Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Je ADSL připojení přenosné na jinou tel.linku???

Je ADSL připojení přenosné na jinou tel.linku???

Přemek (11.10.2003 23:04:26)

Pokud mám notebook a přesunu se i s modemem k jiné tel.lince (samozřejmě vyhovující pro ADSL), můžu se pak normálně připojit? Jinými slovy je ADSL připojení vázaný jen na mé přihlašovací ID a heslo k providerovi (jako třeba u dial-up) nebo i fyzicky na konkrétní tel.linku? Pokud již máte nekdo s tímto zkušenosti, díky za odpověď.

Prober (11.10.2003 23:49:51)

Na konkrétní linku

kalibr (12.10.2003 17:24:56)

ADSL je vázané na tel. číslo

Přemek (13.10.2003 10:39:35)

Podívejte se sem: http://www.earchiv.cz/b03/b0716001.php3 pan Peterka tam právě spekuluje na konci odstavce "Jak je to spolehlivé" o přenositelnosti ADSL připojení. Možná by to šlo nějak rozchodit, i když provideři třeba tvrdí, že je potřeba to provozovat jen na konkrétní jedné lince... Nezkoušel jste to někdo???

JOE (13.10.2003 14:12:07)

ADSL je vázané k portu DSLAMu, ten je pak samozřejmě svázán s linkou. Na každém portu DSLAMu je nastaveno přes kterého ISP je spojení realizováno. Dle toho se předává požadavek na RADIUS server daného ISP, který ověřuje login. Tipnul bych si tedy, že pokud se přesunu s notebookem na jinou linku s ADSL na stejném ISP, pak asi můj login projde. Pokud tam je ovšem jinej ISP, pak je jasné že ne.

Ice (14.10.2003 12:25:06)

Je to vazano na to, jestli na lince ADSL bylo zrizeno, ovsem treba u IOL muzete pouzit jine prïhlasovaci jmeno, nez ktere bylo na te lince primarne zprovozneno. Rychlos se tim ale nezmeni, je fyzicky vazana na lajnu :-(

JOE (14.10.2003 15:30:04)

Pokud budu někde na návštěve a budu se chtět napojit notebookem na tamní ADSL, asi bude potřeba použít login mého hostitele. Předpokládám i kdyby to jelo na můj (stejnej ISP), tak data u limitních tarifů bych asi stejně odečítal z napojené linky. Objem dat se asi bude měřit vztažně k pozici DSLAM a ne k loginu.

Petrvvv (15.10.2003 16:38:14)

Vím že v rámci jednoho poskytovatele lze na 2 adsl prohodit loginy a změní se vám aji ip adresa, resp. ip adresa je vázána na login