Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Windows 7 budou podporovat programy z XPéček. Jak a kdy?

Windows 7 budou podporovat programy z XPéček. Jak a kdy?

Anonym (30.4.2009 00:00:00)

Nový operační systém od Microsoftu bude obsahovat podporu pro aplikace napsané pro Windows XP. Tam, kde Visty selhaly, Sedmičky přinášejí uživatelům útěchu: softwarová kompatibilita se zachová. Použité řešení má však svá „ale“.

Aznoh (30.4.2009 18:18:14)

Tak me napadlo jak neplatit za licenci u levnejsich variant. Virtualbox, bezplatnej *nix (linux), wine. Nevim vsak jak je wine legalni..

zozo (1.5.2009 01:34:23)

z wikipedie: Wine prekladá volania z Win32 API na Unixové ekvivalenty a implementuje alternatívny kód. Microsoft sa na tému Wine nevydával oficiálne vyhlásenia. 16. februára 2005 Ivan Leo Puoti objavil, že program od Microsoftu, ktorý kontroluje legálnosť kópie Windows prehľadáva registre a hľadá konfiguračný klúč SOFTWARE\Wine\Wine\Config pre Wine. Keď ho nájde, zablokuje sa možnosť aktualizácie všetkých komponetov (programov)

Jirka (1.5.2009 08:09:18)

Tzn že když pouštím produkty MS přes Wine tak s zablokují při pokusu o aktualizaci nebo jen nespustím aktualizaci?

MaxMan (30.4.2009 19:50:55)

Zaujimalo by ma, ako sa toto prejavi na velkosti samotnych windows - opat naboptnaju (WinXP zabere dalsich cca 2,5GB - komplet instalacia). Len dufam, ze cele Win7 presli ocistnou dietou a budu zaberat rozumne miesto na disku.

Aznoh (30.4.2009 22:42:21)

Prý ano,ale můj názor je že to bude jen o trochu lepší (horsi to snad ani nejde) než wista. Beta 7micek byla na starym hw (pentium 1ghz 512 MB RAM) hodne pomala. XP a linux (suse,ubuntu- kde,gnome) byly vyrazne rychlejsi. Ale celkově se mi nelíbí ten bobtnaci efekt.

Tom (1.5.2009 09:17:41)

No a co? ať maj okna klidně 20gb po instalaci, stejně má dneska každej v kompu prostor v řádech stovek gb. Kecy typu, že něco nejede na prastarým počítači jsou k smíchu, na starej počítač patří operák té doby kdy se počítač zrodil. Já naopak čekám kdy bude takovej soft, kterej využije možnosti dnešních počítačů. Proč mi na quad core s 8gb ram jede win stejně divně pomalu jako na šrotu?

Aznoh (1.5.2009 19:17:32)

Já chci moderní operační systém na starém šrotu :)

Falty (6.5.2009 19:49:53)

Ubutu :)

Pavel T. (5.5.2009 12:26:08)

Existenci softwaru který dokáže efektivně využít sílu počítače bych také uvítal. Mám také nový počítač, pravda jen Dual-Core a RAM 4GB, ale Windows reagují téměř stejně jako na mém druhém, o pěkných pár let starším, stroji. Za svůj život jsem vyzkoušel už skoro vše - DOS 5, 6 a 6.22, Windows 3.11, 95, 98SE, Millennium, XP SP1 a SP3. Vistu jsem pouze "testoval" u známého. Paradoxní je, že "vymazlená" okna 98SE nejedou o moc hůř než XP, snad jen ten start je poněkud pomalejší.

Falty (6.5.2009 20:12:20)

Taky bych rád systém, na které se opravdu projeví síla dnešních moderních mašin. Chtělo by to nějaký systém, který by využil dnešní "samozřejmost" vícejádrových CPU, technologií GPU jako CUDE, PhysX ... to by potom by mazec. :) Jak je to vlasně s ovladači HW na Windows 7? Fungují ty z Visty, XP nebo musí být zase něco extra???