Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Tak už to spustili

Tak už to spustili

Anonym (21.5.2009 00:00:00)

V pátek 15. května byl veřejnosti zpřístupněn nový „vyhledávač“ Wolfram|Alpha. Oficiálně byl spuštěn toto pondělí a okamžitě zaplnil titulní stránky mnoha IT i vědeckých médií. Netrpělivě očekávaný nástroj pro zcela nový způsob práce s webem a informacemi od proslulého vědce je tak konečně na světě.

Hugozhor (21.5.2009 13:44:08)

Musím říci, že je to skutečně "jiný vyhledávač". Jen zkusmo sem si chtěl zjistit informace o aktuálním počasí třeba v Pardubicích a výsledek co jsem dostal je více než překvapivý. Průměrné teploty pro tento den za posledních 30 let, vlhkost, nadmořskou výšku, přesnou pozici teploměru ?! (3 km od centra), teplotní rekordy a tak dále a tak dále... Informace podobnější než z CHMU :) Rozdíl mezi Googlem je patrný z článku, ovšem po osobním vyzkoušení už není o čem pochybovat. A to stačilo jen napsat "weather in the pardubice" :)

Mungo (21.5.2009 22:21:48)

Na otázku "Is truth relative ?" bohužel ani Wolfram Research nezná odpověď, dokonce ani nezná termín "truth" ...

dONDES (24.5.2009 20:36:35)

On se obecně zatím nějak nechytá v termínech které nejsou definovatelné vzorci :( . Spíš než vyhledávač je to sumář matematických výpočtů .

Nargon (22.5.2009 09:56:50)

Tak s jednou vetou nesouhlasim. "Ne, Wolfram|Alpha není Google, nebude Google a Google nebude jím." Google se stale rozviji a expanduje vsude mozne. Ja bych se nedivil kdyby jednou google obsahl i Wolfram|Alpha, nebo neco podobneho. Takze ty posledni 3 slova nemuseji byt uplne pravda.

j+ (26.5.2009 23:11:19)

Tak z hesel který jsem dal mi nevyhledal NIC !!!!! Pouze u některejch mi předhodil cosi jako vysvětlivku.př. zadal jsem Plastic People a ukázalo se mi pouze :plastic =material ,no nevim jestli přece jen google není o něčem jinym....