Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Windows 7 prakticky: pokrok nelze zastavit

Windows 7 prakticky: pokrok nelze zastavit

Anonym (22.5.2009 00:00:00)

Již delší dobu jsem uvažoval, čím nejlépe nahradit zahlcený a pomalý Windows Vista ve svém počítači. Sic vlastník originální OEM licence Vist, rozhodl jsem se, že vyzkouším, co pro nás chlapci z Microsoftu připravují. Tento článek je základním průvodcem Windows 7 RC1 od stažení, přes instalaci a počeštění, až po základní nastavení.

Závěrem (22.5.2009 06:55:30)

Jsem asi světlá vyjímka, ale já na Visty nemůži říct křivé slovo. Jedou jako hodinky, rychlé a hlavně stabilní. Už neznám blbou hlášku XP, prosím ukončete program. Taky používám pořádné železo ne nějaký slátaný hybrid.

Chuta (22.5.2009 15:30:41)

co je to slatany hybrid? ;)

Závěrem (22.5.2009 16:46:00)

Slátaný hybrid jsou nákupy hlavně levně, většinou tři roky a více staré komponenty.

(22.5.2009 19:36:24)

Ahoj,co to meleš? Nemusíš mít hned co vyběhne z fabriky. Já jsem postavil levně(bez DPH) a v konkurenci obstojí,možná předčí. Je blbost kupovat Comp v nějakém supermárketu.

Anonym (31.5.2009 11:19:59)

zdar chtěl bych se zeptat.. jestli je to blbost abych si to daval na kompa když mám to ty parametry Celeron 3,01GHz 512 mb ram, 128mb ati radeon 9550, kolem 100 gb disk jako rad bych to vyzkoušel, ale ne za každou cenu tak se chci zeptat jestli to má nějaké šance... jako aby se to nesakalo nějak moc nebo podobně.. na kompu nehraju hry jenom net nebo stahuju a sem tam dělám s photoshopem a officy

(1.6.2009 10:20:32)

Příkup ram a dej to tam......

about (25.6.2009 10:25:12)

Taky mam dotaz, mam pc piv 3E Ghz, 4GB ram DDR400 dual channal, graf. radeon x1950PRO atlantis 512MB GDDR3 AGP 8X, na pc si troufnu hrat jen nenarocne hry jako je napr bioshock nebo mass effect, farcry 2, na crysis radsi ani nemyslim, desku mam asus p4r800-VM. Visty my zobrazi vykon 1.9 a nespusti aero. kdyz oznacim vic ikon na plose, tak se spomali. bude mi delat w7 stejnej problem? maji prece stejny jadro jak visty, ne? XP jedou bez problemu od sp2. Ted mam sp3 a pri pravidelnych reinstalech (dost experimetnuji) jsem nezaregistroval s xp zadny problem. Ale visty, no to je bida a des

cz wolf (26.6.2009 19:54:55)

no tak jinak... 1. Těch 1,9 ti to ukazuje u čeho?(hdd,grafika ,procesor) 2. Taky sem četl že w7 je na jadře visty.......nevim....ale w7 je o doost stabilnější, rychlejší a kompaktibilnější ....nezbejvá ti něž vyzkoušet....mám vyzkoušeno že w7 je méně náročný než vista athlon x2 3G,4G ram 800mhz,ati hd2600xt gddr4

babca (2.6.2009 20:30:12)

Neni vubec, aspon se hodi vyzkouset. A hlavne, nejdriv kup RAM, jak říká Já... takové 2GB je dnes za babku - jen si over zda ty konkretni pameti do tve desky pudou

Mungo (24.5.2009 20:44:33)

Když tě stále baví vyhazovat peníze z okna za Vista ready komponenty ... Nám ostatním stačí XP na pět let starý PC ;) Slátaný hybrid je to co musím mít hned ne to co je léty prověřeno .

Pavel Kummer 65letý penzista (27.5.2009 11:05:44)

Jestli je něco nebo někdo slátaný hybrid, tak si prosím přečtěte co to píšete za voloviny. Už 6let jsem jel na XP, pravda s SP3 což už také jiný OS. Seven jedou jako pila a i česky. Jedinej problém je, že je budu muset znova koupit až budou oficiálně! Zdraví PavelK

Jerky (22.5.2009 22:48:18)

Na starém slátaném hybridu provozuju XP celkem spokojeně, a na Visty si nemůžu pořád nějak zvyknout(ani jsem to na tom nezkoušel), ale je pravda, že další dva domácí počítače pro manželku a dceru jsou bazarové DELLY s Vistama, a ačkoli vždycky šílím, kdykoli tam mám něco nastavit nebo změnit, tak běžný chod, bootování, spolehlivost atd. jsou na těch bazarovejch značkovejch naprosto bezkonkurenční, přestože papírově jsou to oba na dnešní dobu celkem slaboši. Takže k některým povzdechům páně Procházky v jeho článku nad Vistama bych se tedy rozhodně nepřipojil. Ale než já se odhodlám k Windows 7, to už bude nejmíň o další 3 řady dál :))

Laik (22.5.2009 23:26:34)

Tak mě XPčka naprosto vyhovují a nehodlám měnit to, co mi už léta perfektně funguje a to na stroji "starém" cca 6-7let. K tété poznámce v textu článku "Ač si bez Total Commandera nejsem schopen představit život, v případě nutnosti už není takový problém využít klasické procházení souborů přes ikonu Počítač.". Tak mě naopak TC nikdy nepřesvědčil a přes ikonu Počítač nemám problém cokoliv a rychle najít.

michal121 (30.5.2009 21:48:25)

Souhlasím,mám Vísty na NB asi rok a půl a nemám s nimi sebemenší problém.Za minutu a půl start včetně postranního panelu,vypnutí 30 sec.Já tvrdím,že největším problémem Vist jsou tupí uživatelé,neschopní provést to nejzákladnější nastavení.Nebo hlupáci,co si Visty nainstalovali na starý a nevýkonný hardware.

Otakar (22.5.2009 07:33:09)

Já mám s W7 zajímavý problém, který nevím jak vyřešit. Pokud se snažím vložit přílohu k mailu (přes webové rozhraní), tak mi to uploaduje pouze soubory do cca 35 kb, větší ne, menší ano, nevíte někdo, čím to je? Pokusil jsem se vypnout protokol IPv6, Firewall a stejně to nepomohlo :-(

Anonym (22.5.2009 09:10:57)

A je to problém W7 nebo prohlížeče (dělá to i v jiných prohlížečích)?

Otakar (22.5.2009 10:58:05)

Dělá to ve všech prohlížečích - Opera, FF i IE :-(

Kazan (22.5.2009 14:59:19)

Zdravim mam stejnej problem ale me to dela pouze email na seznamu:( centrum gmail ne ty jdou v pohode :( A mam pocit ze mi to dela i na xp :(

mondy (22.5.2009 10:47:33)

Děkuji za odkaz na češtinu

(22.5.2009 12:32:42)

Ahoj,tak já jsem stáhnul Win7 ve SK,když jsem dal čistou instalaci na notebook Amilo Xi 2528 s dvouma HD,tak to chtělo načtení a instalaci ovladačů,tak nevím co je špatně! Každej tvrdí,že se Win7 nainstalují a najdou si ovladače a nic nemusíte řešit,no po mě 7mičky chtějí ovladače! Co dělám špatně? Můžete poradit díky.

jo2X (22.5.2009 16:49:23)

A už nenarastá zložka s Winmi do nekonečna ako na Viste?

Bikkhu (4.6.2009 09:16:45)

Zatím ne, ale jenom proto že je to betaverze. Až se bude plná verze záplatovat tak jo. Toho se u Windows nezbavíme, jak taky jinak přinutit užíváka ke koupení nových windows? Pomalostí a velikostí... Ať mi nikdo netvrdí že nějaké záplaty nafouknou systém na dvojnásobek - to by musel být kompletně přepsaný.

cz wolf (24.5.2009 09:00:32)

Windows 7 sem zkoušel a řekl bych že sou v pohodě oproti vistám......akorát mi 7 dělala jednu blbost a to že když stahuju a vypaluju pomocí imgburn tak se vypínal harddisk...jakoby se počítač přehlcoval....a to mám athlona x2 3G ..4G ram a hd grafiku...nevim pravda je to beta,jinak 7 o 100% lepší než vista........windows 7 bych v kostce popsal jako vistu s rychlostí xp

Pavel (28.5.2009 09:11:05)

Ahoj! Plně dávám autorovi za pravdu. Řadím se už k matadorům pc-čkářů, také jsem začínal už dávno na Win3.11 a dál. S Vistama je to opravdu nedobré. Mám "stroj", který by snad mohl dělat Jurký park x-tou verzi a když už i má manželka řekla, že to je nějaké pomalé (není počítačová nadšenkyně - dělá s miminky :-), nelenil jsem a s menším váháním jsem nainstaloval Win7. Jaká to změna, instalace oproti Vistám zkrácená na 30 min., stabilní chod, rychlé starty - co si jako uživatel můžu přát? Jsou tu menší problémy s ovladači, ale pořád to je ještě nefinální verze a tak to neřeším. Mám možnost srovnat systém běžící na Apple. Je fakt, že tam kde byl Apple včera, bude Microsoft zítra, ale synci od Billa udělali kus práce a Win7 je velmi povedený systém. Pěkný den přeji!

unknown (29.5.2009 08:02:07)

Dobry den, chtel bych se Vas zeptat, ma cenu instalovat Win7 na tohle zelezo ? -: AMD Athlon 2600+ (1,9Ghz) 512 RAM DDR 400 ATI RADEON 9200 SE (64MB) 7200 250GB + 120 GB ... Nyni tu mam XP a uz dva roky mi to slape jak hodinky ale rad bych WIN7 vyzkousel. O virtualizaci se na tomto stroji neda ani mluvit,tak me zajima jestli jsem sileny pokud si myslim ze to na mem stroji pobezi "solidne". Diky

Pepa (31.5.2009 11:36:24)

Neváhej a testuj, dle mého názoru win7 poběží stejně svižně jak xp. Tu RAM bych rozšířil alespoň na 1GB.

Roman (23.6.2009 06:20:52)

Tak já windows 7 nenainstaluji.Instaloval jsem je asi 5 krát přes Visty a v konečné fázi ještě před zadáním registračního čísla,mám černou obrazovku a konec.Nevíte co s tím.Jinak PC mám na úrovni dnešní doby.Díky za případnou pomoc

Anonym (29.5.2009 08:57:51)

Osobně mám z W7 poměrně dobrý pocit, když je nejhůř, tak se dají použít. Jestli MS hodně zapracuje, tak po dalších třech inovacích to bude (snad) možné srovnávat s Leopardem.

j+ (1.6.2009 15:56:59)

zajímalo by mě,jaké je potřeba nastavení aby se okna řadila ze šikma jako na fotu u článku,dík za radu-mám64bit

babca (2.6.2009 20:27:55)

Normální přepínání, bylo již ve Vistách... Místo Alt+Tab mačkej Win+Tab - je to ale jen na efekt, praktičnost tu schází. btw. ve vistách ihned po instalaci Win+Tab nejede (většinou schází ovladače na grafiku), a ve win7 jede (ovladače na grafiku jsou dostupné hned) - jen chci zmínit, že pokud se ti win+tab chová stejně jako alt+tab, je to chybějícíma ovladačema grafiky

j+ (3.6.2009 11:14:08)

Dík zkusim to,chci jen nalákat manželku na hezkej vzhled,abych nemusel mít na pc dva systémy-odmítá odejít z xp,já normálně používám vistu 64bit,teď teda zkoušim W7(i když mi rvou srdce ty prachy pravděpodobně za vistu vyhozený) ...... chci zapojit disky v raidu :-) ,jenže dokud budu mít na každym jinej systém tak to nejde :-) .... drž mi palce ať to zabere ..... :-) :-)

Hall (3.6.2009 18:23:25)

Mě ty Win 7 RC1 z webu Microsoftu prostě nejdou stáhnout ... Windows LIve ID mám ...ale po přihlášení se na stránce porád točí takový to načítací kolečku - a to je vše!!! Nějaký nápad ??? Ví někdo, kde by mohl být problém??? ... velmi rád bych si ten systém vyzkoušel, protože si ho chci koupit ...

M!d!m@n (3.6.2009 19:00:03)

Musis si to stahnout pres Microsoft Explorer.Nabehne nejaky download manager a stahne to.taky sem na tom badal.Pak to slo.

Hall (3.6.2009 21:19:18)

Jj ... díky ... už mi to jede. Explorer - a povolit všechna zabezpečení - to kdyby nad tím ještě někdo bádal ...

Pool (6.6.2009 06:27:52)

Takže jsem se taky těšil, i když jsem s vistama celkem spokojenej. Dal jsem nejdřív sedmy do virtuálu a pak tedy po záloze přes acronis přímo na systémový disk. Bohužel mi nešel zatím jeden program, tak jsem se chtěl vrátit přes obnovu zatím do vist. A ejhle, jaké to překvapení - mrkvosoft si opět hraje s partitiony a tak mám jako další disk 100 megový pro rezervu systému, čímž samozřejmě obnova ze zálohy nehrozí, takže na řadu bude muset přijít další soft, zřejmě Hiren´s boot abych sloučil to rozjebaný céčko zpět do původní podoby a pak snad budu moci obnovit systém. Tímto jsem proti W7 tvrdě zabředl, nesnáším skryté hrátky od bilíkova týmu !!!

ch3v4 (6.6.2009 23:31:17)

zlatej linux

spokojeny uzivatel (8.6.2009 00:02:31)

na eee 901 jsem frknul jednu z prvnich beta verzi (tusim sestaveni 7057) a naprosta spokojenost. Zadne doinstalovani ovladacu, zadne swapovani, pripojeni do siti je dilem okamziku, plny aero kousky...naprosta parada. ted jsem aktualizoval na 7201 a vypada snad jeste lip. jen tak dal, nakonec jedina uzivatelova starost bude zvolit si peknej obrazek do profilu...

J (10.6.2009 09:52:09)

Můžu potvrdit ty sítě...zapojoval jsem to doma(dva notebooky s XP,pc s vistou64 a já W7,byl tam konflikt v ip mezi routrem a modemem a jediný sedmičky ho zkously a připojily se před tím,než jsem ho odstranil.......

Neználek (25.6.2009 01:14:24)

Omlovám se za dotaz ale zajímalo by me jak zjistím jakou verzi vist mám jestli 64 nedo 32. Děkuji za odpověd.

Anonym (25.6.2009 06:38:01)

Jednoduše - dáš si zobrazit informace o systému. 64bit píše že je Vista 64bit, 32bit píše jenom Vista bez čehokoliv dalšího.