Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v lednu 2010

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v lednu 2010

Anonym (5.2.2010 16:00:00)

Zvýšení rychlosti internetového připojení T-Mobile 4G. První naměřené rychlosti ze 3G sítě T-Mobile. Zlepšení rychlostí WiFi sítí.

buchtak (7.2.2010 15:30:40)

Mno nevim, do jaky miry se tem vysledkum da verit. Pominu-li fakt, kterej se tu uz resil mnohokrat, sice ze lidi merej predevsim pokud neco nehraje, cimz jsou vysledky zresleny smerem dolu, pak je otazka i samotna presnost mistniho meraku. Napr. Tri mereni za sebou mi na mem ADSL momentalne ukazala hodnoty od 2.66MBit do 4MBit, pricemz pri naslednym kontrolnim stahovani z jednoho FTP serveru prenos byla rychlost prenosu (podle Total Commanderu a DU Meteru) maximalni mozna, tj. 8MBit...

pidda (8.2.2010 09:04:01)

rekl bych ze u tak male rychlosti pripojeni DSL meri jeste v pohode.. ale u vyssich rychlosti, napr do 50 Mbit uz vysledky nejsou tak presne.. to provadim mereni radeji na serveru speedtest.net na server Prahy, to byva nejpresnejsi

Cyrilek (27.2.2010 17:35:21)

Ano, sice neznám důvod a příčinu, ale potvrzuji tuto teorii v mojí praxi. Mám symetrickou, garantovanou linku 50Mbit, na DSL měřáku mi to nikdy neukázalo více, než 16Mbitu. Ovšem na speedtest.net versus server Praha není problém naprosto přesně 50M up a 50M down. Z počátku jsem prskal na svého poskytovatele a všelijak reklamoval, dnes vím, že dsl měřák lže.

gringoAD (8.2.2010 11:08:36)

Jen na okraj, v některých grafech je I.10 a v některých grafech je chybně uvedeno I.09, tak na to dejte pozor. A co se týče přesnosti místního měřiče - tento měřák používám poměrně často protože je jednoduchý a rychlý, ale při vyšších rychlostech má problém, možná by stálo stahovat větší množství dat, nebo dát na výběr, jaké množství dat stahovat. Pro přípojku 20 Mbit je solidní objem dat až například 20 MB a více.