Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Windows 7 u nás až o 100 % dražší než v USA

Windows 7 u nás až o 100 % dražší než v USA

Anonym (3.7.2009 00:00:00)

Společnost Microsoft oficiálně oznámila datum vydání Windows 7 a také ceny jednotlivých edicí. Evropští uživatelé včetně Čechů za nový systém zaplatí daleko více než Američané.

Xspy (3.7.2009 01:48:51)

Jaká je definice WOW zážitku ? ... Vždyť většina stejně udělala u Visty "WOW ... to je pomalé ."

celerjehnusnej (3.7.2009 13:13:41)

.... to je tím, s kým se taháš. Dlouhovlasým bohémem, rudým, bolševickým nokem !! V USA nás a Evropu mají za vazaly ... .

petr (3.7.2009 15:59:27)

Ono je v Evropě všecko americké zboží o dost dražší než je v USA. Nejenom Windows7. Počítače Apple například, ale i spousta dalších věcí. Prostě skoro všecko. Holt co v USA mají za 1 dolar, to je v Evropě za 1 éčko.

Franta (3.7.2009 16:05:36)

Tak si myslim, ze bude lepsi zustat u starych dobrych windows xp a nebo prejit na Linux, kterey ma spoustu aplikaci v zakladni instalaci.

X (3.7.2009 16:20:46)

Zdá se mi to, nebo v článku není obsažena podstatná informace tj., proč jsou ty ceny tak vysoké?? Autor by si měl příště přečíst více zdrojů, hledat souvislosti a nekoukat tolik na čísla :P

(4.7.2009 14:15:58)

me ale vubec nezajima proc jsou tak drahe, to neni problem uzivatele me jako uzivatele zajima jenom to cislo a verte tomu ze kdyby byly za 500 a ne za 5000 tak si je koupi kazdej a ne 1% lidi jak ted

Honza Malý (4.7.2009 23:23:51)

Za vše může OPERA a srá..či z EU

aamp (12.7.2009 22:15:31)

Největší s***i sou ti kdo daj systém za takovou cenu i přesto že se od Vist nic nezměnilo kromě lepší optimalizovanosti hardwaru.

Radek (5.7.2009 22:35:49)

Tak jsem měl na Win7 zálusk,ale s touhle cenou-kolem 5000kč mě tedy přešla chuť.Za 2500kč bych je koupil,ale tohle uš je fakt zlodějina!Pak at se ty blbečkové z Mrkvosoftu nedivěj,že si to většina lidí sežene nelegálně!Stejně dopadnou jako Gen.Motors-plný sklady neprodejnýho systému na kterej v týhle krizi má málokdo!

Jenda (6.7.2009 17:46:52)

Tak tohle jsem nečekal.... Fuj, fuj, fuj. Zlodějina Jakožto linuxák bych windows nekoupil, dostal bych se k nim za pár měsíců způsobem "kamarád má multi-licenci, nechceš?" Nelegálně jsem windowsy nikdy neměl. Používám linux, ale jako druhý systém mam win XP. Visty jsem jednoznačně odmítl, ale na W7 bych klidně z XP přešel. Ceny mě ale překvapily. Kolik stály Visty nevim, ale jakožto zkušenější uživatel bych si pořídil Ultimate. 7500 bych ale za ně nedal. 2500 bych klidně obětoval. Jsem v šoku. Z pohledu trhu je to asi tak, že v době krize si je skoro nikdo nekoupí, a když už tak přes OEM. Naopak můžu být šťasten- linuxu trochu pomohl neúspěch Visty, pokud budou opravdu sedmy tak drahé, linux si získá ještě více příznivců.

Anonym (6.7.2009 19:13:14)

V šoku bys být neměl, krabicové XP i Visty stály taky tolik, Odpovídající edice Visty stojí stejně jako XP a 7 budou nabeton stát stejně jako Visty. Krabice v ČR skoro nikdo nekupuje (podíl ze všech licencí je menší než 5%).

Anonym (14.7.2009 14:27:31)

Jen tak dál, príští rok budeme ve firmě migrovat asi 400 pracovních stanic na Ubuntu Linux, tento systém už máme připravený k použití a lidé, kteří ho u nás delší dobu testovali jen "chrochtají" blahem o kolik práce budou mít míň s údržbou. Náklady jsou nulové a podle všeho náš správce zvládne všechny stanice zmigrovat během jedné "šichty" - samozřejmě síťově a třeba i o víkendu. Už příští rok ušetříme/vyděláme několik desítek až stovek tisíc navíc. A to se vyplatí. Věřím, že u nás s přechodem nikdo mít větší problémy nebude