Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Marné snahy protipirátských unií

Marné snahy protipirátských unií

Anonym (19.9.2009 00:00:00)

Novinkou na legálně koupených DVD jsou dva nové protipirátské trailery. Svou stupidností na jednu stranu pobaví, svým zdržováním před vstupem do hlavního menu na druhou stranu jen otravují. Každopádně jejich účel je mi záhadou a jejich dopad bude pro jejich naprostou odtrženost od reality minimální.

Otomar Koubelík (19.9.2009 10:10:45)

Naprostý souhlas, tyhle upoutávky jsou trapné a pokud má člověk byť elementární znalosti PC, pak je mu jasné, že dost přestřelili. A taky nechápu proč na originálních DVD jsou tyto svinstva, proč tam jsou i ukázky. Jó, neřeknu, kdyby byly dostupné z menu jako volitelná část, ale ony jsou na začátku. PROČ? Od jisté doby DVD nekupuju, filmy stahuju z netu, seriály si pustím přímo na webu, a krom toho, docela rád čtu knihy a chodím do lesa a to je IMHO lepší než cokoli jiného.

Dubas (20.9.2009 05:36:36)

Když to vezmu kolem a kolem jsem rád že filmy "kradu" a tyhle srandy tam nejsou...jo a k tý kvalitě to fakt nechápu když dnes se daji stáhnout HDripy, které mají obraz a zvuk na vyborné úrovni..

Anonym (20.9.2009 13:18:54)

jo a pak si nemaj lidi stezovat, ze jim to bezi pomalu kdyz kazdy druhy taha nonstop :)

Anonym (20.9.2009 21:11:15)

Tenhle trapnej agent protipirátské unie tady kváká jejích propagandu. Nemá smysl reagovat na jeho Fake.

Anonym (21.9.2009 08:40:20)

chlapecku, ja mam penez dost, me nikdo platit nemusi. Zkus mi odpovedet na todle: kdyby jsi byl vlastnikem prav, tak by jsi byl urcite blaby bez sebe, ze ti nakej pubertak krade tvoje dilo a tim s tim nemuzes ales lautr nic udelat. No co, z cizeho krev netece....a opravdu nejsem zadny agent, protipiratskou unii fakt nemusim, ale kdyz vidim nakyho chudacka, co tu tvrdi, jak si proste MUSI stahovat filmy z netu tak nereagovat nezle. Ale co, nekdo holt moralku ma a nekdo holt nema. Ja si radsi film koupim nebo zajdu do kina. Kdyz uz nic jineho, tak mam pocit, ze jsem prispel na ceskou kinematografii.

Anonym (21.9.2009 12:34:55)

chudáček je 62.84.129.XX

Anonym (21.9.2009 12:42:14)

to je opravdu kvalitni nazor plny argumentu :) Proste skoncime u toho, ze vas nezajima, co si preje vlastnik prav a me ano. Mozna bude rozdil v tom, ze ja pracuji a mam vzdelani a neni pro me problem si originalku koupi, ba to delam rad, dostavam za to kvalitu a bonusove materialy. Ty na druhou stranu na to ocividne nemas, ta ti nezbejva nic jineho nez si dane veci sehnat jinak.

Doga (21.9.2009 13:44:38)

Hele, mě třeba vystavily moje knihy na Google a je mi to šumák, prostě taková je doba. Tak už tu neotravuj a zmizni ke své práci.

Anonym (21.9.2009 14:17:42)

To ze je tobe neco sumak, neznamena, ze je to sumak nekomu jinemu. Ovsem tady se na prava ostatnich nehledi. Co je dobre pro tebe to se stava tvym pravem a vice vas nezajima.....skoncite v pekle :)

Doga (21.9.2009 15:03:44)

Už se tam těším :-D Teploučko, smrádeček, pohoda, chlast, ženské :-D

Anonym (21.9.2009 15:37:54)

jak rikam, cert vem prava nekoho jineho, co je dobre pro tebe stava se tvym pravem....no vsak jednou zaplaces az budes v kuzi toho okradaneho....ale co, na to ted nemyslis co. Hlavne ze ty mas ten filmecek zadaco.

Doga (21.9.2009 16:08:28)

Moje řeč, moje řeč :-)

Anonym (21.9.2009 17:25:26)

No a to je ten rozdil. Ja kdyz mohu tak si to radsi zaplatim. Nelibilo by se mi, kdybych byl v kuzi distributora ci majitele autorskych prav a nekdo me okradal jenom proto ze "muze". Navic navsteva kina je porad vetsi zazitek nez sebelepsi kvalita na sebelepsim systemu poustenem doma.

dan (21.9.2009 18:06:08)

navsteva kina je lepsi?? ten obraz jak z VEHAESKY? nepauznes si to ani na chc*ni ani lezet na gauci u toho nemuzes? nemluve o tom ze pulka osazenstva zere pokorn nechutne mlaskaj a chrchlaj? neni nad lepsi zazitek i z blbeho notasu pripojeneho na stolni repracky.... ale pravdu mas, kino zazitek je, to je i cesta MHD...

Anonym (21.9.2009 19:55:47)

Nepiš tu prosimtě o MHD, nebo ti zas ten krypl se 62.84.129.XX řekne, že si máš koupit auto, když se ti nelíbí MHD... a že když na něj nemáš, tak seš chudáček a socka... protože on na něj má, tak je to nadčlověk... všichni se skloňme před pánem bohem s 62.84.129.XX, který si žije svoji "mimorealitu"... BTW: jsme čtyřčlenná rodina a máme dvě auta, tak zase ty pakošu se 62.84.129.XX nevykřikuj že trpím nějakou závistí, nebo co to zase vymyslíš za VÝBLITEK...

Anonym (22.9.2009 09:00:47)

chovas se jako debil. Jedine co rikam, ze kdyz na neco mam tak si to radsi koupim nez abych to ukradlo. To ze ty jsi primitiv ktery aby usetril par kacek tak porusuje prani autora prav to je tvuj boj. Me je to celkem jedno...jen by me zajimalo, jestli stejne vychovavas deti. Nevadi ze nemate na tamhleto a tamhleto, proste jdete a vemte si to

Doga (22.9.2009 11:29:23)

Tak jestli je tady někdo debil...

Anonym (22.9.2009 11:44:16)

On to odhadl. Vyblitek :-D Fakt jen dokazujes, jaky jsi blb. Skoda pismen.

Anonym (22.9.2009 12:32:39)

Co můžete čekat za moudra od takové kombinace?

xxxx (22.9.2009 12:35:26)

Co můžete čekat za moudra od takové kombinace?

Anonym (22.9.2009 15:33:41)

Nezlob, nedostaneš cukrátko !

ZUB (22.9.2009 18:52:35)

Tak jsem si početl :-D a pánové (pardon, i dámy) - divím se, že cypovi129 odpovídáte. On se u toho udělá, jak vás všechny vytáčí a vy mu foukáte do pr..dele. Každý ví, co dělá a proč to dělá a určitě jde vždy o prachy až v první řadě a o pohodlí v druhé. V neposlední řadě jde i o to, že jak už bylo nejednou podotknuto, tyhle OSY a podobní ochranáři a pomahači jsou zadarmo drazí, ale z něčeho žít musí ... Chacha, už to vidím, jak třeba Bruce Wyliž jde vyzvednout šek na pár kaček, který mu z Česka zcela jistě poslali! Běžte si pustit nějaký filmeček a neztrácejte čas planými a zbytečnými písmenky! Howgh

Anonym (22.9.2009 11:47:53)

Mel jsi pravdu. Vyblitek. Je to blb, skoda pismen. Kdyz nejsi socka ani pubertak ani nouma, tak prozmenu debil a primitiv - to mluvi samo za sebe.

Anonym (24.2.2010 16:51:55)

ulevil jsis?

Anonym (22.9.2009 09:03:11)

to nesmis chodit do kin ktera jsou 60 let stara. A ano, kino je mnohem lepsi zazitek nez sledovani doma. Atmosfera je uplne jina. Obraz jako z VHS? No to si asi kup brejle. A zkus hosane nekdy vytahnout holku do kina a pak ji vysvetluj, jak je to lepsi kdyz si pustis film na notasu ze stolnich repracku :)

cz wolf (26.9.2009 06:21:38)

koukam že hošan seš asi ty ty atmosféro .....když to z holkama umíš tak ti stačí i rozvrzaná postel a obraz?....jako víno :-))

Anonym (24.2.2010 16:51:11)

na Ancu od vas z hospody to urcite staci, ale jiste te bude sokovat, ze jsou holky, ktere davaji prednost hezkemu filmu a dobre jidlu prez zadnim sedadlem skodovky a vlasaku s rohlikem :)

Anastáz (21.9.2009 19:29:31)

Chlape, ty jsi normální degen jak prase, většího idiota jsem nepoznal a jsem rád, že tě neznám (snad).

Anonym (22.9.2009 08:58:55)

protoze si radsi koupim DVD nez abych si jako naky chudacek tahal z netu? No pokud me kvuli tomu povazujes za degena je to tve pravo. Ja si o tobe myslim take sve.

Anonym (22.9.2009 15:35:38)

Nezlob, nedostaneš cukrátko !

Anonym (22.9.2009 15:39:18)

Tohle je dost demagogická odpověď. Označovat lidi, co si stáhnou film z netu, za chudáčky. Třeba nevěří filmu, který má hodnocení 15 %. Nechtějí vyhodit 400 Kč za disk, kde nebudou moct přeskočit úvodní vlezlé a pitomé protipirátské trailery a kde jinak nebude žádný bonus. Leckdy je jednodušší si film, na kterém už distributor vydělal dost, když byl v kinech, stáhnout, zkouknout a smazat.

nonferatus (26.9.2009 05:50:41)

TEĎ JSI NA TO KÁPL! TY KDYŽ MÚŽEŠ, TAK SI TO RADŠI ZAPLATÍŠ? No v tom je ten rozdíl mezi námi, já když můžu, vždycky si vyberu radši ten levnější způsob získání něčeho a nejraději mám výběry zadarmo. Jasný, nepůjdu ti rozbít okno a sundat ze zdi obraz (no za pár miliónů bych možná přemýšlel i o tom okně), ale když ho dokážu přez okno vyfotit natolik kvalitně, že mi nahradí originál, (byť bude mít ta kopie zlomkovou cenu), tak si ho prostě vyfotím a vůbec se tě nezeptám, jestli můžu. Kácím na tvý práva a na práva Zrzavýho, nebo kdo to maloval, chápeš to? Považuju za magory lidi co když můžou, tak si to radši koupí - upřímně nevěřím, že existujou. Každej krade, jen máme rozdílnou hranici, kterou jsme ochotni u toho překročit.

buhvi (22.9.2009 07:46:17)

co si preje vlastnich prav me naprosto nezajima...jeho naroky byly uspokojeny z vypalneho co platim snad i z fixek na cdcka...a jestli nebyly at si stezuje u OSA nebo kdo ty prachy udajne prerozdeluje...

dan (21.9.2009 18:01:43)

ty vole to je zas ten s tou stodevetadvacitkou.... ten samej exot co se pred 14ti dny ptal proc kradem filmy na netu.... na toho je marnost nad marnost reagovat... prej kdyby jsi byl vlastnikem prav.... hehe co to je za pitchovinu vlastnik prav.... mate pravo nevypovidat, to je jedine pravo co mam dneska.... takze stodevetadvacitko ty si bez do kina a kupuj ofiko DVD a prispivej OSE, ja si budu dal chodit na rapida a budu prispivat na svuj HDD... astalavista bejby, nelegalnimu stahovani zdar.... i kdyz vlastne nelegalni nejni.

Anonym (22.9.2009 09:10:26)

Současné stahování filmů z internetu, a to především stahování ze služeb, které jsou k porušování práv masivně zneužívány (P2P sítě, filehostingové a FTP servery), rozhodně nelze považovat za užití díla pro osobní potřebu, neboť uživatelé stahují díla přímo z nelegálního zdroje v přímé závislosti na protiprávním jednání jiných osob, které díla bez souhlasu nositelů práv neoprávněně užívají - sdílejí a zároveň je v rozporu s podmínkami třístupňového testu, který stanoví, že: výjimky a omezení práva autorského lze uplatnit pouze ve zvláštních případech stanovených v zákoně; pouze tehdy, pokud takové užití díla není v rozporu s běžným způsobem užití díla; a ani jím nejsou nepřiměřeně dotčeny oprávněné zájmy autora. Aby se jednalo o volné užití dle autorského zákona musí být všechny tři podmínky splněny zároveň. Z uvedeného je zřejmé, že v případě P2P síti a veřejných úložišť souborů tomu tak rozhodně není.

Anonym (7.10.2009 00:43:23)

tak pokud to vis rozhodne, tak to pak jo ja si jen ulozim na uloziste svuj film a pak si ho stahnu, jestli s tim mas OSAku problem, tak si treba vy.. voko, me by zajimalo kam dou penize, jednou jsem platil za usb flashdisk 30% z jeho ceny OSE, neskutecny.

Anonym (21.9.2009 19:15:38)

Myslím, že jsi mimo. Tady se mluví o tahání filmů, co už vyšly na DVD. Distributor už si vydělal. Teď jen posiluje další zisk prodejem DVD práv (ne podle kusů, ale plošně) a TV práv (opět ne od diváka, ale plošně). I kdyby si DVDrip stáhl milion lidí (což je nereálné!), pořád distributor nedojde žádné větší úhony.

tentononc (19.9.2009 10:25:48)

proto každé dvd hned po zakoupení těchhle zbytečností zbavím, zazálohuju/přepálím a originál "zahodím" někam na dno krabice.

bb (19.9.2009 17:24:07)

najviac ma dojimaju tie klipy v kine.. auto by ste neukradli... kopirovanie je kradez.. bla bla... porovnavaju hruska s jablkami. Ved keby to auto povodnemu majitelovi ostalo a ja by som mal moznost si ho "skopirovat" tak by som to urobil aj 5x po sebe :)

Martin Soušek (20.9.2009 11:32:06)

Čtvrt hodiny reklam v kině pro mě byla ta poslední kapka, proč si filmy stahuji z internetu. Stejně jako nepřeskočitelné pirátské klipy byl důvod, proč již nekupuji originální DVD. Proč je to třeba u pohádek pro děti proboha? Já za to vyvalím velké peníze a musím na to vždy koukat? Dítě se na pohádku dívá často, takže po dvacátém shlédnutí už je to na pěst! Takže stahuji z netu s těmito výhodami: - původní znění s kvalitními (!!!) titulky (žádný hnusný dabing) - bluray kvalita (když chci) - je to legální (placený (!!!) rapidshare - ano jsem za to ochoten platit, o penězích to vůbec není) - je to jen film (žádné reklamy, žádné protikopírovací hlášky) - na UPC 100 je jeden film stažený ZA MINUTU - obrovský výběr (včetně aktuálních (!!!) zahraničních seriálů) - nemusím nikam chodit a film mám maximálně za deset minut od nápadu, že ho chci shlédnout Jak tomuhle chtějí filmová studia konkurovat? Měli by konečně udělat portál, kde by leželo úplně všechno, co kdy bylo natočené, za měsíční paušál. Klidně bych si to platil.

Anonym (20.9.2009 13:17:18)

Jak? No jednoduse, pochytaji par tisic lidi kteri dostanou odstrasujici pokuty a je po problumu. Snad si nemyslis, ze je problem zjistit co kdo taha

Anonym (20.9.2009 14:30:25)

No jiste ze to je problem - tech par tisic lidi se zacne odvolavat a razem mame kolaps soudu, protoze nebudou resit nic jineho.

Anonym (20.9.2009 15:41:52)

jasne, stejna jako kolabuji soudy kvuli tisicum neplaticu ci tisicum nevyrizenych pokut :) jen se tim dal utesuj. Ja si radsi koupim originalk nebo si zajdu do kina nez abych jako naky zlodej co se plizi k dire ve zdi kina kradl.

Anonym (20.9.2009 20:34:41)

Ano, nase soudy uz ted nestihaji a jsou zahlcene - zkus si nekdy promluvit s nekym, kdo neco pres soud resil.

Anonym (21.9.2009 08:36:53)

To je opravdu jako debata s malejma detma. Kdyz uz by naka zaloba byla, tak by se resil jeden pripad, podle nej by dale rozhodovali ostatni soudy ve zrychlenem rizeni. Navic by stacilo bohate naparit par desitkam lidi tucnou pokutu a ostatni by se ukaznili. Osobne nemam nic proti tomu kdyz si nekdo stahne nakej ten filmecek, ale kdyz se podivam kolik lidi taha i nekolik tera mesicne....to je uz proste moc.

Anonym (21.9.2009 19:42:23)

Tohle uz se snazi nejakou dobu praktikovat v USA - a v posledni dobe od toho ustupuji. Nefunguje to a navic to devastuje verejne mineni takovym zpusobem, ze se to nevyplati - v podstate se dosahlo toho, ze nahravaci spolecnosti jsou po Satanovi druhe nejvetsi zlo pod sluncem a vsichni jsou svorne proti nim.

nnn (22.9.2009 07:09:15)

Ty se fak asi za to placeny ?!! už toho nech v čr je stahovaní pro vlastní potřebu legalní !! přečti si zákony ! A řešit tohle ve skráceném soudním řízení checht a kde si to slišel ? a navic naše právo neni založeno na precedentu !! čili se nesoudí podle nakého jednoho rozhodnuti soudu !!

Mr. Lordi (26.9.2009 15:28:40)

Víte jak se v 90% přijde na to že někdo něco někde stáhl? Vzhledem k neschopnosti PČR ( nejzbytečnějšího orgánu s průměrým IQ 60 svých zaměstnanců) je potřeba tzv. bonzáků neboli udavačů. Pokud vás někdo práskne tak k vám naklušou a vymlátí vám všechno co máte doma. Pokud nežvaníte, nikdo se nic nedoví. Mě je to celkem šumák, já filmy nestahuju, ty DVD za 49 korun jsou pro mě ideální, když v nich hrají moji oblíbení herci. A říkejte si kdo chcete co chcete :-) Filmům zdar !!! :-D

dan (21.9.2009 17:55:08)

ja resim uz treti rok to ze mi jeden smejd nezaplatil posledni vyplatu... jedna se o 7700, se vsim vsudy dnesnim dnem mi dluzi jen 42 tisisc.... 3 roky se to resi....

nnn (22.9.2009 07:00:36)

nnn (22.9.2009 07:04:35)

No 3 roky řešíš 48 tisíc tak to si ještě par let počkáš :) , no ja řeším trochu více něco +- 800 tisíc taky někdo zapomněl zaplatit :( a za 5 let od podání žaloby zatím proběhlo jen první řízení :( to je fak rychlost grrrr , no to víš nejsme žadná společnost která leze politikum do pr*dele tak na nás maji času dost mrd*ky

Jindra (20.9.2009 22:42:04)

Co to tady pořád plácáš Anonyme, platí tě za to? Stahování filmů a hudby je v ČR legální pro vlastní potřebu. Tak to taky dělám. Z Rapidu to valí plnou rychlostí linky a nemusím koukat na nepřeskočitelný reklamy (obsah reklam je vedlejší-ze zásady je nesleduju, ani v TV, to aspoň vypínám zvuk).

Anonym (21.9.2009 08:34:17)

a proto ma protipiratska strana jako hlavni bod v programu legalizaci tahani...ale i kdyz zachovame tvoji argumentaci, tak vlastnik prav si nepreje, aby k sireni po internetu dochazelo. Ty jen vyuzivas toho, ze ji nekdo ukradl a umoznuje dale jeji sireni. Kdyby jsi byl v kuzi majitele prav tak by jsi z toho byl urcite nadseny co....Urcite mas na to, aby jsis zasel do kina ne? Nebo taky kdyz jdes do kina tak hledas diru ve zdi aby jsi usetril za listek? Tady kazdej nadava na kazdyho jak mu jde jen o prachy a jak vsichni kradou a pritom jste vsichni stejni.

nnn (22.9.2009 06:59:46)

HA ty seš asi fakt placená z vypalného že jo :? :) už toho nech a běž prudit jinam patolízale

Anonym (22.9.2009 10:02:48)

co se zkusit chovat jako clovek, zamyslet se nad argumenty ktere jsem pouzil a odpovedet zase argumenty?

Anonym (22.9.2009 12:24:50)

To nejsou žádné od tebe žádné argumenty, ale sprostá demagogie a na tu zase platí jen demagogická odpověď. To si pamatuj. Všeználku.

nonferatus (25.9.2009 17:00:35)

dobře, chovám se jako člověk: Nesosám hekťáky dat, ale když něco stáhnout chci, tak si to stáhnu. Jako člověk ti přiznávám, že byť je to u nás zatím legální, dělal bych to i kdyby to bylo nelegální. A jestli mi chceš moralizovat, že kradu - PROBOHA ANO! Když jde něco ukrást tak, aby to nikoho nebolelo, nemám problém s pocitem, že jsem kradl - ty jo? Chodíme kolem toho výrazu jak kolem horké kaše, tak když to chceš slyšet na plnou hubu: Kradu a nevadí mi to! Akorát mi nikdo nevysvětlil koho okrádám. OSU těžko, páč jsem nikdy neměl v úmyslu koupit originál. Tzn. když to nešlohnu, sice neuvidím film, OSA zas poplatek. spokojenej?

nonferatus (25.9.2009 17:07:35)

znáš 7 divů socializmu? Já v tom vyrost, za perestrojky už to byla spíš jen sranda. 1) všichni mají právo na práci 2)přez to, že všichni mají právo na práci, nikdo nedělá 3)přez to, že nikdo nedělá, plní se plán 4)přez to že se plní plán, není nic k sehnání 5)přez to že není nic k sehnání, všichni všechno seženou 6)přez to, že všichni všechno seženou, všude se krade 7)přez to, že se všude krade, nikomu nic nechybí!

Anonym (26.9.2009 20:17:04)

Ale to jsi me spatne pochopil, ja ti nechci moralizovat, jen by si lide meli uvedomit, ze se jim muze stat, ze na stahovani pekne dojedou...taky obcas neco stahnu, ale nejsem blazen, ktery by zde vykrikoval jak na to ma pravo

Anonym (7.10.2009 00:18:19)

no jo ale kdyby vlastnici prav nebyli blbi (spis nenazrani) tak by spustili a prvni, sami neco pouzitelneho :-)) a protoze u nas se plati vypalne za harddisky, dvd a vsechny datovy uloziste a k tomu je legalni pro osobni potrebu si poridit kopie, tak spousta lidi si klidne zaplati rapidu a sosa od tama je to dobre nebo statne? no rekl bych, je to tak nastavene... az budu umelec, manager studia anebo reditel OSA, ci akcionar cinestaru, nebo prodejce DVD filmu nebo i majitel videopujcovny, budu rikat, ze je to nelegalni kdyz budu soukroma osoba, co bude informovana o tom, kolik cini poplatky za uloziste (HDD, flash disky, DVD...) a co je v aut. zakonu, tak zase budu rikat, ze je to legalni :-) A ted, babo rad... Co je tedy moralni a spravne? Nicmene neni to jednouche a ti, kdoz maji moc, nejsou nestranni a nejsopu pruzni... ps: Pribehy o sousedove aute a u tom, ze film nikomu nechybi jsou hloupost.

nnn (20.9.2009 20:43:40)

no kdy nejsi blb tak těžko přijdou na to kdo co stahuje :) další věc je připadne soudni ličeni ,,, fraška sama pro sebe :) čili kdo v tom umi chodit tak se mu ještě omluvěji a případně radi zaplatí odškodné :) a nemluvě o tom že by soudni systém (tedy pokud tu náký který funguje je ) asi zkolaboval :)

Tom (22.9.2009 15:09:14)

Když se to dělá šikovně tak je zjištění v praktické rovinně nemožné. A při úrovni PČR není ta šikovnost ani moc potřeba. Stačí nestahovat na počítači u sebe doma, připojeném přes ADSLko od O2 se smlouvou psanou na tvoje jméno. Doporučuju si projít monitoring médií a články typu "zátah na piráty" a podobně. A následně zkusit dohledat jak takové zátahy končí - drtivá většina zproštěním pro nedostatek důkazů (šifrované disky, neveřejná síť, volně přístupný počítač s více uživateli...) ale to už v novinách nebývá.

nn (22.9.2009 00:56:53)

taky cloveku doma neprekazi nejaky hnusny placky...

bubák (19.9.2009 19:18:24)

Titulky nejsou švédsky, ale v afrikánštině.

babča (19.9.2009 21:19:30)

No ale o tom ten článek není, že?

dvorix (19.9.2009 20:20:05)

Jo teď sem koupil dětské DVD s pohádkou. Že se v něm nedají přeskočit reklamy, to mě vadí hodně. Ale tu přiblbenou protipirátskou reklamu, ze které mi dítě začne brečet, a kterou taky nepřeskočím, to už fakt nevydýchám. Ano reklama je ZJEVNĚ účinná, už je další pirát na světě ...

Tom (19.9.2009 21:52:07)

Tady se přesně ukazuje jak jsou ty trailery kontraproduktivní, ten kdo si koupí originál asi nemá snahu kopírovat a musí bejt při každém spuštění tím blbincem otravován. Ten kdo si ten film stáhne z netu, tak ho žádnej triler neotravuje, ba o jeho existenci ani neví. Souhlasím s názorem, že to na to dvd nepatří, rozhodně tedy alespoň ve formě nepřeskočitelného bonusu.

Ivan (20.9.2009 08:01:25)

Přiznejme si že na webu jsou i nekvalitní ripy. Divx kterému poskakuje obraz, má podivný formát, ořezaný obraz a další "vychytávky". A není jich málo. Pravdu člověk pozná až po stáhnutí. Takže stažení je pak spíš zklamání a člověk si stejně jde koupit originál za směšných 49 korun. Souhlasím s tím že různá protipirátská videa otravují. Při prvním shlédnutí pobaví a pak už jen překáží. Nikoho rozhodně od stahování a ripu neodradi. I když stahování může klidně trvat celou noc. Ne všechna úložiště jsou super rychlá.

babca (20.9.2009 12:54:16)

Stáhnutí CD běžným připojení k internetu trvá asi 17 minut, a pokud vás obraz nenadchl, tak tu máme HD ripy ne? kam se hrabe DVD na jejich kvalitu...

Anonym (20.9.2009 13:15:44)

a neni lepsi si zajit do kina?

Anonym (20.9.2009 14:31:17)

Neni - je to 30km autem, kolem dokola kdekdo chrasti popcornem a jeste mi kasle za krk.

Anonym (20.9.2009 15:39:18)

a nevadi ti, ze porusujes zakon? No jasne ze navadi.....no vsak ono se ti to jednou vrati

Kot (20.9.2009 16:24:20)

Křičíš do tmy a ještě k tomu blbosti. Přečti si autorský zákon - stahování NENÍ nezákonné - nezákonné je nabízet obsah na internetu nebo dále veřejně reprodukovat a šířit stažený obsah.

babca (20.9.2009 16:56:09)

Byl jsem v kině za minulý týden 3x, to stačí ne?:) Já nemluvil o aktuálních filmech co ještě na DVD/BD nevyšly, TELESYNC apod. jsou opravdu nedívatelné

mlicko (20.9.2009 19:54:26)

Mám pocit, bohužel, že není. Protože nechci aby zde mé vyjadřování bylo společensky nepřijatelné, popíšu to asi takto: kvalita filmu jako na staré VHS, zvuk jak odrbané pásky do kazeťáku. Skoro jako v tom protipirátským trajleru :o)) To ať si za ty prachy fakt nechaj'. Prostě nemám dále zájem...

M!d!m@n (20.9.2009 13:48:53)

Citace "člověk si stejně jde koupit originál za směšných 49 korun" Hmmm to bych chetl videt jakej film si koupis za tech 49,-.Abych cekal 20 let nez to nekdo vyda za tech 49,- tak si to radsi stanu 15x za tech 20 let a podivam se na to kdy budu chtit nez cekat nez to nekdo da do novin za tech 49,-.

Anonym (20.9.2009 15:38:20)

at se ti to libi nebo ne, tak stahovani z netu je nezakone. A nez zacnes tupe vykrikovat ze neni, tak se laskave podivej na program protipiratske strany. Prvni heslo ktere tam je je legalizace stahovani z internetu.

Kot (20.9.2009 16:23:20)

Křičíš do tmy a ještě k tomu blbosti. Přečti si autorský zákon - stahování NENÍ nezákonné - nezákonné je nabízet obsah na internetu nebo dále veřejně reprodukovat a šířit stažený obsah.

Anonym (22.9.2009 10:21:11)

vyuzivas nelegalni cinosti jine osoby. Takze at se ti to libi nebo ne, je stahovani z internetu nelegalni. Asi jako kdyby nekdo ukradl auto a ty jsi vedel, ze je to kradene auto a pak si ho od toho zlodeje za korunu koupil.

Anonym (22.9.2009 15:41:54)

Kdyby měl jako druhou možnost koupit si auto sice legálně, ale předražené, bez větrání a třeba vestavěného rádia, ale s pětiminutovým zdržovačem naskočení motoru poté, co otočí klíčkem v zapalování, asi by šel člověk do kradeného za korunu.

nonferatus (25.9.2009 16:45:58)

on se tě neptal, jestli bys do toho šel, dokonce i to přirovnání podmínek je trefné, ale přez to všecko bys vědomně koupil kradené auto za korunu, čímž bys měl prospěch z trestné činnosti někoho jiného. Dopustil by ses trestného činu. Netvrdím, že sám nesosám, ale když fakta, tak fakta.

Anonym (29.9.2009 09:36:12)

Heh, zapomínáš na to, že to "kradený" auto předtím výrobce sám už milionkrát prodal sám a předraženě, takže zisk má.

Anonym (29.9.2009 13:43:59)

a co to s tim ma jako spolecneho??? To auto je kradeny, takze nekomu chybi. To ze ty si to kradeny auto koupis, misto toho aby jsi vec predal na PCR se stava spolupachatelem.

Anonym (20.9.2009 16:54:31)

STAHOVÁNÍ JE LEGÁLNÍ. To mě dycky pobaví, jak někdo - rádoby chytrolín chrlí kolem sebe rozumy, které se vůbec nezakládají na pravdě. Než se tu začneš rozkřikovat, zjisti si prvni alespoň základy této problematiky...

Anonym (22.9.2009 09:04:09)

prosi tedy o vysvetleni proc ma protipiratske strana v programu legalizaci stahovani filmu pro vlastni potrebu.....

Doga (22.9.2009 09:51:45)

Jednak, strana o které asi hovoříš se jmenuje Česká pirátská strana. Za druhé, politické strany mají v programech akorát pěkný bordel, což je případ i tohoto. Tak to tak nežer a stahuj seč ti linka dovolí :-)

Anonym (22.9.2009 10:02:07)

Takze argument, ze v tom maji proste bordel myslis vazne? Navic stale plati zakon, ze nesmis mit uzitek z nelegalni cinosti dalsi osoby. Takze vzhledem k tomu, ze stahujes primo ze zdroje ktery byl nelegalne ziskan tak jakykoli lepsi pravnik rozseka kazdou obhajobu zalozenou na beztrestnosti stahovani na drobne kousky. Opakovane zde rikam, stahujte si jak chcete, ale spon si uvedomte, ze to neni ouplne koser.

Doga (22.9.2009 11:28:31)

Sakra, že tě baví ty blbé kecy. Ty jsi čistý jako lilie? Nikdy jsi nic nestáhl? Nikdy ses nekoukal na pálené DVD, neposlouchal MP3? Kážeš vodu, piješ víno...

Anonym (24.2.2010 18:22:29)

Stahování filmů a hudby je legální, je to uplně ten sám případ jako s drogou, kupování není nelegální ale dealerstvý je.

nnn (20.9.2009 20:37:39)

checht a od kdy je nelegální stahování pro vlastní potřebu z netu ????? nevím ale tohle muže z pusinky vypustit je blb

Anonym (26.9.2009 20:13:44)

od te doby co si to majitel prav nepreje

Anonym (22.9.2009 16:59:58)

Nastuduj si autorský zákon blbe a potom něco plácej o nezákonném stahování hudby nebo filmů !

Anonym (26.9.2009 16:25:38)

v CR je jaksi nezakone miti profit z ilegalni cinosti jine osoby. A tim ze to nekdo na net umisti se dopousti ilegalni cinosti. Tim ze ty si to potom stahnes mas z jeho nelegalni cinosti zisk. Ovsem ono je lepsi porad kricet, ze je to vsechno OK

nnn (20.9.2009 20:35:10)

tak to žiješ někdo v naké prde*li (myslým to rychlost stahování ) :) jo a stěmy "originály za 49 kč" děkuji nechci jelikož už se stalo a to několikrát že byli vadné !!! a prodejce to neuznal a tečka takže jsem vyhodil 49 kč těm svi*ním a navíc tyto filmy za 49kč nejsou moc kvalitní a nemluvě o žánru těchto vesmněs kravin a blbin , jo ty to filmy na DVD za 49kč jsou jen dalším sposob jak z tupého stáda tahat další prach za nic prostě za šmejd !!!! tak už by se vám konečně mohlo rozsvitit vtěch vašich tupých hlavách :)

Marcela (20.9.2009 11:39:19)

Spotřební roboti. Takové nás chtějí mít. Coca Cola, značkové oblečení, značková pizza, značkové DVD. A platit a platit a neptat se. Důležité je uvědomit si, že to tohle nepotřebujete. Kvalitu života to nijak nezvýší. Dá se pít voda, jíst kvalitní potraviny rovnou od zěmědělců, oblékat se vkusně od místních výrobců, nemít televizi a nepotřebovat nové masové filmy ani hudbu. Kulturně se obohatit lze mnohem lépe v divadle, anebo na koncertě nějaké dobré místní kapely. A věřte, že se tak dá žít kvalitní a šťastný život. Žít spotřebně a ničit planetu nikomu štěstí nepřinese.

mondy (20.9.2009 21:40:02)

Výborný článek! Gratulace autorovi!

Ivan (21.9.2009 13:02:23)

Nebyly by odkazy na YouTube ci jinde. Rad bych vsechny zminovane shlednul. Co kdyby nam je autor nelegalne nakopiroval na web. To myslim vazne! Rad bych ty filmecky videl. Musi to byt uzasne dilko.

kkk (21.9.2009 16:08:50)

Zatím co jsem to tu přečetl a dosyta se zasmál, tak jsem si stáhl film a jdu se dívat:-))

klopil (21.9.2009 18:58:31)

Nevedel by nekdo prosim kde lze tyhle trailery shlednout? chtel bych se taky trocha zasmat :)

Anonym (21.9.2009 19:33:31)

https://www.youtube.com/watch?v=6wcTDlZ-CC0&feature=PlayList&p=5980EF7B7B3F2D47&playnext=1&playnext_from=PL&index=103

Anonym (7.10.2009 01:04:44)

tak me napada, neni projekce DVD u sebe doma nelegalni? Ja myslel ze legalni DVD koupeny v krame je jen pro soukrome uziti a clenu domacnosti vyhradne, nikoho dalsiho a jeste abysme u toho dlabali pizzu, vzdyt prijde osa a ... verejna projekce dalsi poplatky ... sakra :-D

Anonym (7.10.2009 08:29:34)

Taky mám pocit, že by to chtěli asi tak - ty si koupíš DVD a bude to jen a čistě pro tvoji soukromou potřebu - že se na to nesmí podívat ani manželka - ta si musí koupit svoje DVD. Návštěvnost kin, kde člověk vyplázne 150 Kč za listek, klesá, tak zas někdo vlivnej uplatí pár poslanců a dycky to odnesou normální lidi. Podvodníci a zloději (rozumějme většina bohatých) si pomůžou dycky, dycky to budou mít zadarmo, ale normální lidi s normální výplatou zas budou "potrestaní." A tak to bude tak dlouho, až si to ti normální nebudou moct dovolit a nenažranci nebudou mít NIC. A to platí všude - kdo chce víc a víc nemá nic. Takže jen tak dále - je to začátek jejich konce...

Anonym (24.2.2010 16:03:59)

Tady je na Youtube ten Bob a Jim https://www.youtube.com/watch?v=HdttIb1zEtU