Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nenažranost hudebního a filmového průmyslu. Způsobili jsme škodu ve výši 250 mld korun

Nenažranost hudebního a filmového průmyslu. Způsobili jsme škodu ve výši 250 mld korun

Anonym (26.3.2010 00:00:00)

České deníky minulý týden přinesly články, že Evropané nelegálním stahováním způsobili škody ve výši 10 miliard eur, více než 250 miliard korun. Tuto tiskovou zprávu Mezinárodní obchodní komory (ICC) svorně přetiskly Lidové noviny, Právo/Novinky.cz a další. Zpráva vyšla tak, jak byla tiskovým oddělením ICC a ČTK poslána – bez jediného rozumového pochodu redakcí.

spider (25.3.2010 22:28:17)

A ja jsem zase přišel za loňskej rok o 20 mega. Jsem si to zpočítal a tohle mi vyšlo. Když jsem to říkal tatíkovi, tak se zamyslel a říká: No jo synku, ale kdybys nebyl tak blbé, tak ti mohlo vyjít i 50 mega. ))))

OSPF (26.3.2010 05:40:15)

A proc si asi myslite, ze ti hodni umelci stale dobrovolne plati ty zle velke vydavatelske spolecnosti? Myslite si, ze je do toho nekdo nuti? Nenuti, delaji to dobrovolne.....zkuste se nad ti zamyslet.

kriskami (26.3.2010 12:36:17)

Umělec, který pochopil, vypustí album za pár kaček, nebo grátis. A pak vyrazí na šňůru, na ní prodává CD s bonus tracky apod. A kdo chce, může hudbu na netu koupit. Já kupuju alba mezi $ 1,20 - 2,90 (vlk se nažere a kozy zůstanou celý)

nin (28.3.2010 00:26:25)

.. a funkčních modelů bude určitě víc, mohli by se inspirovat třeba u Trenta Reznora :)

Petr (26.3.2010 17:56:57)

Já jsem například stáhnul z internetu hodně hudby. Takové, která se ani u nás sehnat nedá. Ale i kdyby dala, je to jedno, protože za ceny, za jaké se prodává, bych si stejně nekoupil ani jedno CD. Bez hudby se dá žít. Z toho vyplývá, že v mém případě nepřišel hudebná průmysl ani o korunu.

Cruz (27.6.2010 23:14:35)

Čísla to jsou zajímavá, ale zajímalo by mne odkud autor čerpal. Kde získal tak přesná čísla prodeje DVD nosičů v ČR ... zejména pak oněch levných nosičů. Podklady od DVD group.cz jsou řekněme nedostačující (zejména se mi pak nepodařilo nalézt pořádná čísla za rok 2007) a čísla za rok 2009 zatím také stále nikde :(

Cruz (27.6.2010 23:34:40)

Ted jsem si všiml ze čísla DVD group o počtu prodaných DVD za rok 2008 mluví ještě pozitivněji... celk. prodej do klasick. obchodů a videopůjčoven v ČR a SK za rok 2008: 3 335 032ks, prodej DVD video v obchodech: 3 158 244 (se zvýšil o 506 357 kusů, což znamená nárůst o 19 procent oproti roku 2007) tzn že by potom pro rok 2007 připadlo 2 651 887 kusů prodaných DVD v obchodech...(viz.: http://www.dvdgroupcz.com/show_clanek.php?id=152&r_id=1&lang=cz ) ... což je o nějakých 150 000 víc než je uvedeno v článku (avšak v článku je uvedeno "nových" DVD) ... to mne vrací k původní otázce odkud autor čerpal informace o číslech prodejů (tímto nechci vrtat do autora, či tak něco - naopak, jsem za takovéto články vděčen, kéž by takových bylo více, ale přesto - ty zdroje mi nedají spát;)

anonym (27.6.2010 23:52:46)

ehm... omlouvám se že tu spamuji ale nejsem registrovaný a nemohu upravovat již odeslané... omlouvám se za předešlou ukvapenou zprávu o tom že DVD group udává dokonce pozitivnější čísla... čísla jsou sice pozitivnější, avšak pro Český i slovenský trh (oops) po odečtení cca 15% podílu slovenska se rovnají číslům v člaánku (ale ty kde jste vzal pane autore ty čísla pro levná DVD to mi je záhadou :) )