Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Wi-Fi i bez kavárny

Wi-Fi i bez kavárny

Anonym (12.6.2009 00:00:00)

Za pár let se asi děti při představě, jak jsme po městě hledali kavárny s wi-fi zdarma, budou smát, až se budou popadat za bříška. Dostat se online není nic nemožného, ale pokud vynecháme vlastní domov, tak to povětšinou znamená knihovnu či kavárnu. Doba, kdy signál unikal z téměř každého domu, pomalu mizí, myšlenka o zabezpečení přístupu heslem už napadla kdekoho.

Lukyer (12.6.2009 07:28:25)

Zbytecnost ... uz nekolik let pouzivam kombinaci mobilniho telefonu s datovymi prenosy (momentalne 3,5g od o2) a vysilanim pres wifi telefonu ... baterie takto vydrzi asi 6 hodin, muzu si nastavit libovolne parametry, sifrovani, omezeni prenosu, rychlosti, ... a nestoji me to nic vic nez mobilni telefon ktery mam tak ci tak ;)

jindra (14.6.2009 22:56:26)

A co za mobil to wifi umí vysílat? Myslel jsem, že mobil má wifi pouze pro příjem, jako klient. Mám Nokii E61i a ta zřejmě vysílat neumí?

Dundee76 (15.6.2009 17:16:31)

No ja to mam na NOKII N85 . Mam program JoikuSpot. V podstate to funguje tak, ze se to pripoji na net (3G, EDGE, GPRS) a na wifi to spusti AdHoc sit s SSID jake si urcite sam. WEP, kanal atd. V programu se rozebehne i DHCP server na automaticke prideleni IP adresy. No a na tu wifi se pak muzou v rezimu adhoc treba notebooky s wifi. Ja to pouzil na horach. Ale na Bozim Daru je jen EDGE. Takze na 3 notebookach to bylo pripojeni ponekud vlazne :-D Priserne to zere baterie. Ja to mel pri provozu stale na dobijecce. Navic sem jeste otestovlal situaci kdy 2 noteeboky byly pripojeny pres WiFi a jeden klasicky pres Bluetooth. Vsechny meli pristup na internet zaroven. Asi zbytecnost, ale myslim si, ze elegantnejsi reseni nez to co popisuje clanek. Jako samostatnou vec bych si to nekupoval. Ovsem v te Nokii jako program to muze byt uzitecne. Tam kde je 3G by to mohlo byt docela i "rychly" pro ty 3 notebooky :-) A pritom to je porad i telefon.

jindra (15.6.2009 20:30:26)

Díky za tip, může se to hodit.

Anonym (12.6.2009 09:39:56)

Na co laměřit s WiFi, když mám dnes rychlejší a stabilnější net za 150,- od O2? WiFi je mrtvé, technologie pro socky a lamery...

Martin (12.6.2009 22:28:41)

Laměřit??? Tohle sloveso vidím poprvé:( a to se považuji za hodně sečtělého člověka.

honza ebr (12.6.2009 18:03:25)

já jsem teda ani za mák nepochopil, k čemu by mi něco takovýho bylo. jedno mobilní přípojení překládat na druhý a to pak něčim přijímat - není to torchu zbytečný? budoucnost wifi by byal v roamingu mezi sítěmi - něco jako eduroam, ale s mnohem větším pokrytím. vždyť těch wifin je všude tolik!