Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Bez proudu i monitory umírají

Bez proudu i monitory umírají

Anonym (25.7.2009 00:00:00)

Ty bouřky a povodně, to je něco, co člověka donutí trošku k zamyšlení. Zejména když mu tři dny po sobě vypnou proud a nemůže pracovat. To je pak na přemýšlení ta správná doba.

jn60 (25.7.2009 11:13:44)

Fakt dobrý a na ten poslední odstavec jednou dojde.

Anonym (25.7.2009 13:10:34)

No, ovšem myslím, že když na ten poslední odstavec dojde, tak ta chybějící elektrika bude jeden z těch menších problémů

Jarda (25.7.2009 20:43:38)

100% souhlasím. "Jaderný kapitalismus" přináší spoustu výhod, ale jeho nevýhodou je, že si na ně člověk snadno zvykne a v případě, že by něco pořádně neklaplo by to mohlo být opravdu zlé. Jen doufám, že se toho nedožiju:) Jinak opravdu super článek.

mladas (25.7.2009 12:35:33)

Krasne, ctu clanek s notebookem napajenym elektrocentralou a cekam az chlapci z CEZu vymeni dalsi izolator na VN a budu moci prepnout pateř na "normalni" zdroj ;-)

Pavel (25.7.2009 19:04:47)

Pěkný článek. Výpadky el. proudu jsou nepřítely počítačů. Nevím jak tomu bylo před 10ti nebo 15ti lety. Ale nyní jsou ty výpadky příliš časté, ať již kvůli opravám nebo bouřkám. Naposled bez proudu jsem byl ve čtvrtek. Před 18 hodinou přestala elektřina jít, nahozena byla až v noci. Ovšem následoval další výpadek, a bez přerušení šla až od rána kolem 8 hodiny. Baterku pro tyto případy nemám, ale svítil jsem si trochu bezdrátovou myší, vydávající ze spodu červené světlo.

Sergey (25.7.2009 23:15:11)

"Napršelo dobrých 65 mm vody. To znamená přesně padesát litrů na metr čtvereční." Kdo by to byl řek..........u nás když napadne 65 mm vody je to rovných 65 litrů na metr čtvereční, inu jiný kraj ..........

jakaf (26.7.2009 00:04:17)

Taky si přihřeju svojí polívčičku lidi.Moje přítelkyně je z Vrchlabí,které vichřice ve čtvrtek večer dost postihla a proud jim nešel do dnešního odpoledne.Doma má vše na elektřinu,tak se myla jen studenou vodou a od čtvrtka večer do dneška odpoledne jedla jen studený jídla.O zkaženym mase a spol. v mrazáku ani nemluvim-silně pochybuju,že jí to někdo kompetentní přes dodávky elektřiny zaplatí,a nejen jí.Stačí jedna větší bouřka s vichřicí a člověk hned pozná,jaká je elektřina cená věc,nejen pro monitory.

Slavomír P. (26.7.2009 02:42:20)

Výpadek proudu, to je něco co dobře znám. Celá naše domácnost je elektrifikovaná - díky elektřině vaříme, ohříváme a poháníme vodu. Co se počítačů týče, na jednom mám UPC, ale to není dlouhodobé řešení. Na eventuální výpadek jsem připraven - mám tři bateriové svítilny, dvě petrolejky - jedna z toho je povoznická lampa, vhodná i do exteriéru - dále mám spoustu svíček, malý turistický vařič na plynovou kartuš, rádio na kliku, samozřejmě také chemické světlo a další věci, jako například zbraň - to kdyby začalo rabování. V garáži mám malý generátor max.650 W. Uvažuji o nákupu silnějšího generátoru, většího vařiče na plyn a také o solárních panelech. Pro případ katastrofy mám také konzervy a balenou vodu na přibližně jeden měsíc. Zásoby pravidelně obměňuji a jsem vždy pamětliv hesla z pionýrského mládí: Vždy připraven!

Pepa (31.7.2009 11:59:14)

V QB umira vsechno!!!!