Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Stahování není, co bývalo – raději si koupím originální CD

Stahování není, co bývalo – raději si koupím originální CD

Anonym (21.8.2009 00:00:00)

Nevím jak vy, ale já už nestahuji hudbu a videa z internetu v takové míře, jako tomu bylo v minulosti. Důvodů je několik. Mám za to, že je to ale obecný trend doby. Disky jsou plné balastu, který jsme nadšeně stahovali, ač již v době stažení bylo jasné, že se k materiálům zpětně nikdy nedostaneme.

Myschoo (21.8.2009 00:50:59)

Pardon, ale par věcí z toho co jste napsal jsou blbosti. 1, Online ke shlédnutí Jestli koukáte na Simpsonovi na www.simpsonovi-online.cz, tak Vás 'lituji'. Pidi okýnko a kvalita jak slideshow. 2, Za 'pade' Většinou se bohužel jedná se výběhové filmy které každoročně opakuje TV Noha. 3, Omezení RS Vlastním premium necelé 3 měsíce, ano první 14 dní mi limit 5GB nestačil - stahoval jsem všechno co bylo pouze na RS a nedostal jsem k tomu - třeba HD filmy. Nyní stahuji párkrát do týdne a běžně mam na účtu 20GB, účet sdílím ještě s jednou osobou. Mazaní souborů ? Většinou jenom premiery...Lepší než Ulož.to 4, Jaké mobilní sítě ? To že v pár městech je 3G je sice pěkné, ale k ničemu. Jelikož na věžné věci z mobilu stačí EDGE a 3G se hodí na dovolené atd. Prostě mimo velká města. Navíc určitě najdete vic WIFI síti ve městě než na zapadlé vesničce. 5, Přehrávání z YT Myslíte těch krásných 64kbps? To musí být užasné (především) basy a výšky. Proč ne rovnou kazeták ? ------------------------------------------------- TOTO JSOU MOJE NÁZORY!

Josef (21.8.2009 06:31:20)

Chlape, ty ses pekne marny, tu caru a caps lockovy text mas v kazdem okne prohlizece jako podpis do diskuse? :-D Ale k tematu, ja se na ty simpsny taky rad kouknu, kvalita stoji za houby, ale kdyz si vezmu, ze to nic nestoji, jsou tam skoro vsecky dily, proc ne? Dale, vybehove filmy? Na tech DVD nekdy vychazeji docel rly, pokud tocloek sleduje, muze sehnat velmi dobre tituly. 3G sit bude behem roku v kazdem vetsim meste, v krajskych to uz problelm ni neni. Ja na rozdil od tebe s autorem docela souhlasim. Taky se me uz nechce spravovat fronty v RS a cekat az se mi stahne to ci no. Jo nekdy jeste neco stahnu, ale asu neni co byvalo a chuti taky tak.

Midiman (21.8.2009 12:03:34)

Jstlize so koukate na simpsny v teto kvalite a staci vam hudba z Youtube tak to je pekny navrat do praveku.Vse co mate doma digitalni tak vyhodte kupte gramofon(ma porad lepsi zvuk nez youtube) a prehystoricky vhs prehravac mate o zabavu postarano.

Josef (21.8.2009 12:16:32)

Tak pozor, gramofon využívám několikrát měsíčně na své klasiky a nedám na to dopustit.

Anonym (23.8.2009 09:04:12)

Návrat ke gramofonům je moderní světový boom, zvláště v USA. ČR je největším vývozcem vinylu v současné době.

ppp (12.9.2009 15:59:26)

Gramofon je super a stahování?? Pokud chceš hloupej film z 90 tých let, tak stánek na tebe, je kde seženeš film od Bergmana, CHaplina a další kultovní věci z monulosti?? V půjčovně ani ne stánku ne, tak pak pardon, ale nesouhlasím...

Anonym (23.8.2009 07:50:13)

maska (23.8.2009 07:54:50)

Myslím že některé videa mají možnost přepínání HD některý videa mají slušnej zvuk.(bavím se o youtube.com

Anonym (23.8.2009 14:27:26)

dalsi blazen co si stahuje hudbu a vide v silene kvalite a pak si to pusti na repracich za dve stovky a na montaku 5let starym. Navic mam takovej pocit, ze ani nahodou nestahujes jen legalni soft, takze nepyskuj a radsi zapadni do radi :)

Midiman (23.8.2009 17:42:02)

Takze kdyz uz si stahnu neco tak v dobre kvalite.Repraky me nestali 200 kc ale 9000 kc.A soft ten stahovat nemusim protoze mam legalni.

Anonym (24.8.2009 18:35:52)

Takových děti je zde více. Už se zde prosimtě nevyjadřuj. Nikoho tady nezajma jestli máš nejake repraky nebo ne. Taky tady mužu napsat že jezdim v Bugatti Veyrone a každy si pomysli svoje. Neco jako o tvém příspěvku.

pepík (1.9.2009 01:43:55)

koho bys chtěl cenzurovat fašisto..., volme pirátskou stranu a poražme parazity společnosti to je vydavatele!!:D

pepík (1.9.2009 01:39:02)

dvd už snad dneska kupujou jenom starý dědci přes 30, já stáhnu, zkouknu a smažu, to co se dnes tzv. vydává nestojí ani za 20cku

Dpaja (21.8.2009 12:07:12)

Ale no ták - pár blbostí píšete i Vy:)) 1) jaký je rozdíl mezi ripem z kina a pidi okýnkem se simpsonovi? 2) Za pade - výběhové filmy, ano možná souhlasím.... Ale jak zajistit ať ta NOVA vysílá ten film (na který mám zrovna chuť) tento večer? 3) Až budete mít účet tři roky, pochopíte o čem autor mluví... 4) Tohle jsem nepochopil, autor zmiňoval někde rozdíly mezi městem a vesničkami? Jinak je nám to v it brandži snad jasné..Stejně jako že pivo bude v Praze dražší než v HorníDolní. 5) Ale no tak....Už vidím jak třeba na svém NB řeším basy a výšky. Nehledě na to že existují samozřejmě podstatně kvalitnější portály, třeba play.cz apod....

izzi_cz (21.8.2009 08:49:42)

s tím že google nic nenajde na forech nesouhlasích... na většině větších českých werez forech dokáže najít cokoli... a ořes archvi co má google se člověk dostane i k odkazům... na několika forech km chodím vidím přihlášenýho uživatele google [BOT] a není ve ýpisu "lidských" uživatelů... takže google indexuje i to co je dostupný jen po registraci

vrichtigu (26.8.2009 22:32:07)

Tak schválně jestli jde najít opravdu všechno: Radhošt (studentský film rozdelený na tři části) http://www.fdb.cz/filmy/32619-radhost.html je uplě jedno jestli v torrentech nebo rapidu, věřím tomu že to nenajde nikdo.

Pavel (21.8.2009 11:09:21)

No nevím..rapidshare.com je pořád hodně v pohodě. Placený konto mám..a co vidím jako velkou výhodu je rychlost. Téměř plně dokáže vytěžit mojí linku..někdy stahuji až 20mbps..A odkazů jsou mraky..hlavně starší věci..najdu hned. Prostě si večer usmyslím..jé tenhle film bych chtěl vidět..ale kde ho vzít..když na DVD vyšel bůh ví kdy..a online prodej filmů u nás je spíš špatnej vtip..a navíc..předplácím si na "výpalném"...celkem kvalitní xvid mám za 10-15 minut stažený..obraz celého DVD trvá také relativně chvilku..Takže než si uvařím čaj a donesu něco k snědku..mám běžný film na flešce..tu je strčím do přehrávače a koukám..A limit?Tak rpsotě akorát nestahuju blbosti..ale na to co potřebuju stačí..bonus za to je, že to není přetížené a rychlsot je super.

rockbox (22.8.2009 20:45:22)

pises ze si sezenes stare veci a to hned ,ja schanim uz pekne dlouho serial vinnetou:http://www.csfd.cz/film/72848-vinnetou-winnetou-ou-le-mascalero/ a nemuzu to najit asi to nikde neni.pokud by si me chtel pomoci budu ti moc vdecny a velky dluznik

Falty (28.8.2009 13:57:25)

To jsem nedávno viděl, ale tuším, že to nebylo na rapidu. Nejenom Vinnetou, ale další filmy Karla Maye

Pavel (29.8.2009 17:19:35)

o zkus hledat i pod jinými názvy..než je originál. Něco se hledá blbě..to je fakt. Ale často to jinak neseženeš vůbec. Zkus hledat Vinetou serial nebo Vinetou series rapidshare a pod. Také se mi stává že to najdu na jiném servru..ale zas abych si platil přístup na více úložišť..to nepotřebuji. Něco najdeš mnohdy spíše na Torrentu..ale to nepoužívám..protože to je i tady nelegální...radši neriskuju.

Sfusama (21.8.2009 11:40:17)

To je snad vtip, na plátně to není ke koukáni, a v půjčovnách na dědině je filmů v HD jak šafránu. Kina už jsou taky jen ve větších městech. A na blu-ray za 800Kč málokdo má. Tudíž jsou spousty lidí odkázany na Rapid.

Fidla (21.8.2009 12:22:38)

Autor má pravdu, já si třeba kupuji už jen originální audio CD, nespokojim se s kvalitou mp3. Ale před 3 roky by to bylo jinak, v té době jsem stahoval co se dalo, stahoval jsem až tak hodně, že jsem se, dalo by se říci, přehltal a požitek ze stahovaného materiálu se rychle vytrácel.

nestarej se (21.8.2009 18:31:52)

No, to co zrovna ja chci v trafice neni a kdyby bylo, tak si vemte ze kdyz dam za jeden film 40 kc a chci jich takovejch 20, tak se taky penezenka prohne. Rapid a ostatni vitezi a navic to ma clovek za chvili doma kdyz ma dobry pripojeni. Stojim za nazorem Ceske piratske strany, at za film platim do te doby, dokud je autor tohoto dila na zivu. Proc platit dale po jeho smrti kdyz on si uz nic nekoupi a to co dostane stat tak stejne prosustruje. Az se microsoft rozpadne tak at jsou wokna zadarmo. Myslim ze ani autorovi by se nelibilo ze po smrti na tom vydelava stat. Rodina uz je davno zajistena a stejne nekdo dalsi z te rodiny pracuje. Takze tu laskave nezvyhodnujme autorovu rodinu. Kazdej at si jede na svy triko.

Xspy (21.8.2009 19:02:46)

To co bych chtěl skladovat na plackách rozhodně v edicích za 50Kč nevychází . Pevné disky jsou stejně jen zadržovací nádobou od stavu" hmmm to by mohlo být dobré" do "... blbost smazat " . I když se to nezdá , tak spousta lidí filmy, hry ,audio z internetu vyzkouší . To jestli si je nechají se pak odvíjí od kvality ... A vidím to sám , poslední dobou je to bída a děs - málo co je hodno i toho stažení z rapidshare ...

Jarda (22.8.2009 17:49:27)

tak pro změnu moje zkušenost filmy i hry stahuju z netu v kvalitě MP 3 či celé CD či DVD,a řeči plné balastu v hudbě tak v ní jsem se s tím dosud nesetkal,s tím se setkávám hlavně u Cracků či programů pro PC,a že tě nepustí na fora, google vidí i do nich a nejsou to stovky vláken, jen se člověm musí naučit používat vyhledávač a pracovat s ním a že Rapid maže soubory je jasné že pokud je někdo po nějakou dobu nestáhne tak se to automaticky smaže,ale setkal jsem se u novinky kdy mě smazali hru při jejím stahování ale to byla práce filmového studia řekl bych že na jeho popud.A podotýkám nemám u nikoho placený účet a prostřednictvím stahovacích programů stahuju nejen z rapidu ale i z jiných ůložišt ale rapid je Mekka dat kde je uplé vše a hledat v něm jde ale pokud je soubor zaheslovaný tak ho sice stáhnete ale bez hesla s rozbalením nehnete to je na Warez forech a na nich jsou i odkazy ke stažení ,a opravdoví machři to balí po 200MG aby si to mohli rychleji stáhnout i lidi bez plných účtů.Tot moje zkušenost přeju krásný den Všem.

nobody (23.8.2009 10:39:49)

Doporucil bych mene stahovat a vice se venovat cestine. Skoro to nejde precist.

BB (23.8.2009 16:42:13)

Typicky pripevok typickeho vypatlaneho stahovaca...

Anonym (5.9.2009 11:45:50)

celkem je mě líto pana BB či jak se tento anonym jmenuje že se dosud nenaučil používat internet k jiným účelům než k čtení emailu a přehrávání videa

Fany (26.8.2009 13:37:20)

a ti nejvetsi "machri" to bali po 50MB aby z jedne veci bylo vic souboru, tim padem i vic uploadu, vic bodu, a vic problemu pri stahovani

Tom M. (30.10.2009 01:18:56)

Tak ono rozhodně není nejrozumnější dávat na Rapidshare soubor o velikosti 200 MB. Už jen kvůli tomu, že v případě výpadku spojení se data zahodí. Doporučil bych 100 MB ale spíš menší velikosti. U velkých souborů je problém také v samotných Windows, které pak nestíhají cacheovat a mnohdy takový mamut skončí neúspěchem.

kohelet (24.8.2009 16:13:37)

Zajímalo by mě jedno - jak jinak než nelegálním stahováním se člověk dostane k takovým HD filmům? Namísto šíleného utrácení za blu-ray přehrávače a disky je výhodnější koupit 1 TB disk a stahovat...nemluvě o menší vynaložené námaze.

Vkasec (30.8.2009 17:58:15)

YouTube se mi poslední dobou jako zdroj hudby nelíbí, příliš velkou část hudby nechávají jako "USA only". Kvalita hudby není závratná, z tohoto hlediska bych dal přednost www.imeem.com. Někdy jsou tam písničky v pohodě, ale z velké části jsou to třeba kamerové záběry z live vystoupení (přičemž soudě podle obrazu a zvuku ta kamera moc drahá nebyla).

Tom M. (30.10.2009 01:28:01)

Doufám, že obchodníkům s hudbou již částečně dochází, že proti stahování se dá bojovat jen 2 způsoby: u nechráněného materiálu (hudba) snížením ceny na takovou úroveň že konzument nebude aktivně vyhledávat "kde to stáhnout", u chráněného materiálu (nikoliv hudba) zajistit na hardwarové úrovni nemožnost médium zkopírovat do použitelné podoby. Playstation 3 je jasným příkladem, kudy by se měl tento trh odebírat v budoucnu. Neexistuje možnost ukrást z Internetu jedinou PS3 hru. Vše díky promyšlené hardwarové ochraně na úrovni procesoru CELL a systému PS3. Mrdosoft se svým RRoD šmejdem bohužel doplatil na nedomyšlenou koncepci, kdy jim hacknuli DVD mechaniky a tudíž warez kokůtci vesele pirátí, ale i Xcrap 360 nebyl vlastně nabourán. V případě hudby už je asi pozdě na podobná řešení, ale dovedu si představit že pokud by vymizely fyzické disky, tak by se dala hardwarově pořešit i hudba a filmy - dedikovaným šifrovaným formátem vázaným na konkrétní hardware, nikoliv běžné přehrávače/receivery/TV....