Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Linuxový systém, který překvapí. Ochočte si openSUSE 11.3 hned ze startu

Linuxový systém, který překvapí. Ochočte si openSUSE 11.3 hned ze startu

Anonym (16.7.2010 00:00:00)

Včera odpoledne vyšla nová verze operačního systému openSUSE, který si můžete stáhnout zdarma. Jak to tak chodí, nový systém obsahuje nové linuxové jádro s lepší podporou řady nového i staršího hardwaru, vývojáři se zaměřili na podporu tolik populárních netbooků a smartphonů (iPhone, Android, BlackBerry, …), obligátní jsou nové verze programů a další a další přídavky obvyklé pro nová vydání systémů.

Filip B. (16.7.2010 00:27:05)

Mohol by mi niekto napísať nejaké zásadnejšie rozdiely medzi Ubuntu 10.10 a OpenSUSE 11.3 =) Plánujem jednu z týchto distribúcii používať, len sa neviem rozhodnúť, ktorú zobrať. O GUI mi nejde, ale plánujem používať GNOME. =) Prosím o radu. Čo vybrať? =) Ďakujem

OK (16.7.2010 03:27:25)

Snad trochu pomůže: Nové Ubuntu stojí za hřích https://www.dsl.cz/clanek/1753-nove-ubuntu-stoji-za-hrich a naopak Je opravdu Ubuntu ten nejlepší ?Linux?, jaký můžete mít? https://www.dsl.cz/clanek/1669-je-opravdu-ubuntu-ten-nejlepsi-8222-linux-8220-jaky-muzete-mit

mlp (25.7.2010 10:30:43)

uz jsem dlouho suse nezkousel, takze nevim jaky udelali pokrok, taky jsem byl kdysi proti ubuntu, radsi jsem byl pro mintlinux (zacatecnikovi) , ja sam pouzivam jako hlavni system archlinux, ale v dobe kdy jsem si koupil nove pc , jsem na nej potreboval rychle nainstalovat system (protoze pc pouziva i tatik a vyladit archlinux je trosku pracnejsi) tak jsem tam soupnul ubuntu 9.10 a byl jsem prekvapen, tatik si na nej tak zvykl, ze nechce nic jineho, ted uz je tam 10.04 a muzu jen souhlasit udrzba nevyzaduje vic nez jen upgrade software (nekolik kliknuti) a vse funguje jak ma.. o ubuntu se mu vubec nestaram a vse bezi jak ma.. a ta uleva od viru, to teprve pak zjistite kolik vam to usetri casu :) a jeste ubuntu je postaven na debianu takze ma vyhodu vetsiho mnozstvi balicku , pres prikaz: apt-get install nainstalujete vlastne cokoli (i to co zrovna neni v repozitarich ubuntu)

Michal (16.7.2010 09:43:26)

Ahoj od vcerejska mam opensuse na KDE4 (konkretne je tam 4.4.4) a pocity jsou dost smiseny. Nechci schazovat praci opensuse tymu, protoze podle ohlasu na internetu je dobra, ale KDE 4.4.4 to je strasnej prusvih. Veci, ktere na 4.3 slapaly nechodi, nebo chodi mizerne, pada to (behem pul hodiny po instalaci mi to 2x zamrzlo na tvrdej restart) - grafiku mam naprosto beznej main stream nvidia gforce 9800GT jestli se nepletu. Pokud behate na gnome a chteli byste si zkusit KDE4, tak jen na vlastni riziko, cim vyssi vychazi verze, tim vic to jde do pekel a v tech nejnovejsich uz jim prestavaji fungovat i normalni funkce.

Microsoft (16.7.2010 11:51:11)

Ktorů zobrat? zober windows 7 64bit a maš pokoj na veky

anti-Microsoft (18.7.2010 13:13:31)

To by me zajimalo, v cem by si pomohl kdyby mel windows ? Jak vy vite, na co to potrebuje ? Ja jsem mel windows odjakziva, predtim dos ale poslednich 7 let uz nemam windows vubec nikde a jsem zato strasne rad, tj. jsem nadmiru spokojen. Kdybych se ridil vasi radou, zkoncil bych tam kde jsem byl.

ss (29.7.2010 02:21:24)

Já osobně suse i uuntu používám,rozdíl je asi takový-ubuntu naistaluješ a jede ti tam vše bez problémů. Suse nainstaluješ,a pak strávíš moře času aby ti tam vše běhalo tak jak má,a k něčemu vypadalo (viz článek a například ta hnusná písma).17 Takže,pokud chceš experimentovat,hledat jak odstranit nefunkčnost lecčeho,tak suse,pak budeš moci být spokojený že jsi to distro odladil a konečně k něčemu vypadá a vše funguje. Pokud chceš systém bez práce,tak říkajíc uživatelsky přívětivý,pak Ubuntu. Ubuntu mám na notasu,protože tam potřebuju spolehlivý systém,na desktopu mám suse,protože tam mi nevadí každou chvíli proč nefunguje to,co ještě včera před aktualizací fungovalo.