Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Windows 7 zatím nezklamal

Windows 7 zatím nezklamal

Anonym (2.7.2009 00:00:00)

Již více než měsíc podrobuji testům operační systém Windows 7 v české lokalizaci a ve verzi RC1. Až na drobnosti musím konstatovat, že nezklamal ani v nejmenším. Tento článek mapuje strasti i slasti při mém praktickém měsíčním využívání tohoto operačního systému.

Xspy (2.7.2009 00:04:38)

Jen by se nemusel tak podivně zasekávat při dokončování kopírování souborů . Totéž při přehrávání souborů v mediaplayeru . Ono by stačilo uveřejnit jak povypínat veškeré DRM a pak bychom tu měli plnohodnotného nástupce XP .

qwerty (2.7.2009 09:21:35)

Ta nemožnost navázat spojení s internetem po probuzení mi dělá i ve Vistách.

Anonym (3.7.2009 15:44:17)

Mě to připojení taky blbne po probuzení. Mám wifi běžící přes dva routery k anténě (dole na moje dva PC + pro sousedy nahoře router), naštěstí jsou oba zapojený do elektřiny u mě :D stačí vytáhnout router na moje dvě pc z elektřiny, zapojit a hned to naskočí :) takže detail, jinak jsem měl problém akorát s nastavením tý domácí sítě, ale už to běží Celkově se mi ale Win7 strašně moc líbí, chci si je i koupit, ale jestli je daj třeba za šest/sedm/osm, tak to ať si je strčí do pr*ele tím dvd napřed :)

JARDA (2.7.2009 12:07:48)

Já problém s připojením po probuzení nemám, jakmile se probudí tak okamžitě běží.

VN (2.7.2009 14:19:04)

Tak s Win 7 také velká spokojenost...na Vistách jsem díky jejich pomalosti už nemohl vydržet, a tak jsem s radostí sáhl i po RC verzi Win 7. Jak se ukázalo, volba to byla dobrá. Abych ale přidal i nějaký zápor...zdá se mi, že v RC je implementace síťového rozhraní v obecnosti nějaká špatná. Např. při přechodu ze sítě do sítě (obě přidělují adresy z DHCP) pomocí výměny zastrčeného kabelu, se začne rozhraní chovat nestandardně. Win 7 jednomu rozhraní přidělí dva své profily a co je zajímavé...v nové síti lze pingnout sousední stroje (ve stejné síti), ale nepingnu už nic, co je za výchozí bránou (přitom její adresa je přidělena). Pomůže až zakázat rozhraní a znovu ho obnovit.

Mára (2.7.2009 16:14:10)

Já mám problémy s připojením teprve od té doby, co jsem si hrál s MediaPortalem a ovladači k satelitní kartě SkyStar2. Před tím bylo vše v pořádku, ale teď po zapnutí počítače, restartu i probuzení, musím čekat 3 - 5 minut na obnovení připojení. Také se mi najednou nastavil na všech discích ke všem složkám a souborům atribut jen pro čtení. Další problém je s Hamachi. Pod XP funguje v pohodě. V sedmičkách sice také funguje, pingnu si na všechny, ale ve hře nevidím žádný server. Zkoušel jsem nejnovější verzi i verzi, která byla funkční v XP.

vilik (2.7.2009 17:52:49)

Já si po instalaci chrochtal blahem jak divočák v kukuřici. Asi 6 týdnů. Pak systém začal zastavovat při najíždění u ovladače classpnp.sys a pomohl jen tvrdý reset. Ovšem zase jen k opětovnému zamrznutí ve stejném místě. Myslel jsem, že je to někde v systému, ale dělalo to i při nové, čisté instalaci. Strýček Google mě vygůůglil, že to postihne cca 1 % uživatelů a že zatím nic nepomůže. Jen nechápu.proč se to objevilo za takovou dobu. HW jsem otestoval. Ale třeba budete vědět víc. Takže jsem se vrátil k 64 bitovým Vistám. Škoda. W7 jsem si oblíbil.

Lop-7 (3.7.2009 20:58:12)

po nainstalovani poslednich aktualizaci, pada porad explorer pri prochazeni ovladacich panelu. deje se to taky nekomu?

Anonym (4.7.2009 23:26:48)

No dále bych přidla docela hodně nefunkční bluetooth...

Ahasweb (6.7.2009 19:03:12)

Zkusil jsem RC7100 na Pc jen s 512MB RAM. Po instalaci to chodilo jako z praku ale asi tak po týdnu se začly zpomalovat (nic dalšího jsem přitom neinstaloval) a teď je to prakticky k nepoužití. Takže doporučuji 2GBRAM a pozor na grafické karty u nově kupovaného PC. Platí zásada, že pokud na něm chodí Visty, tak je to O.K. Pro přechod na W7 doporučuji instalaci na druhý disk a dual boot. Nemusíte instalaci všech aplikací zmáknout za jedno odpoledne.

Anonym (6.7.2009 19:16:13)

A já doporučuju s přechodem počkat až vyjde final, u euro verze nepůjde udělat přechod na final přeinstalací přes, bude se muset instalovat nanovo.

Filiphos (7.7.2009 15:43:19)

me se 7 moc libej az na to ze mi nejde v 5.1subwoofer .. a po nejaky dobe mi to pri instalovani 3dmarku zaclo hazet ze nemam open32aol.dll ..