Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Zrychlení ADSL od GTS

Zrychlení ADSL od GTS

Lukáš (14.5.2004 01:08:02)

Vážně by mě zajímalo a asi nejenom mě,proč se NÁM co máme ADSLko od GTS zrychlilo.Proč to teď jde a dřív to nešlo!Celý den mi to chodí několikrát rychleji než kdykoliv před tím.Teď to skoro vypadalo,že se přetočí rafika na speedmetru. Naměřeno 973 KBps u 1024 agr.1:50. Nevěřím tomu,že za to může FUP. Snad to tak už povalí pořád! Optimista ;o)

Lukáš (14.5.2004 01:10:06)

Omlouvám se......samozřejmě 973 Kbps.......

Jiri (14.5.2004 09:23:42)

Jo, to by mě taky zajímalo.... doufám, že to takhle vydrží:)... každopádně už mi to jede takhle dobře přes 24 hodin! :)))) Rychlost vašeho internetu: Rychlost stahování dat: 53.2 KB/sec Rychlost připojení k Internetu: 425.7 Kbps Podle posledního testu (14.05.2004 09:17) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 359.152 kbps (44.894 kB/s) UP: 72.496 kbps (9.062 kB/s) odezva(min,avg,max): 99.9ms / 119.3ms / 144.9ms

Jiri (14.5.2004 09:27:10)

Jo a pingy ty mám ve skutečnosti ted kolem 30ms!!!!

Mates (14.5.2004 09:28:05)

jo ... je to zapricineny FUP ... odstaranujou se "rekordmani" :) alespon jeden dukaz toho ... ze kdyz se "vymlati" pak extremnich jedincu ... tak spouste lidi to pofrci mnohem lepe ...

Jiri (14.5.2004 09:30:25)

No dobrá, pokud by to ale mělo být díky FUP, tak proč o tom nejsou žádné informace na jejich webu.... pokud zaktivní FUP, měli by o tom napsat aspoň pár informací atd ne? :o)

Mates (14.5.2004 09:33:14)

ne ...vetsine ISP finguje nejaky to FUP a na jejich webu neni ani prd ...

bunkr (14.5.2004 11:45:21)

me se nic nezrychlilo, je to porad stejne a pokud me zaradili mezi stahovace diky tomu,ze si obcas na pul hodky jednou za tyden pustim dc++, tak s nima koncim protoze jsem nestahl za posledni mesic vic nez 200-300MB mam porad rychlost max 50-80 kbit/sec

Jiri (14.5.2004 16:07:28)

Hmmm tak to je skutečně zajímavé, asi záleží i na lokalitě... mě se to totiž od včerejšího rána skutečně ještě nezpomalilo a jede to (na gts) hodně slušně. Uvidíme ještě večer... btw snad to nevypadá jak nějaká reklama na gts... ale myslím, že na tom asi začali skutečně pracovat:)) jen tak dál:)) Rychlost vašeho internetu: Rychlost stahování dat: 51.2 KB/sec Rychlost připojení k Internetu: 409.3 Kbps Podle posledního testu (14.05.2004 15:52) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 365.952 kbps (45.744 kB/s) UP: 91.408 kbps (11.426 kB/s)

bunkr (14.5.2004 17:27:15)

ted odpoledne to jede takto : Rychlost stahování dat: 18.4 KB/sec Rychlost připojení k Internetu: 147.4 Kbps a vecer to spadne na polovinu p4 branik na zelenem pruhu

Jiri (14.5.2004 18:37:43)

No mě to ted taky trochu spadlo, asi na 200kbit/s.... budu to měřit i nadále..... myslím si že se to později večer jako obvykle zase zvýší..... (včera to ale rychle jelo celej večer)... Brno Podle posledního testu (14.05.2004 18:32) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 199.536 kbps (24.942 kB/s) UP: 88.408 kbps (11.051 kB/s)

Houmles (14.5.2004 18:50:05)

Mě to jede 330kbps, což je asi 3x více než tomu bývalo dříve, ale stejně mě mrzí, že se na tom nedá hrát. Pingy 150-350.(někdy tam skočí třeba tři pakety za 20ms, ale to je vyjímka) Lokalita Brno

bunkr (17.5.2004 22:46:06)

tak uz i mne se to za posledni 2 dny zrychlilo, ted to jede 425kbit/sec, to v tuto dobu 22.40 v teto lokalite (p4 branik) nebyvalo zvykem. jeste ping (>100 ms) snizit na 20ms aby se daly hrat hry a je to ok

Jeden z Vašich operátorů (15.5.2004 09:15:44)

Za každého vyhozeného nebo zpomaleného vícevláknového stahovače který kolem sebe kope a mlátí kydž mu dorazí srdečný pozdrav získáme 30 dalších spokojených zákazníků. Samo sebou že nabízíme ADSL 1:20 a nejhořším případům garantované připojení. Jinak jsem na těchto www četl několik příspěvků jak je nastaveno FUP u GTS. FUP částečně běží, ale s těmi hodnotami co jsem zde četl se všichni mýlíte.

LOU-GTS (15.5.2004 11:01:28)

Castecne? Kdy pobezi uplne? Radeji at na to nesahaj, ted je to v pohode uz par dni!!!

Jeden z Vašich operátorů (15.5.2004 11:23:26)

Plošně se přivírají tzv. kohoutky. Musí se pomalu aby byly přivřené tak akorát aby to neodskákali nevinní. Není totiž důvod je přivírat více než je třeba. Tím myslím zpomalení například po stažení za den 100 MB na určitou dobu. Plně funkční bude tak v červenci, ale úpravy v nstavení se budou dělat pořád.

Anonym (15.5.2004 14:38:28)

spomaleni po 100mb to je silenctvi to se updatne STEAM pak si zahraju CS dve hodiny a pingy zase 300ms ?Proc neumite jasne narovinu rict jak to je mozna by jste mneli vice zakazniku.Ja treba poslal uz vypoved ted se to zlepsuje ale co se da delat.... tak kdyby jste rekli bych pockal ted tyden kdyz uz jsem to vydrzel stim vasim shitem 2,5mesice a dohoromady stahl 7,5GB

Jeden z Vašich operátorů (15.5.2004 15:17:13)

Výpověd lze zpět vzít!

Anonym (15.5.2004 15:22:44)

no ani nevite jak nad tim uvazuju ale vite co je problem ja se vazne jak idiot hlidal 2,5mesice na lince neslo pracovat nic ve tenhle tyden mi ruply nervy poslal jsme vypoved a zapl DC :-) sice jenom pres vecer bo vim jak je to kdyz se na tom neda pres den delat ale kazdopadne jsem sosl uz skoro 3GB +1,5GB co mam od 1.5,takze zrusim vypoved a muzu cekat za na mne nekdo uvali zase sankce.takze co stim ?_

Jeden z Vašich operátorů (15.5.2004 15:33:15)

1. Možnost vzít zpět výpověď a vyčkat několik měsíců jak se budou priority portů a limity nastavovat dál. 2. Přejít na agregaci 1:20. 3. Změnit ISP a vybrat si 1:50 nebo 1:20. 4. taky možnost garantovaného připojení. Jestliže trváte na přenosu velkých objemů dat je prostě nutno si připlatit. Hlavní problém je že žlutý svině mají radost když nám můžou práci ztěžovat. Jinak neházím vše na ně. Cenu co za to chtějí VO je strašná.

Anonym (15.5.2004 15:43:43)

dekuji za odpoved po dlouhe dobe jsem se aspon nejake slusne dockal.. na objemu velkych dat netrvam ... jak rikam 2,5 mesice jsem se choval dosl slusne jenom ted jsem to na posledni dva dny zapl.Po pravde cekat az se udelaji priority se mi moc nechce a co kdyz herni servry nebudou v priporite ?A jit na 1:20 bych sel ale 2000 je uz asi opravdu jenom moc mozna kdyby to bylo 256/128 tak jo ale 256/64 je malo.Dale do garantovaneho pripojeni bych sel taky ale za 1500 ktere jsou prece jenom hranice co do toho chci dat proste zadne neni . A myslim ze kdyz nekdo chce nabidnout nekomu 18000 rocne za to ze mu urve ze svojeho 128/128 ktere by mi stacily treba z limitem 6GB a pingy do 40ms je dost slusne. Kazdopadne vam dekuji a preji hodne zdar v boju z telemorem

Jeden z Vašich operátorů (15.5.2004 16:52:03)

Nejdřív se odekají rekordmani a pak se uvidí co dál. Nikdo nemá v úmyslu někoho omezovat více než je třeba a proto nikdo neví zda-li herní porty budou v prioritě atd. Výpověď lzr podat vždy. Já každému říkám že to je jako s GSM. Před 6-ti a více lety jsme lovili signál jako pošuci a dneska to funguje relativně dobře a už po tom ani pes neštěkne a nikdo si na to moc nevzpomene. Pružnost ISP je druhá věc a mám k ní i výhrady.

I (27.5.2004 23:35:51)

Je pravda, že před 6ti lety jsme lovili signál, ale taky se vytvářel image operátorů. Od té doby je pro mne Eurotel drahá firma. S GTS jsem maximálně nespokojen, pracovníci této společnosti nereagují ani na reklamace. Podám výpověď a hodně dlouho si budu pamatovat, že GTS je neseriozní ISP. Dobrá pověst a image se lehce a rychle ztrácí, ale velmi draze a dlouho získává zpět. Domnívám se, že ze strany GTS se jedná o krátkozrakou politiku, která povede nejen ke ztrátě užvatelů z řad domácností, ale také k poškození dobrého jména společnosti. Manažeři GTS by neměli zapomínat, že goodwill je ocenitelnou položkou v účetnictví a má velký vliv na cenu akcií a spokojenost akcionářů. Ve firmě budeme dělat výběr poskytovatele připojení 2x100MBps a zálohy 2x10MBps (výběr se dělá opakovaně vždy po určité době). Ze své pozice IT managera společnost GTS nedoporučím ani kdyby měla nejlepší cenu a to z následujícího důvodu: pokud se ISP chová nekorektně k svým malým zákazníkům, klidně se zachová nekorektně i k těm velkým (patříme do TOP 100). Výmluvy GTS na agregaci ČT mého domácího ADSL připojení mne nezajímají. Jako zákazník mám podepsanou smlouvu na ADSL s GTS, ne s ČT. Pro šťouraly dodávám, že pokud chci po svých zaměstnancích, aby internet používali pouze k pracovním účelům, musím se chovat stejně a pro nepracovní prohlížení netu si pořídit ADSL domů.

Washek (28.5.2004 19:52:56)

Dluzno priznat, ze to GTS proste s low-endovymi uzivateli neumi. Dlouha leta se zamerovali prakticky jen na zakazniky z rad vetsich firem a az teprve posledni rok se zacinaji orientovat na segment domacich uzivatelu. Bohuzel ADSL je tak problemove, ze to nezvladaji. Kazdopadne je poznat pri komunikaci zazemi solidni firmy (kde jinde s Vami budou resit nekolik desitek minut problem a dokonce se ozvou zpatky, uznaji Vam bez problemu reklamaci na pomerne velkou sumu, ...). Myslim ze v datovych sluzbach pro firmy (pevne linky, serverhousing, ...) patri k jednem z nejkvalitnejsim, ale take nejdrazsim firmam s pomerne dobrou image, kterou si bohuzel ted kazi u "obycejnych" lidi :(.

Miroslav Šilhavý (28.5.2004 19:55:43)

To není problém jen GTS ale vůbec všech ISP; všichni jsou "stavění" na relativně lukrativní klientelu a vůbec se neumí přizpůsobit tomu, že trh začíná být o tom vydělávat po stokorunách.

I (11.6.2004 00:01:17)

Svědčí o tom také ekonomické výsledky

M (29.5.2004 15:31:50)

No jo, ale z infromaci zde o FUP napr. u Volnyho vyplyva, ze Vas zaradi mezi "rekordmany" do druhe fronty po par desitkach MB denne... Podobne jako s Mirkem, tak i s Vami se asi vetsinou neshodnu, ale nezda se i Vam tohle uz moc?

Anonym (15.5.2004 15:25:28)

ale stejne nalijme si cisteho vina pingy na hrani asi nikdy nebudete mit lepsi nez treba telecom.a kdybych ted zustat tak co mne ceka .... budou nejake sankce od kolika GB se zacinaji uplatnovat a kdyz to zkousnu jak dlohu budu ted"trepet" nez to bude zase lepsi ?_

fr (15.5.2004 19:25:04)

Jó, kde já budu připojenej v červenci...?U GTS to určitě už nebude :) Ale ne proto, že by to třeba nemohlo u nich fungovat, ale pro to, jak se stavěli k mým nářkům za poslední měsíce - nechodilo to skoro vůbec (teď už to teda JE lepší) a jediné odpovedi byly výmluvy. O výpovědi smlouvy ani slyšet - máš to podepsaný na půl roku, tak plať, i když ti to nefunguje, šmejde. Proč jsem byl tak blbej? Nevim, žádný výhody z toho nevyplývaly (bez aktivačního poplatku, modem zadarmo apod.)

Arnošt (15.5.2004 22:03:50)

Né že bych Tvoje příspěvky nepovažoval za nic jiného než plošně nasírat, ale napiš prosím Tě, jak napsat výpověď, aby ji v gts ihned vzali. Popř. postup, ideálně v extra přáspěvku. A když se vrátím k první větě, víš vůbec důvod, proč přecházet na profi, když nezvládáte lowend? Stejní lidi, stejná technika, stejné výmluvy, stejná kvalita...

Pepa v(z) Písku (10.6.2004 14:02:56)

No náhodou jsem se sem při hledání dostal, ale to co čtu je až k nevíře. Co to proboha je omezení služby, kde to žijete soudruzi. No já jsem u nejmenované společnosti a kdybych technicky denně stáhl třeba 30 Tb, tak se nikdo ničemu nediví. Jen tak dál a skončíte tam kde jste začali. Takových více tak to tu můžeme zrušit a přejít zpět na telegraf. A to si říkáš operátor spíš chirurg ne?

Anonym (10.6.2004 14:10:09)

zkurvení židi

Petr (15.5.2004 14:12:18)

Hmm, dobre. Tak mne se to zase presne vcera zpomalilo na klasicke 1-2 kB. A to mi to dokonce predtim 14 dni jelo.. Nejak 20-30 kB u 512ky..

Jolinar (15.5.2004 18:37:47)

Kluci :o) tak sem minulý týden ve středu 5.5. požadal GTS, že to chci zrušit a to hned, zrušili mi to ve čtvrtek 6.5., nová objednávka byla přijata k úterku 11.5. a už dnes 15.5. sem na IOL a jede mi to skvěle. Neváhejte a přejděte, neni to tak dlouhý přechod. Zřizovací doba tedy byla 3 dni nebo respektivě 4. den sem byl online (od dnešního rána). Co vy na to?

BDs (15.5.2004 18:43:32)

My na to, ze kdyz si to dela Telecom sam, je to svist...nekdo od Contactelu ceka na pripojku uz mesic:)))

Jolinar (15.5.2004 21:19:58)

Neni pravda, ono totiž telecom nepotřebuje podepisovat hned nějaký smlouvy a nečekáš než to přijde poštou k podepsání, pak to odešleš a nějaká pomalá pinda to přečte a odsouhlasí a dá ke zpracování...když by to tak dělali i ostatní, bude to vše dřív, takhle je to uplně stejný, zřizuje to furt jen a jen telecom a dělaji to automaty, nic víc.

PK (15.5.2004 23:05:34)

To je teda pěknej kec! U Nextry jsem skončil k 30.4. a telecom dodnes novému poskytovateli tvrdí, že nic instalovat nebudou, že už službu ADSL mám od Nextry. Na infolince telecomu mi tvrdili, že na to zrušení mají 20 dnů! Nextra tvrdí, že na to telecom má 12 dnů. Každopádně první termín už minul a když zapnu modem, tak se mi Line Sync zatím vždy rozsvítí. Telecom jsou největší parchanti.

Jolinar (16.5.2004 00:17:44)

Nedělá ti to nahodou Nextra?Oni jsou pěkný šmejdi takže nevim, ale já nekecám kurva. Podívej se do příspěvků o GTS ,ještě do poslední chvíle sem tam posílal výpisy pingů a tak...nyní už sem u IOL a pingy na české servery do 27ms a pingy na zahraniční se cca 50-55ms!Takže prostě to tak je a sem s tim spokojenej, to že nextra neumí zažádat o zrušení a ty to prostě neurguješ a necháváš to být, to je těžký. Já sem pro to dost dělal, furt sem někam volal a prostě se snažil to urychlit a myslim, že sem to urychlil. Kdyby jste nahodou někdo přecházel, tak telecomu předem řekněte (nějakému technikovi co má na starosti Váš region), že chcete na stejnej port do ústředny, že přecházíte a ono se to o to taky celkem urychlí!A technik nebude muset nikam jet na ústřednu a štelovat to když to takhle na dálku pro Vás ten port zarezervuje a má klid.

PK (16.5.2004 18:20:55)

Telecom mi potvrdil, že žádost o zrušení přijali a že na to se*ou. Vzhledem k tomu, že nejdu k IOL tak se asi zrovna nepřetrhnou.

Anonym (16.5.2004 15:20:05)

asi 13.5 jsem poslal vypoved.Dnes 16.5 mi stahli linku na 40kbs vic ani ranu mozna to bude tim ze jsem 6 mesicu netahal a ted jsem za posledni dva dny stahl 4GB:-)Hold jsem si to chtel vynahradit.Jenom by mne zajmalo kdo u GTS koncil ,platil neco navic... treba kdyz vracel modem nebo tak neco ?Nebo proste zaplatim posledni fakturu za sluzbu a koncim.Dekuji PS: jenom bych chtel rict ze to sejmuti na tech 40kbs je fakt dobre kdyby to fungovalo u tech blbcu co tak sosali pres den cele 3 mesice a GTS by je tak pekne sejmulo jako mne mozna bych neodchazel... PS2: jak jste resily prechod nechvali jstesi modem ?Ja stejen nemuzu protoze ho mam annex A takze mi je na nic nebo slysel tady uz nekdo ze se da s ISP domluvit a on vas zapoji na annex A?

Lukáš (17.5.2004 12:37:57)

Tak to ti ještě celkem šlapalo,když jsi za 2 dny stáhl 4GB.To já s tou dřívější rychlostí bych u toho musel sedět pořád,aby se mi to povedlo.Zrovna jsem si měřil rychlost znavu a šlape to kelem 600 Kbps,což mi úplně pro síť s dvěmi PC stačí.Za víkend jsem stáhnul 1,4 GB a jede mi to pořád stejně. Škoda,že na rovinu neřeknou od jakého množství dat jsem považovanej za nadprůměrného stahovače.

Vales ČT (17.5.2004 16:57:46)

FUP u GTS je automaticky zapojen při překročení hranice 10GB za měsíc na základě upozornění od ČT o nadměrném zatěžování linky uživatelem. FUP je pak zřejmě opět nulován na začátku dalšího měsíce. Jestli to tak u GTS opravdu funguje (sem si tím téměř jist) tak je to dobrý model.

Anonym (17.5.2004 21:11:32)

rozhodně není...traffic 10 GB měsíčně na službě 512/128 1:50 je přesně trojnásobkem toho, kolik je tato služba schopna zvládnout...pakliže dáte uživatelům jasně průhlednej manitel...naučí se pohybovat podél něho a FUP ztratí naprosto svůj smysl...

fr (17.5.2004 22:02:25)

No já nejsem v tom tak technicky honěnej, abych posoudil KOLIK GB je hranice pro zavedení FUP, ale nemyslím si, že by to mělo být tajný a najednou by se to sesypalo, kdyby to ISP zveřejnili, jak už jsem se tu před asi dvěma týdny snažil oponovat Myrkovi. A to jsem ještě netušil, že do týdne vyleze Telecom s tim svým Expresem a tam je to dáno více než jasně. Takže si to pánové asi nějak spočetli.(Jistěže nediskutuju o tom, co s tím Telecom může nebo nemůže provádět bokem)

Vlasta (17.5.2004 22:09:06)

Tak to je teda pěkná lež! Mám od 1.5. staženy 4,5 GB a stahuje mi to od včera 900 B/sec

noryt (17.5.2004 22:37:38)

Blbost, na GTS FUP teprve testují. Naplno bude zapojená od 1.června.

Amigista (17.5.2004 21:05:31)

nechamu co se ti zrychlilo. Me to je ta 512 jen 6 a to nejsem zadnej stahovac!!!!!! sakra

Lukáš (18.5.2004 00:30:24)

Mě od samotného zřízení ADSL to chodilo kolem 150 Kbps,takže těžko na mě uplatňovali FUP.Spíš to byla chyba z jejich strany,nebo za to mohou telecomáci.Nevím,ale doporučuji aby jsi jim pohrozil přestupem k jinému poskytovateli a to pro jistotu několikrát a taky písemně emailem.Když jsem jim jedno pondělí volal a pak psal,dal jsem jim ultimátum do pátku a od čtvrtka se to rozjelo,tak těžko říct a valí mi to pořád výborně.Až na ty pingy.Ty se přes den pohybují kolem 150 a teď v noci od 25 do 70 což by mi už stačilo.Musí si v GTS uvědomit,že není důležitá kvantita,ale kvalita!!!!!!!!!!!!!!!

BDs (18.5.2004 07:24:36)

No bez urazky, ale kdyz pozadujes nizkej ping (kvalitu) na ukor objemu prenesenych dat (kvantitu) presne jak pises, nemel jsi volit GTS. Spelo to do zahuby uz od zacatku...zvlast s touhle cenou.

Lukáš (18.5.2004 10:35:31)

Máš pravdu,ale nemyslel jsem tou kvalitou jen nízkej ping,ale i rychlost,nízkou cenu,atd.,prostě celou službu a v době kdy jsem si ADSL objednával,tak na GTS žádné stížnosti tady na fóru nebyly a jestli jo,tak jen takový všeobecný,tak jak na každého poskytovatele.Měli nabídku která se mi líbila a asi nejen mě.Tou kvantitou jsem myslel,že velký počet uživatelů dávají do pár agregačních skopin,proto se všichni dělí jen o memší kus konektivity než u ostatních poskytovatelů.Možná je to hloupej názor a kecám o něčem čemu úplně nerozumím,no jestli jo,tak promiň.

Petr (19.5.2004 06:35:20)

Máš pravdu. Dneska je to zase horší. Naštěstí to není zas až tak blbý jako to bývalo, ale furt to stojí za prd... SpiNET via GTS, 1024/256, Praha Podle posledního testu (19.05.2004 06:26) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 759.608 kbps (94.951 kB/s) UP: 144.88 kbps (18.11 kB/s) odezva(min,avg,max): 42.2ms / 70.7ms / 97.2ms

Lukáš (18.5.2004 00:36:28)

Navíc jestli máš změřeno že ti to jede jen 6 Kbps,tak to je důvod k reklamaci.Jestli umím dobře počítat jsi už mimo agregaci,určitě se na GTS ozvi,třeba mají někde chybu.

Mates (18.5.2004 00:42:00)

no jestli mu tu reklamaci uznaj uz zalezi jen na vuli ISP ... ptze CTc negarantuje ani prd .... jediny co garantuje je ze to, ze je narok na slevu kdyz to nepojede vic jak 5 dni v kuse, pricemz jedne pakt preneseny se povazuje uz za prenos ........

Adin (18.5.2004 01:06:27)

Jo asi tak nejak, to stim jednim paketem to je fakt sranda. Ale kdyz uz to jede pod jednu padesatinu rychlosti tak se solidni ISP snazi neco delat, to mam odzkouseno. Horsi je treba 60 Kbps ale 40% packet loss. To se nenacte ani web a ISP na to salamuje.

Anonym (28.5.2004 17:40:42)

Pokud nekdo taha vicevlaknem tak, ze se v konecnem efektu nepere o konektivitu 50 spojeni ale 150, tak opravdu muze mit i mensi rychlost nez 1/50 :)

Fyk (27.5.2004 17:44:04)

Taky mi to stouplo pres 300 (mam GTS 512/218), ale ted mam sotva 10kbps, spis min (to nestaci ani na prohlizeni stranek a stahovani emajlu) a to nic moc nestahuju (za 1mesic tak 4-5GB nejvic). Jestli se to od cervna rapidne nezlespi tak u nich koncim.

Lukáš (27.5.2004 20:46:11)

Na GTS do mě hustili,že za to může agregace,ale tady u nás v pohraničí jsem připojenej na ústřednu kde jsou zřízený 3 přípojky na ADSL a taky jsem se dozvěděl,že s agregaci nemá nic dočinění tvůj poskytovatel,ale Telecom a podle technika z této ústředny na mě není v žádném případě uplatňována agregace,ale ještě s úsměvem dodal,že tím nechce říct,že za to pomalé připojení Telecom nemůže,ale asi jsem na něj zapůsobil,protože teď jsem třeba naměřil 1040 Kb a to není žádná vyjímka.Jsou to jen svině který si dělají naschvály a nedá se u nich věřit nikomu.

Mates (28.5.2004 19:34:03)

akorat ze se agreguje na 4 mistech v republice .. nikoli na kazdy ustredne zvlast ..

aDSL_cr (29.5.2004 00:31:37)

Hmmm ... Podle posledního testu (28.05.2004 18:32) je rychlost připojení vašeho počítače DOWN: 671.024 kbps (83.878 kB/s) UP: 334.28 kbps (41.785 kB/s) odezva(min,avg,max): 41ms / 47.1ms / 64ms

Houmles, chipoun (29.5.2004 08:49:28)

Tak jsem hrál asi týden každej den dvě hodiny i víc operaci flešpojnt :-) a co se nestalo! Moje připojení od GTS jelo vážně dobře někdy pingy i okolo 20ms! akorát když jsem měl provoz větší než cca 100MB tak se ping mnohonásobně zvětšil a objevila se ztrátovost taková, že se hrát nedalo. No ale ráno to zas bylo dobrý. Tak jen doufám, že to GTS vydrží! Předtím nebylo na hraní ani pomyšlení, ale teď pár dní je to OK.

Anonym (29.5.2004 09:41:34)

Mel jsem GTS donedavna od zacatku co poskytovali no limit ADSL 512/128 a hruza, pred tejdnem jsem presel k Telecomu na IOL Broadband 3 GB a rychlost neklesne pod 400kbps v jakoukoli denni dobu, fuck gts... Jinak arogance v jednani a nezajem cokoli resit ze strany GTS je taky shit.

Houmles, chipoun (29.5.2004 10:27:47)

No to je mě jasný, že GTS na IOL v ADSL nemá, ale zlepšení je to výrazný.

Anonymous (29.5.2004 14:19:30)

tak to ti Lukasi zavidim, me to jede dopoledne tak 40 kbps, odpoledne tak do desiti vecir to 10 kbps neprekroci, ale vetsinou to stoji uplne. Ve tri rano je to parada, to to frci 400 kbps, ale v noci internet nevyuzivam ... ping se mi pohybuje 10 000 - 25 000 ms :-(( - NEPOUZITELNY. Posta samozrejmne taky stahovat nejde :-((

Lukáš (29.5.2004 14:24:48)

Tak mít to v takovém stavu,už bych GTS neměl!

Beam (10.6.2004 17:19:27)

Tak to jsme na tom dost stejně (resp. uplne stejně co se týče rychlosti), jenom ten ping mam kolem 1000ms.. Jinak jak je to s FUPem u ADSL Volnost od 1.6 u ADSL Access od 1.8.. FUP na mě aplikován nebyl, jenom bohužel mají potvrzeno že je u mě plně využívána agregace.

Anonym (10.6.2004 16:47:36)

Zajimalo by me, jak to teda ve skutecnosti je s FUP u GTS? Sem stahovac, od 1.cervna sem natah pres 20GB, ted sem meril rychlost a pres 390kbps.

Lukáš (10.6.2004 17:39:27)

Na FUP od GTS,pokud ho ted zavedli, neexistuje žádný pravidlo,možná jen takový,že občas někoho nakrmí a pak ho nechají jet na nějakejch 40 kbps,tak jako zrovna dneska mě. Na FUP jsem se u nich informoval a nebudou nikoho prý omezovat dřív než by ho upozornili předem emailem.A mě rozhodně nic nepřišlo,za to mi to jede 20x pomaleji.

Anonym (10.6.2004 23:42:29)

Tak to se mi dost libi a pripada mi to cea fer od nich.

Anonym (10.6.2004 17:44:23)

si jediný z fóra, kromě notorických provokaterů, který tvrdí, že mu to jede. Podle mne kecáš, ale zatím nejsi tak profláknutý, takže ti to ostatní přispivatelé baští i s navijákem

Lukáš (10.6.2004 17:47:23)

Noooo,koukni se kousek níž.Už na mě taky došlo. :o(

I (10.6.2004 17:56:19)

pak se to po... a skončiš stejně jako ostatní - pošleš GTS výpověď.

Lukáš (10.6.2004 18:44:53)

Mě to jde a nejde tak nějak nepravidelně,po připojení jsem byl rát když jsem z té "1024" vyždímal 350 Kbps.Máš pravdu s tou výpovědí,už se na to chystám!

Nargon (10.6.2004 22:45:08)

tak me ADSL od Nextry jede asi taky 840 Kbit/s ale ja mam 512/128 1:50 unlimited, no neni to nadhery? takhle by mel fungovat net. a pokud to ve spicce klesne tak ne na min nez 256 takze ja sem spokojenej, ikdyz ty pingy by mohly zlepsit, ve hrach kolem 50ti na cesky servery.