Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vycházejí nové Windows 7. Víte, jaká edice se hodí pro vás?

Vycházejí nové Windows 7. Víte, jaká edice se hodí pro vás?

Anonym (22.10.2009 00:00:00)

Počínaje dneškem se na svět dostává nová verze operačního systému Windows. Windows 7 jsou už chvíli dostupné v předprodeji, ale zájemci o ně mívají problém s výběrem edice. Ty se liší nejen svými funkcemi, ale i cenou.

Bambula (22.10.2009 08:04:43)

Nechci byt rejpal, ale nezda se vam ze je to tak truchu nechutne drahe. Ja leta pouzivam Mac a nedavno jsem koupil Mac Snow Leopard za 700Kc, dalo by se rict ze je to take Win7 teda ve smyslu upgrade OS. Jinak bezna verze pred Snow Leopard stala kolem 3600Kc, a je to jen jedna verze pro vsechny! Uzivatel ma pravo si to nahrat kam chce, bez omezeni hardwaru. Tyhle ceny jsou zlodejna.

Anonym (22.10.2009 13:59:16)

To je možná pravda, ale srovnává to fakt, že hardware Macu je nejméně 2x dražší než hardware pro Windows.

Anonym (22.10.2009 14:53:25)

A hlavne srovnavat OSX a Win7 je jako trabanta se superbem

Bambula (22.10.2009 16:25:25)

Ty jsi asi Mac nikdy nevidel, ze placas takove blbosti co? Ja mam doma oboje jak Mac tak PC s Win7. PC pouzivam jen sporadicky, prece jenom jsem na Mac zvyklej, ale o Win7 mohu rict ze to system spatny neni, kazdy system ma svoje klady a zapory. Kecy o tom ze Mac OS je trabant ale neberu, to se prece hodi jen na Hulana!

Donowan (25.10.2009 02:58:42)

I trabant má své kouzlo ....

Karel (13.11.2009 07:11:07)

Přesně tak. Raději cokoliv levnějšího a funkčního, než někomu mastit kapsu tisíci za kosmeticky upravený systém. Ale když někdo chce vyhazovat peníze z okna proč ne. Byt jsou systémy funkční a zdarma nebo za pár korun. Ale záleží na tom jak kdo uvažuje.

Mike (24.10.2009 18:52:38)

Taky mam oboje... byť teda ještě starého Leoparda. Leoparda používám od začátku a ten systém mě ještě ani jednou nenasral, nezklamal nebo nenechal ve štychu. Na druhém noťasu mam Visty a je to tragédie. Přeinstaloval jsem ho už 4x a stále to blbne. Minulý týden se mi během prezentace na konferenci kousnul powerpoint... když jsem ho "silou" restartoval, tak před nabíháním systému začal instalovat aktualizace. Podotýkám, že to byla čistá instalace a všechny aktualizace byly staženy a instalovány již předchozí večer. Celý den taky všechno v pohodě a noťas bez přístupu na net. Výsledek? Aktualizace se instalovaly asi 2 hodiny... celou mou prezentaci, kterou mi tento "systém" totálně zkazil a znemožnil mě před celým sálem. U MACa by se mi to nikdy nestalo. A jak se k tomu postaví Microsoft? Kup si úplně novej systém... nedostaneš ani slevu

Radek (28.12.2010 17:20:19)

to je ale srovnani.. srovna superb mi jako extra dobrý auto nepřijde..:-) a Trabantem sem nikdy nejel...

Anonym (22.10.2009 21:20:57)

A hardware pro Linuxove distra je zase levnejsi nez pro windows, vcetne celeho OS a SW .. Ja pouzivam vyhradne Linux, nekdo zase Windows a nekdo Mac OS X, atd - neznamena to ale, ze je jeden OS na nic a ten druhy je bez chyb. Kazdy OS ma sve klady/zapory, a neznamena to, ze kdyz ho nemaji treba vsichni, tak je horsi :)

Mairon (22.10.2009 21:46:36)

Je pravdou ze pokud prechazi nekdo z Vist na 7 neni to nic vic nez celkem slaby upgrade. Ceny ktere microsoft nasadil jsou tim padem nehorazne. Ale bouzel uzivatele jsou hlupi a i kdyz vlastne novy operacni system nepotrebuji koupi si ho, protoze mit 7 je "cool" (i kdyz vetsina si jej nelegalne stahne, co si budem nalhavat). Microsoft by byl padly na hlavu kdyby toho nevyuzil. Mel jsem na notebooku Vista home premium a ted pouzivam 7, ktere mam zdarma pres msdn (jinak bych je urcite nepouzival) a rozdily mi prijdou spise kosmetickeho razu.

Anonym (22.10.2009 09:46:20)

Uz nejakej ten patek jedu na Win7 ultimate EN a muzu jen doporucit je to stabilní nepadá to drivery funguji i z vist... Urcite se vyplati si priplatit.

Anonym (23.10.2009 15:43:00)

Stala se mi půvabná věc. 22:10. jsem zvedl telefon a volám do PC firmy kde mi pomáhají léčit PC, oni ze mne mají kapku legraci protože je mi 65, a chtěl objednat W 7. No ano už je 22. zítra po poledni budou u nás. Zavoláme! Jo zavolali, je mi líto, ala microsoft pořádal akci a měli ji málo. Nezlobte se snad příští týden. Tak to dopadá když má někdo moc. Za bolšána se předváděli 1.máje mírové tanky a lidi stáli frontu na maso. Tím nechci hanět sedmičky, jedu na nich už od ledna bez chyby.

SP (25.10.2009 19:56:40)

Je velmi zajímavé ,den před vydáním 7 vyšel servis pack2 pro Visty, které mají stejné jádro a Visty mi běží velmi svižně. Hp ještě nemá ani nové ovladače pro tiskárny a jen slibují a oddalují.