Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Zrychlujeme Windows aneb Vyzrajte na SDD disky v netboocích

Zrychlujeme Windows aneb Vyzrajte na SDD disky v netboocích

Anonym (3.9.2009 00:00:00)

Disky typu SDD, které se objevují v levných netboocích, sice šetří energií a jsou tiché, ale ve spojení s Windows XP umějí uživatelům připravit perné chvilky. Šnečí reakce na příkazy uživatele, časté zasekávání systémů, ztráty dat z tvrdého restartu...

Anonym (3.9.2009 06:43:13)

No, na 1GGB bych swap nevypínal. To dokáže vyžrat trochu objemnější dokument nebo nějaká zpraseně udělaná stránka. Na 2GB+ to ale už jde udělat celkem bez problémů.

Anonym (3.9.2009 18:24:08)

Mno, vypnuto mam odjakziva. Na 768MB obcas nastala modra smrt, pokud otevru mraky objemnych aplikaci zaroven. Pri normalnim pouziti uplne v pohode. Na 1GB Asus Eee jsem jeste nemel problem.

Anonym (3.9.2009 20:34:05)

Pri opetovnom instal WIN XP naformatovat HDD na FAT32 a nie na NTFS. Ziadne spomalovanie ziadne sekanie. Vyskusane na Aspire One.

martinnn (16.12.2010 19:10:57)

Další zajímavý článek o zrychlení chodu počítače je zde http://www.zajimavosti.g6.cz/zajimavosti/zrychleni_pc.php

Pepa (3.9.2009 09:26:12)

"Uživatelé levnějších modelů si ale nemusejí zoufat. Mají na výběr dvě možnosti: •Vyměnit Windows XP za linuxový systém, •provést ve Windows XP takové úpravy, které práci s SSD zrychlí." 1. bod je sice hezký, ale je v něm chyba. XP se nevyměnuji za Linux, nýbrž na Windows 7 ve verzi Home Premium (benchmarky prokázaly vyšší výkon oproti verzi Starter). Lidé tak získají systém navržený i pro netbooky s SSD a zároven jsou na něj i zvyklí + velkou přidanou hodnotu v podobě HomeGroup a dalších serepetiček, takže například tištění na sítové tiskárně bude otázkou pár kliknutí. (Osobně si nedokáži představit nastavování sítové tiskárny na něčem, kde se i obyčejná IP adresa nehledá pod položkou Internet ale je zašitá pod něčím s názvem etc.)

Anonym (3.9.2009 09:56:54)

Paradoxní je, že s daným Ubuntu a vlastně i většině desktopových dister se ty IP nastavují podstatně logičtěji než pod všemi windows :-B Všechny lidi co znám a přecházeli z XP na Vistu nebo teď XP na W7 nemile překvapily změny v ovládání, takže je přechod na zmiňované Ubuntu stojí prakticky tu stejnou práci.

airlive (3.9.2009 12:44:52)

Mám Aspire One,kde bylo původně XP,bylo to děsně zabrzděný.Vyzkoušel jsem spoustu optimalizací pro win a linuxových dister.Jako nejlepší vyšlo Xubuntu a Linux4one,který tam mám je to upravené Ubuntu Hardy Heron 8.04 lts. 4@Pepa [IP: 81.0.193.XX] → Ip adresu lze najít jedním kliknutím na aplet -(k)NetworkManager,zbytečně nestrašte lidi,není důvod. BTW:vše funguje bez jakýchkoli problémů (wifi,přehrávání....atd) :nebylo potřeba nic kompilovat a vše jde nastavit klikátkem. :please no FW.

ivca35 (5.9.2009 13:21:32)

Nevite jak odinstalovat flashpoint?

mikrom (28.1.2010 18:52:58)

Mam tu jeden Acer Aspire One a byl jak snek, vyhazel sem vsechno nepotrebny, a nic, sluzby byly vicemene ok, je to naka ULCPC verze XPcek.. pridani 1GB RAM (takze je ted 1,5GB) byl opravdu porod a rozebrani celeho booku. a vysledek neznatelnej.. pak jsem nasel tenhle clanek a FlashFire funguje jak mavnuti proutkem! Diky!