18:20)

To SWAN uz vic nez rok nabizi svym rezidentum symetrickych 200/200 Mbps bez agregace za pausalek a prodava se mu to celkem dobre. Jake pak mozna a kdyby.,. , uz tak je tato zeme pekne zkurvena, Kdo umi prodava, kdo neumi furt slibuje a inzeruje.

Anonym (21.7.2009 07:30:04)

Přesně tak - úplně přesně vystiženo, škoda že to redakce asi kuli nevhodným výrazům smaže. Ono to ale jinak komektovat nejde. Český národ si totiž pasivně nechá srát na hlavu, aniž by hnul brvou, tak se pak nelze divit, že se děje co se děje. Primárně děkujme soudruhům Klausovi a Dybovi, kteří zajistili bývalému telekomu monopol. Tím tahle podělaná éra v čr začala a i po 15 letech lidí velmi citelně vnímají kroky těchto soudruhů. Proto zase nezapomente volit ODS, abyste si pak mohli na fórech stěžovat, co se dějou za sviňárny.